Książki ks. Glasa

Kasia

Książki ks. Glasa

Post autor: Kasia » 2019-05-03, 10:15

Znany rekolekcjonista, ks. Piotr Glas, udzielił swego czasu wywiadu Tomaszowi Terlikowskiemu. Wywiad okazał się tak obszerny, że powstały z tego dwie książki: Dzisiaj trzeba wybrać.
O potędze Maryi, walce duchowej i czasach ostatecznych
oraz Dekalog. Prawdziwa droga w czasach zamętu. Obie czyta się z zainteresowaniem, choć pierwszą uważam za lepszą, a treść drugiej – choć także niezłej książki – momentami jest jakby wtórna i czytając, miałam przeświadczenie, że „to już było w pierwszej książce”. W każdym razie warto sięgnąć po te wywiady, bo otwierają oczy na wiele spraw, nie zawsze dla nas wygodnych, a ich treść to także piękne świadectwo wiary kapłana.

Niedawno ukazała się też inna książka ks. Glasa, 40 dni walki duchowej, ale nie czytałam i raczej po nią nie sięgnę. Chyba że ktoś bardzo poleca. :)

Ktoś na forum czytał książki ks. Glasa?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2019-05-03, 11:10

Nie - nie należy on do moich ulubieńców - podpadł mi kilka razy, ale i za kilka wykładów mógłbym go pochwalić.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Magnolia » 2019-05-03, 11:15

Ja niestety mam podobną opinię co do tego kapłana. Jest mocno skupiony na grzechu i szatanie, za mało w jego konferencjach jest równowagi duchowej.

Kasia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Kasia » 2019-05-03, 14:38

Jeśli chodzi o książki, to więcej o grzechu jest w Dekalogu, natomiast Dzisiaj trzeba wybrać to bardzo wymowne świadectwo wiary. Ks. Glas o wielu sprawach (także grzechach) mówi z perspektywy kapłana posługującego na Zachodzie, a tam katolickie wartości są mocno zachwiane, niemal w upadku, i myślę, że dobrze wziąć to pod uwagę, czytając te książki i słuchając konferencji, także ku przestrodze. Ja po tych książkach i konferencjach zaczęłam doceniać, że żyję w Polsce.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-03, 23:28

Strasznie ta książka wypełniona szatanem. Wszędzie Ksiądz Glas go widzi.

Kasia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Kasia » 2019-05-04, 11:16

Dzisiaj trzeba wybrać zaczęłam czytać w przełomowym momencie dla mojej wiary i wtedy otworzyła mi oczy na taką żywą wiarę, na to, że Pan Bóg rzeczywiście działa w życiu (choć wówczas już sama zaczynałam się o tym przekonywać). Jednocześnie pozwoliła mi poznać też i to, że zło nie jest tylko jakąś abstrakcyjną formułą, brakiem dobra, lecz że jest osobowe i nam realnie zagraża. Ks. Glas, posługujący kiedyś jako egzorcysta, wiele razy widział, jak działa szatan, nic więc dziwnego, że przed nim przestrzega, zwłaszcza że dzisiaj często ten problem jest ignorowany. W momencie kiedy chciałam bardziej interesować się Panem Bogiem, a nie tym, jak się od Niego nie oddalać, książki (i konferencje również) ks. Glasa przestały mi wystarczać, ale nadal uważam, że są one dobre zwłaszcza dla osób wchodzących na drogę żywej wiary, kończących jakiś etap w życiu. Bo przychodzi taki moment, kiedy o ciemności wie się już tyle, że więcej nie trzeba, i wtedy warto zwrócić się w stronę światła.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: takisobie » 2019-09-14, 22:16

Marek_Piotrowski pisze: 2019-05-03, 23:28 Strasznie ta książka wypełniona szatanem. Wszędzie Ksiądz Glas go widzi.
Jeśli ks.Glas to były egzorcysta to co najmniej dwie dziwne sprawy

1. Nie nabrał podejrzeń co do demoniczności objawień w Medjugorie a nawet więcej został tam uzdrowiony ?
https://www.fronda.pl/a/niesamowite-swi ... 64940.html

2.Zbyt dużo dialogów z demonami?
https://www.deon.pl/religia/duchowosc-i ... glasa.html

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2019-09-15, 23:02

... A to objawienia w Medjugorie są demoniczne :?: :-o
fanem nie jestem ani Medjugorie, ani Glasa, ani pielgrzymem, ale biskup Hozer jest innego zdania - paru innych też by się znalazło + 100-tki księży. Znam wielu, którzy tam byli i ich życie duchowe na tym nie ucierpiało, wręcz przeciwnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: takisobie » 2019-09-15, 23:09

Dezerter pisze: 2019-09-15, 23:02 ... A to objawienia w Medjugorie są demoniczne :?: :-o
Jeśli oznaki mistyfikacji nie pochodzą od szatana to od kogo ?

https://www.m.pch24.pl/biskup-miejsca-- ... 820,i.html

Magnolia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Magnolia » 2019-09-16, 09:31

Dez nie ma uznania przez Kościół objawień w Medjugorie. Po pierwsze dlatego że wizjonerzy twierdzą że objawienia trwają. Po drugie zjawisko to budzi rzeczywiście wiele wątpliwości teologicznych.
https://www.fronda.pl/a/kontrowersyjne- ... 16132.html
https://prawy.pl/8775-dowody-na-demonic ... edjugorie/

A abp Henryka Hosera wysłano aby przebadać duszpasterską sytuację w Medjugorie. Czyli Jego wypowiedź dotyczy problemów duszpasterskich, jak są sprawowane sakramenty, czy wierni są zaopiekowani duchowo, czy zadbano o dostateczną ilość spowiedników w różnych językach itd - kwestie duszpasterskie. Tego dotyczy Jego raport, a nie uznania teologicznego Objawień.
https://pl.aleteia.org/2017/05/15/co-fr ... edjugorie/

Poza tym faktycznie jak się wczytać co się dzieje z wizjonerami w czasie tych 20 lat objawień to nie można być zupełnie przekonanym o dobrych owocach...Bardzo dużo nieposłuszeństwa, brak pokory, porzucanie stanu kapłańskiego...

https://opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZP/me ... gospa.html

P.S. Oczywiście wątek zszedł z książek ks. Glassa na objawienia i Medjugorie, można wydzielić ten temat na nowy. Jeśli uznacie to za potrzebne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2019-09-16, 18:28

Magnolia pisze: 2019-09-16, 09:31 Dez nie ma uznania przez Kościół objawień w Medjugorie.

Na prawdę myślałaś, że o tym nie wiem. :-\
Ale między brakiem oficjalnego uznania a ich "demonicznym " źródłem jest ogromna przepaść jak się czyta oficjalne informacje z Watykanu:
Papież zezwolił na pielgrzymki do Medjugorie
Papież Franciszek zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorje. (...)
O papieskiej decyzji poinformował wizytator Stolicy Apostolskiej dla Medjugorie abp Henryk Hoser oraz nuncjusz apostolski w Bośni i Hercegowinie abp Luigi Pezzuto. W praktyce oznacza to, że od tej pory pielgrzymki będą mogły być organizowane oficjalnie przez diecezje i parafie, a nie tak jak dotychczas obywać się jedynie w formie prywatnej.

(...) Alessandro Gisotti podkreślił, że „należy uniknąć tego, aby takie pielgrzymki wywoływały zagubienie czy dwuznaczność, jeśli chodzi o aspekt doktrynalny. Dotyczy to także wszystkich duszpasterzy, którzy chcą udać się do Medjugorje i celebrować tam lub koncelebrować także w sposób uroczysty”.

Watykański rzecznik zauważył, że „biorąc pod uwagę znaczny napływ osób do Medjugorje i liczne owoce łaski, które się narodziły, takie zalecenie świadczy o szczególnej uwadze duszpasterskiej Ojca Świętego, którą chce otoczyć to miejsce, by pogłębić i krzewić owoce dobra”. (...)
Abp Hoser podkreśla, że Medjugorje pozostaje przede wszystkim znakiem żywego Kościoła. Klimat miejsca sprzyja modlitwie, gościnie oraz nawróceniu. Podkreśla zarazem, że znakomita większość pielgrzymów nie przybywa do tego miejsca z powodu objawień. Bardziej pociąga ich atmosfera modlitwy.
https://www.vaticannews.va/pl/papiez/ne ... zymki.html
Reasumując jest to jednoznaczna zachęta do pielgrzymek i to oficjalnych kościelnych i większa akceptacja w stosunku do Medjugorie niż wcześniej. Sugerujesz, że papież zachęca wiernych do kontaktów z demonem :-o :-s i oficjalnie zezwala na to #-o :-ss :-q
zgroza :!: , no ten Franciszek to jednak rzeczywiście antychryst :^o
...uwaga sarkazm
Nie jestem zwolennikiem, ani Glasa, ani Medjugorie, ale zachowajmy zdrowy rozsądek i racjonalizm w ocenie sytuacji i słuchajmy Kościoła a nie samozwańczych demonologów ;) :p
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Magnolia » 2019-09-16, 19:05

Dezerter pisze: 2019-09-16, 18:28 Sugerujesz, że papież zachęca wiernych do kontaktów z demonem :-o :-s i oficjalnie zezwala na to #-o :-ss :-q
zgroza :!:
Dez, niczego takiego nie sugerowałam, wróć do mojego posta i przeczytaj go jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14807
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Dezerter » 2019-09-16, 19:39

Magnolia pisze: 2019-09-16, 19:05
Dezerter pisze: 2019-09-16, 18:28 Sugerujesz, że papież zachęca wiernych do kontaktów z demonem :-o :-s i oficjalnie zezwala na to #-o :-ss :-q
zgroza :!:
Dez, niczego takiego nie sugerowałam, wróć do mojego posta i przeczytaj go jeszcze raz.
A ty wróć do mojego poprzedniego posta i napisz komentarz jeszcze raz ;)
Czytając twój post odnosi się wrażenie (ja odniosłem), że popierasz stanowisko mojego adwersarza, że źródło objawień jest demoniczne a nie Maryjne.
Ja nie rozstrzygam, ale przychylam się że Maryjne (tak wiem, ja też sam siebie nie poznaje ;) :p )
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: Magnolia » 2019-09-16, 21:07

Nie Dez. Nie wypowiedziałam się wprost że to demoniczne. Czekam na ocenę Kościoła. Wyraziłam jedynie wątpliwości teologiczne.
Za szybko snujesz domysły i mi je przypisujesz.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Książki ks. Glasa

Post autor: takisobie » 2019-09-16, 22:38

Głęboka analiza fenomenu tych objawień

https://www.apologetyka.info/inne-temat ... em,426.htm

ODPOWIEDZ