Prośba o pomoc

ODPOWIEDZ
Młody Katolik

Prośba o pomoc

Post autor: Młody Katolik » 2020-01-02, 18:23

Szczęść Boże!
Mam problem, generalnie u spowiedzi byłem 2 tygodnie temu i mam pytanie. Bo moi dziadkowie od Ś.P mamy (mam 14 lat dziś), zażyczyli sobie obraz, który nam dali. Są katolikami, ale niestety niektóre ich postępowania moim zdaniem są złe. Mój Tata ma z nimi złe wspomnienia i boi się, że oni go zabiorą i nie oddadzą, ale przechodząc do sedna. Podczas rozmowy telefonicznej z moim kolegą powiedziałem mu tak "że jak damy mu obraz, to za Boga Ojca go nie odda", nie było to prześmiewcze, miało to ukazać skalę o jaką się boję. I moje pytanie, czy to jest grzech, a jak jest, to czy jest lekki, czy ciężki. Dodam, że zacząłem się zastanawiać i myśleć, że to jest grzech dopiero po powiedzeniu tego. Dla mnie wiara jest bardzo ważna oraz przyjmowanie komunii dlatego proszę o szybką odpowiedź!

Magnolia

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Magnolia » 2020-01-02, 19:40

Nadużyłeś Imienia Boga nadaremno, ale jak piszesz "wymsknęło Ci się" więc wyklucza to grzech ciężki, wystarczy spowiedź powszechna na początku mszy św.


Swoją drogą, jesli jesteś przywiązany do obrazu to powiedz o tym tacie lub dziadkom, np że to Twoja ulubiona pamiątka po mamie i chciałbyś go zatrzymać. Ale tak naprawde nie wiadomo co jest powodem zachowania dziadków i zostaw decyzję tacie, to moga być zawiłe sprawy i niech dorośli o tym zdecydują. Ty masz prawo do swojego zdania, ale nie wszystko musisz rozumieć w tym wieku.

Pozdrawiam

Młody Katolik

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Młody Katolik » 2020-01-02, 19:47

Czyli muszę iść do spowiedzi, żeby pójść do komunii, czy nie, bo w czasie rozmowy nie wiem dlaczego to powiedziałem, mi się to nie zdarza :-o

Magnolia

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Magnolia » 2020-01-02, 19:51

Spowiedź powszechna jest na początku kazdej mszy św wyznajemy że :


Spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam bracia i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem: moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przeto błagam Najświętszą Maryję zawsze Dziewicę, wszystkich Aniołów i Świętych, i was bracia i siostry, o modlitwę za mnie do Pana Boga naszego.

Jest to akt żalu, który usuwa grzechy lekkie, aby sam Bóg oczyścił nasze serce byśmy mogli godnie przyjąć komunię św.
Na ten moment wystarczy a przy najbliższej spowiedzi, wyznaj ten grzech "wzywałem Imię Boga na daremno", ale specjalnie iść nie musisz.

ODPOWIEDZ