Książki - rozwój duchowy

ODPOWIEDZ
Katol

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Katol » 2018-04-24, 19:03

Dużo dobrych książek można kupić w księgarni multibook.pl

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-25, 19:37

Może założymy bloga ksiazki.zchrystusem.pl ?
Chętne osoby mogły by na tym blogu publikować recenzje książek.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Efezjan » 2018-04-25, 20:21

Dominik pisze: 2018-04-25, 19:37 Może założymy bloga ksiazki.zchrystusem.pl ?
Chętne osoby mogły by na tym blogu publikować recenzje książek.
Pomysł fajny! Tylko religijne książki czy świeckie również?

Jestem na tak. Mogę pisać - to będzie ciekawe doświadczenie.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-25, 20:35

W sumie dlaczego by nie pisać o wszystkich książkach. Ja obecnie czytam książki z zagadkami logicznymi, chętnie bym coś napisał o nich. Chrześcijan, katolik przecież nie musi czytać samych religijnych pozycji, niech znajdzie na naszym blogu pozycje z różnych kategorii.
Zawsze też można dać negatywną oceną świeckiej książki, przestrzegając religijnych ludzi przed nią, wytykając kłamstwa w niej zawarte.

Oczywiście religijne książki będą na pierwszej pozycji,,, (o ile blog powstanie).

mamamondfa

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: mamamondfa » 2018-04-25, 21:21

werigudajdija Dominik :-bd Ja jestem za! A może by to rozszerzyć - książki, gry planszowe? Coraz więcej ludzi gra, może byłby ruch :-? :ymparty:

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-25, 21:57

Gry planszowe w sumie do książek pasują, nie potrzeba nam elektroniki do spędzania wolnego czasu w zdrowym stylu.

Pewnie zaraz ktoś wyjdzie z propozycją filmów,,, wtedy to założę osobny wątek by to omówić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Andej » 2018-04-26, 10:11

Piszcie więc. Jest na to przestrzeń.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-26, 13:31

http://ksiazki.zchrystusem.pl/
Próbna wersja bloga właśnie powstaje, każdy stały bywalec naszego forum może dostać konto na blogu z możliwością publikacji swoich tekstów.

mamamondfa

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: mamamondfa » 2018-04-28, 07:44

Czy można prosić jedno konto? :-h
A czy dałoby się podzielić to na kategorie?
Czy to będą tylko wpisy jeden za drugim?
Czy dopuszcza się recenzowanie książek dla dzieci? :)) Bo ja teraz głównie takie :ymblushing:
Czy...
A nie, na razie wszystko :-h
Przypomniało mi się jednak:
Czy można wprowadzić ranking - w sensie ilość gwiazdek, czy punktów - żeby czytający mogli też ocenić?
Fajnie by było jakby po zalogowaniu można było dodać książkę do swojej listy życzeń, albo odhaczyć jako przeczytaną. Tak sobie pomyślałam :)
Już :-B

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-28, 09:55

Wszystkie opcje o których piszesz muszą być dostępne już w szablonie do bloga. Nie wiem czy uda mi się odnaleźć odpowiedni, darmowy.

Kategorie będą, kolejność wpisów raczej według kolejności dodania książki, ale to jak wspomniałem będzie zależeć od użytego szablonu.

Po prostu myślałem że to będzie prosty, ładny blog z podziałem na kategorie z możliwością komentowania dodanych recenzji.
Zobaczymy jak to będzie,,,,

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Efezjan » 2018-04-28, 16:41

Mam parę książek świeckich, które mógłbym zrecenzować. Jeśli chodzi o lekturę duchową, to czytam na razie 'Droga na górę Karmel' św. Jana od Krzyża.

Można zacząć od książek świeckich, ale wartościowych?

Proszę o konto na tym forum, Dominiku.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-04-28, 19:09

Dane wysłałem na Twojego maila.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Efezjan » 2018-05-01, 20:54

Dominik pisze: 2018-04-28, 19:09 Dane wysłałem na Twojego maila.
Dominiku, sprawdziłem, że miałem podany stary adres mejlowy, z którego już nie korzystam, bo go usunąłem.

Mógłbyś wysłać na ten zmieniony przeze mnie? Przepraszam za niedopatrzenie.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Dominik » 2018-05-02, 12:01

Zrobione

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Książki - rozwój duchowy

Post autor: Wiesława » 2018-05-03, 10:20

Magnolia pisze: 2017-12-01, 08:48 Na początku roku 2017 odkryłam Francine Rivers, pisarkę chrześcijańską. I przeczytałam wszystko co u nas wydrukowali jej autorstwa. Pisze powieści chrześcijańskie, mądrze i jak się domyślam z natchnienia Ducha św. Pokazuje życie bohaterów w perspektywie Bożej, duchowej. O przemianach i nawróceniach duchowych.
Cudownie się to czyta, szczególnie serię o pierwszych chrześcijanach "Głos w wietrze", "Echo ciemności", "Jak świt poranka". Czytając Ewangelię najcześciej nie umiemy sobie wyobrazic jak mamy ją przełożyć na życie, a w tych książkach to widać. Gorąco polecam, także "Potęga nadziei" i "Potęga miłości". A dla ludzi w kryzysie małżeńskim polecam "purpurowa Nić".

Te pierwsze 3 ksiażki sa o czasach rzymskich prześladowań chrześcijan, napisane po prostu ciekawie, ja przeczytałam je w 3 tyg a to jest 1800 stron. Nie można się oderwać. Jest w nich dużo wątków gladiatorów i pierwszej ewangelizacji, rozwijania wiary w każdych warunkach. Jest też miłość i grzech, nawrócenie.

"Potęga miłości" i "Potęga nadziei" to już ostatnie dwa wieki, raczej o relacjach matek i córek.
Dla mnie to była bogata lektura, mocno mi pomogła wyobrazić sobie jak przełożyć wiarę na życie. Nie zastąpią lektury Pisma św, ale działają na wyobraźnię.

Ciekawa też jest pozycja "Ostatni zjadacz grzechu". Historia trudna umiejscowiona na początku bo z XVIII w Ameryce północnej, niesamowita droga do nawrócenia całej wioski, dzięki determinacji dwójki dzieci.


http://lubimyczytac.pl/autor/15104/francine-rivers
Cieszę się, że mamy podobny gust. Czytałam kilka tej autorki, jedną mam jeszcze do przeczytania, na czytniku (Dziecko pokuty) i czeka w kolejce. Z tego cyklu o rzymskich czasach nie czytałam żadnej, ale za to polecam cykl "Synowie pocieszenia". To o początkach, o Aaronie, Kalebie, Jonatanie...dobrze się czyta. http://www.empik.com/szukaj/produkt?pub ... bogulandia
Jest też cykl kobiecy "Rodowód Łaski" a w nim o Tamar, Rut, Maria, Batszeba... Tych też nie czytałam, niestety.
Ceny są często zaporowe.
Autorka jest protestantką.
Czasami protestantom też się coś uda ;)

ODPOWIEDZ