Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: david491 » 2020-11-09, 17:00

afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 12:51 Po pierwsze pisałem z głowy, po drugie nie pisałem w jakiej kolejności. Ważne jest to że są to wprost słowa Jahwe. Skupiasz się na kwestiach pobocznych zamiast na istocie - czy Bóg karze dzieci za grzechy ojców.
Ty wszystko piszesz z głowy, a zwłaszcza to co sobie uroisz. Jak już tak przecedzasz komara , a połykasz wielbłąda, to musisz sobie zdać sprawę z tego , że tablice które wyrył Bóg, na nich dziesięć słów, czyli tak zwany Dekalog, Izraelici nigdy nie widzieli ponieważ po zejściu z Góry, Mojżesz je od razu roztrzaskał, Izraelici wiedzieli tylko te , które wyrył Mojżesz pod dyktando Boga. Czyli taki sam przekaz jak innym Prorokom. Zdajesz sobie z tego sprawę jak sobie strzelasz w kolano.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 12:51 Dalej bez związku. Autor listu do Hebrajczyków nie twierdzi że jego list jest bezpośrednimi słowami Boga, ani nie twierdzi tego na temat księgi Ezachiela.



Ale autor listu do Hebrajczyków, jest wybranym przez samego Boga, po to żeby zaniósł Jego przesłanie do pogan. I autor Listu do Hebrajczyków wyraźnie mówi na jakie sposoby Bóg przemawiał i dalej przemawia, do swojego ludu, i rozsądny człowiek będzie słuchał tego co mówi autor listu do Hebrajczyków , a nie twoich teorii które są oparte na stęchłym powietrzu.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 12:51 I jak się ma cały podbój Kanaanu do tego czy Jahwe popierał karanie dzieci Akana za grzech ojca?
Tak się ma co mówią wersety. Jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze Potop i Sodomę, ( tylko nie wyrwane zdania tylko całość) to może wyciągniesz jakiś wniosek, może coś zakumasz.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 12:51 Przez autora Ewangelii Jana i Pawła z Tarasu tak. Przez autorów Ewangelii synoptycznych nie koniecznie.
Nie ma ewangelii Pawła z Tarasu. Św Paweł tylko list pisał. A ewangelie synoptyczne którymi próbujesz wyrwać się ze swojej pułapki w która się sam wpakowałeś, to podróby pochodzące od różnych sekt, np. Kainitów w których autorzy podszywają się pod apostołów. Nas obowiązują Ewangelie Kanoniczne które już istniały za życia Apostołów.

afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 12:51 Księgi Biblii mają różnych autorów, niektóre (jak księga rodzaju) więcej niż jednego. Każdy z nich miał odrębne poglady, często sprzeczne i różną wiedzę.
Całej Biblii jest jeden Autor, który zlecał różnym osobom spisywanie swoich interakcji z ludźmi na przestrzeni wieków po to, by Jego przesłanie o zbawieniu mógł poznać cały świat. W sumie było około czterdziestu pisarzy na ogromnej przestrzeni czasu (1500 lat), z różnych szerokości geograficznych. Mimo to, opis Boga i przesłanie, o tym jak możemy Go poznać u każdego z nich są takie same. To jest prawidłowa odpowiedź, ponieważ to potwierdza Biblia. Powyżej masz to udowodnione wersetami.

afilatelista_michal

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-09, 19:04

david491 pisze: 2020-11-09, 17:00 Ty wszystko piszesz z głowy, a zwłaszcza to co sobie uroisz. Jak już tak przecedzasz komara , a połykasz wielbłąda, to musisz sobie zdać sprawę z tego , że tablice które wyrył Bóg, na nich dziesięć słów, czyli tak zwany Dekalog, Izraelici nigdy nie widzieli ponieważ po zejściu z Góry, Mojżesz je od razu roztrzaskał, Izraelici wiedzieli tylko te , które wyrył Mojżesz pod dyktando Boga. Czyli taki sam przekaz jak innym Prorokom. Zdajesz sobie z tego sprawę jak sobie strzelasz w kolano.
Może trochę wyluzuj, bo obrażanie mnie nie świadczy dobrze o Twojej kulturze osobistej.
To czy pierwsze tablice były napisane ręką Boga czy drugie nie ma znaczenia (dlatego nie chciało mi się tego sprawdzać i nie napisałem co było pierwsze). Chyba że uważasz że były jakieś rozbieżności pomiędzy oryginalnymi tablicami a drugimi?
Dekalog ma zupełnie inną formę literacką niż księga Ezechiela i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmienia.
Ale autor listu do Hebrajczyków, jest wybranym przez samego Boga, po to żeby zaniósł Jego przesłanie do pogan. I autor Listu do Hebrajczyków wyraźnie mówi na jakie sposoby Bóg przemawiał i dalej przemawia, do swojego ludu, i rozsądny człowiek będzie słuchał tego co mówi autor listu do Hebrajczyków , a nie twoich teorii które są oparte na stęchłym powietrzu.
Autor listu do Hebrajczyków nie twierdzi że Bóg podyktował mu treść listu, nie twierdzi że osobiście rozmawiał z Bogiem. Wyraża jedynie przekonanie że:
11 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.
Autor tych słów jest nieznany. Nie wiemy których proroków miał na myśli i nie wiem skąd miał wiedzę na temat tego czy Bóg faktycznie rozmawiał z prorokami.
Tak się ma co mówią wersety. Jak nie rozumiesz to przeczytaj jeszcze Potop i Sodomę, ( tylko nie wyrwane zdania tylko całość) to może wyciągniesz jakiś wniosek, może coś zakumasz.
Co zrozumiem? Że Jahwe notorycznie stosował odpowiedzialność zbiorową i karał dzieci, dokładnie tak jak napisano w Dekalogu?
Przekaz we wszystkich tych opowieściach jest jasny i spójny. Jahwe karał dzieci za winy ojców.
Nie ma ewangelii Pawła z Tarasu. Św Paweł tylko list pisał.
thank you captain obvious. Autora Ewangelii Jana i Pawła z Tarsu. Nigdzie nie napisałem że Paweł jest autorem Ewangelii.
A ewangelie synoptyczne którymi próbujesz wyrwać się ze swojej pułapki w która się sam wpakowałeś, to podróby pochodzące od różnych sekt, np. Kainitów w których autorzy podszywają się pod apostołów. Nas obowiązują Ewangelie Kanoniczne które już istniały za życia Apostołów.
W tym.momencie udowodniłeś że kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Najwyraźniej pomyliłeś ewangelie synoptyczne z apokryficznymi. Ewangelie synoptyczne to Marka, Mateusza i Łukasza, czyli ewangelie z kanonu. Nazywane są tak, bo ich autorzy korzystali ze wspólnego źródła i są dosyć podobne, w odróżnieniu do tej przypisywanej Janowi.
Całej Biblii jest jeden Autor, który zlecał różnym osobom spisywanie swoich interakcji z ludźmi na przestrzeni wieków po to, by Jego przesłanie o zbawieniu mógł poznać cały świat.
Ciekawe poglądy. Sprzeczne nawet z nauką Kościoła Katolickiego.
Różne księgi Biblii były pisane w różnym celu. Kościół twierdzi że są natchnione, ale pierwszy raz się spotykam z twierdzeniem że Bóg zlecał pisanie Biblii różnym autorom.
Jeśli tak było to mógł się bardziej postarać, żeby księga była zwarta, konkretną, bez powtórzeń niedopowiedzeń i przede wszystkim sprzeczności.
W sumie było około czterdziestu pisarzy na ogromnej przestrzeni czasu (1500 lat), z różnych szerokości geograficznych. Mimo to, opis Boga i przesłanie, o tym jak możemy Go poznać u każdego z nich są takie same. To jest prawidłowa odpowiedź, ponieważ to potwierdza Biblia. Powyżej masz to udowodnione wersetami.
Co niby potwierdza Biblia? A nawet jeśli Biblia coś potwierdza, to kto lub co potwierdzi Biblię?

I jak to wszystko ma się do tematu wątku?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: david491 » 2020-11-09, 21:13

afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 19:04 Może trochę wyluzuj, bo obrażanie mnie nie świadczy dobrze o Twojej kulturze osobistej.
To czy pierwsze tablice były napisane ręką Boga czy drugie nie ma znaczenia (dlatego nie chciało mi się tego sprawdzać i nie napisałem co było pierwsze). Chyba że uważasz że były jakieś rozbieżności pomiędzy oryginalnymi tablicami a drugimi?
Dekalog ma zupełnie inną formę literacką niż księga Ezechiela i zaklinanie rzeczywistości tego nie zmienia.
Nie chowaj głowy piasek jak struś o co innego chodzi. Wyraźnie ci napisałem że to co napisał Bóg zostało zniszczone przez Mojżesza. A to co napisał Mojżesz na polecenie Boga który był też prorokiem,ma takie samo znaczenie jak polecenie wydane innym prorokom.


„Pan rzekł do Mojżesza: Zapisz te słowa, gdyż na podstawie tych słów zawarłem przymierze z tobą i z Izraelem.” (Wj 34, 27)

Roku czwartego panowania Jojakima, syna Jozjasza, króla judzkiego, skierował Pan do Jeremiasza następujące słowo: „Weź sobie zwój do pisania i napisz w nim wszystkie słowa, jakie powiedziałem do ciebie przeciw Izraelowi, przeciw Judzie i przeciw wszystkim narodom od dnia, kiedy zacząłem mówić do ciebie, od czasów Jozjasza aż do dziś.” (Jr 36, 1-2)

„Teraz pójdź, wypisz to na tabliczce przy nich, i opisz to w księdze, żeby służyło na przyszłe czasy jako wieczyste świadectwo.” (Iz 30, 8)

„Toteż gdy go ujrzałem [Jezusa], padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni, i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków, i mam klucze śmierci i piekła. Napisz więc, co widziałeś i co jest, i co się stanie potem.” (Ap 1, 17-19)

Wychodzi na to też że masz zielonego pojęcia że teksty w obu Dekalogach różnią się między sobą. Nie mam pojęcia za co tą 6,. z Religii dostałeś w Liceum.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 19:04 Autor listu do Hebrajczyków nie twierdzi że Bóg podyktował mu treść listu, nie twierdzi że osobiście rozmawiał z Bogiem. Wyraża jedynie przekonanie że:
11 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach przemówił do nas przez Syna.
Autor tych słów jest nieznany. Nie wiemy których proroków miał na myśli i nie wiem skąd miał wiedzę na temat tego czy Bóg faktycznie rozmawiał z prorokami.
Wszyscy prorocy mieli wypełniać zadanie, które zostało wyraźnie
sformułowane co do proroka Jeremiasza: „Oto kładę moje słowa w twoje usta (…) byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budowałi sadził” (Jr 1,9-10). Podsumowując całą działalność proroków, Jest właśnie . List do Hebrajczyków który stwierdza: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków”

I to jest tyle i aż tyle.

afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 19:04 Co zrozumiem? Że Jahwe notorycznie stosował odpowiedzialność zbiorową i karał dzieci, dokładnie tak jak napisano w Dekalogu?
Przekaz we wszystkich tych opowieściach jest jasny i spójny. Jahwe karał dzieci za winy ojców.
Proszę o dowód rzeczowy, jak do tej pory jest to tylko twoje gdybanie. Któremu zaprzecza Całe Pismo Święte. Czekam na dowód.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 19:04 Ciekawe poglądy. Sprzeczne nawet z nauką Kościoła Katolickiego.
Różne księgi Biblii były pisane w różnym celu. Kościół twierdzi że są natchnione, ale pierwszy raz się spotykam z twierdzeniem że Bóg zlecał pisanie Biblii różnym autorom.
Jeśli tak było to mógł się bardziej postarać, żeby księga była zwarta, konkretną, bez powtórzeń niedopowiedzeń i przede wszystkim sprzeczności.
To się dokształć. .w Biblii nie ma zadnych sprzeczności. Pod poniższym linkiem dowiesz się przez Kogo oprócz proroków przemawiał Bóg, i nadal przemawia.

https://www.teologia.pl/m_k/zag01i.htm#1b
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 19:04 A nawet jeśli Biblia coś potwierdza, to kto lub co potwierdzi Biblię?
Ten Który te wszystkie proroctwa wypełnił.

Na to On rzekł do nich: «O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! 26 Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?» 27 I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego.


afilatelista_michal

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-09, 22:26

david491 pisze: 2020-11-09, 21:13 Nie chowaj głowy piasek jak struś o co innego chodzi.
To mówi ktoś kto w tym samym poście pominął że walnął byka nieodrozniając Ewangelii synoptycznych od apokryficznych.
Wyraźnie ci napisałem że to co napisał Bóg zostało zniszczone przez Mojżesza. A to co napisał Mojżesz na polecenie Boga który był też prorokiem,ma takie samo znaczenie jak polecenie wydane innym prorokom.
Kolejne cytaty nie będące z księgi Eliasza. Co chcesz udowodnić?
Wychodzi na to też że masz zielonego pojęcia że teksty w obu Dekalogach różnią się między sobą. Nie mam pojęcia za co tą 6,. z Religii dostałeś w Liceum.
Jakich obu Dekalogach? Tym z rozbitych tablic i tych z przepisanych?
Czy tych z Ksiegi Wyjścia i tych z Ksiegi Powtórzonego Prawa?

Wszyscy prorocy mieli wypełniać zadanie, które zostało wyraźnie
sformułowane co do proroka Jeremiasza: „Oto kładę moje słowa w twoje usta (…) byś wyrywał i obalał, byś niszczył i burzył, byś budowałi sadził” (Jr 1,9-10). Podsumowując całą działalność proroków, Jest właśnie . List do Hebrajczyków który stwierdza: „Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków”

I to jest tyle i aż tyle.
Czy autor listu do Hebrajczyków zaliczany jest do proroków? Nawet nie wiadomo kto to był.
Proszę o dowód rzeczowy, jak do tej pory jest to tylko twoje gdybanie. Któremu zaprzecza Całe Pismo Święte. Czekam na dowód.
Dałem Ci już kilka. Dziecko Dawida, rodzina Akana, dzieci w Egipcie. Sam dorzuciłeś dzieci w Sodomie i Gomorze oraz w Potopie.
To się dokształć. .w Biblii nie ma zadnych sprzeczności. Pod poniższym linkiem dowiesz się przez Kogo oprócz proroków przemawiał Bóg, i nadal przemawia.

https://www.teologia.pl/m_k/zag01i.htm#1b
OK. Ty powiedziałeś że nie ma sprzeczności więc na pewno tak jest.
Ten Który te wszystkie proroctwa wypełnił.

Na to On rzekł do nich: «O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy! 26 Czyż Mesjasz nie miał tego cierpieć, aby wejść do swej chwały?» 27 I zaczynając od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co we wszystkich Pismach odnosiło się do Niego.
Proroctwa...
Nie jest problemem napisać że. Ktoś wypełnił proroctwa które wcześniej były zapisane. Ale kto to zweryfikuje?
Jezus wypełnił nawet proroctwa które proroctwami nie były.
Ale nie sprawdziło się najważniejsze proroctwo:
Mt24
"34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie15. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą."
Ostatnio zmieniony 2020-11-09, 22:28 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-10, 00:28

mam wrażenie że rozmawiacie na 2 różne tematy ... ;) albo mówicie 2 różnymi językami
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: Jozek » 2020-11-10, 00:34

Bo niewielu odpowiada na tresc postu autora watku, tylko na kolejne wpisy, ktore stopniowo zmieniaja sens wpisu autora watku.
To jest wlasnie odbieganie od tematu.
Mozna dyskutowac na temat watku, Ale zwykle dochodzi do konfrontacji nie autora wpisu z odpowiedziami, tylko miedzy dwoma roznymi odpowiedziami do danego watku, albo z odpowiedzia nie majaca zwiazku z watkiem, czy tez tendencyja, majaca na celu wprowadzenie jakiegos elementu nie majacego nic wspolnego z tematem.
Mysle ze kazda odpowiedz powinna sie odnosic do wpisu autora watku, a ewentualne roznice dyskutowane w odniesieniu do wpisu autora watku.
Innaczej to kazdy temat stanie sie rodzajem gluchego telefonu i po trzech wpisach nie bedzie wiadomo o co wlasciwie chodzi.
Ostatnio zmieniony 2020-11-10, 00:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

afilatelista_michal

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-10, 07:41

@Tek de Cart @Jozek ja się staram wracać do tematu.
A Wy co uważacie?
Czy fragment z Dekalogu oraz inne cytaty świadczą o tym, że Jahwe karał dzieci za grzechy ojców?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: Jozek » 2020-11-10, 08:48

Juz zostalo to wyjasnione, a jesli przespales, to masz tu link.
viewtopic.php?p=222583#p222583
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

afilatelista_michal

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-10, 09:58

Aha, czyli też wybiórcze cytowanie.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Czy nieszczęścia i cierpienia to kara za grzechy i różnice między wizerunkiem Boga ze Starego Testamentu i Nowego

Post autor: david491 » 2020-11-10, 12:20

afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 To mówi ktoś kto w tym samym poście pominął że walnął byka nieodrozniając Ewangelii synoptycznych od apokryficznych.
Nie nie rozróżniając, tylko odebrałem jako twoje przeoczenie. Bo jak można pisać ze według Ewangelii kanonicznych tak, a według Ewangelii synoptycznych nie . To co Ewangelie synoptyczne nie weszły do Kanonu ? Jakaś nowość znowu według twoich teorii .?
Tek de Cart pisze: 2020-11-10, 00:28 Kolejne cytaty nie będące z księgi Eliasza. Co chcesz udowodnić?
Nic nigdzie tu w tej dyskusji z tobą nie cytowałem z księgi Eliasza
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 Jakich obu Dekalogach? Tym z rozbitych tablic i tych z przepisanych?
Czy tych z Ksiegi Wyjścia i tych z Ksiegi Powtórzonego Prawa?
N o widzisz przynajmniej się coś dowiedziałeś.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 Czy autor listu do Hebrajczyków zaliczany jest do proroków? Nawet nie wiadomo kto to był.
Nigdzie nie pisałem ze był zaliczany do proroków. Wyraźnie napisałem w jaki celu był powołany. Jak masz problemy z rozumnym czytaniem, to poproś kogoś młodszego ze by ci tekst tłumaczył. A kim był autor listu do Hebrajczyków to Kościół doskonale wie.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 Dałem Ci już kilka. Dziecko Dawida, rodzina Akana, dzieci w Egipcie. Sam dorzuciłeś dzieci w Sodomie i Gomorze oraz w Potopie.
Dorzuciłem a wcześniej nim dorzuciłem dostałeś specjalną dedykację od św Piotra, słynęła po tobie jak woda po kaczce podczas ulewy. W twoim umyśle jest zakodowane tylko okrutność Boga która polega na zabijaniu dzieci. Całym jednym zdaniem wyrwanym z kontekstu chcesz udowodnić jak to Bóg okrutny Nie zważasz na żadne komentarze wyjaśniające twoje bzdurne i fałszywe twierdzenie, Twój cel jest jeden ośmieszyć Boga i katolików, nie zdając sobie sprawy z tego że coraz bardziej zaciskasz sidła w które sam wpadłeś podczas zakładania na katolików tu na ty forum . Jak przespałeś co się działo w Kanaanie, przed potopem, czy w Sodomie i Gomorze to się wróć, i przeczytaj ze zrozumieniem. Bóg zaczął działać za każdym razem dopiero wtedy jak widział ze nie ma innego ratunku dla tych ludzi. I Tak zawsze działa Bóg. Śmierć w potopie czy tym, co miało spotkać Sodomę i Gomorę to straszna rzecz. Jest to jednak tak naprawdę mało istotne jeżeli człowiek jest wieczną duszą. To co jest ważne, to to, czy dusze tych tak niewyobrażalnie zepsutych ludzi zostały potępione? Teoretycznie mogłoby się wydawać, że tak. Biblia jednak tego nie potwierdza zadziwiające fragmenty. Jeden z nich to słowa Jezusa Chrystusa z Nowego Testamentu o Sądzie Ostatecznym:
20 Wtedy począł czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. 21 «Biada tobie, Korozain! Biada tobie, Betsaido! Bo gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno w worze i w popiele by się nawróciły. 22 Toteż powiadam wam: Tyrowi i Sydonowi lżej będzie w dzień sądu niż wam. 23 A ty, Kafarnaum, czy aż do nieba masz być wyniesione? Aż do Otchłani zejdziesz. Bo gdyby w Sodomie działy się cuda, które się w tobie dokonały, zostałaby aż do dnia dzisiejszego. 24 Toteż powiadam wam: Ziemi sodomskiej lżej będzie w dzień sądu niż tobie». Jak widzisz ci ludzie nie zostaną potępieni Bóg dobrze wie że nie do końca było ich winą. W dużym stopniu wpływ na to jacy jesteśmy mają przecież geny, a także wychowanie i środowisko w jakim żyjemy. Sodomici dorastając w tak zdegenerowanym otoczeniu byli skazani na stawanie się złymi. To prawda, ludzie ci byli przestępcami. Prawdą jest jednak także to, że byli również ofiarami. Nie Boga, lecz środowiska, które sami sobie wytworzyli i w którym egzystowali.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 Ale nie sprawdziło się najważniejsze proroctwo:
Najważniejsze proroctwo to śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, które Chrystus wypełnił w 100%
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie15
Znów wyrwane zdanie z kontekstu, które zmienia cały sens. A wcześniej jest napisane. A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. Dowiedz się o czym jest mowa.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-09, 22:26 Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie15
Obieram to jako by jeszcze za życia z ostatniego z apostołów miał przyjść powtórnie na ziemię Zbawiciel. Jest to twierdzenie bzdurne. Chrystus wyraźnie powiedział w jaki sposób przyjedzie powtórnie , i kto o tym wie.

36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”