Politycznie poprawna Biblia w Danii

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: marcin07 » 2020-05-16, 14:23

Przeczytałem , lecz sie nie zdziwiłem ze w Dani wprowadza sie zmiany dotyczące oryginalności Biblii , jak czytałem juz wprowadzono kilku zmian w NT , takze w ST sa zmiany , co myślicie na ten temat ???
Juz S.J. poczynili zmiany i nie słyszałem oraz nie czytałem sprzeciwu Kościoła Rzymsko-katolickiego.

https://kosciol.wiara.pl/doc/6300406.Po ... ia-w-Danii

o tym my być artykuł w Gościu niedzielnym , jutrzejsze wydanie .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-16, 16:05

marcin07 pisze: 2020-05-16, 14:23 Juz S.J. poczynili zmiany i nie słyszałem oraz nie czytałem sprzeciwu Kościoła Rzymsko-katolickiego.
Masz na myśli Świadków Jehowy?

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: marcin07 » 2020-05-16, 16:27

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-16, 16:05
marcin07 pisze: 2020-05-16, 14:23 Juz S.J. poczynili zmiany i nie słyszałem oraz nie czytałem sprzeciwu Kościoła Rzymsko-katolickiego.
Masz na myśli Świadków Jehowy?
Nie , S.J. już dawno pozmieniali niektóre wersety , mym ny mysli Danie w ktorej sie to dzieje , wielki wpływ na te zmiany majo organizacje islamistyczne , jest to wieść świeża , jutro ma sie ukazac w Gosciu Niedzielnym wiecej na ten temat,

https://naszeblogi.pl/56044-kupujcie-pi ... jego-tresc

tu jest troche na ten temat informacji
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: Magnolia » 2020-05-16, 17:25

SJ to skrót którego używają jezuici przy nazwisku.
ŚJ to u nas na forum skrót Świadków Jehowy.

Będzie czytelniej jak bedziesz tego przestrzegał, wszyscy od razu bedą wiedzieli o kim mówisz, Marcinie.

Dominik

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: Dominik » 2020-05-16, 17:30

Ja bym nawet proponował pisać jezuici dla jasności. SJ kojarzy się z ŚJ.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: marcin07 » 2020-05-17, 16:09

Magnolia pisze: 2020-05-16, 17:25 SJ to skrót którego używają jezuici przy nazwisku.
ŚJ to u nas na forum skrót Świadków Jehowy.

Będzie czytelniej jak bedziesz tego przestrzegał, wszyscy od razu bedą wiedzieli o kim mówisz, Marcinie.

Myślałem ze ten skrót jest ogólnie znany i nie można nie myśleć ze chodzi o Światków Jehowy S.J ( obecnie pisze na klawiaturze niemieckiej i nie wiem jak napisać ŚJ, w takim razie będę pisał pełne słowa aby było wiadomo o co chodzi )
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: Dezerter » 2020-05-17, 19:41

Dla mnie taka Biblia to nie Słowo Boże, po nie przekazuje całej Prawdy zgodnie z Bożym zamiarem - u nas również mamy wysyp nowoczesnych tłumaczeń - widzę, że trzeba zacząć uważać co się wydaje - dzięki za pożyteczne info
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-17, 23:13

Zatem - jeśli dobrze rozumiem - chodzi o Świadków Jehowy.
Zatem wracając do Twojego pytania (bo pytałem by na nie odpowiedzieć):
marcin07 pisze: 2020-05-16, 14:23 Juz S.J. poczynili zmiany i nie słyszałem oraz nie czytałem sprzeciwu Kościoła Rzymsko-katolickiego.
Gdzie Kościół miałby zaprotestować i w jakim trybie?
Od czasów Reformacji funkcjonuje tysiące przekręconych przekładów - i nie mówię tu o błędach. Nie sposób tego oprotestować - i, prawdę mówiąc, nie ma gdzie.
Już sam Luter, zdając sobie sprawę z niemożności biblijnego uzasadnienia słowa „tylko” w sformułowanych przez siebie zasadach, w swoim tłumaczeniu Listu do Rzymian posunął się do fałszerstwa, dopisując słowa „allein durch” („tylko przez”) do Rz 3,26. Gdy zwrócono mu na to uwagę, odpowiedział: „Jeżeli wam jaki papista będzie robił korowody z powodu wyrazu >>jedynie<<, >>tylko<<, to powiedzcie mu tak od ręki: doktor Marcin Luter chce, aby tak było, i dodajcie jeszcze: papista i osioł jedno są”.

W ogóle w tłumaczeniach protestanckich okresu poreformacyjnego, dość często „niewygodne” fragmenty zmieniano lub po prostu opuszczano. Przykład z naszego podwórka: ariański przekład Szymona Budnego (tzw. „Biblia Nieświeska”). Budny nie wierzył w boskość Jezusa, więc po prostu usunął z Nowego Testamentu fragmenty potwierdzające tę prawdę wiary. Podobnie dla „polemiki antykatolickiej” pozamieniał słowo „niewiasty” na „żony”, a faryzejskich uczonych żydowskich pozamieniał na „księży”.

Zresztą wiele podobnych rzeczy pojawiło się wcześniej niż Reformacja; na przykład Historia Scholastica Comestora (1175) zawierała legendy apokryficzne (podobnie jak wydane ok. 100 lat później Speculum). Przekłady Hermana z Valenciennes, Geoffreya z Paryża, Mare de la Charite i Evrata, Mystere du Vieil Testament, Kronika Rzymska a także część przekładów niemieckich (Historien Bibeln posiadały) obarczone były fragmentami baśniowymi (np. Legenda o Krzyżu, opowiadania o początkach świata, młodości Mojżesza itd.).

Kościół zareagował na to zakazem czytania takich "przekładów" (wciągając je nawet na listę ksiąg zakazanych), co dziś jest często interpretowane jako to, że rzekomo "Kościół zabraniał czytania Biblii".

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Politycznie poprawna Biblia w Danii

Post autor: marcin07 » 2020-05-18, 07:29

Nie jestem na tyle mądry jak należny reagować na przekręty i fałszowanie oryginałów zapisów Biblii , jedynym sposobem jest porównywać original z fałszywym zapisem , i mówić o tym na ambonach kościelnych .
Bóg wysłał wielu proroków których ludzie z polecenia niektórych kapłanów zostali zamordowani .
Czy ludzie zdawali i zdają sobie sprawę ze Martin Luter był i jest jednym z zbrodniarzy w dziejach ludzkości ??? to przecież przez niego było wiele niepokojowi społecznych i wielu ludzi zginęło .
Tak, Bóg wysyłał i myślę nadal wysyła swych głosicieli słowa Bożego , robi to także szatan który coraz bardziej się rozpycha w świecie a w Polsce szczególnie , to co czynią niektóre grupy polityczne a zwłaszcza popłuczyny komunistów jest nie do zaakceptowani , parodie myszy świętej odprawiane przez ""kapłanów"" z durszlakiem na głowie i innymi akcesoriami , tęcze gejowskie , kobiece narządy rozrodcze jako miejsce na hostie , itd itd . wielkiego buntu z tego powodu nie ma , obecna władza mimo wszystko nie karze tych osobników , to znaczy ze akceptuje to wszystko ,a wprowadzanie do szkol LGBT jest ukoronowaniem zmian na gorsze i walki z wierzącymi i wiara . Nie widzę nic dobrego co by mnie napawało optymizmem aby nasza wiara się obstała , są palone kościoły , mordowani księża a ci co to robią nie sa karani , ilu księży zginęło z rak komunistycznych w ostatnich trzydziestu latach ? wie ktoś ? jaka śmieszną kare dostali komuniści za zbrodnie na księdzu Popiełuszko.
I to tak się zaczyna , zmiany i fałsz w oryginałach a później czyny bandyckie , mordy .palenie kościołów .
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”