JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
Ave Miriam

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Ave Miriam » 2021-06-17, 03:04

Widzę, że rozmowa jest tu o jakichś zupełnie innych sprawach niż temat.
To tu taki standard?
A przecież wyjaśnienie jest całkiem proste. Przecież jedyny pośrednik między Bogiem i człowiekiem to Jezus, równocześnie Bóg i człowiek w jednej Osobie.
Katechizm mówi: „Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Jezus Chrystus ma dwie natury, Boską i ludzką, nie pomieszane, ale zjednoczone w jednej Osobie Syna Bożego” (KKK 480, 481).
Pośrednictwo Maryi wynika z tego, że jest ona Matką Jezusa, Matką Bożą. Może ona więc pośredniczyć między człowiekiem a Jezusem, jej Człowieczym Synem, a także zanosić sprawy do Boga, szczególnie do Syna Bożego, choć Ojciec Syna i Duch Święty, w którym nastąpiło cudowne poczęcie, nie są Maryi nieznane. Jezus Syn Boży jest doskonałym Pośrednikiem między człowiekiem a całą Trójcą Świętą. Maryja jest taką Pośredniczką poprzez Jezusa.

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-17, 06:49

Rozmowa ze swiadkiem Jehowy taka najczesciej przybiera postac.
Dla chrzescijanina katolika sprawa jest prosta. Herezje musza uzyc calego multum sposobow, aby moc w jakis sposob udowodnic swoje falszywe tezy.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4436
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1078 times
Been thanked: 1149 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-17, 09:15

CMK pisze: 2021-06-17, 06:49 Rozmowa ze swiadkiem Jehowy taka najczesciej przybiera postac.
Dla chrzescijanina katolika sprawa jest prosta. Herezje musza uzyc calego multum sposobow, aby moc w jakis sposob udowodnic swoje falszywe tezy.
Fankis nie jest świadkiem Jehowy. Raczej protestantem.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 09:16 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-17, 11:15

Ok. Mam niepelna swiadomosc przynaleznosci.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-17, 14:14

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-16, 16:09
Myślę że odpowiedziałem jak najjaśniej potrafię
Tego się, niestety, obawiałem.
Fankis pisze: 2021-06-16, 13:47 Posłuszny jestem,jeżeli mnie Słowo koryguje,oczywiście Bóg używa Diakonów,pastora czy brata czy siostrę przez których Bog cie może skorygować.
A kto ustanowił owego pastora czy Diakonów? Jakie mają umocowanie w namaszczeniu danym apostołom?
nie obawiaj się tylko pytaj,jak Bóg pomoże, jakoś lepiej wyrazić moje myśli.

Kto ich ustanowił?Bóg. nie przez uzyskanie dyplomów teologicznych i ukończonych seminariów.Zapytacie skąd ta pewność?Słowo ich potwierdza

Dodano po 3 minutach 28 sekundach:
Ave Miriam pisze: 2021-06-17, 03:04 Widzę, że rozmowa jest tu o jakichś zupełnie innych sprawach niż temat.
To tu taki standard?
A przecież wyjaśnienie jest całkiem proste. Przecież jedyny pośrednik między Bogiem i człowiekiem to Jezus, równocześnie Bóg i człowiek w jednej Osobie.
Katechizm mówi: „Jezus Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem w jedności swojej Osoby Boskiej; z tej racji jest On jedynym Pośrednikiem między Bogiem a ludźmi. Jezus Chrystus ma dwie natury, Boską i ludzką, nie pomieszane, ale zjednoczone w jednej Osobie Syna Bożego” (KKK 480, 481).
Pośrednictwo Maryi wynika z tego, że jest ona Matką Jezusa, Matką Bożą. Może ona więc pośredniczyć między człowiekiem a Jezusem, jej Człowieczym Synem, a także zanosić sprawy do Boga, szczególnie do Syna Bożego, choć Ojciec Syna i Duch Święty, w którym nastąpiło cudowne poczęcie, nie są Maryi nieznane. Jezus Syn Boży jest doskonałym Pośrednikiem między człowiekiem a całą Trójcą Świętą. Maryja jest taką Pośredniczką poprzez Jezusa.
zgadzam się po części Pan Jezus był i człowiekiem i Bogiem jednoczesnie.
A skąd to bierze sie ze Maryja jest pośredniczka?Czy jest to nauka poparta przez Słowo Boże?Czy Biblia nas tak naucza?

Dodano po 3 minutach 8 sekundach:
miłośniczka Faustyny pisze: 2021-06-17, 09:15
CMK pisze: 2021-06-17, 06:49 Rozmowa ze swiadkiem Jehowy taka najczesciej przybiera postac.
Dla chrzescijanina katolika sprawa jest prosta. Herezje musza uzyc calego multum sposobow, aby moc w jakis sposob udowodnic swoje falszywe tezy.
Fankis nie jest świadkiem Jehowy. Raczej protestantem.
No nie:)ani tym ani tym.Jestem Biblijnie wierzącym Chrzescijaninem nie należącym do żadnej denominacji,mam zbór, składam dziesięciny, wykonuje polecenia Słowa jak obmywanie stóp i wieczerza Pańska,zgormadzam się jak tego uczy Paweł...dzięki łasce Bożej mogę wypełniać Słowo Boże.

Dodano po 15 minutach 17 sekundach:
Albertus pisze: 2021-06-16, 16:19
Fankis pisze: 2021-06-16, 13:47 Posłuszny jestem,jeżeli mnie Słowo koryguje,oczywiście Bóg używa Diakonów,pastora czy brata czy siostrę przez których Bog cie może skorygować. Ale gdyby np.przyszedł do mnie pastor i powiedział że za pokute odmów 10 modlitw do Maryji,to bym go zapytał skąd bierze takie historie?bo napewno nie z Chrystusa(Słowa).Wierzę ze Bóg ma Kościół napelniony Duchem Swietym czyli Duchem Chrystusa który będzie chodził dokładnie zgodnie ze Słowem i nie będzie do niego dodawał ani odejmował.

Ale to nie jest zgodne ze Słowem Bożym które nakazuje ci być posłusznym przełożonym i ci przełożeni nie tylko mają za zadnie czuwanie nad twoją duszą ale też muszą zdać z tego sprawę przed Bogiem.

Jeśli ich podwładni nie byliby zobowiązani do posłuszeństwa w sprawach wiary a oni nie mieliby nad nimi żadnej władzy to z czego mieliby zdawać sprawę?

Twierdzisz że jesteś posłuszny jeśli Słowo cię koryguje ale to nieprawda bo Słowo właśnie cię koryguje nakazując ci być posłusznym swoim przełożonym w Kościele a ty to odrzucasz...

To.jest nie prawda.Nie uznajesz mojego zgromadzenia,tylko Kościół katolicki za jedyny Kościół co jest nie prawdą .Kościół katolicki,świadkowie Jehowi czy protestanci dawno temu odeszli od Słowa Bożego, ukrzyżowali Słowo jak dawniej Rzymianie Pana Jezusa na Krzyżu, tylko,że tym razem jest to duchowe ukrzyzowanie co znaczy nauki sprzeczne z nauką apostołów czy Pana Jezusa.Władze Kościółów owych zdadza rachunek przed Panem

Mt 23:13-14: "Lecz biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Sami bowiem tam nie wchodzicie ani wchodzącym nie pozwalacie wejść. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo pożeracie domy wdów i dla pozoru odprawiacie długie modlitwy. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok."

Niech Bóg nam będzie wszystkim miłościw i wyciągnie z rąk Kłamstwa sienaego przez szatana.

J 8:31-32: "Wtedy Jezus mówił do tych Żydów, którzy mu uwierzyli: Jeśli będziecie trwać w moim słowie, będziecie prawdziwie moimi uczniami. I poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli."

Dodano po 5 minutach 24 sekundach:
Apeluje do was przyjaciele!Nie módlcie się do Świętych,bo do Boga bie na innej drogi jak przez Syna...niema!

J 14:6: "Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie."

I nie kombinujcie,nie zmieniajcie Pism!Trzymajcie się go,bo tylko Ono jest prawda!!! Shalom
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-17, 15:47

Fankis pisze: 2021-06-17, 14:14 Kto ich ustanowił?Bóg. nie przez uzyskanie dyplomów teologicznych i ukończonych seminariów.
Oczywiście, że nie przez dyplom.
Bóg objawił nam się w najpełniejszy sposób w osobie swego Syna, Jezusa Chrystusa:
„A kto Mnie widzi, widzi Tego, który Mnie posłał. Ja przyszedłem na świat jako światło, aby każdy, kto we Mnie wierzy, nie pozostawał w ciemności.”/J 12,45/
On jest Prawdą, której szukamy:
„Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” /J 14,6/
Jego Objawienie zostało powierzone Apostołom
„Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego” /Mt 13,11/
w sposób nadprzyrodzony:
„Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas.” /2 Kor 4,7/

Objawienie to zostało „zabezpieczone” przez Ducha Świętego
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu,
On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem.”
/J 14,26/

Owo zabezpieczenie dotyczyło nie tylko Ewangelii, ale także wykładu Pism:
„Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma” ,/Łk 24,45/
Jezus dał apostołom władzę do przekazywania tego namaszczenia:
„Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.” /Mt 18,18/
co, jak wiemy, czynili
„Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany za sprawą proroctwa i przez nałożenie rąk kolegium prezbiterów.” 1 Tm 4,14
wybierając starannie osoby tego godne:
„Na nikogo rąk pospiesznie nie wkładaj” /1 Tm 5,22a/

Po pewnym czasie to co mówili „świadkowie i słudzy słowa” zaczęto spisywać
„Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa” /Łk 1,1-2/
Nie wszystkie jednak pisma były w równym stopniu poważane
„Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu, abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.” /Łk 1,3-4/
Arbitrami w sprawie dokładności nauki pozostawali apostołowie. Św.Paweł pisał:
„Potem, po czternastu latach, udałem się ponownie do Jerozolimy wraz z Barnabą,
zabierając z sobą także Tytusa. Udałem się zaś w tę stronę na skutek otrzymanego objawienia.
I przedstawiłem im Ewangelię, którą głoszę wśród pogan, osobno zaś tym, którzy cieszą się powagą, /by stwierdzili/, czy nie biegnę lub nie biegłem na próżno.”
/Gal 2,1-2/
Dużo (ok. 400 lat) później Kościół ustalił (niewątpliwie pod wpływem Ducha Świętego) które z około 200 ksiąg (czy raczej zwojów) zostały spisane pod natchnieniem. Tak powstał kanon.

Tradycja (nie ta ludzka, potępiana przez Biblię, ale apostolska, kościelna). Liturgia i Księgi Święte harmonijnie współistniały, wzajemnie się tłumacząc. Autorytet apostolski uczniów wykorzystywano w przypadkach powstania wątpliwości - gdy występowali kaznodzieje głoszący jakieś kontrowersyjne tezy.
„Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści: Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne.” /Dz 15,22-28/.
Jak widać, pasterze Kościoła nie zawahali się użyć zwrotu „Duch Święty i my” sugerując tym pewność nauki zawartej w ich orzeczeniu.
Dlatego Ireneusz (+107) mógł napisać w swoim dziele „Przeciw heretykom”:
„Otóż każdy, kto chce zobaczyć prawdę, może stwierdzić w każdym Kościele tradycję apostołów na całym świecie. I możemy wyliczyć tych, których apostołowie ustanowili biskupami w Kościołach, oraz ich następców aż do nas.” / Ądv. haer. III 3,1/
Sukcesja „zebezpieczała” w Duchu Świetym Przekaz Tradycji.[/list]

A teraz mam pytanie wprost; wiesz kim jesteśmy, sam jednak nie wyjawiłeś nam z jakiej to denominacji "przełożonych" słuchasz.
Wypadałoby to wyjawić - dla uczciwości rozmowy.

enosz

Re: Problem z corka

Post autor: enosz » 2021-06-18, 20:10

Marek_Piotrowski pisze: 2021-02-16, 16:54 Serio? Czyli te fragmenty nie są z Biblii?

„Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci.” /1 Jana 5,16a/

„Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” /1 Tm 2,1/

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.” /Jak 5,14/

„A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.” /Jak 5,15/

„ Bracia, z całego serca pragnę ich zbawienia i modlę się za nimi do Boga.” /Rz 10,1/

2Kor 13,9 BP "Cieszymy się, gdy my jesteśmy słabi, a wy mocni, i modlimy się o wasze udoskonalenie."

Kol 1,9 BP "Dlatego też i my od dnia, w którym to usłyszeliśmy, nie przestajemy modlić się za was i prosić [Boga], abyście w pełni poznali Jego wolę z całą mądrością i zrozumieniem duchowym."

„A zarazem przygotuj mi gościnę: ufam bowiem, że będę wam zwrócony dzięki waszym modlitwom.” /Fil 1,22/

„Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa,” /Flp 1,19/

„proście za wszystkich świętych”/Ef 6,18/?

„Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.”/Jak 5,16/

wykazujesz się dużym niezrozumieniem. Barbara nie kwestionuje modlenia się za innych tylko to do kogo kierujesz modlitwę

Dodano po 6 minutach 40 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.
Albertus pisze: 2021-06-05, 18:44
enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.


Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.

Czy to znaczy że uważasz ze nie wolno prosić naszych braci, członków kościoła o modlitwę za nami do Boga?
Biblia tego nie uczy.

oczywiście że można. Kwestią jest do kogo modlitwę kierujesz czy do Boga Ojca czy do np patrona by tren się wstawił do Boga
Dodano po 4 minutach 50 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

przeraża mnie twoje zaślepienie umysłu;) ja nie pytam się o zwracanie do innych O! modlitwę tylko w czyjejś intencji tylko o zwracanie się w modlitwie do innych. To jest kwestią tego wątku

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-05, 21:45
enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.

Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Powtarzanie bzdury nie jest argumentem. Postaraj się jakoś uargumentować swoje tezy.

dobre, dobre! zapamiętaj sobie to swoje zdanie:)

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
Andej pisze: 2021-06-05, 22:33
enosz pisze: 2021-06-04, 19:12...

Modlitwy zawsze są kierowane do Boga. Często za pośrednictwem czyimś. To normalne.
Wszystkie modlitwy trafiają do Jedynego, który decyduje o wszystkim. Prosimy świętych o wsparcie. Ze świadomością, że oni będą prosić Boga w naszych intencjach. Jako już zbawieni. Wstawiennictwo.


modlitwa jest najwyższym wyrazem czci należnej tylko i wyłącznie Bogu Ojcu. Zatem Każy kto odbiera modlitwę okrada Boga z świętości należnej tylko jemu. W Biblii nie ma ani nauki ani przykładu by któryś z chrześcijan modlił się do np któregoś z nieżyjących już apostołów o wstawiennictwo. Dlatego my uważamy że to nie jest normalne.

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.
CMK pisze: 2021-06-08, 14:13 Rowniez Biblia naucza, zeby jedni nawzajem sie za siebie modlili. O ilez wieksze wsparcie mamy posrod zbawionych, ktorzy juz sa w Raju.

to jest spekulacja. Nie pozbawiona logiki, ale tylko spekulacja. W ten sposób tworzy się odstępstwo od tego co napisane gdy dodaję się własną "logiczną" interpretacje i wmawia innym że "tak chce Bóg"
Dodano po 21 minutach 48 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.
Albertus pisze

Jeśli dobrą rzeczą jest proszenie naszych braci na ziemi o modlitwę za nas do Boga to dlaczego miałoby być złe proszenie o modlitwę za nami do Boga naszych braci którzy są w Domu Ojca w niebie?

A na tym właśnie polega tak zwana modlitwa do świętych w niebie - to są nasze prośby kierowane do nich o modlitwę za nami do Boga.

Dlaczego Bóg nie jest zazdrosny o nasze prośby o modlitwę do Niego kierowane do naszych braci na ziemi a miałby się stać zazdrosny gdy ci sami bracia znajdą się w niebie?


Właśnie że jest zazdrosny o swoją chwałę. Chwałą otaczają go wszyscy ci którzy modląc się do niego okazując mu najwyższy szacunek i cześć. Od samego początku istnienia człowieka Bóg nie pozwalał się modlić do nikogo i niczego oprócz Jego Samego. I w takim razie kierowanie modlitwy poprzez wizerunek np. obraz lub figurę, jakiegoś pośrednika, jest bałwochwalstwem
Wyj 34:. 14 Bo nie wolno ci padać na twarz przed innym bogiem, gdyż Jehowa, który ma na imię Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym;

Skoro Bóg nie pozwalał padać na twarz przed - czyli poprzez modlitwę okazywać cześć jakimś bogom- dlatego że cześć należy się tylko i wyłącznie Jemu to nie zrobi wyjątku nawet dla świętych w niebie.

Otaczanie chwałą kogokolwiek poza Bogiem Ojcem jest bałwochwalczym wyrazem braku szacunku dla jego imienia

Iza 42: 8 Ja jestem Jehowa. To jest moje imię.
Swojej chwały nie oddam nikomu
ani należnej mi czci wizerunkom.

Dodano po 5 minutach 52 sekundach:
Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.
Albertus
W Biblii jest mnóstwo próśb kierowanych do ludzi aby się modlili do Boga w czyjejś intencji.


nie ma nic złego gdy poprosisz np księdza o modlitwę w twojej intencji. Ale jeś będziesz się do niego modlił to już grzeszysz.


[Na niebiesko wyróżniamy tylko cytaty z Biblii. W pozostałych częściach posta używaj czarnego koloru czcionki. miłośniczka Faustyny]
Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 22:32 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Problem z corka

Post autor: Andej » 2021-06-18, 22:35

enosz pisze: 2021-06-18, 20:10 Każy kto odbiera modlitwę okrada Boga z świętości należnej tylko jemu. W Biblii nie ma ani nauki ani przykładu by któryś z chrześcijan modlił się do np któregoś z nieżyjących już apostołów o wstawiennictwo. Dlatego my uważamy że to nie jest normalne.
Analogicznie: Zatem, każda skrzynka na listy odbiera cześć treści listu adresatowi. Zatem przekazanie komuś prośby przez kogoś innego, zmienia (redukuje) tę prośbę? A sieci komórkowe okradają przesyłane za ich pośrednictwem SMSy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Ave Miriam

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Ave Miriam » 2021-06-18, 23:00

Fankis pisze: 2021-06-17, 14:14
A skąd to bierze sie ze Maryja jest pośredniczka? Czy jest to nauka poparta przez Słowo Boże?Czy Biblia nas tak naucza?
Pismo Święte wyjaśnia, ze Maryja jest matką Jezusa. Tradycja Kościoła uczy, ze oznacza to, ze Maryja jest równocześnie Matką Bożą, Matką Boga.
No i dlatego poprzez swego Syna, Maryja może pośredniczyć między człowiekiem, czy grupami ludzi, a Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-19, 12:17

Ave Miriam pisze: 2021-06-18, 23:00
Fankis pisze: 2021-06-17, 14:14
A skąd to bierze sie ze Maryja jest pośredniczka? Czy jest to nauka poparta przez Słowo Boże?Czy Biblia nas tak naucza?
Pismo Święte wyjaśnia, ze Maryja jest matką Jezusa. Tradycja Kościoła uczy, ze oznacza to, ze Maryja jest równocześnie Matką Bożą, Matką Boga.
No i dlatego poprzez swego Syna, Maryja może pośredniczyć między człowiekiem, czy grupami ludzi, a Bogiem w Trójcy Świętej Jedynym.
no właśnie...tradycja Kościoła uczy...i tu jest problem,bo Słowo tego nie naucza...kolejny raz napisze ten werset .

J 14:6: "Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie."

To jak chcecie przyjść przez Maryję?

Maryja była człowiekiem jak ja czy ty,Maryja była matką Pana Jezusa,tego ciała ,ale nie Matką Bożą .Idąc tym tokiem myślenia, to kto był ojcem i matką Maryji?Nie widzicie,ze to jest tak namieszane,że to sensu niema,ani tym bardziej z Pismem nie zgadza!

Dodano po 7 minutach 2 sekundach:
A teraz mam pytanie wprost; wiesz kim jesteśmy, sam jednak nie wyjawiłeś nam z jakiej to denominacji "przełożonych" słuchasz.
Wypadałoby to wyjawić - dla uczciwości rozmowy.

[/quote]

Nie należę do żadnej denominacji,do żadnej ksiegi zboru czy Kościoła nie jest moje imię nigdzie wpisane,chodzę do zboru gdzie jest głoszone Słowo Boże,nie dodane ani wymieszane ani odjęte. Jezeli masz pragnienie uczestniczyć w takim zgromadzeniu serdecznie zapraszam,odezwij sie na priv,przyjdziesz to sam ocenisz atmosferę i gloszenie Słowa.Gdybym chodził do jakiegoś zgromadzenia i ktoś by mi głosił nie zgodnie ze Słowem to zmieniam zbór i szukam dalej,bo Pan obiecał ze będzie Kościół oparty na nauce Apostołów a nie ludzi,którzy się zwą kapłanami i zmieniają Słowo Boże!
Ostatnio zmieniony 2021-06-22, 10:28 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-19, 13:38

Czyli poszukujesz sobie kaznodziejow i prorokow wedle wlasnej mody, takich samozwanczych, ktorych Bog ani nie wybral, ani nie poslal.
I nie sluchasz sie Pisma, ktore napisali czy to Ewangelisci, czy to Apostolowie - np. apostol Piotr napisal, ze niektorzy czytaja Pisma na swoja zgube, bo czytaja poza Kosciolem, a nie w Kosciele ( czyli na wlasna reke ).

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-19, 13:53

Właśnie że jest zazdrosny o swoją chwałę. Chwałą otaczają go wszyscy ci którzy modląc się do niego okazując mu najwyższy szacunek i cześć. Od samego początku istnienia człowieka Bóg nie pozwalał się modlić do nikogo i niczego oprócz Jego Samego. I w takim razie kierowanie modlitwy poprzez wizerunek np. obraz lub figurę, jakiegoś pośrednika, jest bałwochwalstwem
Wyj 34:. 14 Bo nie wolno ci padać na twarz przed innym bogiem, gdyż Jehowa, który ma na imię Zazdrosny, jest Bogiem zazdrosnym;
No cóż, potwierdzasz powyższym, że Świadkowie Jehowy wcale nie są odłamem nowotestamentowym, lecz tkwią w Starym Testamencie.

Jednak Nowy Testament daje inną perspektywę. Oczywiście nadal kult bożków i demonów jest wykluczony (1 Kor 10,22), jednak Bóg w swej szaleńczej miłości obdarzył nas niezwykłym prezentem – otóż podarował nam… wszystko (także swoją chwałę):
„Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.”/Rz 8,17/
W Starym Testamencie człowiek znajdował się w niewoli Prawa (Ga 5,18). W Nowym czytamy „A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.”/Ga 4,7/
Współdziedzice Jezusa!
Tego samego o którym wiemy że „głębiny ziemi są w Jego ręku i szczyty gór należą do Niego. Morze jest Jego własnością: bo On sam je uczynił, i stały ląd ukształtowały Jego ręce”/PS 95,4-5/
Ale co tam góry i morze!
Bóg obdarowuje nas rzeczami, które jedynie do Niego należą i które w Starym Przymierzu nie były dla nas dostępne. Porównajmy:

WŁADZA SĄDZENIA
Stary Testament:
„Pan zasiada na wieki, swój tron ustawia, by sądzić. Sam będzie sądził świat sprawiedliwie, wyda narodom bezstronny wyrok” /Ps 9,8-9/

Nowy Testament:
Bóg obdarzy nas władzą sądzenia:
„abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.”/Łk 22,30/
„Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów?” /1 Kor 6,3/

KRÓLOWANIE:
Stary Testament:
„Bóg króluje nad narodami, Bóg zasiada na swym świętym tronie” /Ps 47,9/

Nowy Testament:
Bóg zaprasza nas do udziału w swoim królowaniu:
„Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie” /Ap 3,21/.
Bynajmniej nie będziemy tam w charakterze nie mającego nic do powiedzenia gościa:
„Jeśli trwamy w cierpliwości, wespół z Nim też królować będziemy” /2 Tm 2,12/


CHWAŁA
Stary Testament:
„Ja, Pan, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu” (Iz 42,8).

Nowy Testament:
Bóg dzieli się z nami swoją chwałą:
„I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy.”/J 17,22/
„Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale. Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić” (Rz 8:17-18).
„Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale” (Kol 3:4).

-----------
Jak widać, Bóg już nie broni nam dostępu – przeciwnie, darowuje nam wszystko co ma, usynawia nas przyjmując do Rodziny Bożej, Kościoła Jezusa, Jego Ciała. Ciała, które odbiera cześć:
„Oto sprawię, iż przyjdą i padną na twarz przed twymi stopami, a poznają, że Ja cię umiłowałem.”/Ap 3,9/
Ideałem w Nowym Testamencie nie jest oddzielenie, ale upodobnienie człowieka do Boga:
„Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.”/1 J 3,2b/
Co więcej, Nowy Człowiek staje się uczestnikiem bożej natury:
„Tak samo Boska Jego wszechmoc udzieliła nam tego wszystkiego, co się odnosi do życia i pobożności, przez poznanie Tego, który powołał nas swoją chwałą i doskonałością. Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia /wywołanego/ żądzą na świecie.”/2 Ptr 1,3-4/
Owo oderwanie - ale nie od Boga, lecz od zepsucia świata! - stoi za terminem „święty” (hagios tj. „oddzielony”).
Pismo posuwa się nawet do stwierdzenia, że chrześcijanie są chlubą Chrystusa (2 kor 8,23).

Być może najdobitniejszym cytatem z tych, które mówią o udzielaniu przez Boga chwały swojemu stworzeniu jest fragment Apokalipsy:
„Potem wielki znak się ukazał na niebie: Niewiasta obleczona w słońce i księżyc pod jej stopami, a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu” /Ap 12,1/

Bardzo trudno jest człowiekowi żyjącemu w grupie religijnej, która skupia się na Starym Testamencie, nie widząc wspaniałości obdarowań Nowego Przymierza, zobaczyć te sprawy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-22, 09:41

I tu sie zgodzę z Markiem ,ponieważ my jesteśmy świątynią Boga Bóg mieszka w człowieku,ktory jest znowonarodzony,nie z ciała ale z Ducha,taki oto człowiek już więcej nie grzeszy i jest Świątynią Boga.

Ale zgadzam się się z CKM z fragmentem,ktory zacytował Marek...ponieważ,człowiek w którym mieszka Bóg, jak np.odejdzie z tej ziemskiej pielgrzymki to nie oznacza,ze mamy nasze modlitwy do takiego czlowieka przynosić i modlić się do niego jako osoby(Modlitwy do Maryji czy Pawła Piotra itd.)jest to pogaństwo i jest to smrodem w nozdrzach Bożych! Jestem świadom tego co tu piszę ,bo będę musiał zdać z tego relacje przed Panem,ale trzymam się Słowa, a Ono jest prawdą !

Hbr 12:24: "do Pośrednika Nowego Testamentu - Jezusa, do pokropienia krwią, która przemawia mocniej niż [krew] Abla."

Jeden jest pośrednik! I człowiek, dla którego Słowo Boże jest autorytetem nie da sobie tych nauk nie Biblijnych wkręcić.
Ostatnio zmieniony 2021-06-22, 10:28 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Zebra » 2021-06-22, 16:19

A skąd to bierze sie ze Maryja jest pośredniczka?Czy jest to nauka poparta przez Słowo Boże?Czy Biblia nas tak naucza
Możliwe, że ktoś już Ci na to odpowiedział a ja tego nie zauważyłem ale napisze.
Wiemy, że Maryja jest naszą pośredniczą z dwóch powodów.
Otóż 1:
A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto?Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» J 2 3-4
Widać tu, że Maryja zwraca uwagę na nasze problemy i zanosi je do swojego Syna.
Otóż 2:
Maryja jest Święta. Mam na myśli to, że jest w niebie i tak jak pozostałe osoby, które są zbwione są w niebie i są Święte tak i Maryja jest Święta.
Oczywiście nie można powiedzieć, że Maryja to zwykła Święta, bo ona była niezwykłym człowiekiem i jest niezwykłą Święta. Ale jednak jest Świętą.
Skoro jest Święta to tym samym jest kapłanem Boga. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu:
nad tymi nie ma władzy śmierć druga,
lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa
i będą z Nim królować tysiąc lat.
Ap 20, 6
A kapłani w Bibli to osoby, które modlą się za lud, składają ofiary itd Tym samym Maryja modli się za nas ale też tak w Kanie wstawia się za nami.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-23, 07:37

Fankis, stawiasz dość dużo daleko idących tez. Jednak dużo gorzej idzie Ci ich dowodzenie...

ODPOWIEDZ