Czy będziesz zbawiony?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-28, 19:46

mówisz:
W imię <Ojca i Syna i Ducha Świętego> - bo imię jest JEDNO. Ojciec, Syn i Duch Święty to JEDNO imię JEDYNEGO Boga (w trzech osobach)
Nie mówimy przecież "W imiona Ojca, Syna i Ducha Świętego" ani też "W imię Ojca i w imię Syna i w imię Ducha Świętego"...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Andej » 2017-09-29, 08:26

Tek de Cart pisze:... ani też "W imię Ojca i w imię Syna i w imię Ducha Świętego"...
Ale moglibyśmy ...

Uważam, że słowa wypowiadane świadczą o przekonaniu, że Duch Święty jest OSOBĄ, a imię Jej brzmi Duch Święty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-29, 18:58

w wyznaniu wiary co niedzielę na Mszy Świętej mówimy
"Wierzę w Boga Ojca wszechmogącego..."
"i w Jezusa Chrystusa Syna Jego jedynego a Pana naszego"
"i w Ducha Świętego, Pana i Ożywiciela"
więc jak najbardziej rozróżnienie osób i świadomość imion jest. Natomiast formula "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" jest formułą ewangeliczną, wskazaną wprost przez Pana Jezusa jako formuła chrzcielna (przede wszystkim). Stąd nie jestem zwolennikiem wprowadzania do niej 'innowacji'... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Katol

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Katol » 2017-09-29, 21:11

I w ten sposób dyskutujemy o Imieniu Bożym w wątku: czy będziesz zbawiony? Nowy wątek by się przydał.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-10-24, 20:10

Dezerter napisał
Spora część chrześcijan o tym zapomina i ja się obawiam o ich zbawienie

, wmawiają im, że "nie są godni spożywać pamiątkę" - jest to wielka krzywda jaką ci fałszywi nauczyciele robią?


A jakie to są denominacje chrześcijańskie w których się wmawia że nie są godni spożywania pamiątki?

Świadkowie Jehowy
Rozumiem że nie wiesz co piszesz. Każdy ŚJ podejmuję osobistą decyzję zgodnie z własnym sumieniem czy będzie spożywał pamiątkę czy nie. Są tacy którzy spożywają są tacy którzy nie spożywają. Ci drudzy nie spożywają dlatego że nie uważają się za powołanych na braci Chrystusa tylko jako ci prawi z Ewangelii Mateusza 25:34. a jeśli już uważają się za nie godnych spożywania pamiątki to samu się za takich uważają, a nie ktoś im to wmawia. Zatem twoje twierdzenie że ŚJ się wmawia iż są nie godnie spożywania pamiątki jest albo twoim niedoinformowaniem, albo ktoś cię wprowadził w błąd, albo świadomie szerzysz kłamstwa.

Benjamin

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Benjamin » 2017-10-24, 20:24

Czy w takim razie nauka o pokoleniu liczacym144 tysiecy urodzonych okolo roku 1914, ktorzy to tylko maja prawo spozywac pamiatke ( co za dziwne okreslenie) przestala juz obowiazywac? A przeciez za bezprawne w opini Swiadkow spozywanie emblematow grozily sankcje.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Dezerter » 2017-10-25, 23:41

enosz pisze:Dezerter napisał
Spora część chrześcijan o tym zapomina i ja się obawiam o ich zbawienie

, wmawiają im, że "nie są godni spożywać pamiątkę" - jest to wielka krzywda jaką ci fałszywi nauczyciele robią?


A jakie to są denominacje chrześcijańskie w których się wmawia że nie są godni spożywania pamiątki?

Świadkowie Jehowy
Rozumiem że nie wiesz co piszesz. Każdy ŚJ podejmuję osobistą decyzję zgodnie z własnym sumieniem czy będzie spożywał pamiątkę czy nie. Są tacy którzy spożywają są tacy którzy nie spożywają. Ci drudzy nie spożywają dlatego że nie uważają się za powołanych na braci Chrystusa tylko jako ci prawi z Ewangelii Mateusza 25:34. a jeśli już uważają się za nie godnych spożywania pamiątki to samu się za takich uważają, a nie ktoś im to wmawia. Zatem twoje twierdzenie że ŚJ się wmawia iż są nie godnie spożywania pamiątki jest albo twoim niedoinformowaniem, albo ktoś cię wprowadził w błąd, albo świadomie szerzysz kłamstwa.
To powiedz prawdomówny ... ilu w twojej Sali Zbawienia podczas ostatniej Pamiątki spożywało chleb i piło wino - konkretnie ilu na ilu obecnych uznało się za powołanych do posłuchania Słowa Bożego, do posłuchania Jezusa, że kto nie spożywa nie odziedziczy?
Ilu wolało posłuchać CK zamiast Jezusa i Słowa, które nie pozostawia wątpliwości jak chrześcijanin powinien się zachować
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Andej » 2017-10-26, 08:55

Gdy uświadamiam sobie bezwzględne ograniczenie do 144 000, to ogarnia mnie przerażenie. Przyjęcie tej tezy stawia poza nawiasem dominującą większość ludzi. Nie tylko z całej populacji, ale też spośród ŚJ (w tym wypadku ŚJ oznacza Świadków Jehowy, a nie Świadków Jezusa). Nie znam statystyk, ale obecnie jest ich znacznie więcej.
Oczywiście nie będąc jednym z nich (jestem ŚJ w tym drugim rozumieniu) jestem z pewnością niedoinformowany. Ostatnio nie docierają do mnie wydawnictwa Strażnicy. Ale przeraża mnie obraz Boga odrzucającego niemal całe swoje stworzenie. Nie potrafię sobie wyobrazić Boga, który odrzuca miliardy na rzecz 144 000 wybranych. To straszne. Jakie miałbym statystycznie szanse na zbawienie, gdyby Bóg rzeczywiście takim był? Niemal zerowe. Nie! Ja chcę iść do Boga i chcę do Niego dojść. On jest przyczyną mojego istnienia i wierzę też, że przywoła mnie do Siebie, gdy wypełnię do końca powierzoną mi misję życia. Wierzę, że przywoła mnie i przyjmie niezależnie od tego na ile nieudacznie ją wypełniłem. Jak kochający ojciec przyjmuje syna, nawet marnotrawnego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Dezerter » 2017-11-12, 19:03

Masz rację Andeju - ja też nie wierze w takiego elitarnego Boga:
150 000 zbawionych (144 000 po zaokrągleniu dla prostszego liczenia)
populacja żyjących dzisiaj 7 250 000 000
plus drugie tyle zmarłych wcześniej 7 250 000 000 daje nam
15 000 000 000 - obliczamy procent zbawionych:

0,001%

to nie jest "wąska brama" - to nawet mniej niż dziurka od klucza
ja bym się nie widział w tak elitarnym gronie :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-17, 19:43

Dezerter pisze
Już napisałem w poprzednim poście ale powtórzę, że jest to określenie własne jedyne w swoim rodzaju (bo nie ma innego Ducha Świętego) a więc może być traktowane jako imię własne, nie jest to nic dziwnego, bo w islamie Allach to po arabsku Bóg, więc mógłbyś zadać pytanie "a jak ma na imię Bóg muzułmanów?"
Ale to jest wytłumaczenie dlaczego, a ja nie o to pytam. Nie pytam dlaczego duch święty dla ciebie to imię własne ducha świętego. Każdy człowiek może sobie wymyślać jakiekolwiek wytłumaczenia na pytanie "jak ma na imię duch święty". A aj przedstawiam prostą logikę
Bóg Ojciec- jego imię Jahwe
Syn Boży- jego imię Jezus
Duch święty- jego imię ...?
Duch Święty to, jak sam piszesz, imię własne. Z szacunku dla wierzących i zgodnie z zasadami pisowni należy pisać z wielkiej litery. Jeśli nie okażesz szacunku Bogu, niezależnie od swojej wiary, będę wnioskować o zablokowanie postów lekceważących wierzących i język polski. Andej
dostałeś już odpowiedź ogólną (w charyzmatycznych) a ja powiem konkretnie w neokatechumenacie w niektórych Eucharystiach ODŚ, Nowej Ewangelizacji, a poza tym w wielu parafiach podczas Paschy Wielkoczwartkowej, czy Mszy ślubnej - młoda para, ale również na rekolekcjach zamkniętych itd.
Czyli ci poza charyzmatycznymi którzy nie spożywają "krwi" nie trwają w Chrystusie i nie będzie miał życia wiecznego? Albo dlatego że spożywa tylko "ciało" Jezusa to będzie w połowie żył wiecznie?. Dlaczego podczas mszy w KrK wierni nie spożywają "krwi" Chrystusa?

A jakie to są denominacje chrześcijańskie w których się wmawia że nie są godni spożywania pamiątki?
Świadkowie Jehowy
U Świadków Jehowy nikomu nie wmawia nie wmawia że są nie godni. Każdy podejmuje własną decyzję czy spożywać "ciało i krew" Chrystusa czy nie. Są tacy co spożywają i są tacy co nie spożywają. Jest to osobista decyzja każdego z nas. Podobnie mógłbym powiedzieć że u was wmawia się wiernym że nie trzeba wzywać imienia Bożego Jehowy by być zbawionym. Tym czasem w Biblii pisze;

Dzie apo 2:14?Wstał jednak Piotr wraz z jedenastoma, podniósł głos i tak do nich przemówił: ?Mężowie judejscy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, niech wam to będzie wiadome i nadstawcie ucha na moje wypowiedzi. 15?Ci ludzie wcale nie są pijani, jak przypuszczacie, jest bowiem trzecia godzina dnia. 16?Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: 17???A w dniach ostatnich ? mówi Bóg ? wyleję mego ducha na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny; 18?i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować. 19?I dam prorocze cuda na niebie w górze oraz znaki na ziemi nisko ? krew i ogień, i dymny opar; 20?słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i wspaniały dzień Jehowy. 21?A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony??.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-17, 20:04

Dezerter pisze: 2017-10-25, 23:41
enosz pisze:Dezerter napisał


To powiedz prawdomówny ... ilu w twojej Sali Zbawienia podczas ostatniej Pamiątki spożywało chleb i piło wino - konkretnie ilu na ilu obecnych uznało się za powołanych do posłuchania Słowa Bożego, do posłuchania Jezusa, że kto nie spożywa nie odziedziczy?
Ilu wolało posłuchać CK zamiast Jezusa i Słowa, które nie pozostawia wątpliwości jak chrześcijanin powinien się zachować
z Jana 6:53, 54 nie wynika, że tylko spożywający te symbole dostąpią życia wiecznego?
Jana 6:53, 54: ?Jezus rzekł do nich: ?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli nie jecie ciała Syna Człowieczego i nie pijecie jego krwi, nie macie życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim??.
Rzecz jasna to jedzenie i picie musi być symboliczne, w przeciwnym razie bowiem oznaczałoby pogwałcenie prawa Bożego (Rodz. 9:4; Dzieje 15:28, 29).

4?Tylko mięsa z jego duszą ? jego krwią ? nie wolno wam jeść.


28?Albowiem duch święty i my sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego brzemienia, z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych: 29?macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, i od krwi, i od tego, co uduszone, i od rozpusty. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi!?[



Warto jednak zaznaczyć, że wypowiedź Jezusa zapisana w Jana 6:53, 54
53?Toteż Jezus rzekł do nich: ?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Jeżeli nie jecie ciała Syna Człowieczego i nie pijecie jego krwi, nie macie życia w sobie. 54?Kto spożywa moje ciało i pije moją krew, ten ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim;

nie miała związku z ustanowieniem Wieczerzy Pańskiej. Nikt z jego słuchaczy nie miał wówczas pojęcia o uroczystości, podczas której chleb i wino miałyby przedstawiać ciało i krew Chrystusa. To postanowienie zostało wprowadzone w życie mniej więcej rok później, a relacja apostoła Jana o Wieczerzy Pańskiej rozpoczyna się w Ewangelii noszącej jego imię siedem rozdziałów dalej, to znaczy w rozdziale 14.
14??Niech wasze serca się nie trapią. Wierzcie w Boga, wierzcie też we mnie. 2?W domu mego Ojca jest wiele pomieszczeń. W przeciwnym razie byłbym wam powiedział, bo idę, żeby wam przygotować miejsce. 3?A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, to przyjdę znowu i przyjmę was do siebie, abyście gdzie ja jestem, wy też byli. 4?A gdzie ja idę, drogę znacie?.
5?Tomasz powiedział do niego: ?Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jakże możemy znać drogę??
6?Jezus mu rzekł: ?Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie. 7?Gdybyście mnie poznali, poznalibyście też mego Ojca; od tej chwili znacie go i ujrzeliście go?.
8?Filip rzekł do niego: ?Panie, pokaż nam Ojca i to nam wystarczy?.
9?Jezus powiedział do niego: ?Tyle czasu jestem z wami, a nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie ujrzał, ujrzał też Ojca. Jakże to mówisz: ?Pokaż nam Ojca?? 10?Czy nie wierzysz, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec jest w jedności ze mną? Tego, co do was mówię, nie mówię sam z siebie; lecz Ojciec, który pozostaje w jedności ze mną, dokonuje swych dzieł. 11?Wierzcie mi, że ja jestem w jedności z Ojcem, a Ojciec w jedności ze mną; a jeśli nie, to wierzcie ze względu na same dzieła. 12?Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto wierzy we mnie, ten również dokona dzieł, których ja dokonuję; i dokona dzieł większych niż te, ponieważ ja idę do Ojca. 13?A o cokolwiek poprosicie w imię moje, ja to uczynię, żeby Ojciec był otoczony chwałą w związku z Synem. 14?Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię.
15??Jeżeli mnie miłujecie, będziecie przestrzegać moich przykazań; 16?a ja poproszę Ojca i da wam innego wspomożyciela, aby był z wami na wieki ? 17?ducha prawdy, którego świat nie może otrzymać, ponieważ ani go nie widzi, ani go nie zna. Wy go znacie, ponieważ z wami pozostaje i jest w was. 18?Nie zostawię was osieroconych. Przyjdę do was. 19?Jeszcze trochę, a świat mnie więcej nie zobaczy, ale wy mnie zobaczycie, ponieważ ja żyję i wy żyć będziecie. 20?W owym dniu będziecie wiedzieć, że ja jestem w jedności z moim Ojcem, a wy w jedności ze mną, ja zaś w jedności z wami. 21?Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten mnie miłuje. A tego, kto mnie miłuje, umiłuje mój Ojciec i ja go umiłuję, i wyraźnie mu się pokażę?.
22?Judas, nie Iskariot, powiedział do niego: ?Panie, co się stało, że zamierzasz się wyraźnie pokazać nam, a nie światu??
23?Odpowiadając, Jezus rzekł do niego: ?Jeżeli ktoś mnie miłuje, to będzie zachowywał moje słowo, a mój Ojciec będzie go miłował i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24?Kto mnie nie miłuje, nie zachowuje moich słów; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, lecz należy do Ojca, który mnie posłał.
25??Powiedziałem to wam, przebywając z wami. 26?Ale wspomożyciel, duch święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, ten was nauczy wszystkiego i przywiedzie wam na pamięć wszystko, co ja wam powiedziałem. 27?Zostawiam wam pokój, daję wam mój pokój. Nie daję go wam tak, jak go daje świat. Niech wasze serca się nie trapią ani nie truchleją. 28?Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i znowu przyjdę do was. Gdybyście mnie miłowali, radowalibyście się, że idę do Ojca, gdyż Ojciec jest większy niż ja. 29?Teraz więc powiedziałem wam, zanim to się stanie, abyście uwierzyli, gdy się to rzeczywiście stanie. 30?Już nie będę wiele z wami mówił, bo nadchodzi władca świata. A on nic we mnie nie ma, 31?ale żeby świat poznał, iż miłuję Ojca, czynię właśnie tak, jak mi Ojciec przykazał. Wstańcie, chodźmy stąd.



Jak w takim razie można ?jeść ciało Syna Człowieczego i pić jego krew? w sposób symboliczny, jeśli nie przez udział w spożywaniu chleba i wina podczas Pamiątki? Zwróćmy uwagę na to, że według wypowiedzi Jezusa ci, którzy w ten sposób jedzą i piją, będą mieli ?życie wieczne?. A co Jezus powiedział o woli swego Ojca wcześniej, w wersecie 40,

40?Albowiem wolą mego Ojca jest, żeby każdy, kto widzi Syna i w niego wierzy, miał życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatnim?.

gdy wyjaśniał, co ludzie muszą czynić, by osiągnąć życie wieczne? Oświadczył, że ?każdy, kto widzi Syna i w niego wierzy, [będzie] miał życie wieczne?. A zatem sam rozsądek podpowiada, że symboliczne ?spożywanie ciała Jezusa i picie jego krwi? polega na okazywaniu wiary w zbawczą moc ciała i krwi, które Jezus złożył w ofierze. Taka wiara jest wymagana od wszystkich, którzy chcą osiągnąć pełnię życia, czy to z Chrystusem w niebiosach, czy w raju na ziemi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18937
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-12-17, 20:10

No proszę, jak zwykle - napisałeś coś-tam, w niewygodnym momencie zniknąłeś na miesiące i znienacka pojawiasz się.
Taka technika.
enosz pisze: 2017-12-17, 19:43 Nie pytam dlaczego duch święty dla ciebie to imię własne ducha świętego. Każdy człowiek może sobie wymyślać jakiekolwiek wytłumaczenia na pytanie "jak ma na imię duch święty". A aj przedstawiam prostą logikę
Bóg Ojciec- jego imię Jahwe
Syn Boży- jego imię Jezus
Duch święty- jego imię ...?
To nie ma nic wspólnego z "logiką" tylko z brakiem podstawowej wiedzy.
"Jezus" to imię, jaką ma Druga Osoba Trójcy od momentu WCIELENIA.
Wcześniej nie miała takowego, bo takowe jest potrzebne jedynie ludziom.
Czyli ci poza charyzmatycznymi którzy nie spożywają "krwi" nie trwają w Chrystusie i nie będzie miał życia wiecznego? Albo dlatego że spożywa tylko "ciało" Jezusa to będzie w połowie żył wiecznie?. Dlaczego podczas mszy w KrK wierni nie spożywają "krwi" Chrystusa?
Ależ spożywają. To nie jest tak, że postać chleba zawiera tylko "Ciało" a postać wina tylko "Krew".
Już pierwsi chrześcijanie mieli tego świadomość i zanosili chorym tylko postać chleba, wiedząc że jest to i Ciało i Krew.

A jakie to są denominacje chrześcijańskie w których się wmawia że nie są godni spożywania pamiątki?
Świadkowie Jehowy
U Świadków Jehowy nikomu nie wmawia nie wmawia że są nie godni. Każdy podejmuje własną decyzję czy spożywać "ciało i krew" Chrystusa czy nie. Są tacy co spożywają i są tacy co nie spożywają. Jest to osobista decyzja każdego z nas.
Nie odpowiedziałeś na pytanie Dezertera:
Dezerter pisze: To powiedz prawdomówny ... ilu w twojej Sali Zbawienia podczas ostatniej Pamiątki spożywało chleb i piło wino - konkretnie ilu na ilu obecnych uznało się za powołanych do posłuchania Słowa Bożego, do posłuchania Jezusa, że kto nie spożywa nie odziedziczy?
Ilu wolało posłuchać CK zamiast Jezusa i Słowa, które nie pozostawia wątpliwości jak chrześcijanin powinien się zachować
Podobnie mógłbym powiedzieć że u was wmawia się wiernym że nie trzeba wzywać imienia Bożego Jehowy by być zbawionym.
Podobnie? Wcale nie podobnie.
Co ma piernik do wiatraka?
Jak to Świadkowie - zmieniasz temat, kiedy tylko Twoja argumentacja w aktualnym temacie jest nie do utrzymania... Znani jesteście z tej sztuczki - powiedziałbym, że obok fałszywych przepowiedni, jest to wasz znak firmowy :-s
Tym czasem w Biblii pisze; Dzie apo 2:14?Wstał jednak Piotr wraz z jedenastoma, podniósł głos i tak do nich przemówił: ?Mężowie judejscy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, niech wam to będzie wiadome i nadstawcie ucha na moje wypowiedzi. 15?Ci ludzie wcale nie są pijani, jak przypuszczacie, jest bowiem trzecia godzina dnia. 16?Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: 17???A w dniach ostatnich ? mówi Bóg ? wyleję mego ducha na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny; 18?i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować. 19?I dam prorocze cuda na niebie w górze oraz znaki na ziemi nisko ? krew i ogień, i dymny opar; 20?słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i wspaniały dzień Jehowy. 21?A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony??.
Nic podobnego, nic takiego w Biblii nie jest napisane.
W ogóle Nowy Testament nie używa słowa Jahwe ani jeden raz.
Wygląda na to, że aby argumentować, musisz kłamać, zmieniając słowa Biblii - co, jak wiesz, jest zagrożone bardzo poważną karą:
Ap 22:18 "Ja oświadczam każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze."
Oto do czego prowadzi Cię przedkładanie nauk Świadków nad Biblię.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Dezerter » 2017-12-17, 21:01

enosz pisze: 2017-12-17, 19:43 Dezerter pisze
Już napisałem w poprzednim poście ale powtórzę, że jest to określenie własne jedyne w swoim rodzaju (bo nie ma innego Ducha Świętego) a więc może być traktowane jako imię własne, nie jest to nic dziwnego, bo w islamie Allach to po arabsku Bóg, więc mógłbyś zadać pytanie "a jak ma na imię Bóg muzułmanów?"
Ale to jest wytłumaczenie dlaczego, a ja nie o to pytam. Nie pytam dlaczego duch święty dla ciebie to imię własne ducha świętego. Każdy człowiek może sobie wymyślać jakiekolwiek wytłumaczenia na pytanie "jak ma na imię duch święty". A aj przedstawiam prostą logikę
Bóg Ojciec- jego imię Jahwe
Syn Boży- jego imię Jezus
Duch święty- jego imię ...?
Jak chcesz koniecznie to Paraklet ;)
A jakie imię miał Syn Boży przed wcieleniem?
A czemu Mojżeszowi Bóg mówi o sobie po prostu: "Jestem, Który Jestem".?
Dostałeś już odpowiedź ogólną (w charyzmatycznych) a ja powiem konkretnie w neokatechumenacie w niektórych Eucharystiach ODŚ, Nowej Ewangelizacji, a poza tym w wielu parafiach podczas Paschy Wielkoczwartkowej, czy Mszy ślubnej - młoda para, ale również na rekolekcjach zamkniętych itd.
Czyli ci poza charyzmatycznymi którzy nie spożywają "krwi" nie trwają w Chrystusie i nie będzie miał życia wiecznego? Albo dlatego że spożywa tylko "ciało" Jezusa to będzie w połowie żył wiecznie?. Dlaczego podczas mszy w KrK wierni nie spożywają "krwi" Chrystusa?
Nie czytasz ze zrozumieniem - każdy chociaż raz w roku może przyjąć w wielki czwartek
A można "w połowie mieć życie wieczne?" - sam sobie odpowiedziałeś i doszedłeś do tego samego co Kościół prowadzony Duchem Świętym, że w Jezus jest niepodzielny i każda postać ma pełnią.
A jakie to są denominacje chrześcijańskie w których się wmawia że nie są godni spożywania pamiątki?
Świadkowie Jehowy
U Świadków Jehowy nikomu nie wmawia nie wmawia że są nie godni. Każdy podejmuje własną decyzję czy spożywać "ciało i krew" Chrystusa czy nie. Są tacy co spożywają i są tacy co nie spożywają. Jest to osobista decyzja każdego z nas. Podobnie mógłbym powiedzieć że u was wmawia się wiernym że nie trzeba wzywać imienia Bożego Jehowy by być zbawionym. Tym czasem w Biblii pisze;

Dzie apo 2:14?Wstał jednak Piotr wraz z jedenastoma, podniósł głos i tak do nich przemówił: ?Mężowie judejscy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, niech wam to będzie wiadome i nadstawcie ucha na moje wypowiedzi. 15?Ci ludzie wcale nie są pijani, jak przypuszczacie, jest bowiem trzecia godzina dnia. 16?Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: 17???A w dniach ostatnich ? mówi Bóg ? wyleję mego ducha na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny; 18?i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować. 19?I dam prorocze cuda na niebie w górze oraz znaki na ziemi nisko ? krew i ogień, i dymny opar; 20?słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i wspaniały dzień Jehowy. 21?A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony??.
U nas nikt niczego nie wmawia jak sugerujesz, u nas używa się imienia Jahwe i w liturgii i w modlitwach i w niektórych przekładach Biblii. Poza tym my wierzymy w Boga Trójjedynego - wzywając więc Imienia Pana i Zbawiciela Jezusa Mesjasza też będziemy wybawieni.
A u was jak jedna para małżeńska spożyła pamiątkę, to wywołali powszechne zgorszenie i zostali uznani za chorych psychicznie i wydalonych ze zboru. Podać ci namiary czy znasz temat?
Odpowiedz ilu w twojej Sali Królestwa przyjęło ciało i krew - nadal czekamy!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: Andej » 2017-12-18, 10:40

Czym imię jest? Nomem omen.
Bóg - to Bóg. To słowo starcza za wszystko. Jest jednocześnie imieniem i określeniem. Jahwe jest dla mnie synonimem.
A Ten, Który Jest - jest w trzech Osobach. Jest od zawsze i na zawsze. Jest Jeden, choć w Trójcy. A umysł ludzki może sobie kombinować na wszelkie sposoby, ale i tak nie osiągnie wyżyn boskich. Nigdy nie ogranie rozumem istoty Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

enosz

Re: Czy będziesz zbawiony?

Post autor: enosz » 2017-12-24, 18:39

Marek_Piotrowski napisał
To nie ma nic wspólnego z "logiką" tylko z brakiem podstawowej wiedzy.
"Jezus" to imię, jaką ma Druga Osoba Trójcy od momentu WCIELENIA.
Wcześniej nie miała takowego, bo takowe jest potrzebne jedynie ludziom.
Pomijając dogmat Trójcy zadam ci prostsze pytanie tak specjalnie dla ciebie skoro masz tak wielką wiedzę nie będziesz miał problemów z udzieleniem na nie odpowiedzi:) Jak ma na imię pierwsza Osoba Trójcy Świętej Bóg Ojciec??.... Jak ma na imię druga osoba Trójcy Świętej Syn Boży - to już nam wyjaśniłeś ;Jezus- i jak ma na imię trzecia osoba Trójcy Świętej duch święty??..

Ależ spożywają. To nie jest tak, że postać chleba zawiera tylko "Ciało" a postać wina tylko "Krew".
Już pierwsi chrześcijanie mieli tego świadomość i zanosili chorym tylko postać chleba, wiedząc że jest to i Ciało i Krew.
Jak ja bym nie chodził do kościoła i nie wiedział że parafianie dostają tylko " chleb" a księża dają sobie i "chleb i winko" na innych forach katolicy są bardziej szczerzy i nie wciskają mi takiego kitu że w hostii jest zarówno "ciało i krew" Jezusa. Przyznają uczciwie że podanie hostii wiąże się z niewielkim nakładem finansowym a gdyby milionom wiernych miano podawać również i wino wiązałoby się to z dość dużym przedsięwzięciem logistycznym i finansowym dlatego w imieniu wiernych na mszy wino spożywają tylko księża. Ja widać co forum to obyczaj:)
Nie odpowiedziałeś na pytanie Dezertera:
Dezerter pisze:To powiedz prawdomówny ... ilu w twojej Sali Zbawienia podczas ostatniej Pamiątki spożywało chleb i piło wino - konkretnie ilu na ilu obecnych uznało się za powołanych do posłuchania Słowa Bożego, do posłuchania Jezusa, że kto nie spożywa nie odziedziczy?
Ilu wolało posłuchać CK zamiast Jezusa i Słowa, które nie pozostawia wątpliwości jak chrześcijanin powinien się zachować
Ależ proszę bardzo. W moim zborze nikt nie uważa się za godnego spożywanie "ciała i krwi" Jezusa i jest to ich osobista przemyślana decyzja nie wmówiona. Przynajmniej każdy otrzymuje do ręki i chleb i wino i ma prosty wybór spożyć lub nie. W twoim kościele wierni nie mają takiego wyboru bo gdyby nawet chcieli spożyć wino to nie mają takiej możliwości


Podobnie mógłbym powiedzieć że u was wmawia się wiernym że nie trzeba wzywać imienia Bożego Jehowy by być zbawionym.
Podobnie? Wcale nie podobnie.
Co ma piernik do wiatraka?

Jak, wcale nie podobnie? Dezerter postawił tezę że warunkiem zbawienia jest spożywanie ciała i krwi Jezusa. Podobnie warunkiem zbawienia jest wzywanie imienia Jehowy. Zatem skoro uważacie że niedopełnienie wymagania jakim jest spożywanie ciała i krwi Jezusa dyskredytuje ŚJ w kontekście zbawiania to nie wzywanie imienia Jehowy również dyskredytuje Katolika w kontekście zbawienie. To chyba jest oczywiste i proste? Chyba że nie dla ciebie?

J
ak to Świadkowie - zmieniasz temat, kiedy tylko Twoja argumentacja w aktualnym temacie jest nie do utrzymania... Znani jesteście z tej sztuczki - powiedziałbym, że obok fałszywych przepowiedni, jest to wasz znak firmowy 
??? Ogarnij się kolego. Ja również mogę powiedzieć że znakiem firmowym Katolików z którymi rozmawiam jest, gdy brakuje wam argumentów w dyskusji robienie personalnych wycieczek by odwracać "kota za ogon"

Nic podobnego, nic takiego w Biblii nie jest napisane.
W ogóle Nowy Testament nie używa słowa Jahwe ani jeden raz.
Wygląda na to, że aby argumentować, musisz kłamać, zmieniając słowa Biblii - co, jak wiesz, jest zagrożone bardzo poważną karą:
Ap 22:18 "Ja oświadczam każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeśliby ktoś do nich cokolwiek dołożył, Bóg mu dołoży plag zapisanych w tej księdze." 
Oto do czego prowadzi Cię przedkładanie nauk Świadków nad Biblię.
Brakuje merytorycznych argumentów co?:)) straszyć to ty możesz małe dzieci w piaskownicy. Odnośnie Biblii przeczytaj sobie ten fragment z Dziejów Apostolskich 2:14-21 w przekładzie Biblii Tysiąclecia wydanie II poprawione i u dołu strony przypis do wersetu 21 to ci tłumacze tego przekładu wyjaśnią o jakie imię tu chodzi. Zachowujesz się jak małe dziecko które siedzi na torach kolejowych i przed jadącym pociągiem zasłania sobie oczka i mówi -i teraz Piotruś jest już bezpieczny, bo nie widzi pociągu:) genialne rozwiązanie!:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”