Jak często czytasz Pismo Święte?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-05-30, 22:17

tarczawiary pisze:Odkad sie narodzilem na nowo - codziennie :) w koncu jest zywe i skuteczne ( hebrajczykow 4:12) oraz pozyteczne do nauczania, natchnione przez Boga ( 2tm 3:16).
Pozdrawiam wszystkich w najlepszej, Chrystusowej miłosci ;)
podziwiam, ja tak nie potrafię - zazwyczaj kilka dni w tygodniu bez Biblii w ręku się trafią :-(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

tarczawiary

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: tarczawiary » 2016-05-31, 19:03

Dezerter pisze:
tarczawiary pisze:Odkad sie narodzilem na nowo - codziennie :) w koncu jest zywe i skuteczne ( hebrajczykow 4:12) oraz pozyteczne do nauczania, natchnione przez Boga ( 2tm 3:16).
Pozdrawiam wszystkich w najlepszej, Chrystusowej miłosci ;)
podziwiam, ja tak nie potrafię - zazwyczaj kilka dni w tygodniu bez Biblii w ręku się trafią :-(
Mnie podziwiać nie można, tylko Pan Jezus jest wzorem, Pan pokazuje mi , że mam wciaz duzo wad. Ja tez na poczatku mialem problem z tym zeby codziennie czytac natchnione Pismo, ale modlilem sie o wytrwalosc,by codziennie czytac Biblie i Pan mnie wysluchal :)
Pozdrowienia w miłosci Chrystusa, Dezerter :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-05-31, 22:25

Dziękuję za konkretną radę
i za pozdrowienia - jedne z najwspanialszych jakie dostałem :-)
Dzisiaj cała grupa bierzmowanej młodzieży -31 osób - dostała od mojej wspólnoty Nowy testament z życzeniami:
Niech wam Ojciec Miłosierny błogosławi, Duch Sw. prowadzi i oświeca do prowadzenia Słowem Bożym w waszym życiu
proszę o modlitwę za nich by otrzymali Łaskę miłości do Słowa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AnnaKrystyna

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: AnnaKrystyna » 2016-06-04, 13:46

Staram się codziennie w podróży na uczelnię Nowy Testament czytać! I co wieczór fragmenty w trakcie różańca. W niedzielę każdą chwilę staram się przeżyć z Pismem Świętym, nadrabiam Stary Testament : ) Zanim się do tego zabiorę to próbuję się uspokoić, odetchnąć i krótko się modlę do Ducha Świętego o pomoc w zrozumieniu, utrwaleniu w sobie Słowa, o wskazanie mi tych momentów które szczególnie dotyczą mnie i moich wad, o powstrzymanie rozpraszających myśli .. i zapominam o wytrwałość się pomodlić, może dlatego te przypisy mnie tak czasami męczą xD

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-06-04, 15:58

Twój post przekonał mnie do tego by spróbować jeszcze raz - wziąć codziennie Pismo do reki -
mniej na forum - więcej ze Słowem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AnnaKrystyna

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: AnnaKrystyna » 2016-06-04, 21:48

Bardzo mnie to cieszy! Polecam też modlitwę do Ducha Świętego z prośbą o poprowadzenie twoich dłoni i otwieranie Pisma Świętego z zamkniętymi oczami, szczególnie jak Cię nęka jakieś pytanie albo rozterka (a może właściwie tylko wtedy, żeby nie robić sobie z Pisma Świętego jakiegoś narzędzia do wróżb.... ) Ostatnio miałam piękne przeżycie z czymś takim kiedy nie wiedziałam czy mogę robić projekty na uczelnię w niedzielę : ) odpowiedź była - czytaj Jeremiasza przez resztę dnia, ufaj Panu, później podziałamy (mniej więcej ;D długo by opowiadać, ale naprawdę dobrze na tym wyszłam mimo, że sesja dyszała mi na karku.
Ja mam teraz dużo zapału, kilka miesięcy po nawróceniu, dlatego też próbuję się otoczyć innymi wierzącymi, żeby tej oliwy do lampy było pod dostatkiem i do samego końca :' ) Jest tutaj ktoś z Diecezji Sosnowieckiej??

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-06-05, 12:07

Potrzebna ci wspólnota - na Śląsku znajdziesz ich wiele, bo u was gęsta zabudowa ;-)
a co do tego jaka to wspólnota, to podpowiedź i rekomendacje znajdziesz w tym wątku
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=26&t=60
a gdzie ją znaleźć i gdzie znaleźć ludzi nowonawróconych
w tym
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=26&t=45
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Migdałek » 2016-06-05, 22:38

Studentowi łatwo znaleźć duszpasterstwo w dużym mieście, spotkałam się z duszpasterstwem dominikanskim i znam osobę od Jezuitów o obu mam bardzo dobre zdanie

AnnaKrystyna

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: AnnaKrystyna » 2016-06-05, 23:19

Dezerter pisze:Potrzebna ci wspólnota - na Śląsku znajdziesz ich wiele, bo u was gęsta zabudowa ;-)
a co do tego jaka to wspólnota, to podpowiedź i rekomendacje znajdziesz w tym wątku
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=26&t=60
a gdzie ją znaleźć i gdzie znaleźć ludzi nowonawróconych
w tym
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=26&t=45
Dzięki wielkie! Przymierzałam się już nieśmiało do jakiejś wspólnoty, jak tylko skończę ten rok studiów to gdzieś wstąpię C:
Migdałek pisze:Studentowi łatwo znaleźć duszpasterstwo w dużym mieście, spotkałam się z duszpasterstwem dominikanskim i znam osobę od Jezuitów o obu mam bardzo dobre zdanie
Dziękuję za wskazówki!!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-06-06, 22:53

Jeśli ty studentka, to polecam ci Duszpasterstwo akademickie - ja bardzo cenię Dominikanów
ale
to wszystko nic ... jak zabraknie czasu na czytanie i życie Słowem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

AnnaKrystyna

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: AnnaKrystyna » 2016-06-09, 18:09

Dezerter pisze:Jeśli ty studentka, to polecam ci Duszpasterstwo akademickie - ja bardzo cenię Dominikanów
ale
to wszystko nic ... jak zabraknie czasu na czytanie i życie Słowem
Chętnie dołączę, na razie jestem zaaferowana wolontariatem w Światowych Dniach Młodzieży, uczelnią, planami na życie i jakąś pracą w zawodzie na wakacje. Dużo znaków zapytania na najbliższe miesiące ale na razie wszystko z Bogiem i Słowem, staram się podtrzymać płomień i o to prosić, bo z natury zapał mi potrafi łatwo gasnąć ... nie mogę sobie na to pozwolić tym razem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2016-06-09, 22:04

AnnaKrystyna pisze:
Dezerter pisze:Jeśli ty studentka, to polecam ci Duszpasterstwo akademickie - ja bardzo cenię Dominikanów
ale
to wszystko nic ... jak zabraknie czasu na czytanie i życie Słowem
Chętnie dołączę, na razie jestem zaaferowana wolontariatem w Światowych Dniach Młodzieży, uczelnią, planami na życie i jakąś pracą w zawodzie na wakacje. Dużo znaków zapytania na najbliższe miesiące ale na razie wszystko z Bogiem i Słowem, staram się podtrzymać płomień i o to prosić, bo z natury zapał mi potrafi łatwo gasnąć ... nie mogę sobie na to pozwolić tym razem.
Zazdroszczę (ale tak pozytywnie) wam młodym tych spotkań
No to wolontariuszko pokarz polską uśmiechniętą i pełną miłości bliźniego twarz, aby jak młodzi wrócą do swoich krajów, to żeby opowiadali jakie te Polki są wspaniałe!

A tak w temacie to przyznaje się, że nadal nie czytam codziennie :oops:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Rafi
Przybysz
Przybysz
Posty: 13
Rejestracja: 7 cze 2016

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Rafi » 2016-06-10, 00:08

Dezerter pisze:A tak w temacie to przyznaje się, że nadal nie czytam codziennie :oops:
Ja również nie zaglądam do Biblii codziennie. Jednego razu zatapiam się w niej na kilka godzin, innym razem kilka dni jej nie widzę.
Każdy z nas jest nieco inny. Tomek potrzebuje systematyczności i powtarzalności, a chaos go przeraża, Ada na drugie ma chaos, a życie Tomasza byłoby dla niej straszną udręką. Mi jest nieco bliżej do Ady.
[Bóg] chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy. Bo jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek - Chrystus Jezus. Dał On siebie samego na okup za wszystkich. Oto świadectwo dla tych właśnie czasów

AnnaKrystyna

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: AnnaKrystyna » 2016-06-10, 15:39

Dezerter pisze: Zazdroszczę (ale tak pozytywnie) wam młodym tych spotkań
No to wolontariuszko pokarz polską uśmiechniętą i pełną miłości bliźniego twarz, aby jak młodzi wrócą do swoich krajów, to żeby opowiadali jakie te Polki są wspaniałe!

A tak w temacie to przyznaje się, że nadal nie czytam codziennie :oops:
Postaram się! : D
Przyjacielu, może połóż Biblię tak, żebyś miał ją na oku, szczególnie w miejscu gdzie modlisz się przed snem. Jeden rozdział dziennie jest zdecydowanie wykonalny dla każdego, byle tylko o tym nie zapominać!
Niech Cię Bóg błogosławi!

Aron II

Re: Jak często czytasz Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2016-08-10, 14:53

Czernin pisze:Tak jak w tytule. Jak często to robicie?
Codziennie od około 20 lat.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”