Dręczące mysli po spowiedzi

ODPOWIEDZ
Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Dręczące mysli po spowiedzi

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-08-29, 23:31

Witam dzis przystąpiłem do spowiedzi w której wyznawałem wszystkie grzechy z cale życia , niestety część z nich przypomniała mi sie w trakcie spowiedzi gdy kaplan udziela rozgrzeszenia a reszta po wyjściu z konfesjonalu i moje pytanie czy ta spowiedź jest wazna czy przystąpic do niej jeszcze raz , jesli jeszcze taz to wyznac wszystkie grzechy czy tylko te których zapolnialek wyznać . I drugie pytanie czy sa jakies rady na natrectwa myśli wyszlem z konfesjonalu o odrazu mam mysli o podtekscie erotycznym czy twz fragmenty z filmów +18 oczywiście je odrzucam odrazu i próbuje myśleć o innych rzeczach ale chcalbym ich unikać bo potek je analizuje czy to grzech czy nie i sie zastanawiam czy to nie bledne koło

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Dręczące mysli po spowiedzi

Post autor: lambda » 2021-08-30, 05:08

Anonimowy_2 pisze: 2021-08-29, 23:31 Witam dzis przystąpiłem do spowiedzi w której wyznawałem wszystkie grzechy z cale życia , niestety część z nich przypomniała mi sie w trakcie spowiedzi gdy kaplan udziela rozgrzeszenia a reszta po wyjściu z konfesjonalu i moje pytanie czy ta spowiedź jest wazna czy przystąpic do niej jeszcze raz , jesli jeszcze taz to wyznac wszystkie grzechy czy tylko te których zapolnialek wyznać . I drugie pytanie czy sa jakies rady na natrectwa myśli wyszlem z konfesjonalu o odrazu mam mysli o podtekscie erotycznym czy twz fragmenty z filmów +18 oczywiście je odrzucam odrazu i próbuje myśleć o innych rzeczach ale chcalbym ich unikać bo potek je analizuje czy to grzech czy nie i sie zastanawiam czy to nie bledne koło
Natręctwa nie są grzechem. Nie skupiaj się na nich.

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Dręczące mysli po spowiedzi

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-08-30, 13:16

dobrze dzieuje za pomoc

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3309
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Dręczące mysli po spowiedzi

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-30, 17:51

Skoro sie przypomniało to pzy okazji następnej spowiedzi. A kolega koziol będzie przypominam wszystko, wmawiał etc....Pros Ducha Sw o światło co było czym. Częściowo natręctwa sa tez powodowane nasza natura tez, tzn tylko ze nie zwracałeś uwagi na nie wcześniej, bo Ci nie przeszkadzały...

Anonimowy_2
Bywalec
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: 18 kwie 2021
Been thanked: 1 time

Re: Dręczące mysli po spowiedzi

Post autor: Anonimowy_2 » 2021-08-30, 18:15

dzięuje bardzo za pomoc

ODPOWIEDZ