JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Jozek » 2021-06-12, 17:19

Frankis, a rozumiesz czym jest przyjecie Slowa Bozego?
Ostatnio zmieniony 2021-06-12, 17:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-12, 19:15

Ni9e Fankis. Tu chodzi nie o pogan.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Efezjan » 2021-06-12, 20:30

Fankis pisze: A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
To nie takie proste. Kościół ma wiele wymiarów. To zebranie /ekklesia/ owszem, ale nie tylko.

Wyjdźmy od tego zebrania się:

- Kościół celebruje Eucharystię /i pisząc Kościół mam na myśli prezbitera/biskupa jak i wiernych, gdyż wierni też ją celebrują - <<aby moją i WASZĄ ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący>>. Wierni celebrują Eucharystię na mocy kapłaństwa królewskiego, którym Chrystus obdarzył cały Lud Odkupiony, ale to inny fascynujący temat - to ważny aspekt, dlategom o nim wspomniał.

- Kościół to taki obszar zarządzany przez biskupa/arcybiskupa - nazywa się wtedy Kościołem partykularnym. Takim Kościołem jest na przykład moja archidiecezja (i oczywiście każda inna) katowicka z arcybiskupem Wiktorem Skworcem jako jej pasterzem,

- Kościół to wreszcie wspólnota wierzących /Kościół katolicki/ bardziej globalnie kierowana przez papieża,

- Kościół wreszcie to rzeczywistość pozaziemska: Kościół tryumfujący w niebie, cierpiący w czyśćcu i pielgrzymujący/walczący na ziemi - nie wiemy tego, wierzymy, że tak jest: <<Wierzę w Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół>> mówimy podczas niedziel, i uroczystości na każdej Eucharystii.
Ostatnio zmieniony 2021-06-12, 20:32 przez Efezjan, łącznie zmieniany 2 razy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-14, 14:15

Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50 A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak

Dodano po 15 minutach 13 sekundach:
Efezjan pisze: 2021-06-12, 20:30
Fankis pisze: A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
To nie takie proste. Kościół ma wiele wymiarów. To zebranie /ekklesia/ owszem, ale nie tylko.

Wyjdźmy od tego zebrania się:

- Kościół celebruje Eucharystię /i pisząc Kościół mam na myśli prezbitera/biskupa jak i wiernych, gdyż wierni też ją celebrują - <<aby moją i WASZĄ ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący>>. Wierni celebrują Eucharystię na mocy kapłaństwa królewskiego, którym Chrystus obdarzył cały Lud Odkupiony, ale to inny fascynujący temat - to ważny aspekt, dlategom o nim wspomniał.

- Kościół to taki obszar zarządzany przez biskupa/arcybiskupa - nazywa się wtedy Kościołem partykularnym. Takim Kościołem jest na przykład moja archidiecezja (i oczywiście każda inna) katowicka z arcybiskupem Wiktorem Skworcem jako jej pasterzem,

- Kościół to wreszcie wspólnota wierzących /Kościół katolicki/ bardziej globalnie kierowana przez papieża,

- Kościół wreszcie to rzeczywistość pozaziemska: Kościół tryumfujący w niebie, cierpiący w czyśćcu i pielgrzymujący/walczący na ziemi - nie wiemy tego, wierzymy, że tak jest: <<Wierzę w Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół>> mówimy podczas niedziel, i uroczystości na każdej Eucharystii.
Czym jest Kościół?

1Kor 12:13: "Bo wszyscy przez jednego Ducha zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało, czy to Żydzi, czy Grecy, czy niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni w jednego Ducha."

J 3:5-6: "Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z Ducha, jest duchem."

Obj 3:20-21: "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną. Temu, kto zwycięży, dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie."

Widzicie to?Jest to inwidualne!Bóg przychodzi do ludzi w Kościele Katolickim czy Ewangielickim,czy Baptystycznym,ale jak przychodzi?Przez Słowo bo Bóg jest Słowem prawda?

Jeśli się ktoś na nowo nie narodzi....niema innej drogi!Musimy umrzeć dla Ciała i narodzić się z Ducha...A żeby sie narodzić na nowo jest to tylko Łaska Boża,i każdy nowonarodzony Chrzescijanin nie bedzie już popełniał grzechu...Tak nas naucza Słowo.

1J 3:9: "Każdy, kto się narodził z Boga, nie popełnia grzechu, bo jego nasienie w nim pozostaje i nie może grzeszyć, gdyż narodził się z Boga."

Ef 5:25-27: "Mężowie, miłujcie swoje żony, jak i Chrystus umiłował kościół i wydał za niego samego siebie; Aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą przez słowo; By stawić przed sobą kościół chwalebny, niemający skazy ani zmarszczki, ani czegoś podobnego, lecz żeby był święty i nienaganny."

Wodą przez Słowo. To jest Kościół wedługSłowa Bozego!
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-14, 15:02

Oooo - a Jezus Chrystus na darmo ustanowil Apostolow jako filary Kosciola. Jakos w zupelnie innym stylu i guscie niz podaje Fankis.
Chyba mas mily kolego powyrywane cale rozdzialy z Biblii, ze nie wi´dzisz calosci tekstu.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Zebra » 2021-06-14, 15:12

Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50
Czym jest Kościół?

1Kor 12:13: "Bo wszyscy przez jednego Ducha zostaliśmy ochrzczeni w jedno ciało, czy to Żydzi, czy Grecy, czy niewolnicy, czy wolni, i wszyscy zostaliśmy napojeni w jednego Ducha."

J 3:5-6: "Jezus odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam ci: Jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, jest ciałem, a co się narodziło z Ducha, jest duchem."

Obj 3:20-21: "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną. Temu, kto zwycięży, dam zasiąść ze mną na moim tronie, jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie."

Widzicie to?Jest to inwidualne!Bóg przychodzi do ludzi w Kościele Katolickim czy Ewangielickim,czy Baptystycznym,ale jak przychodzi?Przez Słowo bo Bóg jest Słowem prawda?

Jeśli się ktoś na nowo nie narodzi....niema innej drogi!Musimy umrzeć dla Ciała i narodzić się z Ducha...A żeby sie narodzić na nowo jest to tylko Łaska Boża,i każdy nowonarodzony Chrzescijanin nie bedzie już popełniał grzechu...Tak nas naucza Słowo.

1J 3:9: "Każdy, kto się narodził z Boga, nie popełnia grzechu, bo jego nasienie w nim pozostaje i nie może grzeszyć, gdyż narodził się z Boga."

Ef 5:25-27: "Mężowie, miłujcie swoje żony, jak i Chrystus umiłował kościół i wydał za niego samego siebie; Aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą przez słowo; By stawić przed sobą kościół chwalebny, niemający skazy ani zmarszczki, ani czegoś podobnego, lecz żeby był święty i nienaganny."

Wodą przez Słowo. To jest Kościół wedługSłowa Bozego!
Nie bardzo rozumiem gdzie masz sprzeczność. Pomijając tą księgę Obj bo jeśli dobrze wiem Katolicy ją nie mają w swoim zbiorze ksiąg natchnionych, te pozostałe cytaty przecież stosujemy i starymy się wypełniać.
Kościół to nie tylko budynek czy ksiądz ale Kościół to ludzie którzy wielbią Boga. To przede wszystkim ludzie.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-14, 15:52

Fankis pisze: 2021-06-14, 14:15
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50 A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak
Tak?

To w jaki sposób wypełniasz słowo z Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.

Dodano po 2 minutach 37 sekundach:
Zebra pisze: 2021-06-14, 15:12 Pomijając tą księgę Obj bo jeśli dobrze wiem Katolicy ją nie mają w swoim zbiorze ksiąg natchnionych,

Obj. - to w protestanckich bibliach skrót od - Objawienie Jana apostoła. czyli nasza Apokalipsa św. Jana

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-14, 16:08

Fankis pisze: 2021-06-14, 14:15
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14 I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak
To takie konkretne pytanie: w jaki sposób przyjmujesz Słowo, w którym Chrystus mówi:
J 6:53 BT5 "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
Mt 26:26 BT5 "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje."

W jaki sposób spożywasz Ciało Boże?


I drugie pytanie, co do Kościoła. Jak w takim "amorficznym", bezkształtnym "Kościele", który jest rzekomo tylko zbiorowiskiem ludzi, miano by realizować polecenie Chrystusa:
Mt 18:16-18 BT5 "Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

"Dosieś Kościołowi" - to znaczy komu?
"Jesli nawet Koscioła nie usłucha" - to znaczy kogo KONKRETNIE?
co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie - to znaczy kto?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-15, 14:11

Albertus pisze: 2021-06-14, 15:52
Fankis pisze: 2021-06-14, 14:15
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50 A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak
Tak?

To w jaki sposób wypełniasz słowo z Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.
no w taki jak to jest napisane.

Ef 4:11-12: "I on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami; Dla przysposobienia świętych, dla dzieła posługiwania, dla budowania ciała Chrystusa;" I ja mówię Amen . Chodzi o to że oni będą głosić według Slowa Bożego a nie dodawać fałszywych nauk,niezgodnych z Pismem Świętym

Dodano po 12 minutach 9 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-14, 16:08
Fankis pisze: 2021-06-14, 14:15
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14 I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak
To takie konkretne pytanie: w jaki sposób przyjmujesz Słowo, w którym Chrystus mówi:
J 6:53 BT5 "Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie."
Mt 26:26 BT5 "Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje."

W jaki sposób spożywasz Ciało Boże?


oplatek to nie jest ciało Chrystusa. To jest tylko opłatek, i to wszystko.”
wy wierzycie co niektórzy, że to jest święta eucharystia, przy czym „święta eucharystia znaczy tyle co 'Duch święty.' A kiedy to przyjmujesz, przyjmujesz Ducha świętego do swego ciała.” Ale to jest błędne. Duch święty to chrzest Duchem Świętym.
Nie tak: „A gdy przyszedł Dzień Pięćdziesiąty, podszedł ksiądz i dał im świętą eucharystię - opłatek na ich języki.”
Lecz z nieba zstąpił dźwięk jakby potężnego szumiącego wiatru, który napełnił cały dom, w którym się znajdowali.” To jest według Pisma. To jest zgodne z prawdą. To właśnie stało się w tym Kościele, a to właśnie dzieje się, kiedy to światło świeci dzisiaj. Oto, gdzie to światło przedarło się wówczas, i tak samo to światło przedziera się dzisiaj tutaj.

J 6:32-35: "Wtedy Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale mój Ojciec daje wam prawdziwy chleb z nieba. Chlebem Boga bowiem jest ten, który zstępuje z nieba i daje światu życie. Wtedy powiedzieli do niego: Panie, dawaj nam zawsze tego chleba. I odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem życia. Kto przychodzi do mnie, nie będzie głodny, a kto wierzy we mnie, nigdy nie będzie odczuwał pragnienia."

Mt 4:4: "A on odpowiedział: Jest napisane: Nie samym chlebem będzie żył człowiek, ale każdym słowem pochodzącym z ust Boga."

A kim jest Chrystus?Kim Był Pan Jezus?

J 1:1-3,14: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez nie się stało, a bez niego nic się nie stało, co się stało. … A to Słowo stało się ciałem i mieszkało wśród nas (i widzieliśmy jego chwałę, chwałę jako jednorodzonego od Ojca), pełne łaski i prawdy."

Czy nie wyłania się wam przyjaciele piekny obraz?

Dodano po 3 minutach 2 sekundach:
I drugie pytanie, co do Kościoła. Jak w takim "amorficznym", bezkształtnym "Kościele", który jest rzekomo tylko zbiorowiskiem ludzi, miano by realizować polecenie Chrystusa:
Mt 18:16-18 BT5 "Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. (17) Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik.
"Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, cokolwiek zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

"Dosieś Kościołowi" - to znaczy komu?
"Jesli nawet Koscioła nie usłucha" - to znaczy kogo KONKRETNIE?
co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie - to znaczy kto?
Tak będzie Kościół, Tak jak był w Efezieczy w Koryncie,dlatego Paweł nas naucza...

Hbr 10:24-25: "I okazujmy staranie jedni o drugich, by pobudzać się do miłości i dobrych uczynków; Nie opuszczając naszego wspólnego zgromadzenia, jak to niektórzy mają w zwyczaju, ale zachęcając się nawzajem, i to tym bardziej, im bardziej widzicie, że zbliża się ten dzień."
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 18:37

A konkretnie odpowiesz?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-15, 20:34

Fankis pisze: 2021-06-15, 14:11
Albertus pisze: 2021-06-14, 15:52
Fankis pisze: 2021-06-14, 14:15
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:14
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50 A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?
Tak
Tak?

To w jaki sposób wypełniasz słowo z Hbr13:(17) Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne.
no w taki jak to jest napisane.

Ef 4:11-12: "I on ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a jeszcze innych pasterzami i nauczycielami; Dla przysposobienia świętych, dla dzieła posługiwania, dla budowania ciała Chrystusa;" I ja mówię Amen . Chodzi o to że oni będą głosić według Slowa Bożego a nie dodawać fałszywych nauk,niezgodnych z Pismem Świętym
To znaczy że masz swoich przełożonych którym jesteś posłuszny i oni czuwają nad twoją duszą i muszą zdać z tego sprawę?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-16, 13:47

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-15, 18:37 A konkretnie odpowiesz?
Myślę że odpowiedziałem jak najjaśniej potrafię

Dodano po 4 minutach 23 sekundach:
To znaczy że masz swoich przełożonych którym jesteś posłuszny i oni czuwają nad twoją duszą i muszą zdać z tego sprawę?
[/quote]

Posłuszny jestem,jeżeli mnie Słowo koryguje,oczywiście Bóg używa Diakonów,pastora czy brata czy siostrę przez których Bog cie może skorygować. Ale gdyby np.przyszedł do mnie pastor i powiedział że za pokute odmów 10 modlitw do Maryji,to bym go zapytał skąd bierze takie historie?bo napewno nie z Chrystusa(Słowa).Wierzę ze Bóg ma Kościół napelniony Duchem Swietym czyli Duchem Chrystusa który będzie chodził dokładnie zgodnie ze Słowem i nie będzie do niego dodawał ani odejmował.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-16, 15:02

Caly czas odejmujesz od Slowa.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-16, 16:09

Myślę że odpowiedziałem jak najjaśniej potrafię
Tego się, niestety, obawiałem.
Fankis pisze: 2021-06-16, 13:47 Posłuszny jestem,jeżeli mnie Słowo koryguje,oczywiście Bóg używa Diakonów,pastora czy brata czy siostrę przez których Bog cie może skorygować.
A kto ustanowił owego pastora czy Diakonów? Jakie mają umocowanie w namaszczeniu danym apostołom?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-16, 16:19

Fankis pisze: 2021-06-16, 13:47 Posłuszny jestem,jeżeli mnie Słowo koryguje,oczywiście Bóg używa Diakonów,pastora czy brata czy siostrę przez których Bog cie może skorygować. Ale gdyby np.przyszedł do mnie pastor i powiedział że za pokute odmów 10 modlitw do Maryji,to bym go zapytał skąd bierze takie historie?bo napewno nie z Chrystusa(Słowa).Wierzę ze Bóg ma Kościół napelniony Duchem Swietym czyli Duchem Chrystusa który będzie chodził dokładnie zgodnie ze Słowem i nie będzie do niego dodawał ani odejmował.

Ale to nie jest zgodne ze Słowem Bożym które nakazuje ci być posłusznym przełożonym i ci przełożeni nie tylko mają za zadnie czuwanie nad twoją duszą ale też muszą zdać z tego sprawę przed Bogiem.

Jeśli ich podwładni nie byliby zobowiązani do posłuszeństwa w sprawach wiary a oni nie mieliby nad nimi żadnej władzy to z czego mieliby zdawać sprawę?

Twierdzisz że jesteś posłuszny jeśli Słowo cię koryguje ale to nieprawda bo Słowo właśnie cię koryguje nakazując ci być posłusznym swoim przełożonym w Kościele a ty to odrzucasz...

Oczywiście Słowo mówi o posłuszeństwie przełożonym którzy są z ustanowienia apostolskiego.

Ale ty w ogóle nie widzisz potrzeby posłuszeństwa w kościele chociaż Słowo wyraźnie o tym mówi.
Ostatnio zmieniony 2021-06-16, 16:19 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ