Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Claudiax

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Claudiax » 2021-03-27, 19:53

Ja dostałam kiedyś takie Pismo Św, z komentarzem. Zdjęcie z neta (e-religijne.pl)
tu jest Stary i Nowy Testament ja na razie posiadam tylko Nowy. Ale polecam..
https://e-religijne.pl/environment/cach ... 11b91c.jpg

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-27, 20:57

Andej pisze: 2021-03-27, 19:36
Ewa K. Skorupska pisze: 2021-03-27, 19:27 Przecież Duch Święty działa i nie omieszka nas nauczyć czego potrzeba.
Tak. Ale gdy ciało mdłe? A umysł tępawy?
Uczy, uczy. Dziesiątki lat. A im więcej nauczy, tym większy obszar do nauki dostrzegamy. A to, co wydawało się być blisko, jest wciąż daleko.
To o czym mówisz to ludzka kondycja tak zwana, to prawda. Naszym zadaniem jest postępować póki żyjemy we wszystkim co zbliża nas do Pana. Ale jest taka dobra wiadomość, że Pan Jezus nas z ręki nie wypuści. Nie z według naszych grzechów, lecz wiary i miłosierdzia. Ostatecznie przegrać możemy jedynie, gdy przestaniemy mu ufać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Andej » 2021-03-27, 21:17

A jak zaufać? Jak zaufać bezgranicznie, tak jak dziecko wierzące, że matka obroni przed wszystkim?

Cała nadzieja w miłosierdzi i miłości. Głównie dzięki miłosierdziu mamy szanse. Skoro już wisząc na krzyżu okazał miłosierdzie, to wierzę, że nam okaże.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-27, 21:58

Andej pisze: 2021-03-27, 21:17 A jak zaufać? Jak zaufać bezgranicznie, tak jak dziecko wierzące, że matka obroni przed wszystkim?

Cała nadzieja w miłosierdzi i miłości. Głównie dzięki miłosierdziu mamy szanse. Skoro już wisząc na krzyżu okazał miłosierdzie, to wierzę, że nam okaże.
Bardzo mądrze mówisz, bo wiemy, że największym i najważniejszym przymiotem Boga jest Jego miłosierdzie. Ale bez zaufania Bogu możemy przestać w nie wierzyć... Ja ufam, bo doświadczam Boga. Bóg jest tak bezgranicznie mądry i dobry, że czasem rozmyślając nad naszym życiem z Nim i właśnie doświadczaniu Go możemy czasem odnieść wrażenie, że świat kręci się tylko dla nas, a przynajmniej ja mam takie momenty. A skoro tak wyraźnie słyszę Go w duszy i znam historię Izraela, a potem pierwszych chrześcijan i dalej całego Jego Kościoła, jak tu nie wierzyć, że w Nim wszystkim jest miłość ku nam? Jak Dobry ma odrzucić moje starania o dobro? Sprawiedliwy moją miłość do sprawiedliwości? Dawca pokoju moje pragnienie pokoju? Miłosierny mój miłosierny uczynek wobec brata? Wierny moją wiarę? Odkąd poznałam w duszy, że Bóg jest w sposób absolutny DOSKONAŁY ufam bez cienia wątpliwości. Wszystkie moje wielkie cierpienia wynikały ze ślepoty na Światło, bo nigdy nie doświadczyłam miłości i nie sądziłam, że Bóg mnie kocha, nas wszystkich. Ale odkąd widzę tę miłość, że jest prawdziwa i nizachwiana już nie wątpię w sobie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Andej » 2021-03-27, 22:10

Zazdroszczę. Ja szukam. Jak ślepiec. Wierzę, że zdążam do celu. Że coraz bliżej. I widzę, jak wiele mi brak.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Zebra » 2021-03-28, 10:17

U mnie podobnie jak u Andeja. Też staram się szukać... ale w końcu przychodzi zniechęcenie i przestaje.
A potem znów coś się udało, chwila pokrzepienia. Ale już widać kolejny grzech za rogiem.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Ewa K. Skorupska
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 25 mar 2021
Has thanked: 6 times
Been thanked: 21 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Ewa K. Skorupska » 2021-03-28, 10:52

Och, grzeszna też jestem, bardzo! Mam słabości ogromne, których przejść nie umiem. Ale na tym właśnie polega wiara, by ufać MIMO WSZYSTKO. To znaczy wierzyć miłości Boga, bo nią jest cała historia Zbawienia. Bez tego nie zachowa się żadna dobra wola w nas, a nawet można stracić wiarę i nadzieję, albo wstrzymywać się niepotrzebnie na swojej drodze. Bóg nigdy nie czyni złych rzeczy, także złych ludzi. Jest w was Jego nieograniczona dobroć i kocha was, bo was stworzył i zna jak nikt inny, przecież nie staliście się ludźmi złej woli, nie opuściliście Go, pragniecie Go. W Bogu nie ma najmniejszej rysy złego, On zrobi wszystko, by was Zbawić. W was Andeju i Zebro widzę pokorę. Zapewniam was, że Pan Bóg prowadzi was do Nieba. Wierzcie miłości, jedynej wiecznej, jedynemu sensowi śświata, bo przez miłość świat jest stworzony. Bądźcie szczęśliwi, jesteście najdroższymi dziećmi miłości Bożej. Ufajcie, bo w was mieszka Niebo. Pan Jezus po to był na Krzyżu, by zdobyć wasze serca, tam jest prawdziwe Królestwo Boże. Pozdrawiam w miłości!

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Czytam Biblię chronologicznie i wysiadam

Post autor: Zebra » 2021-03-28, 12:38

Dziękuję bardzo @};-
Pokrzepiające słowa. Akurat na zaczynający się Wielki Tydzień. Też Pozdrawiam :ymhug:
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”