Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Zablokowany
Nobiniu

Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Nobiniu » 2021-06-09, 21:31

Witam, na ostatniej spowiedzi, w konfesjonale powiedziałem między innymi, że mam myśli bluźniercze, jak się później okazało zrozumiałem, że bluźnierstwo oznacza nienawiść do Boga, a mi chodziło tylko o to, że czasami mam myśli erotyczne, czyli nieczyste. Na spowiedzi użyłem słowa, którego znaczenia nie znałem, a przy najmniej myślałem że chodzi tu o nieczystość, względem erotycznego punktu widzenia. Czy w tej sytuacji moja spowiedź jest ważna i czy Pan Bóg, gdy mówiłem o grzechu bluźnierstwa uznał to właśnie za nieczystość, czy może za nienawiść w stosunku do niego. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: sądzony » 2021-06-09, 21:39

Bóg wie jakie masz grzechy. Wierzę, że zrozumiał co chciałeś powiedzieć i wybaczył.
(jakby się zastanowić to każdy grzech jest bluźnierstwem, ponieważ jest nieposzanowaniem Bożej miłości do nas)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Andej » 2021-06-09, 22:38

Nobiniu pisze: 2021-06-09, 21:31 a mi chodziło tylko o to, że czasami mam myśli erotyczne,
Zamiast się zastanawiać, powiedz o tym, w trakcie najbliższej spowiedzi.
Czy uważasz, że któryś z nas jest księdzem? A nawet, gdyby, to czy może rozstrzygać via komp?
Jedyną kompetentną osobą jest spowiednik. Nie wstydź się przyznać do błędu, ani do grzechu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-06-11, 18:45

Nobiniu pisze: 2021-06-09, 21:31 Witam, na ostatniej spowiedzi, w konfesjonale powiedziałem między innymi, że mam myśli bluźniercze, jak się później okazało zrozumiałem, że bluźnierstwo oznacza nienawiść do Boga, a mi chodziło tylko o to, że czasami mam myśli erotyczne, czyli nieczyste. Na spowiedzi użyłem słowa, którego znaczenia nie znałem, a przy najmniej myślałem że chodzi tu o nieczystość, względem erotycznego punktu widzenia. Czy w tej sytuacji moja spowiedź jest ważna i czy Pan Bóg, gdy mówiłem o grzechu bluźnierstwa uznał to właśnie za nieczystość, czy może za nienawiść w stosunku do niego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Skonsultuj się z księdzem. @xdiec29 chyba pomoże :)
Acz mi wydaje się, że spowiedź jest ważna, przecież grzech nie został zatajony.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: xdiec29 » 2021-06-12, 09:06

Dla pewności zawsze możesz wyznać na kolejnej spowiedzi.
Nawet jeśli użyłeś złego określenia to nie specjalnie, więc spowiedź ważna.
Pozdrawiam.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Albertus » 2021-06-13, 15:21

Nobiniu pisze: 2021-06-09, 21:31 Witam, na ostatniej spowiedzi, w konfesjonale powiedziałem między innymi, że mam myśli bluźniercze, jak się później okazało zrozumiałem, że bluźnierstwo oznacza nienawiść do Boga, a mi chodziło tylko o to, że czasami mam myśli erotyczne, czyli nieczyste. Na spowiedzi użyłem słowa, którego znaczenia nie znałem, a przy najmniej myślałem że chodzi tu o nieczystość, względem erotycznego punktu widzenia. Czy w tej sytuacji moja spowiedź jest ważna i czy Pan Bóg, gdy mówiłem o grzechu bluźnierstwa uznał to właśnie za nieczystość, czy może za nienawiść w stosunku do niego. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pan Bóg dokładnie zna twoje grzechy, nawet dużo lepiej niż ty sam.Nie po to wyznajemy nasze grzechy żeby On się o nich dowiedział.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Andej » 2021-06-13, 15:32

Albertus pisze: 2021-06-13, 15:21 Nie po to wyznajemy nasze grzechy żeby On się o nich dowiedział.
Ale po to, abyśmy sami przyznali się do nich. Abyśmy potrafili nazwać je po imieniu. Aby pojąć ich wagę i znaczenie. Spowiedź jest w jakimś stopniu aktem odwagi cywilnej. Przyznaniem się do grzechu. I jego wyrzeczeniem. Dlatego konieczne jest wyartykułowanie grzechu. Nie tylko w myślach, ale też słowami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Albertus » 2021-06-13, 15:53

Andej pisze: 2021-06-13, 15:32
Albertus pisze: 2021-06-13, 15:21 Nie po to wyznajemy nasze grzechy żeby On się o nich dowiedział.
Ale po to, abyśmy sami przyznali się do nich. Abyśmy potrafili nazwać je po imieniu. Aby pojąć ich wagę i znaczenie. Spowiedź jest w jakimś stopniu aktem odwagi cywilnej. Przyznaniem się do grzechu. I jego wyrzeczeniem. Dlatego konieczne jest wyartykułowanie grzechu. Nie tylko w myślach, ale też słowami.
Tak jak piszesz. Wyznawanie grzechów jest potrzebne i ważne ale nie po to wyznajemy nasze grzechy aby Bóg się o nich dowiedział.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: Susanna » 2021-06-16, 20:00

Dlaczego Bóg nie moze się dowiedzieć o grzechach ? raczej musi by grzechy mogły zostać w konfesjonale odpuszczone
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Prośba o pomoc i rozpatrzenie mojej sprawy

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-18, 23:56

Dayy pisze: 2021-06-16, 20:00 Dlaczego Bóg nie moze się dowiedzieć o grzechach ? raczej musi by grzechy mogły zostać w konfesjonale odpuszczone
Bo Bóg już o nich wie, dobrze zna nas i nasze grzechy. Ale pragnie, albyśmy Mu zaufali i wyznali je w sakramencie spowiedzi.
Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 23:56 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Zablokowany