Dziwne pytanie

ODPOWIEDZ
Pytajnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: 2 maja 2021
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times

Dziwne pytanie

Post autor: Pytajnik » 2021-05-02, 21:24

Przepraszam z góry za te pytania, które mogą wydawać się przesadne, albo śmieszne.
Specjalnie założyłam tu konto, żeby się zapytać.

1.Na spowiedzi wyznałam grzech masturbacji, czy powinnam też powiedzieć, że zdarzało się to w trakcie miesiączki? Czy to nie jest istotne?

2.Pamiętam, że gdzieś ok 15, 14, 13 lat temu zdarzyło mi się, że w kościele jak szłam do Komunii to puściłam bąka i nieładnie pachniało, aż za mną jeden Pan się patrzył. Wiem, że to głupie i niestosowne, ale się zdarzyło. Później mówiłam o tym tacie, który się śmiał i ja sama się wtedy śmiałam. Po tylu latach na spowiedzi generalnej wyznałam nieodpowiednie zachowanie na mszy, a na chyba trzeciej jeszcze raz wyznałam niekulturalne zachowanie w kościele. Czy tak wystarczyło? Bo boję się, że to ciężki grzech i spowiedź jest nieważna, bo za ogólnie powiedziałam.

Tak, wiem, że to śmieszne pytanie, ale nie mam gdzie ich zadać, a to mnie dręczy.

Teraz jeszcze pisząc to zaśmiałam się, czyli kolejny grzech.
Ostatnio zmieniony 2021-05-02, 22:07 przez Pytajnik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dziwne pytanie

Post autor: Andej » 2021-05-02, 22:26

Rozdzielanie włosa na czworo. Nie ma co się dopatrywać grzechów tam, gdzie czyny nie były popełnianie świadomie.

Ad. 1 - Nie ma znaczenia. Odpuść.
ad. 2 - Nie zrobiłaś celowo. Zapomnij.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dziwne pytanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-02, 22:31

Andej ma 100% racji.
Nie wracaj do odpuszczonych grzechów. Skup się na "dzisiaj".

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Dziwne pytanie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-02, 22:59

1)Grzechem ciężkim była masturbacja i ten grzech wyznałaś, więc spokojnie.

2) To nie jest żaden grzech. Po prostu reakcja organizmu. Nie stresuj się tą sytuacją.
To, że się zaśmiałaś z tego powodu też nie było grzechem.
Pamiętaj, że Pan Jezus Cię bardzo kocha. Ciesz się Bożym Miłosierdziem i nie przejmuj się tak drobiazgami.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ