O. Wilfrid Stinissen OCD

ODPOWIEDZ
Kasia

O. Wilfrid Stinissen OCD

Post autor: Kasia » 2019-08-30, 21:37

Dzisiaj w pewnej książce natknęłam się na cytat o. Wilfrida Stinissena, karmelity bosego, a ponieważ moją uwagę zwróciła, nawet jak na tak krótki fragment, lekkość stylu, pomyślałam, że może dobrze byłoby poszukać czegoś o tym zakonniku, tym bardziej że dotychczas nie czytałam niczego związanego z duchowością karmelitańską. Na stronie https://www.karmel.pl/o-wilfrid-stinissen-1927-2013/ przeczytałam, że książki o. Stinissena były popularne także wśród szwedzkich protestantów, co mnie zaniepokoiło, bo jeśli protestantom coś się podoba, to istnieje obawa, że jest to zbyt mało ortodoksyjne... Czy ktoś na forum czytał książki o. Stinissena albo przynajmniej wie z dobrego źródła, czy warto po nie sięgnąć?

Biserica Dumnezeu

Re: O. Wilfrid Stinissen OCD

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-31, 07:53

No wiesz ... Biblia bardzo jest popularna wsrod protestantow i wsrod sekt niewiele majacych wspolnego z chrzescijanstwem.
Niepokoi mnie to, bo jesli protestantom Biblia sie podoba, to istnieje obawa, ze jest zbyt malo ortodoksyjna.
Czy czytal ktos Biblie albo wie przynajmniej z dobrego zrodla, czy warto po nia siegac?

ODPOWIEDZ