Jak często czytasz Pismo Święte?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-01-23, 13:24

Witaj @rpatyk88 , Miło że do nas się przyłączyłeś.
Zapraszam do działu Przywitaj się viewforum.php?f=38 napisz w Nim kilka zdań o sobie, żebysmy Cię lepiej poznali. :)

Czuj się tu jak w domu, rozejrzyj się po tematach, swobodnie bierz udział w dyskusjach i zadawaj dużo pytań, jestem pewna że znajda się chętni by udzielić odpowiedzi. :)

Co do Pisma św, że trudno jest przysiąść, skoro mało się rozumie... Może zacznij od Psalmów? Sa dość przystępne. Poza tym często można w nich odnaleźć uczucia i sytuacje z jakimi i współczesny człowiek się zmaga... :)
A jeśli chciałbyś pogłębić przeczytany psalm albo sprawdzić czy go dobrze zrozumiałeś, to sięgnij Tu:
https://www.youtube.com/watch?v=NkXZ33W ... FeqljQ0ac
O. Adam Szustak opowiada o każdym psalmie z osobna, jeden dziennie - super sprawa. :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2018-02-01, 23:15

Marcin_ pisze: 2018-01-21, 11:51 Pytanie do czytających : A co wam to daje że czytacie ?
Dobre pytanie - co mi daje czytanie Słów, które Bóg kieruje do mnie. Biblia to JEDYNY List, jaki bóg skierował do ludzi. Pisze w nim o Sobie - jaki JEST, co go cieszy a co go martwi, pisze co robić, by być w życiu szczęśliwym. Pisze co robić i czego nie robić by mieć życie wieczne w szczęśliwości z Autorem. Najwłaściwszą nazwa Nowego Testamentu to jest Nowe Przymierze - jeśli chcesz być "ludem nowego przymierza", to chyba trzeba je znać?
rpatyk88 pisze: 2018-01-23, 12:11 Ja nie ukrywam ale bardzo bardzo rzadko czytam Pismo Święte. Chciałbym poświęcić trochę więcej czasu ale sprawia mi to trudność i ciężko mi się czyta. Tak jak napisał Sebastian - chciałbym aby czytanie mi przyniosło radość i pokój no ale jest mi bardzo trudno przysiąść..
Zacznij od Dziejów - pasjonująca lektura jak rodził się Kościół, potem Ewangelię, ale tylko pierwszą na początek, później zacznij Listy Pawła, jak ci się znudzą, zacznij kolejną Ewangelię i wróć do Listów.
Zawsze przed rozpoczęciem Spotkania ze Słowem Bożym skierowanym Do Ciebie uczyń znak krzyża i poproś Ducha Świętego - współautora Biblii, by cię prowadził i o wszystkim pouczył, by otworzył twój umysł i serce.
powodzenia
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Sebastian » 2018-02-02, 10:25

Trzeba się mobilizować do czytania :)
Totus Tuus

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2018-02-20, 23:39

rpatyk88 pisze: 2018-01-23, 12:11 Ja nie ukrywam ale bardzo bardzo rzadko czytam Pismo Święte. Chciałbym poświęcić trochę więcej czasu ale sprawia mi to trudność i ciężko mi się czyta. Tak jak napisał Sebastian - chciałbym aby czytanie mi przyniosło radość i pokój no ale jest mi bardzo trudno przysiąść..
Witamy serdecznie Patryka wśród zbawionych :ymhug:
Biblia, to Słowo, które sam Bóg Najwyższy skierował również do ciebie. Czy poza tym Słowem Bóg mówi do ciebie czasami? Miewasz jakieś prywatne objawienia, proroctwa?
Bo jeśli nie to Biblia jest Objawieniem i Proroctwem. Jeśli chcesz poznać Boga, Jezusa, Ducha Świętego, Marie, Józefa, Piotra, Pawła, Jana, Jakuba, to czytaj Biblię.
Nieznajomość Słowa, to nieznajomość Jezusa.
Zacznij od Dziejów Apostolskich i czytaj to jak niesamowitą i fascynującą opowieść pełną przygód.

Pozdrawiam - napisz coś o sobie w wątku powitalnym, lub jak do nas trafiłeś, byśmy poznali Cię nieco.
Ostatnio zmieniony 2018-02-20, 23:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: inquisitio » 2018-02-24, 14:45

Witamy serdecznie Patryka wśród zbawionych
Hmm, dziwnie to zabrzmiało ;)
Serviam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2018-02-24, 15:45

Też chciałbym dostać takie zapewnienie. Niestety, przede mną jest jeszcze kawał życia. A o zbawienie wciąż walczę i jeno nadzieje mam, że go dostąpię.

Jednak szczerze mówiąc, troszkę bałbym się otrzymania glejtu. Być może zacząłbym wtedy przeginać w złą stronę. Tym niemniej, zazdroszczę Patrykowi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Nowe Imię

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Nowe Imię » 2018-02-24, 20:58

Nie ma dnia, że nie myślę wielokrotnie o Słowie Bożym. Nawet jeśli nie uda mi się przeczytać Biblii z papieru lub aplikacji, to cytuję sobie w myślach jakieś fragmenty. Nieustannie chodzę z Bogiem, nawet jeśli potykam się w drobnostkach, myśl o Bogu mnie prostuje, łagodnieję i naprawiam, jeśli jeszcze to możliwe, ale radość duchowa nie ustaje :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2018-02-25, 07:03

Jeśli czytanie jest Drogą, to doskonale. Świadomość Słowa Bożego żywotnie wpływa na nasze postawy i czyny. Codzienne czytanie nie jest warunkiem sine qua non podążania właściwą drogą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Quinque » 2018-02-28, 19:35

Szczerze powiedziawszy ostatnio Biblię czytałem z 11-12 lat temu jak jeszcze do podstawówki chodziłem. Ostatnio trochę zacząłem czytać Stary Testament(wersja dla młodzieży) ale nie mogę przebrnąć przez księgę rodzaju

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Efezjan » 2018-02-28, 19:52

Quinque pisze: 2018-02-28, 19:35 Szczerze powiedziawszy ostatnio Biblię czytałem z 11-12 lat temu jak jeszcze do podstawówki chodziłem. Ostatnio trochę zacząłem czytać Stary Testament(wersja dla młodzieży) ale nie mogę przebrnąć przez księgę rodzaju
To to jeszcze nic. Pierwsze schody to księga Liczb, następne Pierwsza Księga Kronik:
Adam, Set, Enosz, Kenan, Mahalalel, Jared, Chenok, Metuszelach, Lemek, Noe, Sem, Cham i Jafet. 1 Krn 1-4.
I tak to się ciągnie przez kilka rozdziałów.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2018-02-28, 20:11

Jeśli czytasz, to z wiarą. Jeśli na siłę, to nie czytaj.
Może lepiej czytaj tylko to, co się ukazuje w górnej części strony naszego forum i staraj się odnaleźć przesłanie, które jest w tym zawarte i skierowanie dokładnie do Ciebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Magnolia » 2018-02-28, 21:17

Quinque pisze: 2018-02-28, 19:35 Szczerze powiedziawszy ostatnio Biblię czytałem z 11-12 lat temu jak jeszcze do podstawówki chodziłem. Ostatnio trochę zacząłem czytać Stary Testament(wersja dla młodzieży) ale nie mogę przebrnąć przez księgę rodzaju
Propozycja Andeja jest fajna, ale chciałam tylko zauważyć, że mamy tu wątek z czytaniami z dnia, pierwsze czytanie, psalm, ewangelia i najczęściej krótki filmik z objaśnieniem, refleksjami kapłanów/dominikanów.
Może to będzie dla Ciebie pomysł na codzienne obcowanie ze Słowem Bożym? :)
viewtopic.php?f=8&t=285&start=45
Zapraszam

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Quinque » 2018-02-28, 21:29

Andej pisze: 2018-02-28, 20:11 Jeśli czytasz, to z wiarą. Jeśli na siłę, to nie czytaj.
Może lepiej czytaj tylko to, co się ukazuje w górnej części strony naszego forum i staraj się odnaleźć przesłanie, które jest w tym zawarte i skierowanie dokładnie do Ciebie.
Słyszałem że najlepiej zacząć od Nowego Testamentu. I tak chyba zrobię. Ogólnie ja w ogóle jestem mało uduchowiony, zadnych prywatnych objawień itp.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Andej » 2018-02-28, 21:55

Biblia to nie powieść. Wytłumacz mi, po co chcesz czytać? Jaki masz w tym cel?
Wydaje mi się, że czytanie ma wtedy sens, jeśli jest to potrzebą. Nie ma sensu czytać po to, aby zaliczyć. Choć czasem Bóg może przemówić także wtedy.
Na prawdę ogranicz się na razie to tego na w górze strony się ukazuje, albo do czytań na dany dzień. Magnolia regularnie je zamieszcza. Czytaj na razie tylko to. I zawsze postaraj się zareagować. Napisać jedną myśl, która w danym słowie skierowana byłą do Ciebie.
Nie rób wielkich kroków, nie biegnij. Powolutku, malutkimi kroczkami, ale systematycznie i pewnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: bander » 2018-03-01, 08:12

Niestety nie czytam regularnie. Raczej codziennie w jakiś sposób docierają do mnie fragmenty tz. słucham lub przeczytam np. na tym forum gdzie jest duzo odnośników. Biblia daje mi odpowiedzi praktycznie na wszystkie pytania. Podam tak przykład. Ostatnio opisywałem zdarzenie z mojego życia ,opis zakończyłem zdaniem: Sen o potędze mojej legł właśnie w gruzach....
Później trafiłem na wpis Magnoli i odnośnik do Strasznych Rekolekcji to było o metodach działania szatana ale słuchając zobaczyłem z boku tytuł Sen o potędze i tym samym opowieść o królu i jego snach wyjaśniła mi wszystko.
Oczywiście pierwszą odpowiedź którą otrzymałem i uznałem za znak od Boga to właśnie sprawa z tą nieszczęsną siekierą. Ta przepowiednia że jestem tak silny że nawet siekierą mnie nie zabiją nie dawała mi nigdy spokoju w najgorszych dla mnie dniach bałem się że ktoś mnie spróbuje zabić siekierą:}
a to było takie proste , pokuta , ewangelia i wszystko jasne:)
Biblia to jest odpowiedź Boga na nasze pytania:) Nie wiem czy dobrze postępuje ale ja usiłuje wszystko co usłyszę przeczytam w jakiś sposób dopasować do konkretnych sytuacji z mojego życia i jak mi się to uda to sobie myślę o to Bóg już wtedy przewidział że tacy idioci jak ja będą chodzili po ziemi:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”