JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-08, 14:44

Fankis pisze: 2021-06-08, 11:16
enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Amen.Slowo nas naucza ze jest tylko Jeden pośrednik!Dobrze prawisz Enosz bo mówisz jak nas Słowo naucza.Niema w tym nic złego gdy przychodze do brata i proszę o modlitwę w mojej sprawie i zanosimi ją wspólnie do Pana

Jk 5:16: "Wyznawajcie sobie nawzajem upadki i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

Hbr 13:18: "Módlcie się za nas. Ufamy bowiem, że mamy czyste sumienie, gdyż chcemy we wszystkim dobrze postępować."

1Tes 5:25: "Bracia, módlcie się za nas."

2Tes 3:1: "Na koniec, bracia, módlcie się za nas, aby słowo Pana szerzyło się i rozsławiało jak i u was;"

Biblia nigdzie nas nie naucza że powinniśmy modlić do sw Jana czy Jakuba,do Maryji czy kogokolwiek innego niż nasz Bóg Pan Jezus Chrystus!Bóg jest Bogiem zazdrosnym.Jeden jest pośrednik!a ja mówię Amen.
Sam sobie przeczysz.

Jeśli dobrą rzeczą jest proszenie naszych braci na ziemi o modlitwę za nas do Boga to dlaczego miałoby być złe proszenie o modlitwę za nami do Boga naszych braci którzy są w Domu Ojca w niebie?

A na tym właśnie polega tak zwana modlitwa do świętych w niebie - to są nasze prośby kierowane do nich o modlitwę za nami do Boga.

Dlaczego Bóg nie jest zazdrosny o nasze prośby o modlitwę do Niego kierowane do naszych braci na ziemi a miałby się stać zazdrosny gdy ci sami bracia znajdą się w niebie?

1Tym2:5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek2, Chrystus Jezus, 6 który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie

Te słowa mówią nam o tym że Jezus Chrystus jako człowiek jest jedynym Pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi z racji swojego wcielenia i z racji Ofiary jaką złożył z samego siebie dla naszego zbawienia.

Nie oznacza to że tylko do Niego możemy kierować nasze prośby i modlitwy. Możemy oczywiście modlić się bezpośrednio do Boga Ojca. I oczywiście możemy prosić innych o modlitwę za nami do Boga i w żaden sposób ni9e stoi to w opozycji do tego ze Jezus jest Jedynym Pośrednikiem.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-08, 16:45

Albertus pisze: 2021-06-08, 14:44
Fankis pisze: 2021-06-08, 11:16
enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Amen.Slowo nas naucza ze jest tylko Jeden pośrednik!Dobrze prawisz Enosz bo mówisz jak nas Słowo naucza.Niema w tym nic złego gdy przychodze do brata i proszę o modlitwę w mojej sprawie i zanosimi ją wspólnie do Pana

Jk 5:16: "Wyznawajcie sobie nawzajem upadki i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

Hbr 13:18: "Módlcie się za nas. Ufamy bowiem, że mamy czyste sumienie, gdyż chcemy we wszystkim dobrze postępować."

1Tes 5:25: "Bracia, módlcie się za nas."

2Tes 3:1: "Na koniec, bracia, módlcie się za nas, aby słowo Pana szerzyło się i rozsławiało jak i u was;"

Biblia nigdzie nas nie naucza że powinniśmy modlić do sw Jana czy Jakuba,do Maryji czy kogokolwiek innego niż nasz Bóg Pan Jezus Chrystus!Bóg jest Bogiem zazdrosnym.Jeden jest pośrednik!a ja mówię Amen.
Sam sobie przeczysz.

Jeśli dobrą rzeczą jest proszenie naszych braci na ziemi o modlitwę za nas do Boga to dlaczego miałoby być złe proszenie o modlitwę za nami do Boga naszych braci którzy są w Domu Ojca w niebie?

zobacz...powiedzmy ze ide do brata Józka aby sie z nim podmodlić w jakieś sprawie bo mam potrzebę...modlimy sie RAZEM,ale nie modle sie do Józka by on się za mnie modlił.
nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
A na tym właśnie polega tak zwana modlitwa do świętych w niebie - to są nasze prośby kierowane do nich o modlitwę za nami do Boga.

Tak zwana modlitwa do świętych?Kto to wymyślił bo w Piśmie tego niema...kolejny dodatek,którego nie znajdziemy w Piśmie.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-08, 16:55

1 Modlitwa
Cała Twoja argumentacja Frankis to demagogia oparta na tym, że słowo "modlitwa" jest dwuznaczne; w jednym znaczeniu oznacza zwracanie się do Boga, w drugim - zwracanie się do świętych z prośbą o zwrócenie się do Boga

2 Jedyne Pośrednictwo Jezusa
Tu z kolei argumentacja jest oparta na tym, że nie doczytaliście Pisma Świętego, W CZYM Jezus jest Jedynym Pośrednikiem.
Bo bynajmniej nie we wszystkim - a na pewno nie we wstawiennictwie.
Dla zainteresowanych więcej tu http://analizy.biz/marek1962/jedynyposrednik.pdf

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-08, 17:14

Fankis pisze: 2021-06-08, 16:45 zobacz...powiedzmy ze ide do brata Józka aby sie z nim podmodlić w jakieś sprawie bo mam potrzebę...modlimy sie RAZEM,ale nie modle sie do Józka by on się za mnie modlił.
nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
A na tym właśnie polega tak zwana modlitwa do świętych w niebie - to są nasze prośby kierowane do nich o modlitwę za nami do Boga.

Tak zwana modlitwa do świętych?Kto to wymyślił bo w Piśmie tego niema...kolejny dodatek,którego nie znajdziemy w Piśmie.
W Biblii jest mnóstwo próśb kierowanych do ludzi aby się modlili do Boga w czyjejś intencji.

Mamy nawet w Biblii napisane o tym że są ludzie którzy maja uzdrawiania i czynienia cudów mocą Bożą możemy więc nie tylko prosić braci o modlitwę za nami do Boga ale po prostu zwrócić się do brata który ma taki dar aby kogoś uzdrowił albo sprawił inny cud mocą Bożą.Nie widzę żadnego powodu aby sadzić że po swojej śmierci cielesnej takie dary tracą.Raczej wręcz przeciwnie. A już na pewno nie ma powodu aby nie prosić ich o modlitwę za nami do Boga.

Wynika to z wiary w to ze Kościół jest Ciałem Chrystusa i ze Kościół pielgrzymujący na ziemi jest w duchowej jedności z Kościołem w niebie

Hbr12:22 Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, 23 do Kościoła pierworodnych, którzy są zapisani w niebiosach, do Boga, który sądzi wszystkich, do duchów sprawiedliwych, które już doszły do celu,

nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
Czyli uważasz że ci którzy są w Domu Ojca są trupami?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-08, 17:39

nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
Czyli uważasz że ci którzy są w Domu Ojca są trupami?
[/quote]

no gdyby nie byli to mógłbyś iść osobiście i wspólnie się pomodlić

Nie rozumiem oo co wam święci jeżeli...

J 14:6: "Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie."
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-08, 18:03

nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
Czyli uważasz że ci którzy są w Domu Ojca są trupami?
no gdyby nie byli to mógłbyś iść osobiście i wspólnie się pomodlić
Co właśnie robimy.

Czyżbyś nie wierzył Pismu?
Weźmy List do Hebrajczyków.
W rozdziale 11 Paweł opowiada o życiu bohaterów wiary - Ablu, Henochu (o którym pisze, że "nie oglądał śmierci"), Noego, Abrahama, Izaaku, Jakubie, Józefie, Mojżesza, Rachab, Gedeonie, Baraku, Samsonie, Jeftem, Dawidzie, Samuelu.
Po wymienieniu tej listy (a także odwołaniu się do wielu innych, bezimiennych) Paweł pisze o nich:
"I my zatem, mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach"/Hbr 12,1/

Też uprawiał "spirytyzm"? ;)

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-09, 12:17

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-08, 18:03
nie złość się na mnie,ale modlitwa do umarłych to czysty spirytyzm.
Czyli uważasz że ci którzy są w Domu Ojca są trupami?
no gdyby nie byli to mógłbyś iść osobiście i wspólnie się pomodlić
Co właśnie robimy.

Czyżbyś nie wierzył Pismu?
Weźmy List do Hebrajczyków.
W rozdziale 11 Paweł opowiada o życiu bohaterów wiary - Ablu, Henochu (o którym pisze, że "nie oglądał śmierci"), Noego, Abrahama, Izaaku, Jakubie, Józefie, Mojżesza, Rachab, Gedeonie, Baraku, Samsonie, Jeftem, Dawidzie, Samuelu.
Po wymienieniu tej listy (a także odwołaniu się do wielu innych, bezimiennych) Paweł pisze o nich:
"I my zatem, mając dokoła siebie takie mnóstwo świadków, zrzuciwszy wszelki ciężar, [a przede wszystkim] grzech, który nas łatwo zwodzi, biegnijmy wytrwale w wyznaczonych nam zawodach"/Hbr 12,1/

Też uprawiał "spirytyzm"? ;)
i jak czytam dalej...

Hbr 12:2: "Patrząc na Jezusa, twórcę i dokończyciela wiary, który z powodu przygotowanej mu radości wycierpiał krzyż, nie zważając na hańbę, i zasiadł po prawicy tronu Boga."

Wszystko jest w Jezusie Chrystusie Marku,nie potrzebujesz do tego Maryji,Pawła czy Jana potrzebujesz do tego Chrystusa bo on jest jedynym pośrednikiem i tylko przez Niego możesz przyjść do Boga bo tak nas naucza Biblia,ale niestety niektóre Kościóły nauczają inaczej i to jest niebezpieczne .
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-09, 14:21

Wlasnie potrzebujemy juz od kolyski wielu posrednikow, abysmy mogli poznac prawde Boza.
Zaczelo sie od Apostolow, ktorych to sam Jezus ustanowil.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-09, 16:18

Fankis pisze: 2021-06-09, 12:17
Wszystko jest w Jezusie Chrystusie Marku,nie potrzebujesz do tego Maryji,Pawła czy Jana potrzebujesz do tego Chrystusa bo on jest jedynym pośrednikiem i tylko przez Niego możesz przyjść do Boga bo tak nas naucza Biblia,ale niestety niektóre Kościóły nauczają inaczej i to jest niebezpieczne .
W zasadzie się wszystko zgadza. Wszystko jest w Chrystusie w tym nasza relacja z Maryją i z innymi swiętymi w niebie i z naszymi braćmi na ziemi. Wszyscy jesteśmy jednym Kościołem w Chrystusie

Kościół Katolicki głosi ze Jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi jest Jezus Chrystus ani Maryja ani inni święci nie są pośrednikami w tym sensie co Jezus Chrystus.Ale pośrednictwo polegające na wstawiania się za nami u Boga i działanie mocą Bożą dla dobra Kościoła to pośrednictwo w innym sensie niż Jedyne pośrednictwo Jezusa Chrystusa choć w pewnym sensie włącza to świętych w dzieło odkupienia. Ale ten współudział wynika z Jedynej i niepowtarzalnej Ofiary Chrystusa na Krzyżu. I w żaden sposób proszenie świetych w niebie nie konkuruje z Jedynym pośrednictwem Chrystusa, ono z niego wynika.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
CMK pisze: 2021-06-09, 14:21 Wlasnie potrzebujemy juz od kolyski wielu posrednikow, abysmy mogli poznac prawde Boza.
Zaczelo sie od Apostolow, ktorych to sam Jezus ustanowil.
Dokładnie tak. Potrzebujemy mnóstwa pośredników w naszej drodze do Boga, pośredników w innym sensie niż Chrystus ale pośredników.
Ostatnio zmieniony 2021-06-09, 16:16 przez Albertus, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-09, 16:57

WIdzisz Fankisie, stawiasz tezę, udowadniam Ci Biblią, ze jest fałszywa, a Ty mówisz "nie potrzebujesz".
Tu jest jeden z koszmarnych błędów tych, co odstąpili od wiary apostolskiej (jak niestety Ty) - widzisz Niebo "indywidualistycznie". Ty i Bóg.
Nie tak widzi to Pismo: Chrystus owszem, zbawił każdego z nas - ale JAKO KOŚCIÓŁ:
"(...)Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim.
Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany."[/b
]/Ef 5, 23b.-27/

Niebo, to nie tylko Bóg i ja. To Bóg i cała społeczność Kościoła.
Ten błąd wydaje sie błachy, a jednak jest koszmarny, bowiem zupełnie wypacza rzeczywistość celu, do którego dążymy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-09, 17:33

A kto jest tym Kosciolem Chrystusa?Wiem i zgadzam sie Marku że jest Kościół czyli ciało Chrystusowe,ktorym sam Pan jest głową...oczywiście ze tak jest,ale Kościołem jest kazdy,ktory żyje według Słowa Bożego ...bo zobacz, ile jest teraz kościołów?tysiące chyba bedzie:)i teraz każdy woła my my mamy prawde,tamci wołają też:)a wiesz gdzie jest prawda?Boże Słowo jest prawdą.

Dodano po 8 minutach 3 sekundach:
Dokładnie tak. Potrzebujemy mnóstwa pośredników w naszej drodze do Boga, pośredników w innym sensie niż Chrystus ale pośredników.
[/quote]

Jest to biblijna nauka?ze potrzebujemy pośredników by zanosić do nich nasze modlitwy?

proszę cię Marku badaj to co piszesz ze Słowem, a nie z katechizmem.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-09, 19:11

Nieprawda, ze Kosciolem jest kazdy, kto zyje wedlug Slowa Bozego. Samo Slowo Boze zaprzecza temu-. jezus Chrystus mowi, ze ma owce jeszcze w innej owczarni, niz sa apostolowie - Apostolowie to fundament Kosciola, a owce w innej owczarni to ci, ktorzy sa poza Kosciolem ( z roznych wzgledow ) ale ukochali Boga.
Pozostale Twoje tezy Fankis sa rowniez z gruntu falszywe ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-09, 22:59

Fankis pisze: 2021-06-09, 17:33 A kto jest tym Kosciolem Chrystusa?Wiem i zgadzam sie Marku że jest Kościół czyli ciało Chrystusowe,ktorym sam Pan jest głową...oczywiście ze tak jest,ale Kościołem jest kazdy,ktory żyje według Słowa Bożego ...
To stwierdzenie, oczywiście, nie ma najmnieszego oparcia w Piśmie. Łatwo udowodnić, że jest inaczej.
Nawet ten, kto wierzy wg Słowa Bożego (czyli katolik), jeszcze nie jest "Kosciołem".
bo zobacz, ile jest teraz kościołów?tysiące chyba bedzie:)
Nic podobnego. Jest jeden. Innych nie ma.
Analogicznie jak z Ewangelią: Ga 1:7 BT5 "są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową."
i teraz każdy woła my my mamy prawde,tamci wołają też:)
Z tym, że ci, którzy tak wołają, a powstali w XV, XVI czy XX wieku, narażają się na śmieszność.
a wiesz gdzie jest prawda?Boże Słowo jest prawdą.
Wiem. I On - Słowo Boże - jest w Kościele katolickim

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-12, 16:50

CMK pisze: 2021-06-09, 19:11 Nieprawda, ze Kosciolem jest kazdy, kto zyje wedlug Slowa Bozego. Samo Slowo Boze zaprzecza temu-. jezus Chrystus mowi, ze ma owce jeszcze w innej owczarni, niz sa apostolowie - Apostolowie to fundament Kosciola, a owce w innej owczarni to ci, ktorzy sa poza Kosciolem ( z roznych wzgledow ) ale ukochali Boga.
Pozostale Twoje tezy Fankis sa rowniez z gruntu falszywe ...
innej owczarni Pan Jezus miał na myśli pogan,bo Pan Jezus przyszedł do Izraela.

Mt 15:24: "A on odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela."

A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...


Obj 3:20: "Oto stoję u drzwi i pukam. Jeśli ktoś usłyszy mój głos i otworzy drzwi, wejdę do niego i spożyję z nim wieczerzę, a on ze mną."

2Kor 6:15-18: "Albo jaka zgoda Chrystusa z Belialem, albo co za dział wierzącego z niewierzącym? A co za porozumienie między świątynią Boga a bożkami? Wy bowiem jesteście świątynią Boga żywego, tak jak mówi Bóg: Będę w nich mieszkał i będę się przechadzał w nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, i nieczystego nie dotykajcie, a ja was przyjmę. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami — mówi Pan Wszechmogący."
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-12, 17:14

Fankis pisze: 2021-06-12, 16:50 A Kościołem są ci którzy przyjmują CAŁE Słowo Boże...
I teraz podstawowe pytanie - czy TY przyjmujesz CAŁE Słowo Boże?

ODPOWIEDZ