"Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

ODPOWIEDZ
Magnolia

"Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Magnolia » 2019-12-19, 11:30

Obrazek

Zobaczyłam tą książkę w księgarni w Toruniu i od razu zakupiłam... pomyslałam o przyjaciółce i że jej sprezentuję na święta... ale pomyślałam : "sprawdzę czy dobra ta książka" i potem nie mogłam się już oderwać...

Obrazek

O. Pelanowski pisze głębokie swoje rozważania Biblii, są to słowa stanowcze, mocne i pokorne jednocześnie. Dotykają serca i duszy, prowadzą do spotkania z Bogiem w prawdzie.

Polecam, z całego serca polecam bo to dobra lektura, prawie jak odbycie rekolekcji.

Wkleję Wam kilka dobrych myśli Pelanowskiego w wątku z motto na dziś :)


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Dezerter » 2020-01-16, 23:02

Czuję się w obowiązku podać tą informację w tym wątku
Paulini: o. Pelanowski rozmija się z nauczaniem Kościoła i łamie ślub posłuszeństwa
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-16, 23:19

Nie wiem co o tym myśleć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Dezerter » 2020-01-16, 23:57

Mnie to bardzo zasmuciło
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Magnolia » 2020-01-17, 01:28

Dezerterze śledzę te informacje od dawna i czytam tez ze zrozumieniem że problemem są kazania i nauczanie dotyczące papieża Franciszka. Takich kazań nie ma u nas na forum.
Wszystkie filmy opublikowane na forum osobiście przesłuchałam i są biblijne i katolickie.
To ostrzeżenie tez ma swoją datę, czyli obowiązuje od pewnego momentu. Nie można przekreślić jednoczenie cały dotychczasowy dorobek rekolekcyjny i wszystkie kazania które do tej pory wygłosił O. Pelanowski.

Ta książka została wydana na długo przed opublikowaniem ostrzeżenia i sama ją przeczytałam mogę ją bezpiecznie polecić.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: takisobie » 2020-01-17, 12:50

Dezerter pisze: 2020-01-16, 23:02 Czuję się w obowiązku podać tą informację w tym wątku
Paulini: o. Pelanowski rozmija się z nauczaniem Kościoła i łamie ślub posłuszeństwa
https://ekai.pl/paulini-o-pelanowski-ro ... uszenstwa/

Jeśli się rozmija to proszę o twarde dowody bo w to nie wierzę. Jestem bardziej skłonny uwierzyć że głosił coś zbyt otwarcie co komuś nie pasowało i zrobiono nagonkę celem wyciszenia. Z resztą w którymś z artykułów czytałem że chodziło min. o krytykę papieża i niektórych biskupów.

Biserica Dumnezeu

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-17, 14:52

Naduzycie jak zwykle ze strony hierarchii: o.Pelanowski nie rozmija sie w niczym z nauczaniem Kosciola - co jedynie to moga zachodzic konsekwencje wynikajace z dyscypliny zakonnej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-17, 15:47

Muszę przyznać że wzdragam sie słuchając co mówi o papieżu Franciszku. Choć podzielam szereg ocen szczegółowych, nie posunąłbym się do podobnych twierdzeń.
Może to odwaga, może lekkomyslność bądź zapalczywość, może pycha a może chwalebna bezkompromisowość. Nie wiem.

Biserica Dumnezeu

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-17, 21:42

Gada ostro.
Pan Jezus o hierarchii swoich czasow mowil, ze to groby pobielane.
Sadze, ze nasz Episkopat juz dosc dawno dal sie przekupic moznym tego swiata. A przyklad przyjeli z centrum.
Ciezko sie w tym rozeznac.
Ale jest iskierka nadziei.
To tradycja w Kosciele i tradycyjny wyklad wiary. I tradycyjne obrzedy.
Tego jestem pewien.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Andej » 2020-01-17, 22:48

W oświadczeniu Paulinów jest zapis: [highlight=]W związku z propagowanymi przez o. Augustyna Pelanowskiego poglądami stojącymi w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej ...[/highlight]
Gdyby nie było stwierdzenia, że głosi poglądy stojące w jaskrawej sprzeczności z niektórymi prawdami doktryny katolickiej, nie byłoby problemu.
Gdyby podano konkretne poglądy, które są sprzeczne i polemizowano z nimi, też byłoby OK. Uważam, że tym, bardzo ciężkim oskarżeniem, narobili więcej szkody niż pożytku. Jestem za cienki w wyszukiwaniu, wysłuchiwaniu.
Ale jeśli ktoś uważa, że potępienie Pelanowskiego jest w pełni słuszne, to proszę o podanie konkretnych błędów doktrynalnych. I wytłumaczenie, jak zakutej pale, na czym polega ta sprzeczność. To pogłębi moją wiedzę. I pomoże określić swoje stanowisko.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: "Testament duchowy" O. Augustyn Pelanowski "Gdy noc staje się jaśniejsza niż dzień"

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-01-17, 23:15

Sluszny postulat Andeju.
Nie tylko w stosunku do o.Pelanowskiego w Kosciele na przestrzeni ostatnich lat wysunieto oskarzenia ... ktorych nie potrafiono uzasadnic.

ODPOWIEDZ