Książki religijne, które warto przeczytać

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: sądzony » 2020-07-17, 22:26

Ja siedem lat temu zainteresowałem się Chrześcijaństwem biorąc to ręki tę książkę.
Choć nie wiem czy tę pozycję można nazwać religijną czy bardziej duchową,
ale dzięki niej jestem tu z Wami.

Obrazek
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Konwalia

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Konwalia » 2020-07-18, 09:16

Uuu, na „Charaktery” bym uważała. Czytałam to czasopismo w czasach liceum i trochę później. Lubią wplatać do tekstów nauki buddyjskie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: sądzony » 2020-07-18, 12:51

Konwalia pisze: 2020-07-18, 09:16 Uuu, na „Charaktery” bym uważała. Czytałam to czasopismo w czasach liceum i trochę później. Lubią wplatać do tekstów nauki buddyjskie.
:)
Dzięki zaciekawieniu i liźnięciu:
filozofii, psychiatrii, psychologii, psychoterapii, psychoanalizie, psychologii głębi, buddyzmowi, jogi,
buddyzmowi zen, hinduizmowi, taoizmowi, poniekąd szamanizmowi, suicydologii, antropologi, poezji, sztuce,
malarstwie, muzyce, parapsychologii, fizyce itd... oraz wychowaniu katolickiemu
wydaje mi się, że nie muszę uważać na "charaktery", które prenumerowałem parę lat.

W czasach liceum czytywałem beznadziejne podręczniki i lektury, na które o wiele bardziej wypada uważać.

Ostatnio zmieniony 2020-07-18, 13:03 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-18, 15:04

Jeśli na coś miałbym zwrócić uwagę, ze trzeba uważać, to przede wszystkim na czasopismo Egzorcysta.
Znaleźć tam można przede wszystkim pogoń za sensacją i omawianie spraw, które nie dotyczą w ogóle większości ludzi.
Niezdrowa sensacja przyciąga do niezdrowych rzeczy.

TOMVAD 45

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 17:31

Myślę że tutaj trochę przesadziłeś. Skład redakcyjny a dokładniej programowy to tez księża egzorcyści. Nie sądzę aby dążyli do sensacji. Miałem okazję czytać ten miesięcznik i nie widzę tam niczego zdrożnego aby miałoby się tego czasopisma unikać. Jak dla mnie jest jednym z lepszych czasopism. Magazyn nie jest oparty tylko na samej tematyce egzorcyzmów co sprawia że jest ciekawszy. Samą sensacją mogą być teksty związane z egzorcyzmami,ale to zrozumiałe,gdyś sama posługa jest bardzo specyficzna - mało przyjemna,ale ktoś to musi robić aby ratować ludzi z opętań,zniewoleń.
Tak na marginesie: planuję przeprowadzić wywiad jednym z tych egzorcystów tworzących to czasopismo,najlepiej z ks Grefkowiczem.
Ale zobaczymy czy się uda.

Awatar użytkownika
Zły_Człowiek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 230
Rejestracja: 6 lip 2020
Has thanked: 105 times
Been thanked: 78 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Zły_Człowiek » 2020-07-19, 18:53

Echa tej lektury słyszę w wypowiedziach zazwyczaj bardzo młodych dziewcząt i kobiet, które po tej lekturze może nie są opętane diabłem, tylko strachem.
A strach jest jedną z najgorszych rzeczy jaka może się trafić człowiekowi.
Nie wiem dla kogo jest to czasopismo, na pewno nie dla wszystkich - i to powinno być wyraźnie w nim zaznaczone, a nie jest.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-07-19, 20:48

Muszę przyznać, ze i ja mam duży dystans do "Egzorcysty". Są i artykuły dobre i... dziwne.

TOMVAD 45

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-07-19, 21:49

Zły_Człowiek pisze: 2020-07-19, 18:53 Echa tej lektury słyszę w wypowiedziach zazwyczaj bardzo młodych dziewcząt i kobiet, które po tej lekturze może nie są opętane diabłem, tylko strachem.
A strach jest jedną z najgorszych rzeczy jaka może się trafić człowiekowi.
Nie wiem dla kogo jest to czasopismo, na pewno nie dla wszystkich - i to powinno być wyraźnie w nim zaznaczone, a nie jest.
Ja myślę że już sam tytuł mówi jasno że nie jest to gazeta dla wszystkich. Jak się ją kupuje lub nawet okazyjnie czyta to trzeba się liczyć z tym że będą tam tematy trudne,może nawet nieprzyjemne.

Piszesz że kobiety są opętane strachem.Po co to czytają? Jeśli czyrają będąc nieświadome znaczenia słów egzorcysta,egzorcyzmy to trudno - przejdzie im strach, przy okazji się przekonają że nie jest to przyjemne a egzorcyści muszą pidejmować tak wielki trud by uwalniać ludzi z opętania,zniewolenia w które często ludzie wchodzą pakując się w jakieś elementy,sprawy magii, okultyzmu.Najpierw zabawa w horoskopy,taroty i inne a pitem są poważne skutki. To może też dawać wiele do myślenia.

Ale są też inne artykuły które są wartościowe.

To kwestia gustu. Jak coś człowiekowi nie odpowiada to może czytać inną prasę katolicką.

Ale zgadzam się z tobą: czasopismo powinno mieć uwzględnioną uwagę że nie jest to czasopismo dla wszystkich lub dla ludzi o mocnych nerwach. Jak będę do nich pisał w sprawie wywiadu to wspomnę im o tym.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: DariuszJ » 2020-08-12, 12:59

Drodzy forumowicze,

Polecam dwie moje pozycje:

"Posługa liturgiczna diakona" - książka o diakonacie - szczególnie podejmuje aspekt liturgicznej posługi diakona, jednak znajdziecie w niej też informacje o historii posługi diakońskiej, tożsamości diakona, warunkach stawianych kandydatom do diakonatu oraz formacji diakonów, jak również ich pozaliturgicznej posłudze. Książkę można w formie ebook'a w wielu księgarniach internetowych tj. Empik.com, Virtualo, Gandalf, IBUK, itd. Warto sprawdzić cenę na stronie wydawnictwa, gdyż może być najkorzystniejsza: https://ridero.eu/pl/books/posluga_liturgiczna_diakona/
Na stronie wydawnictwa jest możliwość również zamówienia książki w formie drukowanej.

"Katolickie ciekawostki" - nowość dostępna póki co jedynie na stronie wydawnictwa do kupienia w formie ebook'a, jak i drukowanej: https://ridero.eu/pl/books/katolickie_ciekawostki/
Jest to książka zawierająca rozmaite informacje z katolickiego świata. Zawiera informacje o historii rozwoju najważniejszych Świąt i ich zwyczajami, ciekawostkach o sakramentach oraz o interpretacji Pisma Świętego. Przeczytacie w niej również o symbolice szat liturgicznych i zawartości ksiąg używanych w liturgii. W książce podjęty jest też temat żonatych duchownych w Kościele łacińskim, kar kościelnych, przebiegu procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, a także ochrony życia.

Polecam serdecznie!

Dariusz Jaskólski

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Dezerter » 2020-08-12, 17:40

@DariuszJ w drodze wyjątku możemy zostawić tą atutoreklamę, ale w zamian oczekiwalibyśmy kilku próbek twoich publikacji jako fragment we właściwych wątkach. Jak rozumiem jesteś diakonem - zapraszam serdecznie do aktywności na naszym forum, ja jestem zwolennikiem diakonatu świeckich, sam o tym myślę więc twój głos byłby bardzo cenny i szeroko słyszalny.
Pozdrawiam serdecznie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Efezjan » 2020-08-13, 20:58

G. K. Chesterton, W obronie wiary. Właśniem zaczął czytać.
A dla kogo książka? Myślę, że nie tylko dla apologetyków.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Tek de Cart » 2020-08-14, 09:42

Chesterton jest wspaniały, chociaż język czasem tak kwiecisty, że parę razy zdanie muszę czytać żeby zrozumieć jego finezję :)
"W obronie wiary" i jeszcze "Wiekuisty człowiek" to bardzo dobre pozycje, umacniające wiarę i pokazujące wiele spraw z dobrej peryspektywy
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: Niezapominajka » 2020-08-15, 11:00

"Ewangelia dla (nie)normalnych" o. A. Szustak - bardzo polecam
również "Nocny Złodziej" tegoż księdza :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: DariuszJ » 2020-08-15, 20:55

Dezerter pisze: 2020-08-12, 17:40 @DariuszJ w drodze wyjątku możemy zostawić tą atutoreklamę, ale w zamian oczekiwalibyśmy kilku próbek twoich publikacji jako fragment we właściwych wątkach. Jak rozumiem jesteś diakonem - zapraszam serdecznie do aktywności na naszym forum, ja jestem zwolennikiem diakonatu świeckich, sam o tym myślę więc twój głos byłby bardzo cenny i szeroko słyszalny.
Pozdrawiam serdecznie
Dziękuję. Nie jestem diakonem, ale aktywnie działam w Kościele, również poprzez służbę liturgiczną. Pasjonuje mnie temat diakonatu, dlatego pisałem pracę magisterską o posłudze liturgicznej diakona i postanowiłem wydać ją jako książkę. Chętnie w miarę możliwości będę się udzielał na forum.

Tutaj mała uwaga do stwierdzenia "diakonat świeckich" - nie ma czegoś takiego. Diakon jest duchowym, niezależnie od tego, czy jest diakonem czasowym, czy stałym. Nie można też mówić o tym, że diakonat stały jest docenieniem działalności świeckich. Osoba świecka przez diakonat wchodzi do stanu duchownego, więc jakbyśmy mieli tak mówić, to tak jakby mówić, że prezbiterat jest również docenieniem działalności świeckich w Kościele, bo w końcu do seminarium przychodzi osoba świecka - tak samo jak do ośrodka formacji diakonów stałych.

Niestety często też w mediach, również katolickich, na różnych portalach, padają stwierdzenia o "świeckich diakonach". Takowych jak jednak wyjaśniłem, nie ma. :)
Ostatnio zmieniony 2020-08-15, 20:57 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Książki religijne, które warto przeczytać

Post autor: abigail » 2020-08-15, 21:16

szkoda ze kobiety obecnie nie mogą byc diakonisami
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

ODPOWIEDZ