Jak często czytasz Pismo Święte?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-03-01, 09:00

Bander, nie mów sam o sobie per "Idiota", jesteś dzieckiem bożym, a więc dziedzicem!!!
Dla mnie to opisane zdarzenie to nie jest zwykły zbieg okoliczności, to była pomoc Ducha św, lub Anioła.
A i mnie cieszy, że jestem narzędziem w rękach Boga i komuś pomagają wklejane linki.
Chwała Panu.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2018-03-01, 10:01

bander pisze: 2018-03-01, 08:12 ... usiłuje wszystko co usłyszę przeczytam w jakiś sposób dopasować do konkretnych sytuacji z mojego życia ...
Doskonale. Uważam, że właśnie na tym polega wsłuchiwanie się w głos boży. To jest sposobem rozpoznawania Jego woli. To nauka chodzenia w łasce bożej. Życzę dalszego odczytywania wskazówek, które są dla Ciebie przeznaczone. Bóg takich wywyższa, choć często przez umniejszanie początkowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Mała_duszyczka

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Mała_duszyczka » 2018-03-03, 19:53

Niestety od jakiegoś czasu bardzo zaniedbałam czytanie Pisma Świętego, ogólnie czuję się taka słabej wiary, mam niskie zaangażowanie by skupić się na życiu duchowym

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-03-03, 20:11

Duszyczko polecam Ci psalmy na początek, jest w nich tak wiele ludzkich sytuacji i ludzkich uczuć, że łatwo odnaleźć w tym siebie i swoje życie. :)
A za nasze zaangażowanie duchowe jesteśmy odpowiedzialni my sami, warto się zająć tym tematem, bo życie wiarą to zupełnie nowa jakość życia. :) :-bd

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Sebastian » 2018-09-19, 11:37

Jak często czytam Pismo Święte? Dośc często, codziennie, ale małe fragmenty, prawie cały Nowy Testament.
Totus Tuus

wiaramoimzyciem

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: wiaramoimzyciem » 2018-09-21, 15:00

Witajcie,
ja miałem tak samo, od jakiegoś czasu nie mogłem skupić się na tym co czytam ale znalazłem rozwiązanie :-) Kolega polecił mi Superprodukcję Audiobook BIBLIA AUDIO. Rewelacyjna sprawa Bibilię czytają aktorzy a efekty dźwiękowe są na tak wysokim poziomie że podczas słuchania można poczuć jakby naprawdę się tam było. Szczerze polecam wszystkim zainteresowanym http://www.sklep.bibliaaudio.pl
Ostatnio zmieniony 2018-09-21, 15:55 przez wiaramoimzyciem, łącznie zmieniany 1 raz.

Dominik

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dominik » 2018-09-21, 15:55

Ładnie tak dawać reflinki do zarabiania % od sprzedaży w pierwszym poście? Podmieniam link.
Ostatnio zmieniony 2018-09-21, 15:56 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.

Mivia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Mivia » 2018-10-01, 09:25

Niewiem dlaczego ale sprawia mi ogromną różnice czytanie a słuchanie Pisma Świętego czytam regularnie jednak na Słowie czytanym z audio nie potrafię się skupić

Pascal

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 15:46

Ja nie czytam, pewnie się domyślacie. Kiedyś Biblie obrazkową przejrzałem, na tym się skończyło.

Adrian

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Adrian » 2019-05-12, 17:06

Myślałem, że to ja będę w tym najgorszy.
Co w takim razie robisz na tym forum?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2019-05-13, 22:39

Każdy kiedyś zaczynałem - ja pewnie w waszym wieku też nie czytałem. Teraz czytam zdecydowanie za rzadko - za dużo muszę na forum siedzieć B-)
Ostatnio zmieniony 2019-05-13, 22:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Wolfi » 2019-05-13, 22:46

Ja teraz juz nie czytam, ale mam biblie w chalupie, i w sumie przeczytalem caly nowy testament, starego kawalek bo jakies dziwne tresci byly, ale nie na zasadzie rozwazania tylko po prostu jak ksiazke

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2019-05-13, 22:57

Zaskoczyłeś mnie wilku - nie podejrzewał bym ciebie o cały NT - brawo Ty.
Następnym razem jak weźmiesz do reki to poproś krótko"
Boże Najwyższy daj mi swego Ducha, by mnie oświecał i prowadził do zrozumienia twojego Słowa.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Wolfi

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Wolfi » 2019-05-13, 23:34

Dezerter pisze: 2019-05-13, 22:57 Zaskoczyłeś mnie wilku - nie podejrzewał bym ciebie o cały NT - brawo Ty.
Następnym razem jak weźmiesz do reki to poproś krótko"
Boże Najwyższy daj mi swego Ducha, by mnie oświecał i prowadził do zrozumienia twojego Słowa.
No wiesz to bylo juz jakis czas temu, byla od dawna w domu, a nikt jej nie czytal, to se przeczytalem. ;p ogolnie plan w sumie byl inny wtedy, bo zainspirowal mnie do tego kolega jehowy, ktory no biblie znal cala, a ja kiedys lubialem pogadac na takie tematy i tez chcialem przeczytac, zeby znac, ale malo co zapamietalem.
Ale tak jak mowie to juz bylo jakis czas temu, moze se przeczytam jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2019-05-14, 09:24

Czytanie Biblii. Pięknie opisał to Roman Brandstaetter w Kręgu biblijnym. I nie tylko to. To również ciekawe dla osób doceniających filozofię żydowską.

ŚJ. Jeszcze nigdy nie spotkałem ŚJ znającego Biblię. Wyrwane fragmenty, to tak. Ale bolsze niczewo. A dyskutowałem wielokrotnie. Regularnie odwiedzali mnie. I to kilka różnych par.

Czytanie Biblii. Przyznawanie się do tego, że się nie czyta, nie czytało Biblii jest takie jak przyznawanie się do tego, że nie chodzi się do teatru, na koncerty, nie czyta literatury pięknej, nie interesuje się nauką, sztuką itd. To jest przejaw ignorancji. To znak, że tefałenowskie seriale wystarczają.
Ostatnio zmieniony 2019-05-14, 09:27 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”