Książki świeckie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Książki świeckie

Post autor: lambda » 2021-10-16, 12:32

@Dezerter
Jako historyk powiedz czy warto kupić tą książkę Pani Ogórek

https://xlm.pl/historia/150392-kat-klan ... 96584.html

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Książki świeckie

Post autor: Andej » 2021-10-16, 13:06

Bardzo poważne książki czytacie. To wspaniale. A coś łatwiejszego?

Mam na myśli kilka książek bardzo popularnych. M.in. Alicję w krainie czarów. Z lubością, co jakiś czas wracam do tej pozycji. Mam tłumaczenie Marianowicza (znane mi jeszcze z dzieciństwa), Stillera i Słomczyńskiego. I na przemian wracam do każdego. Bo z każdej można wyczytać coś innego.
Podobnie z Kubusiem Puchatkiem, vel Vinnie the Pooh, vel Fredzia Phi Phi. To ta sama postać, ino w różnych tłumaczeniach. Niestety nie posiadam takiej znajomości języka, w którym została napisana, abym czytał oryginał.
I jeszcze Mały Książę.

Norman Davies wydaje się być rzetelnym. Warto czytać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Książki świeckie

Post autor: Dezerter » 2021-10-16, 13:13

lambda pisze: 2021-10-16, 12:32 @Dezerter
Jako historyk powiedz czy warto kupić tą książkę Pani Ogórek

https://xlm.pl/historia/150392-kat-klan ... 96584.html
Jeśli interesujesz się sztuka i II wojną światową - ja nie więc ja nie kupię
Ja jestem historyk amator i moje zainteresowania to prehistoria i starożytność
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
majka77
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 5 wrz 2021
Has thanked: 111 times
Been thanked: 31 times

Re: Książki świeckie

Post autor: majka77 » 2021-10-26, 01:43

Książki czytam od kiedy pamiętam.Obecnie lubię Cobena. Są jeszcze dwie serie ale nie pamiętam autora...jedna seria zaczyna się pierwszym tomem Kwiaty na poddaszu....a druga seria to pamiętam drugi tom Mroczny Anioł

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Książki świeckie

Post autor: Lunka » 2021-10-26, 09:15

majka77 pisze: 2021-10-26, 01:43 Książki czytam od kiedy pamiętam.Obecnie lubię Cobena. Są jeszcze dwie serie ale nie pamiętam autora...jedna seria zaczyna się pierwszym tomem Kwiaty na poddaszu....a druga seria to pamiętam drugi tom Mroczny Anioł
To serie Victorii Andrews. Czytałam serie Kwiatów na poddaszu. Niezwykle wciagajaca ale i drastyczna.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

greg77
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 453
Rejestracja: 14 paź 2021
Has thanked: 21 times
Been thanked: 75 times

Re: Książki świeckie

Post autor: greg77 » 2021-10-29, 07:25

Ja. Dariusz Oko -Lawendowa mafia. Jestem po połowie lektury książki i jestem w szoku. Struktury homoseksualne w Kościele są szerokie, a zakłamanie kapłanów ogromne. Ja. Opisuje że na porządku dziennym są homoseksualne orgie jednej księdza w dniu prymicji, duży problem homoseksualizmu i Jezuitów, 80% homoseksualistów ma skłonności pedofilskie i głównie uwodzą młodych chłopców.
Osobiście bardzo bym uważał na tą pozycję,smutne jest to że napisał ją ksiądz.Książka napisana jest językiem wręcz nienawiści do homoseksualistów,nie ma w niej żadnego pochylenia się nad bliźnim który zbłądził i nie umie się odnaleźć,ponadto książka wręcz pokazuje bezradność kościoła wobec tego problemu.Książka która moim zdaniem niewiele wnosi,a stanie się tylko pożywką dla tych którzy ze wszystkich księży robią pedofilów,a jeżeli się jakiś biedak uchowa to zapewne "pedał". Obawiam się że księża pokroju Dariusza Oko stanowią poważny problem dla kościoła,gdyż są to ludzie dla których prywatna misja stała się ważniejsza od miłości do bliźniego,i wypacza miłość do Boga (jestem pewien że wielu inkwizytorów było święcie przekonanych że czyni dobro). Osobiście nie dokończyłem czytana i tej książki (a rzadko mi się to zdarza) bo coś wewnętrznie mówiło mi żebym przestał.

orzeszku

Re: Książki świeckie

Post autor: orzeszku » 2021-10-30, 11:48

Nie czytałam tej książki, natomiast czytałam serię artykułów księdza prof. Dariusza Oko w czasopiśmie "Miłujcie się". Podkreślał tam wielokrotnie, że nie nienawidzi homoseksualistów jako osób i że prawdziwe miłosierdzie to ostrzeganie przed złem, a nie poklepywanie po głowie. W tej książce być może jest zdecydowany i ostry, bo większość milczy lub zamiata problem pod dywan - a potrzebne jest prawdziwe oczyszczenie. I jest zupełnie na odwrót niż mówisz - taka książka jest właśnie świetnym argumentem zamykającym usta wrogom Kościoła, którzy twierdzą, że Kościół to jedna wielka klika uwikłana w zmowę milczenia.

Ciekawa

Re: Książki świeckie

Post autor: Ciekawa » 2021-11-02, 10:29

ToTylkoJa pisze: 2019-10-18, 21:59
bambam pisze: 2019-10-18, 21:12 Książki ubogacają o wiele bardziej niż filmy, gry komputerowe czy internety.
Nie zgadzam się z tym.
Są książki rozwijające, poruszające ważne tematy i warte przeczytania.
Są filmy poruszające ważne tematy i warte obejrzenia.
Są gry, które w fabule przekazują jakieś wartości.
Ale są i gnioty, zależy na co trafisz.

Np. "do zobaczenia w zaświatach" jest filmem bardziej rozwijającym, niż książka "Magnus Chase i bogowie Asgardu".

Zbytnie uogólnienie,
Zgadzam się. Zależy co się czyta i ogląda.

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Książki świeckie

Post autor: Skaza » 2021-11-02, 11:11

Tylko tyle, że mimo wszystko dużo większy wybór wartościowych treści można odnaleźć wśród książek i one są przez to na prowadzeniu w tym zestawieniu. W innych trzeba się sporo naszukać lub namachać palcem by coś znaleźć i nie dostać wcześniej reumatyzmu.

Ciekawa

Re: Książki świeckie

Post autor: Ciekawa » 2021-11-02, 11:33

Skaza pisze: 2021-11-02, 11:11 Tylko tyle, że mimo wszystko dużo większy wybór wartościowych treści można odnaleźć wśród książek i one są przez to na prowadzeniu w tym zestawieniu. W innych trzeba się sporo naszukać lub namachać palcem by coś znaleźć i nie dostać wcześniej reumatyzmu.
Nie uważam aby w książkach był lepszy wybór wartościowych treści. Nikt tego nigdy nie sprawdził. Statystycznie książek jest więcej niż filmów, więc może być więcej wartoświowych ksiązek niż filmów, z tytułu statystki, a nie nośnika.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Książki świeckie

Post autor: sądzony » 2021-11-02, 20:32

Ciekawa pisze: 2021-11-02, 11:33
Skaza pisze: 2021-11-02, 11:11 Tylko tyle, że mimo wszystko dużo większy wybór wartościowych treści można odnaleźć wśród książek i one są przez to na prowadzeniu w tym zestawieniu. W innych trzeba się sporo naszukać lub namachać palcem by coś znaleźć i nie dostać wcześniej reumatyzmu.
Nie uważam aby w książkach był lepszy wybór wartościowych treści. Nikt tego nigdy nie sprawdził. Statystycznie książek jest więcej niż filmów, więc może być więcej wartoświowych ksiązek niż filmów, z tytułu statystki, a nie nośnika.
Nie zgadzam się z tym. Książka wymaga indywidualnej bliskości, jak dla mnie nawet stworzenia "relacji". W obecnych czasach nadal, by coś wydać nadal musi mieć to jakąś "wartość". Film czy muzykę możesz zrobić w domu na kompie i przedstawić dość szerokiej publiczności i wcale nie musi posiadać to żadnej wartości. Wystarczy, że będzie np. bluźniercze.
Trochę czytam i dużo oglądam. Najwięcej czerpię z książek.
Tak uważam.
Zresztą jakby nie patrzeć wszystko zawarte jest w Piśmie Świętym.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Książki świeckie

Post autor: Ciekawa » 2021-11-02, 20:37

sądzony pisze: 2021-11-02, 20:32
Ciekawa pisze: 2021-11-02, 11:33
Skaza pisze: 2021-11-02, 11:11 Tylko tyle, że mimo wszystko dużo większy wybór wartościowych treści można odnaleźć wśród książek i one są przez to na prowadzeniu w tym zestawieniu. W innych trzeba się sporo naszukać lub namachać palcem by coś znaleźć i nie dostać wcześniej reumatyzmu.
Nie uważam aby w książkach był lepszy wybór wartościowych treści. Nikt tego nigdy nie sprawdził. Statystycznie książek jest więcej niż filmów, więc może być więcej wartoświowych ksiązek niż filmów, z tytułu statystki, a nie nośnika.
Nie zgadzam się z tym. Książka wymaga indywidualnej bliskości, jak dla mnie nawet stworzenia "relacji". W obecnych czasach nadal, by coś wydać nadal musi mieć to jakąś "wartość". Film czy muzykę możesz zrobić w domu na kompie i przedstawić dość szerokiej publiczności i wcale nie musi posiadać to żadnej wartości. Wystarczy, że będzie np. bluźniercze.
Trochę czytam i dużo oglądam. Najwięcej czerpię z książek.
Tak uważam.
Zresztą jakby nie patrzeć wszystko zawarte jest w Piśmie Świętym.
Jako kinomaniaczka muszę się nie zgodzić. Z żadną rzeczy które napisałeś. Nawet z tym ze wszystko jest zawarte w Piśmie Świętym.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Książki świeckie

Post autor: sądzony » 2021-11-02, 20:43

Ciekawa pisze: 2021-11-02, 20:37 Jako kinomaniaczka muszę się nie zgodzić. Z żadną rzeczy które napisałeś. Nawet z tym ze wszystko jest zawarte w Piśmie Świętym.
Jako chrześcijanin nie muszę niczego.
A to, że mamy różne zdania jest piękne i wspaniałe.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ciekawa

Re: Książki świeckie

Post autor: Ciekawa » 2021-11-02, 20:48

sądzony pisze: 2021-11-02, 20:43
Ciekawa pisze: 2021-11-02, 20:37 Jako kinomaniaczka muszę się nie zgodzić. Z żadną rzeczy które napisałeś. Nawet z tym ze wszystko jest zawarte w Piśmie Świętym.
Jako chrześcijanin nie muszę niczego.
A to, że mamy różne zdania jest piękne i wspaniałe.
:)
Wcale nie, jest irytujące :ympeace: ;)

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Książki świeckie

Post autor: Skaza » 2021-11-08, 23:03

Zapadł mi w pamięci szczególnie jeden tytuł który bardzo polubiłem jeszcze czytając go w szkole "Ten Obcy" Ireny Jurgielewiczowej.

ODPOWIEDZ