Ważne dla mnie pytanie

ODPOWIEDZ
Oskar1414
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2021

Ważne dla mnie pytanie

Post autor: Oskar1414 » 2021-10-01, 22:58

Dzisiaj spowiadałem się 1 raz z masturbacji i gdy wróciłem do domu to tak jakby nie chciałem tego zrobić ale zrobiłem to bez rąk (zawsze tak robiłem) i bez myśli erotycznych i strasznie tego żałuję a zaraz po tym pomodliłem się tak jak mi ksiądz po spowiedzi kazał i nie wiem w końcu czy to był grzech i jeszcze raz powiem strasznie tego żałuję i jestem bardzo smutny i nie wiem czy muszę się spowiadać jeszcze raz. :(

Dodano po 1 minucie 10 sekundach:
Ps mam 14 lat i idę do bierzmowania i chce być wierny Bogu

Dodano po 4 minutach 58 sekundach:
I tak jakby chciałem już nie mieć tego uczucia potrzeby i dlatego tak leżałem bo myślałem że przestanie ale nie przestało ;(

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4433
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 1149 times

Re: Ważne dla mnie pytanie

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-10-01, 23:26

Trudno powiedzieć, Oskarku. Grzech ciężki musi być jednocześnie: świadomy, dobrowolny i w ważnej sprawie (ciężka materia).
Masturbacja to jest ciężka materia. Tylko, po tym co opisałeś, zastanawiam się czy była dobrowolność. Nie chciałabym Ci źle doradzić, odpisuję, bo widzę, że jesteś zalogowany i pewnie czekasz na odpowiedź. Zajrzyj tutaj jutro, może ktoś inny Ci odpowie bardziej jednoznacznie. Pozdrawiam Cię cieplutko i niech Cię Miłosierny Jezus błogosławi.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Ważne dla mnie pytanie

Post autor: Andej » 2021-10-02, 06:32

Oczywiście, że tak. Musisz. I sądzę, że należy powiedzieć o okolicznościach oraz o tym, że to niemal natychmiast po spowiedzi. Może dostaniesz jakąś radę, która pozwoli przełamać się.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Oskar1414
Przybysz
Przybysz
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2021

Re: Ważne dla mnie pytanie

Post autor: Oskar1414 » 2021-10-02, 10:48

Ja nie potrzebuję już żadnej rady bo sam wiem że już nie będę tego robił

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Ważne dla mnie pytanie

Post autor: sądzony » 2021-10-02, 11:05

Oskar1414 pisze: 2021-10-02, 10:48 Ja nie potrzebuję już żadnej rady bo sam wiem że już nie będę tego robił
Wybacz, ale skoro masz 14 lat wydaje mi się że będziesz.
Wierzę jednak, że Ci się uda jeśli będziesz z Bogiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
morcinek
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2021
Lokalizacja: Wielkopolska
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 5 times

Re: Ważne dla mnie pytanie

Post autor: morcinek » 2021-10-02, 21:58

Sukcesem jest jednak, że w ogóle się przełamałeś, czasem tak jest, sam tak mam, że pewnych grzechów to aż wstyd księdzu mówić i przez to ani człowiek do spowiedzi nie może pójść w obawie przed tym, co ksiądz sobie. Dobrze by było jednak pójść jeszcze raz się wyspowiadać, opowiedzieć zresztą księdzu o tym, co cię trapi.

ODPOWIEDZ