Jak często czytasz Pismo Święte?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2017-09-16, 22:42

Brawo ty - tak trzymać.
"Kto nie zna Słowa Bożego ten nie zna Jezusa"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-17, 12:42

Formacja mojej wspólnoty (Przyjaciele Oblubieńca) opiera się głównie na rozważaniu Słowa Bożego - więc codziennie mamy fragment do rozważania wraz z jakimś komentarzem (np. świętego czy papieża) i pytaniami ukierunkowującymi rozważania.

Wcześniej z żoną czytaliśmy po prostu po kolei, po kawałku codziennie Nowy Testament 2 razy, potem Stary w całości i potem znowu Nowy
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2017-09-17, 19:21

U zarania mojej wspólnoty ODŚ przeżywaliśmy Seminarium Odnowy i pierwsze Adoracje NS w obecności obrazu "Przyjaciel i Jezus" jak go nazywaliśmy. Więc mój Dom na Skale, też jest z waszą Wspólnotą "zaprzyjaźniony" :-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Mivia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Mivia » 2017-10-23, 09:39

Czytam codziennie :-) nawet jak nie mam czasu na inne sprawy

patrycjak1991

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: patrycjak1991 » 2017-10-23, 10:00

Ja też czytam codziennie Pismo Św., ale niestety Go to tej pory nie rozważałam. Musiałabym to chyba zmienić.

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2017-11-29, 07:19

W tym roku staram się mieć kontakt z Pismem św praktycznie codziennie. Podziwiam osoby czytające codziennie i systemowo, a jeszcze bardziej takie które jeszcze je znają na wyrywki.
Ale podzielę się swoimi sposobami na kontakt z Pismem św... bo czytałam, że kilka rad jak czytać cześciej już padło...
Mam włączoną subskrypcję na mateusz.pl i mailem otrzymuję codzienne czytania... zwykle maile czytam codziennie... więc okazja sie nadarza...
Mam na komórce aplikację z Pismem św, więc gdy czekam na coś, kogoś... zamiast bawić się na FB czy pasjansem... otwieram Pismo św...
Aby moja cała rodzina miała kontakt ze Słowem Bożym, piszę jakiś cytat na kartce i wieszam na lodówkę - trudno nie spojrzeć... po kilku dniach zmieniam... czasem o coś dopytają... czasem coś przemyślą...sposób przyjęty przez rodzinę łagodnie i bez zastrzeżeń...
Oczywiście Biblia on-line...na laptopie, przydaje się, gdy np jest jakiś dyżur, a nic się nie dzieje...
Okazji jak się przyjrzeć swojemu dniowi, nie brakuje... najczęściej problemem jest tylko chęć... A nad tym można popracować...
Szczególnie jeśli sobie uświadomimy, że to jest kłamstwo złego wciskane nam od dawna, że Biblia jest "za trudna"... Jest trudna, ale nie za bardzo, bo czytając ją otwieramy się na działanie Ducha św, który pomaga nam zrozumieć... warto więc westchnąć przed czytaniem: "Przyjdź Duchu św"...
Ostatnio miałam jeszcze taką myśl... w Biblii jest zawarty Niepojęty Bóg, nie mamy Go zrozumieć, to jest niemożliwe zadanie... ale mamy Mu pozwolić działać przez Jego Słowo w naszych sercach...

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2017-12-05, 07:43

https://ebookpoint.pl/ksiazki/biblia-w- ... e_060c.htm

No to jest świadectwo! Mój maż kupił sobie Biblię kilka dni temu i zaczął ja czytać wedle planu z tej książki, link powyżej. Ebook jest darmowy, wystarczy się zalogować np przez FB i ściągnąć... Autor obiecuje, że poświęcając 20 minut dziennie w rok przeczytamy całą Biblię.
No to jest wyzwanie :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-05, 09:08

I pięknie.
Wiem, że dużym uznaniem cieszy się też plan, jaki w swoim czasie (no, ładnych parę czy parenaście lat temu) zaproponował Jacek Święcki http://mateusz.pl/duchowosc/wobi/plan/index.htm
Kto był na Sesji Apologetycznej, Jacka poznał.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Sebastian » 2018-01-21, 10:00

Miałem przerwę w czytaniu Biblii, ale wracam do czytania:)
Totus Tuus

Marcin_

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Marcin_ » 2018-01-21, 11:51

Pytanie do czytających : A co wam to daje że czytacie ?

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-01-21, 14:35

To nie jest zwykła książka. Tylko
Natchnione Słowo Boże wiec czytając otwieram sie na działanie Duch św który mnie leczy, przemienia, umacnia, przynosi pokój i radość a czesto znajduje tam pociechę 😄

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Sebastian » 2018-01-22, 09:35

Czytając Pismo Święte czuje się świetnie :)
Totus Tuus

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-01-22, 13:12

Sebastian pisze: 2018-01-22, 09:35 Czytając Pismo Święte czuje się świetnie :)
To ciekawe, bo ja nie zawsze... szczególnie jak czytam opis Męki Pańskiej i mam świadomość że to ja przybiłam Jezusa do krzyża własnymi grzechami...
W czytaniu Słowa Bożego nie chodzi o dobre samopoczucie. Ale możliwe że Podczas czytania Duch św przyniesie Ci rozpoznanie co masz robić, jak masz sie nawracać i ta łaska przyniesie CI radość i pokój w sercu. :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Sebastian » 2018-01-23, 08:25

Właśnie mam nadzieję, że czytając Pismo Święte przyniesie mi radość i pokój w sercu:)
Totus Tuus

rpatyk88

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: rpatyk88 » 2018-01-23, 12:11

Ja nie ukrywam ale bardzo bardzo rzadko czytam Pismo Święte. Chciałbym poświęcić trochę więcej czasu ale sprawia mi to trudność i ciężko mi się czyta. Tak jak napisał Sebastian - chciałbym aby czytanie mi przyniosło radość i pokój no ale jest mi bardzo trudno przysiąść..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”