Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: david491 » 2017-09-13, 06:31

Benjamin pisze:Davidzie - zajrzyj na p.w.
Benjaminie, ja doskonale wiem że w Biblii nie ma niezbitych dowodów, na wiarygodność przekazu biblijnego, które przekonały by każdego sceptyka. Bo gdyby tak było, to nie byłoby miejsca na nadludzką wiarę i niezbędne objawienie od samego Stwórcy. Ja jedynie pokazuje że krytycy Biblii tez nie mają racji, ponieważ nie znajda w Biblii niezbitych dowodów na poparcie swoich poglądów.

Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara." (1 JANA 5:4)

"Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga światy zostały tak stworzone, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu. Przystępujący bowiem do Boga musi uwierzyć, że [Bóg] jest i że wynagradza tych, którzy Go szukają."(HEBRAJCZYKÓW 11:3.6)

Benjamin

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: Benjamin » 2017-09-13, 09:44

Alez Davidzie ... ja zupelnie nie o tym napisalem do Ciebie.
Dyskutujesz Twoim tekstem z kims innym.
Ja, czyli Benjamin wierze calym sercem w przekaz Biblii. Wierze w to, co Stworca nam przekazal, lecz nie upieram sie co do tego, ze Jego przekaz w kwestii technicznej odbyl sie koniecznie w taki lub inny sposob.
Zadziwia mnie Twoje wojowanie ... gdyz akurat na tym odcinku frontu sama Biblia nie wypowiada sie autorytatywnie.
Pozdrawiam :D

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: david491 » 2017-09-13, 15:47

Benjaminie ja doskonale o tym wiem ze Ty tak wierzysz. Może ja źle odczytałem twój skrót,p.w. Bo ja go odczytałem wejrzyj na moje powyższe komentarze. Więc swoim komentarzem poparłem Twoje komentarze. Wyraźnie napisałem w powyższym poście, że jeżeli rozmówca chce udowodnić wersetami biblijnymi, że Biblii są bzdury ( w tym wypadku Katol tak napisał) to ja potrafię udowodnić też wersetami biblijnymi że jest odwrotnie. Ale to nie o to chodzi, Biblia nie jest księgą naukową, Więcej napisałem w powyższych komentarzach.

Benjamin

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: Benjamin » 2017-09-13, 18:40

No, Davidzie napisalem p.w - czyli zajrzyj na prywatne wiadomosci ;;)Na samej gorze, obok powiadomien ... napisalem tam pare slow do Ciebie.
Pozdrawiam.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: david491 » 2017-09-13, 22:15

Benjamin pisze:No, Davidzie napisalem p.w - czyli zajrzyj na prywatne wiadomosci ;;)Na samej gorze, obok powiadomien ... napisalem tam pare slow do Ciebie.
Pozdrawiam.
Dzięki za wyjaśnienie, nawet nie zauważyłem ze takie wiadomości istnieją. O tych wiadomościach czytałem już gdzieś wcześniej. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: Andej » 2017-09-14, 12:53

Katol pisze:Biblia jest prawdziwa, gdy bezbłędnie podaje fakty.
Niestety wielu nie może się zgodzić z tym, że Biblia jest prawdziwa, na przykład ateiści, czy agnostycy. Wiele fałszywych treści znajdują.
Czy wierzycie, że wszystkie fakty podane w Biblii są prawdziwe? Ja, mówiąc szczerze, wątpię.
Pierwszy z brzegu to opis stworzenia świata. Dalej fundamenty ziemi. Niby ziemia się wspiera na jakichś palach? A te pale na czym??
Piszący Biblię nie znali fizyki Newtona. Bzdury pisali o budowie ziemi i wszechświata.
Nie.
Biblia podaje wyłącznie prawdziwe fakty dotyczące zbawienia oraz objawień boskich. Nie uważamy Biblii za podręcznik do fizyki, geologii, matematyki, ekonomii (chyba, że boskiej), ani żadnych innych nauk. Celem Biblii jest zbawienie. Jest wyznaczenie drogi do Boga.

Ateiści nie są wierzący, więc nie są w stanie dotrzeć do jej treści. W ogóle nie czują przekazu. Jeśli ktoś traktuje Biblię jako zbór legend, to dyskusja jest bezprzedmiotowa. Czyli nie ma sensu brać pod uwagę opinii takich osób.

Fundamenty ziemi? Czy fundamenty Ziemi? Dlaczego pale, a nie żelbetowy keson? A może ława? Przeginasz z kpiną.
Nie znali fizyki Newtona? A co ma fizyka do Boga? (Poza tym, że Bóg jest autorem wszelkich praw fizycznych; zarówno w zakresie fizyki newtonowskiej jak i kwantowej.) Czy na niniejszym forum zajmujemy się problemami fizycznymi, czy religijnymi? Czy wierzysz w Boga, czy w zasady dynamiki? Czy na lekcji fizyki uczony byłeś wiary z trzy zasady Newtona? Zamiast w ich udowodnienia, choćby i empiryczne?

Od samego początku zadaję sobie pytanie: Czy jesteś osobą wierzącą?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Post autor: Katol » 2017-09-14, 18:20

Andej:
Biblia podaje wyłącznie prawdziwe fakty dotyczące zbawienia oraz objawień boskich. Nie uważamy Biblii za podręcznik do fizyki, geologii, matematyki, ekonomii (chyba, że boskiej), ani żadnych innych nauk. Celem Biblii jest zbawienie. Jest wyznaczenie drogi do Boga.

Dziękuję, że to piszesz. Właśnie to mówię, że Biblia może zawierać błędy na poziomie fizyki, geologii, matematyki...I zapewne zawiera.
Zatem nie jest absolutnie bezbłędna, czyli jest błędna pod pewnymi aspektami.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”