Czy spotyka Was prześladowanie?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy spotyka Was prześladowanie?

Post autor: Andej » 2019-08-20, 22:31

To przykre. Ale, wydaje mi się, rzeczywiste. Wiele osób idzie po linii najmniejszego oporu. Rozpędem. Albo: A co ludzie powiedzą.

Jeśli masz energię i czas, to szukaj. W innych parafiach. Wśród różnych wspólnot.
Marzy mi się a mojej parafii "kółko" dyskusyjne. Ale jednoosobowe n=mnie nie urządza. Księża nie chcą dodatkowych obowiązków. A może też się boją. Gdy głoszą z ambony, to nikt nie zada pytania, nie stwierdzi, że uważa inaczej. Tu, na Forum, staramy się sobie w jakiejś mierze pomagać. Ale nie ma to jak bezpośredni kontakt interpersonalny. Jesteśmy skazani na internety. Zważ, jaki procent populacji bierze udział w dyskusjach na temat wiary, religii, Boga? Ludzie wolą "intelektualną gumę do żucia". Tefałen, seriale, teleturnieje. Z przyjemnością słuchają knajackiego języka owsiakowo-geslerowego. Im więcej chamstwa, tym większa oglądalność. Społeczeństwo jest uśpione.

Miałeś chamie złoty róg ... Chocholi taniec trwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bambam

Re: Czy spotyka Was prześladowanie?

Post autor: bambam » 2019-08-29, 22:16

ja jestem prześladowany depresją. Zabiłbym się i byłby spokój, ale ze względu na wiarę nie mogę :(

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy spotyka Was prześladowanie?

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 16:29

Z tego co piszesz to żadnego prześladowania nie wyczytałem.
... i dzięki Bogu

Dodano po 3 minutach 4 sekundach:
malgo_1991 pisze: 2019-08-20, 19:23 U mnie w pracy sa tacy typowi "katolicy kosciolkowi",tacy "siusiu,paciorek i spac" - letni. To sa osoby starszego pokolenia..
Gdy mowilam ze bywam w kosciele co niedziele,nie wywolalam zadnej dziwnej reakcji. Wszyscy o tym wiedza.
Ostatnio gdy rozmawialam z kilkoma kobietami na tematy komunii sw,to gdy powiedzialam jak strasznie na zachodzie jest ona przyjmowana,bez czci to wiecie co uslyszalam? - "Nie przejmuj sie,za duzo o tym myslisz i bierzesz wszystko do serca,przeciez jest okej,nie to sie liczy".
Odrazu widac z czym sie ma do czynienia.
Ci ludzie niestety nie maja podstawowej wiedzy na tematy swej wiary czy religii wogule.
Najwyzej poziom przygotowania do pierwszej komunii sw.
Bardzo mi smutno ze na zywo nie mam z nikim porozmawiac na te tematy,tylko przez internet na forach,czy fejsbukach.
Kaplani w kosciolach ktorych bywam nie sa zorientowani w jakich czasach zyjemy,nie glosza nic o piekle,o nawroceniu czy zmianie zycie.
Tylko w kolko to samo - "Jezus cie kocha,niczym sie nie przejmuj." :-s :-s
W domu rodzina(ktora jest rozbita) uwaza ze naleze do sekty gdyz "za czesto" biegam do kosciola. (gdy bylam niedawno na urlopie,bywalam tam czesciej)
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 16:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Czy spotyka Was prześladowanie?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-01, 19:08

Hmmmm ... ile matek, ktore nie rozeznaja sie w teologicznych zawilosciach poswiecilo swojea mlodosc i kariere, aby moc na miare swoich mozliwosci jak najlepiej wychowac swoje dzieci i na miare swoich mozliwoscimnauczyc je chocby pacierza?
Jestem pewien, ze z wiekszoscia z nich nie pogadamy sobie o zawilosciach teologicznych.
Jestem pewien, ze wyprzedzaja nas w drodze do nieba.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”