W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
magdalenasles

W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: magdalenasles » 2017-03-13, 21:38

Cześć, jestem studentką. Pomożecie w uzupełnieniu ankiety?
Dziękuję serdecznie za każdą odpowiedź!

https://www.survio.com/survey/d/A4W9Q1L9I1I7Q4I7K

Aron II

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2017-04-28, 16:46

Ja czytam od początku do końca i z powrotem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-28, 17:20

Aron II pisze:Ja czytam od początku do końca i z powrotem.
To kiepsko - z tego wynika że połowe czytania poświęcasz na czytanie wspak. Zobaczmy - czytałeś od Księgi Rodzaju i doszedłeś do końca Apokalipsy:
Mówi Ten, który o tym zaświadcza: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!"

i teraz z powrotem:
!wszystkimi ze Jezusa Pana Łaska ! Jezu Panie, Przyjdź. Amen.Niebawem Przyjdę, zaiste: zaświadcza tym o który, ten mówi"
Jakoś nie podoba mi się...
A może także wyrazy czytasz wspak? "!imijtsyzsw ez asuzeJ.."
;-)

Aron II

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2017-04-28, 17:28

Marek_Piotrowski pisze:Jakoś nie podoba mi się...
I nie musi się podobać. Mnie się podoba i będę tak czytał :-D

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2017-04-28, 18:57

W niedzielę Episkopat ogłosił

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego

AugustynkadrOrganizowany po raz pierwszy, Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego odbędzie się 30 kwietnia. To ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z "Listu św. Pawła do Galatów". Hasło wydarzenia brzmi: "Weź i czytaj!". Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, natomiast jego głównym celem jest, jak zaznacząja organizatorzy, rozwój życia w łasce chrztu świętego.
http://biblista.pl/component/content/ar ... Itemid=321
Namawiam wszystkich do uczestniczenia w takim publicznym czytaniu i studiowaniu Pisma, a jeśli nie publicznym, to godzinę czytania NT dla tych co jeszcze tego nie robią.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-28, 23:32

Aron II pisze:
Marek_Piotrowski pisze:Jakoś nie podoba mi się...
I nie musi się podobać. Mnie się podoba i będę tak czytał :-D
Zapewne dlatego wypisujesz takie rzeczy, jakie tu wypisujesz ;-)

Aron II

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2017-04-29, 16:29

Marek_Piotrowski pisze:
Aron II pisze:
Marek_Piotrowski pisze:Jakoś nie podoba mi się...
I nie musi się podobać. Mnie się podoba i będę tak czytał :-D
Zapewne dlatego wypisujesz takie rzeczy, jakie tu wypisujesz ;-)
Niech i tak będzie. Jeśli nie chcesz przyjąć prawdy Bożej - Twoja sprawa. Bóg Cię z tego rozliczy. Zachodzę na Wasze forum, żeby wyłowić osoby o szczerych sercach, chętnych do rozmów na tematy biblijne. Daję im moje namiary i prowadzę naprawdę ciekawe rozmowy. Forum traktuję jako okazję do zorientowania się kto ma potrzeby duchowe. Wiem, że te prawdy mają silne oddziaływanie jeśli ktoś chce się wyrwać z pęt religii fałszywej.

Pozdrawiam!

Benjamin

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Benjamin » 2017-04-29, 16:46

Jaki widzisz problem? Wyrwij sie z niej wreszcie i powroc do prawdziwej, Aronie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-29, 18:25

Aron II pisze:Zachodzę na Wasze forum, żeby wyłowić osoby o szczerych sercach, chętnych do rozmów na tematy biblijne. Daję im moje namiary i prowadzę naprawdę ciekawe rozmowy. Forum traktuję jako okazję do zorientowania się kto ma potrzeby duchowe. Wiem, że te prawdy mają silne oddziaływanie jeśli ktoś chce się wyrwać z pęt religii fałszywej.
I wszystko jasne - Aron jest złodziejem, wyrywającym ryby z sieci. Jest wilkiem krążącym wokół stada, w wypatrywaniu osłabionej sztuki.
Przychodzi tu w celach werbunkowych - nie po to by rozmawiać, ale po to by pod pozorem rozmowy werbować do sekty Świadków Jehowy.
Co na to moderacja?

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: david491 » 2017-04-29, 19:44

Aron II pisze:Niech i tak będzie. Jeśli nie chcesz przyjąć prawdy Bożej - Twoja sprawa. Bóg Cię z tego rozliczy. Zachodzę na Wasze forum, żeby wyłowić osoby o szczerych sercach, chętnych do rozmów na tematy biblijne. Daję im moje namiary i prowadzę naprawdę ciekawe rozmowy. Forum traktuję jako okazję do zorientowania się kto ma potrzeby duchowe. Wiem, że te prawdy mają silne oddziaływanie jeśli ktoś chce się wyrwać z pęt religii fałszywej.
Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18,6). Zastanów się AronieII czy czasem te słowa nie dotyczą Ciebie?

Aron II

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2017-04-30, 16:45

david491 pisze: Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza" (Mt 18,6). Zastanów się AronieII czy czasem te słowa nie dotyczą Ciebie?
Dziękuję za troskę!

Aron II

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Aron II » 2017-04-30, 16:51

Marek_Piotrowski pisze:I wszystko jasne - Aron jest złodziejem, wyrywającym ryby z sieci. Jest wilkiem krążącym wokół stada, w wypatrywaniu osłabionej sztuki.
Obrażanie innych, to najlepiej wychodzi Wam na tym forum. Dalej się taplajcie w tym błocie. Ale już beze mnie.

Na koniec apel do wszystkich szczerych ludzi jeszcze tkwiących w religii reprezentowanej na tym forum:

"I usłyszałem inny głos z nieba, mówiący: 'Wyjdźcie z niej, mój ludu, jeżeli nie chcecie mieć z nią udziału w jej grzechach i jeżeli nie chcecie otrzymać części jej plag. Bo grzechy jej narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe uczynki. Oddajcie jej tak, jak i ona oddawała, i uczyńcie jej dwa razy tyle, owszem, w dwójnasób to, co ona czyniła; do kielicha, w który ona nalewała mieszaninę, nalejcie jej dwa razy tyle mieszaniny. W jakim stopniu ona otaczała siebie chwałą i żyła w bezwstydnym zbytku, w takim stopniu zadajcie jej męczarni i żałości. Bo mawia w swym sercu: ?Siedzę jako królowa i nie jestem wdową, i nigdy nie zaznam żałości?. Dlatego też w jeden dzień jej plagi nadejdą, śmierć i żałość, i klęska głodu, i zostanie doszczętnie spalona ogniem, ponieważ silny jest Jehowa Bóg, który ją osądził" (Objawienie 18:4-8)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-04-30, 19:27

Obrażanie? Napisałem dokładnie to, do czego się niechcący przyznałeś

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: Dezerter » 2017-05-01, 23:31

Aron II pisze:
Marek_Piotrowski pisze:I wszystko jasne - Aron jest złodziejem, wyrywającym ryby z sieci. Jest wilkiem krążącym wokół stada, w wypatrywaniu osłabionej sztuki.
Obrażanie innych, to najlepiej wychodzi Wam na tym forum. Dalej się taplajcie w tym błocie. Ale już beze mnie.
Nie jesteś tu mile widziany po takiej deklaracji, ale dobrze to ty sam się wykluczyłeś.
Niech ci Bóg błogosławi i da światło wiary prawdziwej, bo tkwisz w mroku.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

patrycjak1991

Re: W jaki sposób czytacie Pismo Święte?

Post autor: patrycjak1991 » 2017-05-12, 16:44

Ja wracam do swoich ulubionych fragmentów z Pisma Świętego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”