JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-07, 17:12

enosz pisze: 2018-03-07, 02:20 Jan 19: 25 A przy palu męki Jezusa stała jego matka oraz siostra jego matki; Maria, żona Klopasa, i Maria Magdalena.
Nie Enoszu, w każdej prawdziwej Biblii ten werset brzmi: (25) A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.

To Enoszu nie jest tak jak piszesz:
enosz pisze: 2018-03-07, 02:20 Z Biblii nie wynika że Maria żona Kleofasa była siostrą Matki Jezusa.
Oczywiście że nie wynika ze Maria żona Kleofasa była rodzoną siostrą Matki Jezusa. Ale wynika że pisze wyraźnie o Mari siostrze Matki Jego. A siostra, brat, w Biblii ma wielorakie znaczenie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-07, 19:46

Nastąpiło odejście od tematu - tu mowa o czym innym. Jeśli idzie o rzekome rodzeństwo Jezusa, ponownie odsyłam do swojego opracowania: http://analizy.biz/marek1962/braciajezusa.pdf

Wracajac do tematu wątku - nie odpowiedziałeś enoszu na moje pytanie:
Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-06, 15:26 Mam pytanie do Enosza - co wg Ciebie powoduje, że Jezus mógł zostać owym Pośrednikiem - i co powoduje że tylko On?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-07, 21:03

enosz pisze: 2018-03-07, 02:20 Nie. To nie te same osoby. To tylko zbieżność imion bardzo popularnych w tamtych czasach. Gdyby utożsamiać Jakuba i Józefa z

Mt, 27:56) Między innymi były, Maria Magdalena , Maria Matka , Jakuba i Józefa,

Z Jakubem i Józefem z
Mateusza, 13:55-56) (55) Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda? (56) Także ego siostry czy nie żyją wszyJstkie u nas? Skądże więc ma to wszystko?

To powstaje pytanie a dlaczego w Mat 27:56 jest wspomniane tylko o dwóch braciach Jakubie i Józefie, a o Szymonie i Judzie już nie?
To są te same osoby. (2) Gdy nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: Skąd On to ma? I co za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce. (3) Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry? I powątpiewali o Nim. Mk, 6:2-3) Otóż matkę dwóch pierwszych znamy z imienia: była to „siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa” (J 19,25), nazwana gdzie indziej „Marią, matką Jakuba i Józefa” (Mt 27,56), a także „Marią, matką Józefa” (Mk 15,47) lub „Marią, matką Jakuba” (Mk 16,1). Zauważmy, że owa Maria, siostra Matki Pana Jezusa, też nie była jej siostrą rodzoną — przecież nie mogły dwie rodzone siostry nosić tego samego imienia. Dlatego zaś nazwana została jej siostrą, bo język aramejski, podobnie zresztą jak hebrajski, nie ma odrębnych wyrazów na określenie kuzyna czy kuzynki. Zatem sprawa jest jasna: Gdyby wśród tych czterech wyliczonych z imienia braci Pana Jezusa byli jacyś Jego bracia rodzeni, to z pewnością mieszkańcy Nazaretu wymieniliby ich na pierwszym miejscu. Tymczasem na pierwszym miejscu znaleźli się Jakub i Józef, Jego dość dalecy kuzyni. A po zatem owi Bracia i siostry Jezusa nie mogły być potomstwem Marii, skoro Jezus na krzyżu polecił opiekę nad Matką apostołowi Janowi J 19,25-27, ponieważ ówczesny obyczaj wymagał tego od potomstwa. Słowa "Oto Matka twoja", którymi Jezus przekazał opiekę nad swoją matką Janowi świadczą, że Jezus był jej pierworodnym, a zarazem jedynym dzieckiem.
Ostatnio zmieniony 2018-03-07, 21:09 przez david491, łącznie zmieniany 1 raz.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2018-03-08, 00:03

david491 pisze: 2018-03-07, 06:43
enosz pisze: 2018-03-07, 02:20 Nie spokrewnionymi z Jezusem synami Marii żony Kleofas. Z Biblii nie wynika że Maria żona Kleofasa była siostrą Matki Jezusa. Werset z Jana 19:25 mówi o czterech niewiastach stojących przy umierającym Jezusie.
Ale z Twojego rozumowania wynika że ze Maria zona Kleofasa była siostrą matki Zbawiciela, ponieważ o niej jest napisane siostra Matki Jego. przecież u ciebie słowo siostra , brat, do są dowody na to ze Zbawiciel miał rodzone siostry i rodzonych braci. Pokaz chociaż jeden werset gdzie w Biblii pisze o synach i córkach Maryi Matki Zbawiciela wtedy ci przyznam rację. Nigdzie nie znajdziesz, bo Pan Jezus był pierworodnym i jednorodnym synem Mari. zawsze o Mari Matce Zbawiciela, pisze matka Jego . Nigdzie nie pisze Matka ich.

Marne sa te Twoje dowody Enoszu na rzekomo rodzonych braci i siostry Zbawiciela.
Skoro ty uważasz że ja rozumiem iż Maria żona Kleofasa była siostrą Marii matki Jezusa to nie rozumiesz co ja napisałem. W takim razie nie dziwi że żadne moje argumenty do ciebie nie docierają.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2018-03-08, 01:06

=david491


Podliczenie , Apostołów z Niewiastami to najwyżej dwadzieścia osób. A było sto dwadzieścia wszystkich razem, wiec pozostaje setka rodzonych braci Zbawiciela. Wychodzi na to Enoszu ze Maria Matka Zbawiciela urodziła poza Zbawicielem setkę jego braci, nie licząc sióstr, w przeciągu 33 lat. . :)) :)) :))

I to jest właśnie twój wniosek, głupiutki zresztą. Rozumiem że to rozbawienie twoje jest właśnie z własnego głupiutkiego wniosku? Bo wmawianie że twój wniosek jest naszym nauczaniem jest klasycznym oszczerstwem. Cynizm i szyderstwo pokazujesz w następnym poście gdzie wykazujesz zrozumieniem iż w Biblii tym samym słowem określa się braci (przyrodnich) i braci duchowych.
Ale po kolei. W dzie ap. 1:13 -15 czytamy tak;
1:13 BT Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba.
1:14 Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego.
1:15 Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił:


W wersecie 14 jest mowa o braciach w odniesieniu do Jezusa zatem chodzi o braci przyrodnich.
W wersecie 15 jest mowa o braciach w odniesieniu do Piotra, więc co najwyżej można by wnioskować że chodzi o braci rodzonych Piotra gdyby posłużyć się twoją logiką. Ale oczywiście chodzi tu o uczniów Jezusa to jest braci duchowych Piotra i oczywiście Jezusa

W Jana 2:12są zapisane takie slowa;

Potem on i jego matka, i bracia, i jego uczniowie przybyli do Kafarnaum, ale nie pozostali tam przez wiele dni.

Czyli wyraźnie Jan odróżnia braci Jezusa (przyrodnich) od jego uczniów czyli braci duchowych
Ostatnio zmieniony 2018-03-08, 01:08 przez enosz, łącznie zmieniany 1 raz.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2018-03-08, 01:21

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-07, 19:46 Nastąpiło odejście od tematu - tu mowa o czym innym. Jeśli idzie o rzekome rodzeństwo Jezusa, ponownie odsyłam do swojego opracowania: http://analizy.biz/marek1962/braciajezusa.pdf

Wracajac do tematu wątku - nie odpowiedziałeś enoszu na moje pytanie:
Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-06, 15:26 Mam pytanie do Enosza - co wg Ciebie powoduje, że Jezus mógł zostać owym Pośrednikiem - i co powoduje że tylko On?

Ewangelia nie jest moim nauczaniem tylko Jezusa. Zatem pytanie "co jest według mnie" jest irracjonalne. W Biblii jest jednoznacznie napisane że jest tylko jeden pośrednik między Bogiem a ludźmi

1Tym 2:. 5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, 6 który dał samego siebie na odpowiedni okup za wszystkich — świadectwo o tym ma być dawane w stosownych czasach.

Zatem twoje pytanie jest szukaniem dziury w całym by podważać prawdy wypowiedziane przez Boga. Taką metodę stosował szatan w ogrodzie Eden. W odniesieniu do prawd które dał Bóg szatan zastosował identyczny scenariusz by podważyć prawdy Boże;

Rod 3:1 A wąż był najostrożniejszy ze wszystkich dzikich zwierząt polnych, które uczynił Jehowa Bóg. Odezwał się więc do niewiasty: „Czy Bóg rzeczywiście powiedział, iż nie z każdego drzewa ogrodu wolno wam jeść?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 06:24

enosz pisze: 2018-03-08, 00:03 Skoro ty uważasz że ja rozumiem iż Maria żona Kleofasa była siostrą Marii matki Jezusa to nie rozumiesz co ja napisałem. W takim razie nie dziwi że żadne moje argumenty do ciebie nie docierają.
Ja dobrze uważam, i ty tez dobrze wiesz o czym ja pisze.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 06:39

enosz pisze: 2018-03-08, 01:06 W wersecie 14 jest mowa o braciach w odniesieniu do Jezusa zatem chodzi o braci przyrodnich.
A to już lepiej. No ale dalej nie widzę wyjaśnienia, jakoby Maria Matka zbawiciela urodziła jakiś synów i córki poza Jezusem. Bądź tak dobry Czcigodny Enoszu i wyjaśnij to. Przecież o ty stwierdziłeś że urodziła poza Panem Jezusem synów i córki. Przy okazji wyjaśnij jeszcze na jakiej podstawie stwierdziłeś ze jest mowa o braciach przyrodnich.

Powodzenia czekam. ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 09:31

Może Enoszowi chodzi o rodzeństwo przyrodnie ale ze strony Józefa (z pierwszego małżeństwa)? Taką koncepcję mają Prawosławni.
Ale to nadal nie ten wątek...
Ostatnio zmieniony 2018-03-08, 09:33 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 17:09

enosz pisze: 2018-03-08, 01:06 W wersecie 14 jest mowa o braciach w odniesieniu do Jezusa zatem chodzi o braci przyrodnich.
To jak to jest, raz piszesz ze w wersecie 14 jest mowa o braciach rodzonych, a raz że jest mowa o braciach przyrodnich ?Zobaczmy od czego zaczęła sie dyskusja.

enosz pisze: Natomiast ta nauka o Marii bez grzechu to dopiero jest proroctwo bez jakichkolwiek podstaw Biblijnych. Ba nawet więcej! w Biblii pisze wyraźnie że Jezus miał Braci i siostry zatem Maria nie była niepokalana

david491 pisze: Więc podaj gdzie w Biblii można wyczytać że Pan Jezus miał braci i siostry, rodzone, bo ja takiego miejsca nie znam. może czegoś nowego sie dowiem.

enosz pisze: Proszę bardzo : Dzi ap 1:14 Wszyscy oni jednomyślnie trwali na modlitwie razem z niektórymi niewiastami oraz Marią, matką Jezusa, i z jego braćmi.

david491 pisze:Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego. Wtedy Piotr w obecności braci, a zebrało się razem około stu dwudziestu osób, tak przemówił?(Dz 1,13-15)

Teraz zobaczcie Enoszu jakiego odkrycia dokonaliście. po odliczeniu Apostołów, i kobiet, zostało stu braci. Czyli według Ciebie Matka Zbawiciela musiała urodzić w przeciągu trzydziestu trzech lat, stu synów poza Jezusem. :)) :)) :))

enosz pisze:??? To żadne "nasze odkrycie" tylko twój wniosek… na odpowiednim poziomie:) nie wiem czego chcesz tym dowieść?


Albo udowodnij wersetami biblijnymi że Maria Matka Zbawiciela urodził poza Zbawicielem jakieś dzieci, albo odwołaj te kłamstwa i przeproś!
Ostatnio zmieniony 2018-03-08, 17:23 przez david491, łącznie zmieniany 1 raz.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 17:21

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-08, 09:31 Może Enoszowi chodzi o rodzeństwo przyrodnie ale ze strony Józefa (z pierwszego małżeństwa)? Taką koncepcję mają Prawosławni.
Ale to nadal nie ten wątek...
Enoszowi wyłącznie chodzi o wyśmianie wiary katolickiej. Wiarę Prawosławną znam, nie potwierdzają tego że Maria Matka Zbawiciela urodziła jakieś dzieci poza Zbawicielem. Wierzą że Jej Syn którego urodziła, był jej Synem pierworodnym, i zarazem jedynym Dzieckiem.
Ostatnio zmieniony 2018-03-08, 17:21 przez david491, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 18:30

david491 pisze: 2018-03-08, 17:21 Enoszowi wyłącznie chodzi o wyśmianie wiary katolickiej.
Po prostu namieszano mu w głowie. Myśli że robi dobrze.
Wiarę Prawosławną znam, nie potwierdzają tego że Maria Matka Zbawiciela urodziła jakieś dzieci poza Zbawicielem. Wierzą że Jej Syn którego urodziła, był jej Synem pierworodnym, i zarazem jedynym Dzieckiem.
CHyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi o przekonanie (którego zresztą nie podzielam), obecne w części Prawosławia, iż Józef miał dzieci z pierwszego małżeństwa

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 19:14

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-08, 18:30 CHyba mnie nie zrozumiałeś. Chodzi mi o przekonanie (którego zresztą nie podzielam), obecne w części Prawosławia, iż Józef miał dzieci z pierwszego małżeństwa


Dobrze Ciebie zrozumiałem. Wiem o tym że Prawosławiu wierzą że Józef był wdowcem z dziećmi. Dyskutowałem an ten temat na innym forum. Nawet jeszcze posiadam dokument wyjaśniający którego tez nie podzielam.

http://nadzieja.pl/artykul/129/ossuarium-jakuba

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-08, 19:38

No nie, ten tekst to całkowita ściema :)

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: david491 » 2018-03-08, 20:16

Może i tak , ale jednak Palla wyraźnie pisze że : Słowa "Oto matka twoja", którymi Jezus przekazał opiekę nad swoją matką Janowi świadczą, że Jezus był jej pierworodnym, a zarazem jedynym dzieckiem. A przecież rozmawiamy o niby rodzonych braciach Zbawiciela.

ODPOWIEDZ