Czy będziesz zbawiony?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-24, 19:37

Dezerter napisał
Jak chcesz koniecznie to Paraklet 
 

:))) acha?! To pokaż jeszcze gdzie w Biblii pisze że paraklet to imię DUCHA ŚWIĘTEGO nie jego funkcja. A może w ogóle zacznij od tego gdzie w Biblii występuje takie słowo "paraklet"

Imiona należy pisać z wielkiej litery. Nie musisz wierzyć w Boga w Trójcy świętej, ale musisz szanować nasze wartości. I pisać po polsku. W przeciwnym razie będę wycinać wypowiedzi. Odnoszę wrażenie, że starasz się nas obrazić - jednak dajesz w ten sposób świadectwo o sobie samym. Boga nie jesteś w stanie obrazić. Sam sobie czynisz krzywdę. Andej
A jakie imię miał Syn Boży przed wcieleniem?
Michał.
A czemu Mojżeszowi Bóg mówi o sobie po prostu: "Jestem, Który Jestem".?
Po prostu Bóg mówił Mojżeszowi że się nazywa Jehowa. Setki razy mówił " jam jest Jehowa"

Np. Wyjścia 20:2??Jam jest Jehowa, twój Bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewolników]?]7??Nie wolno ci używać imienia Jehowy, twego Boga, w sposób niegodny, bo Jehowa nie pozostawi bez ukarania tego, kto używa jego imienia w sposób niegodny. Itd.
Natomiast w wyjścia 3:14 w odpowiedzi Jehowa skierował uwagę na fascynujący aspekt swej osobowości, który ma związek ze znaczeniem Jego imienia. Oznajmił Mojżeszowi: ?Okażę się, kim się okażę? (Wyjścia 3:14). W wielu przekładach Biblii czytamy tu: ?Jestem, który jestem?. Jednakże skrupulatne tłumaczenia wskazują, że Bóg nie potwierdził tu tylko swego istnienia. Wyjaśnił Mojżeszowi ? a zarazem każdemu z nas ? że będzie ?się okazywał? (czyli stanie się) wszystkim, co uzna za niezbędne do spełnienia swych obietnic. Przekład Josepha B. Rotherhama oddaje ten werset w taki bezpośredni sposób: ?Stanę się, kimkolwiek zechcę?. Pewien znawca biblijnego języka hebrajskiego objaśnia to sformułowanie następująco: ?Bez względu na sytuację czy potrzebę (...) Bóg ?stanie się? rozwiązaniem danego problemu?.


U nas nikt niczego nie wmawia jak sugerujesz, u nas używa się imienia Jahwe i w liturgii i w modlitwach i w niektórych przekładach Biblii.

no to albo kłamiesz w żywe oczy albo jesteś niepraktykujący, albo w ogóle jesteś śpiący na mszach, a już na pewno nie na bieżąco z nakazami kościoła. Stawiam na to że kłamiesz nieświadom tej dyrektywy;

HIERARCHIA katolicka usiłuje wyeliminować z liturgii kościelnej imię Boga. W ubiegłym roku watykańska Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów rozesłała do wszystkich episkopatów na świecie rozporządzenie w tej sprawie. Uczyniła to na polecenie papieża.
W dokumencie tym, opatrzonym datą 29 czerwca 2008 roku, stwierdzono, że wbrew wyraźnym zaleceniom ?w ostatnich latach wkradła się praktyka wypowiadania własnego imienia Boga Izraela, które zapisywane jest czterema spółgłoskami alfabetu hebrajskiego w postaci ???? (JHWH) i znane jako święty lub Boski tetragram?. Jak dalej zauważono, w różnych językach imię Boże bywa oddawane w rozmaity sposób: między innymi przez ?Jahwe?, ?Yahw??, ?Jahweh?, ?Jahw??, ?Jave? czy ?Yehovah?. Jednakże ta watykańska dyrektywa stara się na nowo umocnić tradycyjne stanowisko Kościoła katolickiego ? nakazuje zastępować ów tetragram słowem ?Pan?. Ponadto imienia Bożego w postaci ?JHWH nie należy używać ani wymawiać? w liturgii oraz w kościelnych pieśniach i modlitwac
h

zatem przyłapałem cię na kłamstwie, albo jesteś w bardzo buntowniczej parafii która nie stosuje się do nakazów Papieskich.

Poza tym my wierzymy w Boga Trójjedynego - wzywając więc Imienia Pana i Zbawiciela Jezusa Mesjasza też będziemy wybawieni.
Ale pamiętasz słowa Pana Jezusa z kazania na górze;
Mat 7:21??Nie każdy, kto do mnie mówi: ?Panie, Panie?, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22?Wielu mi powie w owym dniu: ?Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?? 23?Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

Zwróć uwagę jedynie kto może wejść do królestwa niebios " lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach"
Czyli czyją wolę trzeba wykonywać? Jakie jest imię tego Ojca?
A u was jak jedna para małżeńska spożyła pamiątkę, to wywołali powszechne zgorszenie i zostali uznani za chorych psychicznie i wydalonych ze zboru. Podać ci namiary czy znasz temat?
Bzdura i brednie:)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Andej » 2017-12-24, 22:12

Obawiam się, że Bóg się nie stanie. Bóg jest. Zawsze jest. Od początku jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-25, 12:44

enosz pisze: 2017-12-24, 19:37 Dezerter napisał
Jak chcesz koniecznie to Paraklet 
:))) acha?! To pokaż jeszcze gdzie w Biblii pisze że paraklet to imię DUCHA ŚWIĘTEGO nie jego funkcja.
Odwrócę pytanie: gdzie w Biblii pisze, że to Jego funkcja, a nie imię ;)
W Biblii każde niemal imię jest jednocześnie określeniem. Łącznie z imieniem Jahwe (nie: Jehowa - takie słowo w Biblii nie istnieje).
A może w ogóle zacznij od tego gdzie w Biblii występuje takie słowo "paraklet"
To nie wiesz gdzie występuje a dyskutujesz w jakim charakterze występuje? To mało solidne podejście, Enoszu, i pokazuje że szukasz zwycięstwa w dyskusji, a nie prawdy.
Otóż słowo ?????????? (parakl?tos) - (Strong 3875) występuje w J 14,16 oraz w J 14,26 oraz w J 15,26 oraz w J 16,7 .
A jakie imię miał Syn Boży przed wcieleniem?
Michał.
Aaaa, słynna teza Świadków o tym że Jezus to Archanioł Michał.
Pamiętasz jak Jezus potępił Szatana?
Tymczasem o Michale Pismo mówi:
(9) Gdy zaś archanioł Michał, tocząc rozprawę z diabłem, spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: Pan niech cię ukarze!/Jud 1,9/
Warto przeczytać Jud 1 od początku - wcześniej w tekście jest o Jezusie, od którego Michał jest wyraźnie odróżniony.
Również w Ap 12 Jezus i Michał są wyraźnie odróżnieni. Przyznam, że to jest jedna z najbardziej udziwnionych tez "Świadków".
A czemu Mojżeszowi Bóg mówi o sobie po prostu: "Jestem, Który Jestem".?
Po prostu Bóg mówił Mojżeszowi że się nazywa Jehowa. Setki razy mówił " jam jest Jehowa"
Nic podobnego. Jak już - to "Jahwe".
Co oznacza po prostu JESTEM.
W odróżnieniu od innych bogów, których nie ma.
Dlatego właśnie Jezus nazywał się tym imieniem.
Natomiast w wyjścia 3:14 w odpowiedzi Jehowa skierował uwagę na fascynujący aspekt swej osobowości, który ma związek ze znaczeniem Jego imienia. Oznajmił Mojżeszowi: ?Okażę się, kim się okażę? (Wyjścia 3:14). W wielu przekładach Biblii czytamy tu: ?Jestem, który jestem?. Jednakże skrupulatne tłumaczenia wskazują, że Bóg nie potwierdził tu tylko swego istnienia. Wyjaśnił Mojżeszowi ? a zarazem każdemu z nas ? że będzie ?się okazywał? (czyli stanie się) wszystkim, co uzna za niezbędne do spełnienia swych obietnic. Przekład Josepha B. Rotherhama oddaje ten werset w taki bezpośredni sposób: ?Stanę się, kimkolwiek zechcę?. Pewien znawca biblijnego języka hebrajskiego objaśnia to sformułowanie następująco: ?Bez względu na sytuację czy potrzebę (...) Bóg ?stanie się? rozwiązaniem danego problemu?.
Prośba - nie przepisuj tu nam fragmentów propagandowych broszurek ze swojego zboru (łatwo je poznać po charakterystycznym stylu).
Nic nie wnoszą do sprawy zapewnienia typu "jednakże skrupulatne tłumaczenia wskazują", "pewien znawca biblijnego języka hebrajskiego" itd (dla niezorientowanych - "Przekład Josepha B. Rotherhama" to wydanie Pisma przez Świadków Jehowy w 1890 roku...)
Argumenty, Enosz, argumenty.
U nas nikt niczego nie wmawia jak sugerujesz, u nas używa się imienia Jahwe i w liturgii i w modlitwach i w niektórych przekładach Biblii.
To prawda. Nawet w miejscach gdzie go nie ma ;)

no to albo kłamiesz w żywe oczy albo jesteś niepraktykujący, albo w ogóle jesteś śpiący na mszach, a już na pewno nie na bieżąco z nakazami kościoła. Stawiam na to że kłamiesz nieświadom tej dyrektywy;
HIERARCHIA katolicka usiłuje wyeliminować z liturgii kościelnej imię Boga. W ubiegłym roku watykańska Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów rozesłała do wszystkich episkopatów na świecie rozporządzenie w tej sprawie. Uczyniła to na polecenie papieża.
W dokumencie tym, opatrzonym datą 29 czerwca 2008 roku, stwierdzono, że wbrew wyraźnym zaleceniom ?w ostatnich latach wkradła się praktyka wypowiadania własnego imienia Boga Izraela, które zapisywane jest czterema spółgłoskami alfabetu hebrajskiego w postaci ???? (JHWH) i znane jako święty lub Boski tetragram?. Jak dalej zauważono, w różnych językach imię Boże bywa oddawane w rozmaity sposób: między innymi przez ?Jahwe?, ?Yahw??, ?Jahweh?, ?Jahw??, ?Jave? czy ?Yehovah?. Jednakże ta watykańska dyrektywa stara się na nowo umocnić tradycyjne stanowisko Kościoła katolickiego ? nakazuje zastępować ów tetragram słowem ?Pan?. Ponadto imienia Bożego w postaci ?JHWH nie należy używać ani wymawiać? w liturgii oraz w kościelnych pieśniach i modlitwac


zatem przyłapałem cię na kłamstwie, albo jesteś w bardzo buntowniczej parafii która nie stosuje się do nakazów Papieskich.
Problem w tym, Enoszu, że informacje o tym, co jest w katolickich dokumentach czerpiesz (i jak widać - również cytujesz) z jehowickich broszurek, a nie z tekstów faktycznie katolickich. Wiedziałbyś wówczas, że imię Jahwe jest jak najbardziej obecne w liturgii - ale we właściwych miejscach i z należytym szacunkiem zastosowane.
Myślę, że jak poszukasz, to złapiesz na kłamstwie nie Dezertera, tylko organizację Świadków Jehowy.

Poza tym my wierzymy w Boga Trójjedynego - wzywając więc Imienia Pana i Zbawiciela Jezusa Mesjasza też będziemy wybawieni.
Ale pamiętasz słowa Pana Jezusa z kazania na górze;
Mat 7:21??Nie każdy, kto do mnie mówi: ?Panie, Panie?, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22?Wielu mi powie w owym dniu: ?Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?? 23?Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

Zwróć uwagę jedynie kto może wejść do królestwa niebios " lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach"
Ojciec i Syn mają jedną wolę.
DLatego ćzytamy o Jezusie:
Act 4:12 bt5 "(12) I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni."
Gdyby Jezus i Ojciec mieli różne imiona, byłoby to bluźnierstwo, prawda?
Gdyby Jezus nie był jednym Bogiem z Ojcem, również byłoby to blużnierstwo.
Czyli czyją wolę trzeba wykonywać? Jakie jest imię tego Ojca?
Takie jak Syna. Ten, Który JEST - albo, po hebrajsku, Jahwe.
A u was jak jedna para małżeńska spożyła pamiątkę, to wywołali powszechne zgorszenie i zostali uznani za chorych psychicznie i wydalonych ze zboru. Podać ci namiary czy znasz temat?
Bzdura i brednie:)
Ja poproszę, bo ciekawe.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Dezerter » 2017-12-25, 23:18

Marku - to na pewno to małżeństwo, ale nie jetem pewny, czy ten film - obejrzałem kiedyś kilka., by wyrobić sobie o nich opinię ( o małżeństwie) i moja jest jasna - mówią szczerze.

Byliśmy Świadkami Jehowy - świadectwo Krystiana i Pauliny o tym jak byli i dlaczego zrezygnowali z członkostwa Świadków Jehowy. Zaczerpniete od (by) powyjsciu i powyjsciu.pl; - - podziękowania dla Krystiana, Pauliny i całego "team'u" - -; Obecnie Krystian i Paulina tworzą grupę wsparcia dla byłych i wątpiących Świadków Jehowy z Wrocławia i okolic.
niestety ich konto z reszta filmów zostało zablokowane
http://www.powyjsciu.pl/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-26, 21:21

Marek_Piotrowski napisał
Odwrócę pytanie: gdzie w Biblii pisze, że to Jego funkcja, a nie imię 
Acha?! Odwracanie kota za ogon to twoja specjalność. Zatem odpowiedz na pytanie jak masz coś do powiedzenia albo nie cwaniakuj.
W Biblii każde niemal imię jest jednocześnie określeniem.
No więc pokaż gdzie w Biblii jest choćby sugestia że określenie w jakom użył go Dezerter [paraklet] występuje w Biblii. Takie słowo nie występuje w Biblii:)
Łącznie z imieniem Jahwe (nie: Jehowa - takie słowo w Biblii nie istnieje).
:)) a słowo Jezus występuje w Biblii? Odpowiedź brzmi Nie. Zatem dlaczego go używasz?

To nie wiesz gdzie występuje a dyskutujesz w jakim charakterze występuje? To mało solidne podejście, Enoszu, i pokazuje że szukasz zwycięstwa w dyskusji, a nie prawdy.
Otóż słowo ?????????? (parakl?tos) - (Strong 3875) występuje w J 14,16 oraz w J 14,26 oraz w J 15,26 oraz w J 16,7 .
Nie pytam o słowo parakleton, Ani parakletos tylko o paraklet. Paraklet to pomocnik prokuratora:))

Prośba - nie przepisuj tu nam fragmentów propagandowych broszurek ze swojego zboru (łatwo je poznać po charakterystycznym stylu).
Nic nie wnoszą do sprawy zapewnienia typu "jednakże skrupulatne tłumaczenia wskazują", "pewien znawca biblijnego języka hebrajskiego" itd (dla niezorientowanych - "Przekład Josepha B. Rotherhama" to wydanie Pisma przez Świadków Jehowy w 1890 roku...)
Argumenty, Enosz, argumenty. 
:))) jasne! Może poproś jeszcze żebym nie cytował Biblii w żadnym przekładzie, nie myślał, nie odpowiadał argumentami, i najlepiej żebym się w ogóle nie odzywał:)))
Problem w tym, Enoszu, że informacje o tym, co jest w katolickich dokumentach czerpiesz (i jak widać - również cytujesz) z jehowickich broszurek, a nie z tekstów faktycznie katolickich. Wiedziałbyś wówczas, że imię Jahwe jest jak najbardziej obecne w liturgii - ale we właściwych miejscach i z należytym szacunkiem zastosowane.
Myślę, że jak poszukasz, to złapiesz na kłamstwie nie Dezertera, tylko organizację Świadków Jehowy.
:) jasne! "A świstak siedzi i zawija te sreberka" wypieranie się własnych tekstów [KrK] i to nie tak odległych to już szczyt bezczelności i kwintesencja kłamstwa. Jeśli ci nie pasują teksty z JW.org to może tekst z Tygodnika Powszechnego i innych gazet?
http://www.fakt.pl/wydarzenia/papiez-zm ... ga/5fe4y2n

http://nortus.pinger.pl/m/579911

http://wiadomosci.onet.pl/tablica/watyk ... watek.html

Zatem jednak kłamiecie;)

Poza tym my wierzymy w Boga Trójjedynego - wzywając więc Imienia Pana i Zbawiciela Jezusa Mesjasza też będziemy wybawieni.
Ale pamiętasz słowa Pana Jezusa z kazania na górze;
Mat 7:21??Nie każdy, kto do mnie mówi: ?Panie, Panie?, wejdzie do królestwa niebios, lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. 22?Wielu mi powie w owym dniu: ?Panie, Panie, czyśmy w twoim imieniu nie prorokowali i w twoim imieniu nie wypędzali demonów, i w twoim imieniu nie dokonywali wielu potężnych dzieł?? 23?Ale ja wtedy im wyznam: Nigdy was nie znałem! Odstąpcie ode mnie, czyniciele bezprawia.

Zwróć uwagę jedynie kto może wejść do królestwa niebios " lecz tylko ten, kto wykonuje wolę mego Ojca, który jest w niebiosach"
Ojciec i Syn mają jedną wolę.
Może KrK tak uczy ale sam Pan Jezus uczy inaczej;

Jana 6:37?Wszystko, co Ojciec mi daje, przyjdzie do mnie, a tego, kto do mnie przychodzi, na pewno nie odpędzę; 38?ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.
DLatego ćzytamy o Jezusie:
Act 4:12 bt5 "(12) I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni." 
Gdyby Jezus i Ojciec mieli różne imiona, byłoby to bluźnierstwo, prawda?
Gdyby Jezus nie był jednym Bogiem z Ojcem, również byłoby to blużnierstwo.
Idąc twoim tokiem rozumowanie skoro Pan Jezus nie spełnia swojej woli tylko wolę swego Ojca to jasne jest że nie mają jednej woli, a co za tym idzie nie mają jednego imienia [wszak Jezus i Jehowa to jakby różne imiona] a skoro Jezus nie wykonuje własnej woli tylko wolę swego Ojca, więcej! Nie robi nic z własnej inicjatywy tylko to co mu karze Ojciec;

Jan 5:19?Na to Jezus odezwał się do nich: ?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn. 20?Gdyż Ojciec kocha Syna i pokazuje mu wszystko, co sam czyni, i pokaże mu dzieła większe niż te, żebyście się dziwili. 21?Bo jak Ojciec wskrzesza umarłych i ich ożywia, tak też Syn ożywia tych, których chce. 22?Ojciec bowiem w ogóle nikogo nie sądzi, lecz wszelkie sądzenie powierzył Synowi, 23?aby wszyscy szanowali Syna, tak jak szanują Ojca. Kto nie szanuje Syna, ten nie szanuje Ojca, który go posłał. 24?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto słyszy moje słowo i wierzy temu, który mnie posłał, ten ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz przeszedł ze śmierci do życia.
25??Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy umarli usłyszą głos Syna Bożego, a ci, którzy usłuchają, będą żyli. 26?Bo jak Ojciec ma życie sam w sobie, tak też dał Synowi, aby miał życie sam w sobie. 27?I dał mu władzę sądzenia, gdyż jest on Synem Człowieczym. 28?Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą jego głos 29?i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu. 30?Ja nie mogę nic uczynić z własnej inicjatywy; sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest prawy, ponieważ nie szukam własnej woli, lecz woli tego, który mnie posłał.

Jana 7:28?Toteż Jezus, nauczając w świątyni, zawołał i powiedział: ?I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem. Nie przyszedłem też z własnej inicjatywy, lecz ten, który mnie posłał, rzeczywiście istnieje, a wy go nie znacie.

Jana 8:28?Dlatego Jezus im rzekł: ?Kiedy już uniesiecie w górę Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że to ja jestem i że nic nie czynię z własnej inicjatywy, ale wszystko mówię tak, jak mnie nauczył Ojciec. 29?A ten, który mnie posłał, jest ze mną; nie pozostawił mnie samego, ponieważ zawsze czynię to, co się jemu podoba?. 30?Gdy to mówił, wielu w niego uwierzyło.[?]42?Jezus rzekł do nich: ?Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, bo ja od Boga wyszedłem i tu jestem. Wcale też nie przyszedłem z własnej inicjatywy, lecz On mnie posłał


Zatem skoro Jezus nie czyni nic z własnej inicjatywy tylko wykonuje polecania Ojca zatem jest tu wyraźna zasada zwierzchnictwa. Osoby nadrzędnej Ojca Jehowy i osoby podporządkowanej Syna Bożego Jezusa a gdzie zasada zwierzchnictwa nie ma równości o której uczy w wyznaniu wiary Atanazy. A to znaczy że Jezus nie jest jednym Bogiem z Ojcem Jehową. Takie są fakty Marku.

podkowa

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: podkowa » 2017-12-26, 23:52

Ciekawe, enosz podal Jana 5,19 ... a tu wyraznie pisze rownowaznosc dwoch osob, a nawet jednosc: i np mamy slowa " albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni". A w wersecie 23 pisze wyraznie: "aby wszyscy oddawali czesc Synowi, tak jak oddaja czesc Ojcu"
Biblia w tych chocby slowach ( jest to werset jeden z wielu) w kontekscie Bostwa Jezusa wyraznie zaprzecza antytrynutarzom ( wsrod nich swiadkom Jehowy czy badaczom Pisma Swietego).
Falszywe antykatolickie nauki sa niebiblijne.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: david491 » 2017-12-27, 08:19

Całą tą dyskusję z Enoszem, oceniam tak: Święta Bożego Narodzenia są po to żeby je spędzić w gronie rodzinnym, a nie na dyskusji z prowokatorem, i to na dodatek nad tematem który już był omawiany, i uzasadnienia Enosza zostało obalone wersetami Biblijnymi, nie jeden raz.

W Biblii nigdzie Bóg nie przypomniał nam swego imienia, nigdy nie nalegał na jego używanie oraz nigdy imienia nie skorygował. Bóg jasno odpowiedział Mojżeszowi na pytanie gdy Go Mojżesz zapytał jak ma na imię.( Po chłopsku to można wyjaśnić tak: Co ciebie to obchodzi jakie jest Moje imię, i tak go nigdy nie zrozumiesz.) A Mojżesz rzekł do Boga: - Jeśli zatem udam się do synów Izraela i powiem im: 'Bóg waszych ojców przysłał mnie do was', a oni mnie zapytają: Jakie jest Jego imię?' - co mam im odpowiedzieć? Bóg odrzekł Mojżeszowi: - JESTEM, KTÓRY JESTEM! [hebr. EHJE ASZER EHJE] I dodał: Tak odpowiesz synom Izraela: 'JESTEM [hebr. EHJE] przysłał mnie do was'. I dalej mówił Bóg do Mojżesza: - Tak powiesz do synów Izraela: TEN, KTÓRY JEST [hebr. JHWH], Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba posłał mnie do was. Takie ma być moje Imię na zawsze, takie upamiętnienie mojej [Osoby] z pokolenia w pokolenie" (Ex.3:13-15 BP) )

Tak samo Pan Jezus powiedział do Żydów gdy powiedzieli do Niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Odrzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JAM jest. Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na Niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni? (Ew. Jana 8.56-59). Reakcja Żydów wobec słów Jezusa ?Ja jestem? wskazuje, na to, że dobrze wiedzieli co On im ogłasza- że uznawał się równy Bogu, używając stwierdzenia ?JAM jest? odnoszące się do Boga z 2 Księgi Mojżeszowej 3.14. Jeśli Jezus chciałby jedynie podkreślić, że istniał przed Abrahamem, powiedziałby ?Byłem przed Abrahamem.? Słowa z Greki przetłumaczone jako ?byłem? w przypadku Abrahama i ?jestem? w przypadku Jezusa, są całkiem inne. Słowa poddane przez Ducha Świętego, w jasny sposób wskazują, że Abraham został stworzony, a Jezus istniał wiecznie (Ew. Jana 1.1). Nie ma wątpliwości, że Żydzi zrozumieli to co powiedział, bo pochwycili kamienie, aby go zabić za to, że czyni siebie równym Bogu (Ew. Jana 5.18). Takie twierdzenie, jeśli zostałoby wypowiedziane niezgodnie z prawdą, było bluźnierstwem, a karą za takie bluźnierstwo, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, była śmierć (3 Księga Mojżeszowa 24.11-14). Lecz Jezus nie popełnił bluźnierstwa. On był i jest Bogiem, druga Osobą Trójcy, równy Bogu Ojcu w każdym sensie.

Pan Jezus używa takiego samego zwrotu ?JAM jest? w siedmiu twierdzeniach o sobie. We wszystkich siedmiu stwierdzeniach, łączy wyrażenie ?JAM jest? z niesamowitą metaforą, która podkreśla jego zbawczą rolę dla świata. Wszystkie te porównania pojawiają się w Ew. Jana. Mówi tam, że ?Jestem chlebem życia? (Ew. Jana 6.35, 1, 48, 51); ?Jestem światłem świata? (Ew. Jana 8.12); ?Jestem bramą dla owiec? (Ew. Jana 10.7, 9); Jestem dobrym pasterzem? (Ew. Jana 10.11, 14); ?Jestem zmartwychwstaniem i życiem? (Ew. Jana 11.25); ?Jestem drogą, prawdą i życiem? (Ew. Jana 14.6) i ?Jestem krzewem winnym? (Ew. Jana 15.1, 5). Tak samo przy swoim pojmaniu : Gdy ich zapytał kogo szukacie, a oni odpowiedzieli Jezusa z Nazaretu. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6) Skoro więc rzekł do nich: Ja jestem, cofnęli się i upadli na ziemię. Ten werset wyraźnie wskazuje że dobrze wiedzieli ci którzy Go przyśli pojmać, co znaczy słowo Jam Jest.

Natomiast świadkowie Jehowy zrobili sztuczny problem z imienia Bożego . Pomylili synonim Boga czyli imię Boba , z tym jak ma na imię Bóg. Jeżeli tak uparcie wmawiają że Bóg ma na imię jehowa, i że tak się trzeba zwracać do Boga, to ja się pytam dlaczego jehowa a nie : ?Zazdrosny, lub Odkupiciel, lub Święty, lub Ojcze?


Przecież jest napisane: ?Nie będziesz oddawał pokłonu obcemu bogu, bo Jahwe ma na imię ?Zazdrosny.? (Ex.34:14 BT2)

Przecież jest napisane: ?Tyś Jahwe, naszym Ojcem, ?ODKUPICIEL nasz? - to Twoje IMIĘ ODWIECZNE? (Iz.63:16b BT2)

Przecież jest napisane: ?Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły,który króluje wiecznie, a którego IMIĘ jest ?ŚWIĘTY?(Iz.57:15)

Przecież jest napisane: ?I myślałem, że będziecie na mnie wołać: ?MÓJ OJCZE?! I nie odwrócicie się ode mnie.? (Jer.3:19b)

Więcej pod tym linkiem można się dowiedzieć.

https://watchtower.org.pl/jz-imie.php#znaczenie

Słowo imię w Piśmie Świętym może mieć jeszcze inne znaczenie. Może być Imię kogoś w znaczeniu "ten ktoś". Może mieć Imiona jako osoby. Może mieć znaczenie jako tytuł. I może mieć jeszcze inne znaczenia. Poniżej link.

http://zebrowski.apologetyka.info/swiad ... ce,245.htm


Enoszu, jeżeli tak uparcie twierdzisz że Duch Święty powinien mieć imię , to Pismo Święte wskazuje że ma. Osoba Ducha Św. nazywana jest wieloma określeniami: ?Pocieszyciel? (J 16:7), ?Duch Boży? (Mt 3:16), ?Duch Chwały? (1P 4:14), ?Duch Łaski? (Hbr 10:29), ?Duch Ojca? (Mt 10:20), ?Duch Pański? (Łk 4:18), ?Duch Prawdy? (J 14:17), ?Duch Syna? (Ga 4:6), ?Duch Wieczny? (Hbr 9:14) itd. Czy to nie są imiona? W Iz 9:5 wiele tytułów Mesjasza nazwanych jest imionami: ?Nazwą Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju? (BT, BP, BG, ks. Wujka) To było imię Ducha Świętego. Czyli synonim.

A jeżeli chodzi jak ma na imię Duch Święty to ma takie samo jak Bóg Ojciec, i takie samo jak Bóg Syn Jezus. JESTEM KTÓRY JESTEM.

(19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.  (Ew. Mateusza 28:16 )

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-27, 09:04

Enoszu - po co mam Ci odpowiadać, skoro - jak to mają przykazane Świadkowie Jehowy -nie czytasz co się do Ciebie pisze?
Zapytałeś mnie:
enosz pisze:No więc pokaż gdzie w Biblii jest choćby sugestia że określenie w jakom użył go Dezerter [paraklet] występuje w Biblii. Takie słowo nie występuje w Biblii:)
Uczyniłeś to, ODPOWIADAJĄC NA LIST, w którym podałem Ci dokładne miejsca wystąpienia tego słowa:
Marek_Piotrowski pisze:Otóż słowo ?????????? (parakl?tos) - (Strong 3875) występuje w J 14,16 oraz w J 14,26 oraz w J 15,26 oraz w J 16,7 .
Po co mam odpowiadać na list jeśli nie czytasz odpowiedzi?

Zacznij czytać co się do Ciebie pisze, a może dojdę do wniosku że warto w ogóle z Toba gadać. Na razie jesteś tylko pieniaczem.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-30, 18:12

podkowa pisze: 2017-12-26, 23:52 Ciekawe, enosz podal Jana 5,19 ... a tu wyraznie pisze rownowaznosc dwoch osob, a nawet jednosc: i np mamy slowa " albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni". A w wersecie 23 pisze wyraznie: "aby wszyscy oddawali czesc Synowi, tak jak oddaja czesc Ojcu"
Biblia w tych chocby slowach ( jest to werset jeden z wielu) w kontekscie Bostwa Jezusa wyraznie zaprzecza antytrynutarzom ( wsrod nich swiadkom Jehowy czy badaczom Pisma Swietego).
Falszywe antykatolickie nauki sa niebiblijne.
Wyraźnie zaprzecza? Twoja logika mnie poraża:) wyrwałeś z tekstu to co ci pasuje nie biorąc pod uwagę całości wypowiedzi Jezusa tj. zdanie "albowiem to samo, co On czyni, podobnie i Syn czyni" na dowód jedności i równości dwóch osób Ojca i Syna gdzie już w samym tym zdaniu Jezus powiedzie "podobnie" co nie znaczy identycznie czy dokładnie tak samo. A co powiesz na inne słowa z ewangelii Jana odnośnie pozycji Jezusa względem Ojca np.

Jana 20:. 17?Jezus powiedział jej: ?Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci i powiedz im: ?Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego??.

Pytanie. Jak to jest że Bóg Ojciec jest Bogiem Jezusa? Przecież to właśnie Jezus jest tym Bogiem to jak to On może wstępować sam do siebie. Przecież Jezus według nauk KrK jest Bogiem najwyższym od zawsze i gdy przebywał na ziemi nie przestał nim być. To dlaczego Ojca nazywa swoim Bogiem skoro to ten sam Bóg?

14:6?Jezus mu rzekł: ?Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. 7?Gdybyście mnie poznali, poznalibyście też mego Ojca; od tej chwili znacie go i ujrzeliście go?.

Dlaczego Jezus mówi tu że mamy iść do Ojca a On jest tylko drogę do tego Ojca czyli spełnia tu podrzędną rolę? Gdzie w tych słowach można dopatrzyć się nauki KrK o równości Syna i Ojca? Przecież to Jezus jest Bogiem najwyższym. Czy ty kroczysz drogą którą jest Jezus do Ojca Jehowy? Spełniasz to przykazanie Jezusa?

14:10?Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec jest w jedności ze mną? Tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w jedności ze mną, dokonuje swych dzieł.

Dlaczego Jezus powiedział tutaj że tego co on mówi do uczniów nie mówi sam z siebie? Skoro to ten sam Bóg co Ojciec to, to co mówi Ojciec Jehowa jest dokładnie tym samym co i mówi Jezus wszak to jeden Bóg. Tymczasem Jezus mówi że nie wypełnia swojej woli tylko wolę swego Ojca

6:38?ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to, żeby wykonywać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Jaka zatem zachodzi tu równość między Ojcem i Synem skoro Jezus na polecenie Ojca wykonuje Jego wolę? Jezus jest tu wyraźnie podporządkowany Ojcu a nie mu równy.

14:24?Kto mnie nie miłuje, nie zachowuje moich słów; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał.

Jezus tu wyraźnie mówi że ewangelia którą głosie nie jest jego tylko Ojca Jehowy. Zatem jak to jest że Jezus będąc Bogiem najwyższym nie głosi własnej ewangelii?

Odnośnie nauki KrK o równości Ojca i Syna definitywnie jakiekolwiek wątpliwości Jezus rozwiewa tu tymi słowami;

14:28?Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i znowu przyjdę do was. Gdybyście mnie miłowali, radowalibyście się, że idę do Ojca, gdyż Ojciec jest większy niż ja.

Gdzie tu zatem żet tak równość skoro Jezu i Ojciec będąc Bogiem od zawsze i na zawsze są równi a tu taka wpadka Jezusa że Ojciec jest większy niż On. Cóż to? Pan Jezus nie zna nauk KrK? Że Ojciec nie jest większy od niego tylko Ojciec jest jemu równy?

12:. 50?Wiem też, że jego przykazanie oznacza życie wieczne. Dlatego wszystko, co mówię, mówię tak, jak mi powiedział Ojciec?.

Dlaczego Ojciec musi cokolwiek mówić Jezusowi skoro są sobie równi i Jezus z tego względu siłą rzeczy wie to samo co Ojciec bo jest tym samym Bogiem? Przecież to było by głupie gdyby Jezus Bóg wcielony wszechmocny równy swemu Ojcu powiedział że czegoś tam nie wie i dopiero Ojciec musi mu mówić co na robić. Przecież Ojciec i Syn to jeden Bóg.

5:36?Ale ja mam świadectwo większe niż Janowe, bo już same dzieła, które mój Ojciec wyznaczył mi do wykonania, właśnie te dzieła, które czynię, świadczą o mnie, że wysłał mnie Ojciec

Skoro Ojciec Jehowa i Syn Jezus są równi to dlaczego Ojciec musi cokolwiek Synowi wyznaczać i go wysyłać wszak to jeden Bóg? Cokolwiek w dziele ewangelii Bóg Ojciec chce żeby było wykonane to Jezus jeden i ten sam Bóg wykonując wykonuje z własnej woli bo chyba wolę muszą mieć jedną skoro to jeden Bóg?

5:19?Na to Jezus odezwał się do nich: ?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec. Cokolwiek bowiem Ten czyni, podobnie czyni również Syn[?]. 30?Ja nie mogę nic uczynić z własnej inicjatywy; sądzę tak, jak słyszę, a sąd mój jest prawy, ponieważ nie szukam własnej woli, lecz woli tego, który mnie posłał
7:28?Toteż Jezus, nauczając w świątyni, zawołał i powiedział: ?I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem. Nie przyszedłem też z własnej inicjatywy, lecz ten, który mnie posłał, rzeczywiście istnieje, a wy go nie znacie.

Czy te słowa Jezusa świadczą że jest on równy Ojcu czy jest mu podporządkowany? A gdzie podporządkowanie tam jest zasada zwierzchnictwa, więc nie ma mowy o równości tylko jest Osoba nadrzędna i podporządkowana


Z tych wszystkich wypowiedzi Jezusa wynika że Jezus jest podporządkowany Bogu Ojcu, a nie mu równy. Wytłumacz mi więc jak to jest że Bóg wszechmocny Jezus równy Bogu Ojcu Jehowie jest mu jednocześnie podporządkowany. Jedno wyklucza drugie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-30, 18:30

Widzisz Enoszu, czytasz to, co Ci dają do czytania, a nie całą Biblię.
Gdybyś czytał całą, przeczytałbyś i takie słowa:
"On to, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. "
/Flp 2,6-8/

Jak widzisz jest tu zarówno odpowiedź na pytanie o uniżenie Jezusa , jak i o to, że trwało ono podczas Jego pobytu na Ziemi.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-31, 17:56

Marek_Piotrowski pisze: 2017-12-30, 18:30 Widzisz Enoszu, czytasz to, co Ci dają do czytania, a nie całą Biblię.
Gdybyś czytał całą, przeczytałbyś i takie słowa:
"On to, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stając się podobnym do ludzi.
A w zewnętrznej postaci uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stając się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. "
/Flp 2,6-8/

Jak widzisz jest tu zarówno odpowiedź na pytanie o uniżenie Jezusa , jak i o to, że trwało ono podczas Jego pobytu na Ziemi.
ale twoi katoliccy koledzy na siłę wmawiają mi że Jezus będąc na ziemi wcale nie był pomniejszym Bogiem bo Bóg to jedność i on zawsze jest taki sam.Spytam wprost. Czy Jezus będąc na ziemi był Bogiem czy nie? Czy był wszechmocny i równy Bogu ojcu czynie?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Efezjan » 2017-12-31, 18:51

Pomniejszym Bogiem? Wymyślasz. Bóg albo ma wszystkie atrybuty 'wszech' albo nie jest Bogiem. Nie ma mniejszego i większego Boga. Jest po prostu Bóg w trzech hipostazach równy w woli. Obejrzałeś film na youtube, który Ci poleciłem? Tam masz to wszystko ładnie wyjaśnione.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-31, 20:31

[quote=david491
[/quote]
W Biblii nigdzie Bóg nie przypomniał nam swego imienia, nigdy nie nalegał na jego używanie oraz nigdy imienia nie skorygował
To jest takie samo kłamstwo jak słowa złapanego złodzieja za rękę który krzyczy "to nie moja ręka"
Twierdzisz że Bóg nigdy w Biblii nie przypomina swego imienia? W takim razie co to jest?;

Wyj6:2?I odezwał się Bóg do Mojżesza, i rzekł mu: ?Jam jest Jehowa. 3?I ja ukazywałem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale co do mojego imienia, Jehowa,[/b] nie dałem się im poznać[?]6??Dlatego powiedz synom Izraela: ?Jam jest Jehowa i ja wyprowadzę was spod brzemion Egipcjan, i wyzwolę was z ich niewoli, i wyratuję was wyciągniętym ramieniem i potężnymi sądami. 7?I wezmę was sobie za lud, i okażę, że jestem dla was Bogiem; i poznacie, iż ja jestem Jehowa, wasz Bóg, który was wyprowadza spod brzemion Egiptu. 8?I zaprowadzę was do ziemi, co do której podniosłem rękę na znak przysięgi, że ją dam Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi; i dam wam ją na własność. Jam jest Jehowa??.
Wyj 10:2?i żebyś ty mógł opowiadać do uszu twego syna oraz syna twego syna, jak surowo obszedłem się z Egiptem, a także o znakach, których dokonałem pośród nich; i poznacie, że ja jestem Jehowa?.

Wyj 3:15?Wówczas Bóg jeszcze raz rzekł do Mojżesza Oto, co masz powiedzieć do synów Izraela: ?Jehowa, Bóg waszych praojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba, posłał mnie do was?. To jest moje imię po czas niezmierzony i ono mnie upamiętnia na pokolenie za pokoleniem.

Wyj 15: 3?Jehowa jest wojownikiem. Jehowa to jego imię.

Wyj 33:17?I Jehowa przemówił do Mojżesza: ?Uczynię również to, co powiedziałeś, gdyż znalazłeś łaskę w moich oczach i znam cię po imieniu?. 18?Na to rzekł: ?Daj mi, proszę, zobaczyć twoją chwałę?. 19?Lecz on powiedział: ?Sprawię, że cała moja dobroć przejdzie przed twoim obliczem, i oznajmię przed tobą imię Jehowa; i obdarzę łaską tego, dla kogo będę łaskawy, i okażę miłosierdzie temu, dla kogo będę miłosierny

Wyj 34:4?Toteż Mojżesz wyciosał dwie tablice kamienne podobne do pierwszych i wstał wcześnie rano, i wstąpił na górę Synaj, tak jak mu nakazał Jehowa, i wziął w rękę dwie tablice kamienne. 5?A Jehowa zstąpił w obłoku i stanął tam przy nim, i oznajmił imię Jehowa. 6?I Jehowa przechodził przed jego obliczem, i oznajmiał: ?Jehowa, Jehowa, Bóg miłosierny i łaskawy, nieskory do gniewu oraz obfitujący w lojalną życzliwość i prawdę, 7?

Kapłańska 18?I Jehowa rzekł jeszcze do Mojżesza, mówiąc: 2??Przemów do synów Izraela i powiedz im: ?Jam jest Jehowa, wasz Bóg. 3?Nie wolno wam czynić tak, jak czyni ziemia egipska, w której mieszkaliście; i nie wolno wam czynić tak, jak czyni ziemia Kanaan, do której was prowadzę; i nie wolno wam postępować według ich ustaw. 4?Macie wprowadzać w czyn moje sądownicze rozstrzygnięcia oraz macie przestrzegać moich ustaw, żeby postępować według nich. Jam jest Jehowa, wasz Bóg. 5?I przestrzegajcie moich ustaw oraz moich sądowniczych rozstrzygnięć, dzięki którym człowiek będzie żył, jeśli będzie je wykonywał. Jam jest Jehowa.[?]

Kap19:3???Każdy z was ma się bać swej matki i swego ojca, macie też zachowywać moje sabaty. Jam jest Jehowa, wasz Bóg. 4?Nie zwracajcie się do nic niewartych bogów i nie wolno wam czynić sobie lanych bogów. Jam jest Jehowa, wasz Bóg.


Kap 19:30???Macie zachowywać moje sabaty i odnosić się do mego sanktuarium z bojaźnią nacechowaną szacunkiem. Jam jest Jehowa.

Psalm 83:
18?aby wiedziano, że ty, który masz na imię Jehowa,
ty sam jesteś Najwyższym nad całą ziemią.

Iza 42:8??Jam jest Jehowa. To jest moje imię;[/b] i chwały mojej nie oddam nikomu innemu ani mej sławy rytym wizerunkom.
Iza 54:5??Bo twój Wielki Twórca jest twoim właścicielem, mężem, na imię ma Jehowa Zastępów; i Święty Izraela jest twoim Wykupicielem. Zwany będzie Bogiem całej ziemi


zatem twierdzenie że Jehowa to zaledwie ksywka Boga jego nick to bzdura totalna.

Bóg jasno odpowiedział Mojżeszowi na pytanie gdy Go Mojżesz zapytał jak ma na imię.( Po chłopsku to można wyjaśnić tak: Co ciebie to obchodzi jakie jest Moje imię, i tak go nigdy nie zrozumiesz.) A Mojżesz rzekł do Boga: - Jeśli zatem udam się do synów Izraela i powiem im: 'Bóg waszych ojców przysłał mnie do was', a oni mnie zapytają: Jakie jest Jego imię?' - co mam im odpowiedzieć? Bóg odrzekł Mojżeszowi: - JESTEM, KTÓRY JESTEM! [hebr. EHJE ASZER EHJE] I dodał: Tak odpowiesz synom Izraela: 'JESTEM [hebr. EHJE] przysłał mnie do was'. I dalej mówił Bóg do Mojżesza: - Tak powiesz do synów Izraela: TEN, KTÓRY JEST [hebr. JHWH], Bóg naszych ojców, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka, Bóg Jakuba posłał mnie do was. Takie ma być moje Imię na zawsze, takie upamiętnienie mojej [Osoby] z pokolenia w pokolenie" (Ex.3:13-15 BP) ) 

Takie tłumaczenie to strzał we własne kolano. W wersecie którym cytujesz stoi jak wół przy korycie że "ten który jest po hebrajsku JHWH czyli po polsku Jehowa. Poza tym tłumaczenie tych kluczowych słów na "Jestem Który Jestem" nie jest jednoznaczne i wielu biblistów się z taką interpretacją nie zgadza. Żydowscy tłumacze Tory oddają te słowa "Będę Który Będę"ponieważ kauzatywna, niedokonana forma hebr. czasownika hawáh: to ?stawać się? inaczej On powoduje, że się staje?
Widać zatem że przekłady Biblii tłumaczone przez chrześcijaństwo w tym miejscu naciągają te wersety na potrzeby własnych dogmatów by dowodzić że Jezus to Jehowa.
< Przekład Nowego Świata z oficjalnej strony Towarzystwa
3:14 Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: ?OKAŻĘ SIĘ, KIM SIĘ OKAŻĘ?. I dodał: ?Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: ?OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was? ?.

< Biblia Wujka
3:14 Rzekł Bóg do Mojżesza: JAM JEST, KTÓRYM JEST. Rzekł: Tak powiesz synom Izraelowym: KTÓRY JEST posłał mię do was.

< Biblia Warszawska
3:14 A Bóg rzekł do Mojżesza: Jestem, który jestem. I dodał: Tak powiesz do synów izraelskich: "Jestem" posłał mnie do was!

< Biblia Tysiąclecia
3:14 Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: JESTEM, KTORY JESTEM. I dodał: Tak powiesz synom Izraela: JESTEM posłał mnie do was.

< Biblia Gdańska >
3:14 Tedy rzekł Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. I rzekł: Tak powiesz synom Izraelskim: Będę posłał mię do was.

< Biblia Brzeska >
3:14 Rzekł tedy Bóg do Mojżesza: Będę który Będę. A k temu rzekł: Powiedz też i tak synom Izraelskiem: Ten, który Jest posłał mię do was.


< Tora - tłumaczenie Izaaka Cylkova >
3:14 . I rzeki Bóg do Mojżesza: ?Będę, który będę." I rzekł: ?Tak powiesz synom Israela: ?Wieczny posyła mnie do was!"

Natomiast świadkowie Jehowy zrobili sztuczny problem z imienia Bożego . Pomylili synonim Boga czyli imię Boba , z tym jak ma na imię Bóg. Jeżeli tak uparcie wmawiają że Bóg ma na imię jehowa, i że tak się trzeba zwracać do Boga, to ja się pytam dlaczego jehowa a nie : ?Zazdrosny, lub Odkupiciel, lub Święty, lub Ojcze? 


Przecież jest napisane: ?Nie będziesz oddawał pokłonu obcemu bogu, bo Jahwe ma na imię ?Zazdrosny.? (Ex.34:14 BT2) 

Przecież jest napisane: ?Tyś Jahwe, naszym Ojcem, ?ODKUPICIEL nasz? - to Twoje IMIĘ ODWIECZNE? (Iz.63:16b BT2) 

Przecież jest napisane: ?Bo tak mówi Ten, który jest Wysoki i Wyniosły,który króluje wiecznie, a którego IMIĘ jest ?ŚWIĘTY?(Iz.57:15) 

Przecież jest napisane: ?I myślałem, że będziecie na mnie wołać: ?MÓJ OJCZE?! I nie odwrócicie się ode mnie.? (Jer.3:19b) 

Więcej pod tym linkiem można się dowiedzieć.


To są właśnie synonimy wskazujące na odrębne cechy osobowości Boga Ojca Jehowy. Podobnie w dzisiejszych czasach używa się takich synonimów jak "w imieniu prawa" "w imię sprawiedliwości" " w imieniu narodu" " w imieniu Polskiej rzeczy pospolitej?" itp


Tak samo Pan Jezus powiedział do Żydów gdy powiedzieli do Niego: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś? Odrzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, pierwej niż Abraham był, JAM jest. Wtedy porwali kamienie, aby rzucić na Niego, lecz Jezus ukrył się i wyszedł ze świątyni? (Ew. Jana 8.56-59). Reakcja Żydów wobec słów Jezusa ?Ja jestem? wskazuje, na to, że dobrze wiedzieli co On im ogłasza- że uznawał się równy Bogu, używając stwierdzenia ?JAM jest? odnoszące się do Boga z 2 Księgi Mojżeszowej 3.14. Jeśli Jezus chciałby jedynie podkreślić, że istniał przed Abrahamem, powiedziałby ?Byłem przed Abrahamem.? Słowa z Greki przetłumaczone jako ?byłem? w przypadku Abrahama i ?jestem? w przypadku Jezusa, są całkiem inne. Słowa poddane przez Ducha Świętego, w jasny sposób wskazują, że Abraham został stworzony, a Jezus istniał wiecznie (Ew. Jana 1.1). Nie ma wątpliwości, że Żydzi zrozumieli to co powiedział, bo pochwycili kamienie, aby go zabić za to, że czyni siebie równym Bogu (Ew. Jana 5.18). Takie twierdzenie, jeśli zostałoby wypowiedziane niezgodnie z prawdą, było bluźnierstwem, a karą za takie bluźnierstwo, zgodnie z Prawem Mojżeszowym, była śmierć (3 Księga Mojżeszowa 24.11-14). Lecz Jezus nie popełnił bluźnierstwa. On był i jest Bogiem, druga Osobą Trójcy, równy Bogu Ojcu w każdym sensie. 

Pan Jezus używa takiego samego zwrotu ?JAM jest? w siedmiu twierdzeniach o sobie. We wszystkich siedmiu stwierdzeniach, łączy wyrażenie ?JAM jest? z niesamowitą metaforą, która podkreśla jego zbawczą rolę dla świata. Wszystkie te porównania pojawiają się w Ew. Jana. Mówi tam, że ?Jestem chlebem życia? (Ew. Jana 6.35, 1, 48, 51); ?Jestem światłem świata? (Ew. Jana 8.12); ?Jestem bramą dla owiec? (Ew. Jana 10.7, 9); Jestem dobrym pasterzem? (Ew. Jana 10.11, 14); ?Jestem zmartwychwstaniem i życiem? (Ew. Jana 11.25); ?Jestem drogą, prawdą i życiem? (Ew. Jana 14.6) i ?Jestem krzewem winnym? (Ew. Jana 15.1, 5). Tak samo przy swoim pojmaniu : Gdy ich zapytał kogo szukacie, a oni odpowiedzieli Jezusa z Nazaretu. Rzekł do nich Jezus: Ja jestem. Również i Judasz, który Go wydał, stał między nimi. (6) Skoro więc rzekł do nich: Ja jestem, cofnęli się i upadli na ziemię. Ten werset wyraźnie wskazuje że dobrze wiedzieli ci którzy Go przyśli pojmać, co znaczy słowo Jam Jest.


A to są już dyrdymały podrobione pod specjalnie błędnie przetłumaczony tekst z księgi wyjścia


Enoszu, jeżeli tak uparcie twierdzisz że Duch Święty powinien mieć imię , to Pismo Święte wskazuje że ma. Osoba Ducha Św. nazywana jest wieloma określeniami: ?Pocieszyciel? (J 16:7), ?Duch Boży? (Mt 3:16), ?Duch Chwały? (1P 4:14), ?Duch Łaski? (Hbr 10:29), ?Duch Ojca? (Mt 10:20), ?Duch Pański? (Łk 4:18), ?Duch Prawdy? (J 14:17), ?Duch Syna? (Ga 4:6), ?Duch Wieczny? (Hbr 9:14) itd. Czy to nie są imiona? W Iz 9:5 wiele tytułów Mesjasza nazwanych jest imionami: ?Nazwą Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju? (BT, BP, BG, ks. Wujka) To było imię Ducha Świętego. Czyli synonim. 

A jeżeli chodzi jak ma na imię Duch Święty to ma takie samo jak Bóg Ojciec, i takie samo jak Bóg Syn Jezus. JESTEM KTÓRY JESTEM. 


Tylko pokaż tekst tak jak Jehowa Bóg mówi w odniesieniu do swojego imienia "takie jest moje imię" że duch święty mówi w odniesieniu do swojego imienia "takie jest moje imię" " tak macie mnie nazywać"

podkowa

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: podkowa » 2017-12-31, 21:44

W ksiedze Wyjscia 6,21 nie ma takiego tekstu, jaki enosz podal.
Rowniez w Wyj 10,2 jest mowa o Panu. Nomen "Jehowa" jest dopiskiem sdodanym ideologicznie przez sw.Jehowy - nie ma go w Biblii.
Wyj 3,15 jest caly Nomen - czyli: "Jestem, ktory Jestem" ...
I tak dalej ... ciekawe, ze podane przez enosza teksty musza byc az tak nac iagane, aby dopasowac Biblie do ideologi swiadkowej.
Ciekawe jest rowniez, ze sam Jezus w ogole sie takimi tekstami nie "bawil" ... i od czegos zupelnie innego uzaleznil oddawanie czci Bogu.

Czyli - enosz podaje FALSZYWA TEOLOGIE.

Abraham45

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Abraham45 » 2017-12-31, 23:58

Przecież ten tekst jest żywcem ściągnięty z ich Biblii, która została zmieniona dla ŚJ aby mogli tym mydlić oczy wszystkim nakręcanym ludziom. I masz rację podkowa - w Biblii nie występuje określenie Jehowa, spodziewam się też, że nie występuje też to określenie w innych przekładach Biblii. Jeśli już to mogło być używane określenie Jahwe co mogło zostać przerobione na Jehowa. Tak więc mamy do czynienia ze świadkiem Jehowa. To nie ulega wątpliwości i można się spodziewać nauki świadków na forum co oczywiście skłania nas do unikania czy tez brania tej nauki za wiarygodną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”