Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: Ada » 2021-08-20, 11:48

Cześć wszystkim, znów powracam :-h
Jak się macie? Co u was? :)
U mnie wszystko było w porządku, ale znów mam wątpliwości i czuję się źle raniąc Boga. Jestem z chłopakiem ponad 2 lata i naprawdę bardzo dobrze się dogadujemy i chcemy żyć w czystości, ale ostatnio nie wyszło i znów uprawialiśmy petting i ciągle mnie to nurtuje jak mogę wyznać to na spowiedzi, nie chcę mówić ,,petting" tylko jakoś inaczej - czy wystarczy, że miałam czyny nieczyste z chłopakiem?
Sumienie też wypomniało mi dwa grzechy, o których totalnie zapomniałam, pierwszy z nich to to, że kiedyś też uprawiałam petting z chłopakiem, który mi się kiedyś podobał i bardzo tego żałowałam, ale zapomniałam o nim, dopiero teraz mi sumienie to wyrzuciło... no a drugi to, że będąc młodą i głupią przyjęłam Komunię św. z grzechem ciężkim i wydawało mi się, że nie zrobiłam nic złego, ale jednak zrobiłam i chyba nie do końca byłam tego świadoma.
Ciągle mnie nurtują te rzeczy i nie potrafię sobie z nimi poradzić. W poniedziałek chce wybrać się na spowiedź do Kościoła, gdzie spowiedzi są całymi dniami i to wszystko wyznać jak należy, ale nie wiem jak to zrobić, jak powiedzieć.. nawet boję się, że za takie coś nie dostanę rozgrzeszenia, a ja naprawdę cierpię i bardzo mi źle z tym, że tak zraniłam Boga.
Czy ktoś coś pomoże, doradzi? Będę strasznie wdzięczna i szczęśliwa..

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4386
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-20, 11:57

Ada pisze: 2021-08-20, 11:48 ale nie wiem jak to zrobić, jak powiedzieć.. nawet boję się, że za takie coś nie dostanę rozgrzeszenia, a ja naprawdę cierpię i bardzo mi źle z tym, że tak zraniłam Boga.
Oczywiście, że otrzymasz rozgrzeszenie, jeśli to szczerze wyznasz, bo żałujesz i chcesz się poprawić. Ciężkość grzechu nie jest przeszkodą. Nie zastanawiaj się jak to powiedzieć, by lepiej brzmiało. Grzech ciężki trzeba wyznać wprost, tak żeby spowiednik wiedział o jaki konkretnie grzech chodzi. Nie bój się tylko powierz to wszystko w spowiedzi Jezusowi Miłosiernemu. On się Tobą zaopiekuje, proś go o pomoc w szczerej spowiedzi.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: lambda » 2021-08-20, 14:43

Ada pisze: 2021-08-20, 11:48 Cześć wszystkim, znów powracam :-h
Jak się macie? Co u was? :)
U mnie wszystko było w porządku, ale znów mam wątpliwości i czuję się źle raniąc Boga. Jestem z chłopakiem ponad 2 lata i naprawdę bardzo dobrze się dogadujemy i chcemy żyć w czystości, ale ostatnio nie wyszło i znów uprawialiśmy petting i ciągle mnie to nurtuje jak mogę wyznać to na spowiedzi, nie chcę mówić ,,petting" tylko jakoś inaczej - czy wystarczy, że miałam czyny nieczyste z chłopakiem?
Sumienie też wypomniało mi dwa grzechy, o których totalnie zapomniałam, pierwszy z nich to to, że kiedyś też uprawiałam petting z chłopakiem, który mi się kiedyś podobał i bardzo tego żałowałam, ale zapomniałam o nim, dopiero teraz mi sumienie to wyrzuciło... no a drugi to, że będąc młodą i głupią przyjęłam Komunię św. z grzechem ciężkim i wydawało mi się, że nie zrobiłam nic złego, ale jednak zrobiłam i chyba nie do końca byłam tego świadoma.
Ciągle mnie nurtują te rzeczy i nie potrafię sobie z nimi poradzić. W poniedziałek chce wybrać się na spowiedź do Kościoła, gdzie spowiedzi są całymi dniami i to wszystko wyznać jak należy, ale nie wiem jak to zrobić, jak powiedzieć.. nawet boję się, że za takie coś nie dostanę rozgrzeszenia, a ja naprawdę cierpię i bardzo mi źle z tym, że tak zraniłam Boga.
Czy ktoś coś pomoże, doradzi? Będę strasznie wdzięczna i szczęśliwa..
Możesz powiedzieć "pieszczoty miejsc intymnych" z chlopakiem
Ostatnio zmieniony 2021-08-20, 14:43 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Repart
Gaduła
Gaduła
Posty: 952
Rejestracja: 5 sie 2021
Been thanked: 261 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: Repart » 2021-08-20, 15:11

Dostaniesz rozgrzeszenie, bo widać że tego żałujesz. Staraj się tylko za bardzo tym nie zadręczać, bo Zły tylko się tym żywi. Na spowiedzi wyznaj szczerze co zrobiłaś, bez ogólników w stylu "uprawiałam petting z chłopakiem", bo wtedy ksiądz i tak zapyta co dokładnie. Rzeczy trzeba nazywać po imieniu. Jezus Cię kocha i wszystko wybaczy. Trwaj w Nim.

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: Ada » 2021-08-20, 16:42

lambda pisze: 2021-08-20, 14:43
Ada pisze: 2021-08-20, 11:48 Cześć wszystkim, znów powracam :-h
Jak się macie? Co u was? :)
U mnie wszystko było w porządku, ale znów mam wątpliwości i czuję się źle raniąc Boga. Jestem z chłopakiem ponad 2 lata i naprawdę bardzo dobrze się dogadujemy i chcemy żyć w czystości, ale ostatnio nie wyszło i znów uprawialiśmy petting i ciągle mnie to nurtuje jak mogę wyznać to na spowiedzi, nie chcę mówić ,,petting" tylko jakoś inaczej - czy wystarczy, że miałam czyny nieczyste z chłopakiem?
Sumienie też wypomniało mi dwa grzechy, o których totalnie zapomniałam, pierwszy z nich to to, że kiedyś też uprawiałam petting z chłopakiem, który mi się kiedyś podobał i bardzo tego żałowałam, ale zapomniałam o nim, dopiero teraz mi sumienie to wyrzuciło... no a drugi to, że będąc młodą i głupią przyjęłam Komunię św. z grzechem ciężkim i wydawało mi się, że nie zrobiłam nic złego, ale jednak zrobiłam i chyba nie do końca byłam tego świadoma.
Ciągle mnie nurtują te rzeczy i nie potrafię sobie z nimi poradzić. W poniedziałek chce wybrać się na spowiedź do Kościoła, gdzie spowiedzi są całymi dniami i to wszystko wyznać jak należy, ale nie wiem jak to zrobić, jak powiedzieć.. nawet boję się, że za takie coś nie dostanę rozgrzeszenia, a ja naprawdę cierpię i bardzo mi źle z tym, że tak zraniłam Boga.
Czy ktoś coś pomoże, doradzi? Będę strasznie wdzięczna i szczęśliwa..
Możesz powiedzieć "pieszczoty miejsc intymnych" z chlopakiem
A jak to powiedzieć jeśli robilam to z dwoma chłopakami? Z jednym teraz, z którym jestem ponad 2 lata, a kilka lat temu z drugim który mi się bardzo podobał ? :/

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4386
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-08-20, 16:46

Ada pisze: 2021-08-20, 16:42 jak to powiedzieć jeśli robilam to z dwoma chłopakami?
Może tak:
Ada pisze: 2021-08-20, 16:42 Z jednym teraz, z którym jestem ponad 2 lata, a kilka lat temu z drugim
No i najlepiej powiedz też ile razy to robiliście.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Ada
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: 17 mar 2021
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 80 times
Been thanked: 29 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: Ada » 2021-08-20, 16:53

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-08-20, 16:46
Ada pisze: 2021-08-20, 16:42 jak to powiedzieć jeśli robilam to z dwoma chłopakami?
Może tak:
Ada pisze: 2021-08-20, 16:42 Z jednym teraz, z którym jestem ponad 2 lata, a kilka lat temu z drugim
No i najlepiej powiedz też ile razy to robiliście.
Dziekuje.. naprawdę tego żałuję. Z moim chłopakiem naprawdę chcemy żyć dobrze i w czystości.
A tamtego drugiego nawet nie chce pamiętać tak mi źle z tym. :-(

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Pytanie o spowiedź oraz mój powrót.

Post autor: Lunka » 2021-08-20, 19:02

Hej @Ada :ymhug:
Nic nowego kochana nie napiszę, czego nie napisaliby już moi poprzednicy 😉 lambda dobrze Ci radzi, ja właśnie tak wyznała bym ten grzech. Dodatkowo tak jak napisałaś, skoro sumienie wyrzuca Ci te stare grzechy, spokojnie się z nich wyspowiadaj.
Nie ma szans, żebyś nie dostała rozgrzeszenia, ponieważ jest w Tobie wielkie postanowienie poprawy i chcesz żyć w przyjaźni z Bogiem i go nie ranić więcej.
Wspaniały pomysł z tym wybraniem się do spowiedzi, gdzie spowiadają cały dzień. Będziesz mogła w spokoju odbyć dłuższa spowiedź. Wiesz kiedyś też się balam "a co może ksiądz pomyśli jak usłyszy taki grzech". Teraz nigdy nie widzę tam kapłana. Ja po prostu biegne przytulić się do Jezusa Miłosiernego, który zawsze na mnie czeka z otwartymi ramionami. On wybacza wszystko, kiedy tego żałujemy.
Nie bój się naprawdę. Ulga jaka odczujesz po spowiedzi jest naprawdę tego warta. :-bd
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ