Dlaczego katolicy modlą się do Maryii?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamil Beniuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 11 wrz 2018
Lokalizacja: Skierdy
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 3 times
Been thanked: 30 times
Kontakt:

Dlaczego katolicy modlą się do Maryii?

Post autor: Kamil Beniuk » 2020-02-19, 16:09

Wiele razy spotkałem się z zarzutem, że katolicy modlący się do Maryii popełniają bałwochwalstwo i nie ma tego podstaw w Biblii.
Twierdzą, że jednym pośrednikiem jest Jezus i na tym koniec.

W tym artykule Włodzimierz Bednarski zebrał przesłanki biblijne oraz jak do tej sprawy podchodził Kościół pierwszych wiekach. Z kolei Marek Piotrowski w swoim traktacie wyjaśnił różne trudności z tym związane.
To dość długie zestawianie daje mocną esencje „duchowości Maryjnej” do której wszystkich zachęcam.

Co do pośrednictwa?
„Pośrednictwo Maryi, świętych i nasze wypływa z pośrednictwa Jezusa, którego jesteśmy „Ciałem” (1Kor 12:27). Jeśli On jest Pośrednikiem, a my i Maryja stanowimy Jego „Ciało”, to też mamy udział w Jego pośrednictwie, mogąc się za innych modlić wraz z Maryją. Realizuje się ono, gdy prosimy inne osoby o modlitwę za nas (np. Kol 4:3) i stają się przez to one naszymi pośrednikami”.
My katolicy z Maryją naszą Matką modlimy się do jednego pośrednika Jezusa. Tak wynika z Biblii.

http://apologetyka.org/modlitwa-oddawan ... hwalstwem/

Kim dla Ciebie jest Matka Boża?
Kimś ważnym czy zwykłą kobietą.
(Dedicated to Dezerter)
Ja tylko pytam? http://www.youtube.com/@jatylkopytam
mgr teologii UKSW, katecheta. Pasjonat apologetyki, gitarzysta, webmaster, autor tekstów i muzyki pieśni religijnej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego katolicy modlą się do Maryii?

Post autor: Andej » 2020-02-22, 11:15

Do Maryi? Czy za Jej pośrednictwem?

Osobiście modlę się do Boga, to znaczy, że wszystkie moje modlitwy są skierowane do Boga. A Marię i świętych proszę o wstawiennictwo.
Ale, oczywiście pisząc kolokwialnie, modlę się do nich. Ale jest to ino myślowy skrót. Adresatem jest zawsze Ten, który może wszystko.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ