przelanie Krwi Chrystusowej

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Andej » 2019-04-28, 23:00

Droga Beserico lub drogi Dumny Zeu (płci nie ujawniasz) zaczynasz brnąć w pseudofilozofię. Jedno umieszczasz ponad czasem, drugie w czasie.
Bóg jest zawsze ponad czasem. A to, że Jezus stał się człowiekiem w żaden sposób nie ogranicza Jego boskości, a więc ponadczasowości.
Według czasu ziemskiego minęło, a jednak trwa. Ofiara i Zmartwychwstanie wciąż trwają, jak i tego skutki. To tylko my jesteśmy w czasie, Bóg jest ponad. Zawsze. Także i wtedy, gdy jako człowiek stąpał po ziemi. Jezus wtedy ofiarował się w sposób rzeczywisty, choć dla ludzkich obserwatorów była to ino zapowiedź.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-28, 23:19

Mylisz sie Andeju. Co do interpretacji nicka(u) rowniez.
Zaczene od "pseudo" - Biserica to w pewnym jezyku oznacza - kosciol. Dumnezeu to - Bog.
Takie niegramatyczne zestawienie tych slow ( gramatyczne potrzbuje pewnych spojnikow ) jest symbolicznym znaczeniowo: Kosciol Boga (Bozy ).
Dlaczego akurat taki nick? Gdyz to ma stanowic wzorzec mej tu obecnosci na forum i w zyciu - nie moje "ja", ale wlasnie Kosciol. I to TEN KOSCIOL BOZY.
A taki jawi mi sie tradycyjny. Bez pseudo nowinek.
Co do tematu. W kolejnym zdaniu potwierdzasz idee tego, co pisze - uwazajac, ze sie ze mna sprzeczasz.
Ale po kolei: w teologii Krwi Chrystusa ta substancja jest i symbolem pewnej szczegolnej duchowosci (sw. C. del Buffalo. sw.Jan od Krzyza) jak swego rodzaju brama prowadzaca do pelni tajemnic Krzyza Chrystusa.
A duchowosc oparta na Krwi Chrystusa jest niejako droga prowadzaca do rozwoju chrzescijanskiego zycia. Rozwoju pelnego, bez pocieszen, ale za to wytrwalego. Choc i trudnego. To wzorzec dla mnie. Na ile osiagalny?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Andej » 2019-04-28, 23:32

Szanowny Kościele Boży, duchowość bierze się z naśladownictwa Chrystusa. Jego Ciało, Jego Krew są pokarmem wiecznego życia. Ale to Jego czyny, Jego słowa z okresu, gdy stąpał wśród nas, są wzorem. Przykładem do naśladownictwa. Wysublimowanymi teoriami nie wypełni się życia. Ani nie zasłuży na niebo.
Jezus przelał krew za wszystkich. I dla wszystkich. Nie po to, abyśmy tworzyli jakieś teorie. Ale po to, abyśmy mogli się z Nim zjednoczyć.

Ale wróćmy do sceny, po śmierci. To nie jest ten najważniejszy moment. To nie jest Ofiara. Krew Chrystusa lała się już od wielu godzin, zanim to nastąpiło. Lała się za nas. Jego Ciało odrywane biczami było też dla nas. A Jezus w trakcie ostatniej wieczerzy już to przeżywał. Ta ofiara już trwała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-28, 23:40

Oczywiscie Andeju. Zgadzam sie z twoimi slowami.
Ale gdzie doszukales sie problemu?
Watek traktuje o Krwi Chrystusowej ..., i Mistycznym Ciele Chrystusa. Samo przelanie jest jakby wstepem do momentu "mistycznego" Ciala .
Krew Chrystusa to cos wiecej niz krew czlowieka z Nazaretu - Jezusa.
Przszedlszy meke i smierc Syna Bozego i Czlowieczego - Krew staje sie Krwia Zmartwychwstalego; a obecnie Ta Krew jest podstawa zycia i jednosci Mistycznego Ciala Chrystusa, a w szerszym znaczeniu przez Kosciol staje sie podstawa calego swiata i dla calego swiata. Choc ten niekoniecznie zechce taka przyjac.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Andej » 2019-04-28, 23:45

Podkreślam rangę opisywanych sytuacji. Są diametralnie różnej wagi. I ino mi o to chodzi, aby hierarchię właściwą zachować. Bez negowania czegokolwiek, co Piśmie nam przekazano.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-28, 23:49

Wskaz tak negacje,a przyznam Tobie racje.
Ps: rym przypadkowy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-29, 11:49

Obawiam się, że w tej Rzeczywistości doszukiwanie się momentu kiedy "powstało mistyczne Ciało Jezusa" jest skazane na niepowodzenie. Przede wszystkim ze względu na fakt jaki wskazaliście - ponadczasowość.
Ofiara Jezusa jest w sensie duchowym jednoczesna - duchowo Ostatnia Wieczerza, Śmierć na Krzyżu, ciągłe Ofiarowanie się Jezusa Ojcu w Niebie i każda Msza Święta to ten sam moment.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-29, 15:18

I nie to stoi w centrum tego watku.
Watek traktuje o katolickiej dogmatyce Krwi Chrystusowej.
Nawet kilka zgromadzen zakonnych powstalo i dziala na tej podwalinie.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-30, 09:31

Krew Chrystusa w Sakramentach.
Przelanie Krwi na Krzyzu zaowocowalo w pelni obecnoscia krwi w sakramentach Kosciola.
Jak Krew jest zaznaczona?

1) Sakrament Chrztu: ten Sakrament wlacza czlowieka wierzacego w Cialo Chrystusa.
Tak wiec zycie Boze i Krew Chrystusa zmartwychwstalego przenika czlowieka ochrzczonego podobnie jak z korzeni drzewa soko przenikaja do najwyzszych galezi.
Chrzescijanin poprzez chrzest staje sie zywym czlonkiem Kosciola.
Aby nie uschnac i nie odpasc od sokow pnia galaz musi wciaz czerpac - i laska poczatkowa dana czlowiekowi powinna rozwijac sie czerpiac soki ( zycie ) wz modlitwy i wieziz Bogiem.
W innym znaczeniu mozna powiedziec, ze chrzest czyni chrzescijan "krewnym", "bracmi z Krwi" Chrystusa.
Znaczy to, ze poprzez Nowe Przymierze przypieczetowane Krwia Chrystusa stajemy sie sprzymierzonymi Boga.
Stanowi to wielki zaszczyt i jednoczesnie wielkie zadanie i zobowiazanie do zycia i trwania jako prawdziwy sprzymierzeniec po stronie Boga.
Sprzymierzeniec ufajacy i oddajacy siew obrone Boga, i korzystajacy z pomocy Boga - a jednoczesnie gotowy Boze sprawy uczynic swoimi sprawami.

Tak trwaja "zywe galezie" w "drzewie zywego Kosciola".

Niektore usychaja.
Wielka to strata i tragedia ( jakze czesto nieuswiadomiona ).

Magnolia

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Magnolia » 2019-04-30, 09:44

Biserico, czy to są Twoje rozważania, przemyślenia?
czy jakaś teza teologiczna?
Gdzie można o tym poczytać więcej - jakieś źródła?

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-30, 10:10

Magnolio - zrodlem tego tematu jest tematyk Krwi Chrystusowej.
Zrodlem sa materialy z konferencji Misjonarzy Krwi Chrystusa.

Magnolia

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Magnolia » 2019-04-30, 11:50

Rozumiem, te materiały są gdzieś opublikowane? Możesz podać książkę, linki do artykułów w necie?
Chodzi mi o uwiarygodnienie źródła tych rozważań.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-30, 12:48

Magnolio, co budzi Twoje wątpliwości w powyższych twierdzeniach? Mi wydają się one bardzo słuszne.

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-04-30, 12:57

Nie wiem, moze sa pozycje ksiazkowe.
To sa moje materialy, w jakis sposob juz przetrawione i opracowane.
Szukaj wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa. (CPPS)

Ps: dziele sie tym, gdyz to mnie bardzo utwierdza w Kosciele.
Sprobowawszy drogi charyzmatycznej - kojarzy mi sie ona z rozkosznym bobaskiem, ktory wciaz robi w pieluchy i nie moze oderwac buzi od smoczka. Zemdlilo. I w dodatku - polowa to nauka Apostolska, polowa to herezje ( czasem odlotowe, czasem ze tylko wziac pol litra zapic do lustra ).

Biserica Dumnezeu

Re: przelanie Krwi Chrystusowej

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-01, 22:45

Nastepnym Sakramentem to Sakrament Bierzmowania ( w kolejnosci, w ktorej pragne je omowic ).
W tym sakramencie dopelnia die Sakrament Chrztu.
jest on umocnieniem w Duchu Swietym, dla odwaznego i swiadomego wyznawania Chrystusa. Ale jedynie wowczas, gdy chrzescijanin nie opusci wspolnoty Kosciola, lecz zechce sie do niej w ( w pelni ) przyznawac, zechce lepiej rozumiec ( i zrozumiec ) swoja wiare, lepiej i bardziej nia zyc i stawac w jej obronie
Ojcowie Kosciola widzieli ( idac za obyczajem kulturowym starozytnych ) we krwi siedzibe zycia i ducha - i stad widza w Krwi wyplywajacej z boku Jezusa pierwsze wylanie Ducha swietego. Krew Jezusa jest tu rzeczywista i jednoczesnie jakby symboliczna ( czyli ma znaczenie duchowe ).
Tak wiec podczas bierzmowania chrzescijanin przyjmuje boski strumien zycia, ktory umacnia ( przy naszym tak ) tak, aby osobiscie zdolny byl ofiarowac nawet zycie dla Mistrza.
A wowczas ten Sakrament uzdalnia do tego, by w razie potrzeby dac swiadectwo wierze nawet wlasna krwia, by przyjac nawet meczenstwo i wytrwac w nim.
Kto ta droga pojdzie?

ODPOWIEDZ