pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

ODPOWIEDZ
soga47
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: soga47 » 2021-05-14, 11:37

Witam. Mam rozterkę.
1. Podczas spowiedzi wypowiedziałam wszystkie swoje grzechy, ale gdy już powiedziałam "więcej grzechów nie pamiętam" i ksiądz udzielał pouczenia przypomniał mi się grzech, nie wiedziałam co mam zrobić w takiej sytuacji, nie chciałam przerywać księdzu, pomyślałam, że i tak nie jestem pewna, czy to grzech ciężki i odeszłam od konfesjonału. Czy spowiedź była ważna?
2. Zaczęły dręczyć mnie skrupuły, z tego powodu przez jakiś czas, gdy do głowy wpadały mi jakieś niby grzechy starałam się o tym nie myśleć. Raz pomyślałam, że coś faktycznie było grzechem ciężkim, ale ponownie starałam się przez kilka dni oczyścić myśli, bo zbyt mnie te wszystkie grzechy męczyły. W trakcie niedzielnej Mszy zastanawiałam się, czy faktycznie mam jakiś grzech ciężki i czy mogę przyjąć Komunię. Nie przypomniał mi się wtedy ten grzech ciężki, tylko jakieś inne lekkie, pomyślałam, że jak zwykle wyolbrzymiłam sprawę i, że w wątpliwościach skrupulantom doradza się jednak przyjąć Komunię, no i klops teraz nie wiem, czy to nie było świętokradztwo.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-14, 13:08

@xdiec29 prosimy księdza o rozeznanie opisanej sytuacji i rozwianie wątpliwości, które niepokoją Autorkę wątku.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

soga47
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: soga47 » 2021-05-14, 14:39

Bardzo ładny cytat ma pani/masz (każdy się uraża o cos innego) pod postem. Myślę, że mogę go sobie wykorzystać gdzieś na moich social mediach? :)

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: xdiec29 » 2021-05-14, 16:55

Spowiedź ważna. Przy kolejnej wyznac ten grzech.
Śmiało można przyjmować Komunię Św.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4435
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-05-14, 17:49

soga47 pisze: 2021-05-14, 14:39 Bardzo ładny cytat ma pani/masz (każdy się uraża o cos innego) pod postem. Myślę, że mogę go sobie wykorzystać gdzieś na moich social mediach? :)
Nie wiem czy to na pewno do mnie, ale jeśli tak to oczywiście że możesz wykorzystać, to jest cytat z "Dzienniczka" św Faustyny. Nie musisz o to pytać, każdy przecież ma prawo to cytować. Ja też to wzięłam z "Dzienniczka" i nie pytałam nikogo o pozwolenie.
A na forach internetowych zawsze zwracamy się do siebie na "ty". Taki jest zwyczaj. Na forach nie używa się formy "Pan/Pani". I dobrze, że tak jest, bo w przeciwnym razie budowałoby to niepotrzebny i nienaturalny dystans.
Ostatnio zmieniony 2021-05-14, 17:51 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

soga47
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 28 lut 2021
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: pod koniec spowiedzi przypomniał mi się grzech

Post autor: soga47 » 2021-05-14, 18:08

xdiec29 pisze: 2021-05-14, 16:55 Spowiedź ważna. Przy kolejnej wyznac ten grzech.
Śmiało można przyjmować Komunię Św.
Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź. A ta Komunia z pytania 2 nie była świętokradztwem?

ODPOWIEDZ