JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Rozmowa na poszczególne wersety Pisma Świętego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Andej » 2021-05-23, 14:56

Czy możesz zgodnie z zasadami języka polskiego oraz wiarą katolicka używać wielkiej litery pisząc Biblia?

Dziwię się, że moderatorzy tego nie zauważają. Albo tolerują.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 14:58

Ras. pisze: 2021-05-23, 14:49 Gdy w modlitwach pytałem o Mesjasza to odpowiedź dostałem jedną... Nikt nie wie kiedy przybędzie i nawet On moze na początku nie wiedzieć ze Nim jest... Stad moje pytanie powstało... Wiadomo ze myśli plataja figle ale kto pyta nie błądzi :) okej więc trzymajmy sie Biblii
Masz rację - myśli płatają figle.
więc trzymajmy sie Biblii
Słuszna decyzja. Obyś w niej wytrwał.
Ostatnio zmieniony 2021-05-24, 18:17 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Efezjan » 2021-05-25, 20:06

Ras. pisze: Jeśli chodzi o złotego cielca to chodzi o bałwochwalstwo czyli oddawanie czci czemukolwiek innemu niz samemu Bogu...
Nie, to nie jest bałwochwalstwo. Bałwochwalstwem jest oddawanie czemukolwiek boskiej czci.

Widzisz różnicę?
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Ras. » 2021-05-29, 02:35

Tak, ale w gruncie rzeczy chodziło mi o to samo :)
Przepraszam za błąd
My God is Jah

enosz

Re: Problem z corka

Post autor: enosz » 2021-06-04, 19:12

Marek_Piotrowski pisze: 2021-02-16, 16:54 Serio? Czyli te fragmenty nie są z Biblii?

„Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci.” /1 Jana 5,16a/

„Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” /1 Tm 2,1/

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.” /Jak 5,14/

„A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.” /Jak 5,15/

„ Bracia, z całego serca pragnę ich zbawienia i modlę się za nimi do Boga.” /Rz 10,1/

2Kor 13,9 BP "Cieszymy się, gdy my jesteśmy słabi, a wy mocni, i modlimy się o wasze udoskonalenie."

Kol 1,9 BP "Dlatego też i my od dnia, w którym to usłyszeliśmy, nie przestajemy modlić się za was i prosić [Boga], abyście w pełni poznali Jego wolę z całą mądrością i zrozumieniem duchowym."

„A zarazem przygotuj mi gościnę: ufam bowiem, że będę wam zwrócony dzięki waszym modlitwom.” /Fil 1,22/

„Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa,” /Flp 1,19/

„proście za wszystkich świętych”/Ef 6,18/?

„Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.”/Jak 5,16/


gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
Jozek [/quote pisze:

A skad ci sie wzielo ludzkie posrednictwo.
Bo przeciez nikt nie mowi bys sie modlila do innych wierzacych, tylko do Boga, a jesli inni sie modla w tej samej intencji co ty, to oni tez sie modla do Boga.
"Gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da".


to znaczy że ty uważasz iż modlitwa Święta Mario matko Boża módl się za .... to nie jest modlitwa do osób tylko do Boga?
Ostatnio zmieniony 2021-06-04, 20:06 przez Morkej, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 795
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 164 times
Been thanked: 140 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-06-04, 19:27

Nie rozumiem, dlaczego @enosz ma inny tytuł tematu przy wypowiedzi, niż reszta?
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 354 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Morkej » 2021-06-04, 20:12

To zapewne kwestia tego, że enosz odpowiada na posty, które zostały wcześniej tutaj przerzucone do tego tematu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Problem z corka

Post autor: Albertus » 2021-06-04, 20:27

enosz pisze: 2021-06-04, 19:12
Marek_Piotrowski pisze: 2021-02-16, 16:54 Serio? Czyli te fragmenty nie są z Biblii?

„Jeśli ktoś spostrzeże, że brat popełnia grzech, który nie sprowadza śmierci, niech się modli, a przywróci mu życie, mam na myśli tych, których grzech nie sprowadza śmierci.” /1 Jana 5,16a/

„Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem rzecz dobra i miła w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” /1 Tm 2,1/

„Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana.” /Jak 5,14/

„A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone.” /Jak 5,15/

„ Bracia, z całego serca pragnę ich zbawienia i modlę się za nimi do Boga.” /Rz 10,1/

2Kor 13,9 BP "Cieszymy się, gdy my jesteśmy słabi, a wy mocni, i modlimy się o wasze udoskonalenie."

Kol 1,9 BP "Dlatego też i my od dnia, w którym to usłyszeliśmy, nie przestajemy modlić się za was i prosić [Boga], abyście w pełni poznali Jego wolę z całą mądrością i zrozumieniem duchowym."

„A zarazem przygotuj mi gościnę: ufam bowiem, że będę wam zwrócony dzięki waszym modlitwom.” /Fil 1,22/

„Wiem bowiem, że to mi wyjdzie na zbawienie dzięki waszej modlitwie i pomocy, udzielanej przez Ducha Jezusa Chrystusa,” /Flp 1,19/

„proście za wszystkich świętych”/Ef 6,18/?

„Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego.”/Jak 5,16/


gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
Jozek [/quote pisze:

A skad ci sie wzielo ludzkie posrednictwo.
Bo przeciez nikt nie mowi bys sie modlila do innych wierzacych, tylko do Boga, a jesli inni sie modla w tej samej intencji co ty, to oni tez sie modla do Boga.
"Gdy dwoje lub troje zgodnie o cos prosza, Ojciec im to da".


to znaczy że ty uważasz iż modlitwa Święta Mario matko Boża módl się za .... to nie jest modlitwa do osób tylko do Boga?


Te fragmenty Biblii mówią nam o tym że rzeczą dobrą jest prosić braci o to aby się modlili za nami do Boga i że taka modlitwa za nami innych ludzi do Boga w żaden sposób nie stoi w sprzeczności z tym ze Jezus Chrystus jak człowiek jest Jedynym Pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi.

A jeżeli dobrą rzeczą jest prosić innych ludzi aby się modlili za nami do Boga to dlaczego mielibyśmy nie prosić o modlitwę za nami tych naszych braci którzy są już w Domu Ojca?

To co się nazywa modlitwą do świętych w niebie to po prostu nasze prośby o to aby modlili sie za nami do Boga albo o jakies działanie z ich strony mocą Bożą.

I takie prośby nie stoją oczywiście w żadnej sprzeczności z jedynym pośrednictwem Jezusa Chrystusa

A modlitwa " Święta Mario Matko Boża módl sie za nami..." jest prośbą do Niej o modlitwę za nami
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 20:37 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19106
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-04, 21:15

gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.

enosz

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: enosz » 2021-06-05, 17:58

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 18:02 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Albertus » 2021-06-05, 18:44

enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Czy to znaczy że uważasz ze nie wolno prosić naszych braci, członków kościoła o modlitwę za nami do Boga?

Biblia tego nie uczy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19106
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4639 times
Kontakt:

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-05, 21:45

enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Powtarzanie bzdury nie jest argumentem. Postaraj się jakoś uargumentować swoje tezy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Problem z corka

Post autor: Andej » 2021-06-05, 22:33

enosz pisze: 2021-06-04, 19:12...
Modlitwy zawsze są kierowane do Boga. Często za pośrednictwem czyimś. To normalne.
Wszystkie modlitwy trafiają do Jedynego, który decyduje o wszystkim. Prosimy świętych o wsparcie. Ze świadomością, że oni będą prosić Boga w naszych intencjach. Jako już zbawieni. Wstawiennictwo.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: Fankis » 2021-06-08, 11:16

enosz pisze: 2021-06-05, 17:58
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-04, 21:15
gdzie w tych fragmentach masz przykład że jedna osoba modli się do drugiej by ta druga osoba wstawiła się za tą pierwszą osobą u Boga?
Ślepy jesteś? Niemal każdy z tych wersetów mówi właśnie o zwracaniu się do innych o modlitwę lub o wstawiennictwie za innych.
Może pomedytuj na tym pytaniem powyżej, które zadałem i spróbuj je zrozumieć. Zasadniczą kwestią jest to, że modlić się można tylko do Boga Ojca Jehowy poprzez Pana Jezusa. inaczej w jego imieniu czyli za pośrednictwem jego imienia. nie można modlić się do świętych, patronów, Maryi, bo to jest niezgodne z wolą Boga.
Amen.Slowo nas naucza ze jest tylko Jeden pośrednik!Dobrze prawisz Enosz bo mówisz jak nas Słowo naucza.Niema w tym nic złego gdy przychodze do brata i proszę o modlitwę w mojej sprawie i zanosimi ją wspólnie do Pana

Jk 5:16: "Wyznawajcie sobie nawzajem upadki i módlcie się jedni za drugich, abyście byli uzdrowieni. Wiele może usilna modlitwa sprawiedliwego."

Hbr 13:18: "Módlcie się za nas. Ufamy bowiem, że mamy czyste sumienie, gdyż chcemy we wszystkim dobrze postępować."

1Tes 5:25: "Bracia, módlcie się za nas."

2Tes 3:1: "Na koniec, bracia, módlcie się za nas, aby słowo Pana szerzyło się i rozsławiało jak i u was;"

Biblia nigdzie nas nie naucza że powinniśmy modlić do sw Jana czy Jakuba,do Maryji czy kogokolwiek innego niż nasz Bóg Pan Jezus Chrystus!Bóg jest Bogiem zazdrosnym.Jeden jest pośrednik!a ja mówię Amen.
Ostatnio zmieniony 2021-06-08, 11:17 przez Fankis, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: JEDEN JEST BÓG, I JEDEN POŚREDNIK.

Post autor: CMK » 2021-06-08, 14:13

Rowniez Biblia naucza, zeby jedni nawzajem sie za siebie modlili. O ilez wieksze wsparcie mamy posrod zbawionych, ktorzy juz sa w Raju.

ODPOWIEDZ