Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Dezerter » 2018-02-17, 19:48

Ja nie rozumiem co było z tymi kolorami ??
Ale dziękuję Wam kochani za modlitwę w sprawie spowiedzi - BARDZO SKUTECZNĄ!
dzisiaj poza 2 osobami WSZYSCY! poszli do spowiedzi - chce mi się ryczeć ze szczęścia i dzielę się z ami swoja radością po przyjściu z Kursu Alfa. Dzisiaj było wylanie, czyli napełnienie Duchem Świętym - wszyscy przystąpili do modlitwy, a po spowiedzi to efekt będzie gwarantowany. Dzisiaj Kościół uzyskał ok 20 nowo nawróconych braci w Chrystusie! Ja świętuje i oddaje Chwałę Bogu Miłosiernemu, który takich twardzieli nakłonił ,naszym posługiwaniem, do oddania życia Jezusowi.
Jeden z osadzonych powiedział "nie byłem u spowiedzi 30 lat - jeszcze mój czas nie nastał", ale ja myślę, że po modlitwie o napełnienie Duchem Świętym zmieni zadanie.
Drugi to typowy wytatuowany, twardziel, recydywista - jeszcze widocznie nie dojrzał do spowiedzi, ale modliłem się nad nim osobiście i myślę, że po takiej modlitwie Duch Święty będzie w nim działał i kruszył te bariery, które go odgradzają od pojednania z Bogiem i ludźmi.
Powiem Wam kochani , że ojciec Maciej , nasz spowiednik był zdumiony ich zmianą od czwartku do dzisiaj!
Wierze, że zmiana w osadzonych zaszła również za przyczyna naszej modlitwy, za co bardzo wam dziękuję
Chwała Panu!
Ostatnio zmieniony 2018-02-17, 19:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-02-18, 09:36

No to jest świadectwo!!! Cieszę się, że tak wspaniałe owoce przynosi ta ewangelizacja, jestem zdumiona.
Ale w takim razie proszę o modlitwę w intencji mojego teścia, Jerzego i moich rodziców o nawrócenie i dobrą spowiedź - modlę się od roku i na razie brak efektów, dałam tez na mszę św w tej intencji i często przyjmuje za nich komunię św. Ale może wasze wsparcie przyniesie te owoce, które są im potrzebne jak pustyni woda.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Dezerter » 2018-02-18, 12:01

Ja już teraz zaczynam :) a za godzinę w moim sanktuarium zapale świeczkę modlitewna przed Eucharystią w tej intencji.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Andej » 2018-02-18, 12:50

Pokuta moja: metanoja. Jedno słowo, szeroka treść.
Będę studiował, jak mogę. Ale przeraziło mnie zadanie takiej pokuty. Doradźcie, jak najlepiej wypełnić. Im więcej pomysłów, tym szerzej podejdę do problemu. A dokonać muszę. Tłumaczyłem, że przecież proces trwa. Całe życie. Ale teraz zadanie na czas Wielkiego Postu. Muszę przyspieszyć.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-02-18, 13:49

Wydaje mi się Andeju, ze gdybyś zabrał się za tą przemianę na zasadzie "cały się muszę zmienić" to oczywiście porażka murowana, poza tym nie sądzę by o to chodziło, byś cały sie zmieniał. Weź na warsztat jedną z wad i postaraj się coś z nią zrobić.
Ale to prawda, ze niektóre pokuty po prostu przyprawiają o zawrót głowy. Mnie zależy żeby dobrze wypełnić pokutę, ale jeśli brzmi: poczuj miłosną rękę Boga na Twoim ramieniu... to jak ja mam to dobrze wypełnić?!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Andej » 2018-02-18, 16:49

Muszę przewartościować myślenie, postrzeganie rzeczywistości. Zgadzam się, że w małym wycinku. Ale to i tak bardzo dużo. A najgorsze jet to, że muszę dostrzec tę działkę, którą należy zmodyfikować. O wiele łatwiej jest komuś wytknąć błedy, niż sobie samemu. Ale cóż, muszę wygrzebać się pieluch i stanąć z boku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-04-17, 09:31


Warto posłuchać

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-04-20, 12:19


Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-04-24, 10:47


Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-04-24, 11:21


Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-05-08, 21:38



Ostatnio zmieniony 2018-05-08, 22:08 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-05-10, 07:50

Ten filmik szczególnie polecam, bo rozwiewa wiele wątpliwości dotyczących wyznawania grzechów.


Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-05-17, 07:49




Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Sebastian » 2018-05-17, 10:50

Często się spowiadacie?
Totus Tuus

Magnolia

Re: Rozmowy dookoła spowiedzi św.

Post autor: Magnolia » 2018-05-17, 11:14

Sebastian pisze: 2018-05-17, 10:50 Często się spowiadacie?
Sebastianie, każdy spowiada się wedle potrzeby. Dla jednych to jest raz do roku, bo tyle wymagają przykazania kościelne. Ale są tez tacy, którzy mają świadomość, że i czym obrażają Boga - potrzebują spowiedzi częściej.
Jak wcześniej pisałam staram się spowiadać raz w w miesiącu, choćby dlatego żeby moje dzieci widziały mnie i naśladowały taką dobrą praktykę. Bo dobra praktyką jest pracować nad sobą, w czym spowiedź jest pomocna.

Ale też Twoje pytanie, oprócz ciekawości, zabrzmiało mi trochę jak potrzeba porównania się z innymi. To nie pierwsze takie/podobne Twoje pytanie.
Porównywanie się z innymi jest o tyle bezsensowne, że każdy jest inny i każdy jest odpowiedzialny za siebie.
Tą odpowiedzialność wiele osób rozumie na różne sposoby.
Sebastianie posłuchałeś tych filmików O. Szustaka o spowiedzi? Polecam Ci je, bo są bardzo pomocne.

ODPOWIEDZ