Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
ODPOWIEDZ
Odbierz wiadomość

Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Odbierz wiadomość » 2018-07-21, 23:21

Witajcie Kochani,

Biblia to nie jakaś tam książka, którą możemy przeczytać w taki sam sposób jak czytamy lektury w szkole czy książki różnych gatunków.
Wiem z własnego doświadczenia jak trudne było dla mnie zabranie się za samo otworzenie Pisma Świętego, nie wspominając o próbie zagłębienia się
w ten niezrozumiały wtedy dla mnie język. Na pewno nie jestem jedyną osobą, która miała lub ma z tym problem.

Osoby poszukujące Boga - nie zniechęcajcie się po przeczytaniu kilku fragmentów z Pisma Świętego,
nie jest to aż tak trudne do zrozumienia jak się wydaje.
Od 2016 roku jestem bardzo mocno zaangażowany w głoszenie Słowa Bożego wyrażonego codziennym, zrozumiałym językiem.
Przekonaj się jak Bóg w codziennym życiu zachęca nas do działania i pokazuje w jaki sposób znaleźć się bliżej Niego.


Wszystko zaczęło się od założenia społeczności na facebooku, w sposób niewytłumaczalny dla mnie ogarnęło mnie natchnienie.
Najchętniej opowiedziałbym wam całe swoje życie i podzielił się z Wami tą wspaniałą łaską jaka na mnie spadła, ale domyślam się, że nie jest to odpowiednie miejsce na dzielenie się swoimi świadectwami wiary, więc jak znajdę chwilę chętnie napiszę o tym w odpowiednim miejscu.

Kanał na youtube jest bardzo świeżym projektem nad, którym aktualnie pracuję. Do tej pory możecie znaleźć na kanale zwiastun, który ukazuje czego będziecie mogli spodziewać się w pierwszym odcinku, który niebawem się ukaże.
Wasza obecność będzie dla mnie ogromnym wsparciem oraz motywacją!
Jestem przekonany, że to będzie coś wielkiego!

Linki reklamowe można dodawać jeśli ma się na koncie powyżej 20 postów. Tymczasem usuwam. Praktyk
Ostatnio zmieniony 2018-07-23, 18:24 przez Praktyk, łącznie zmieniany 2 razy.

Wolfi

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Wolfi » 2018-07-21, 23:48

Zwiastun wyglada dosyc intrugujaca, czekam na pierwszy odcinek.
Napisz tu w innym watku cos o sobie, kim wgl jestes.

Odbierz wiadomość

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Odbierz wiadomość » 2018-07-22, 01:44

Dziękuję! Zacząłem pisać trochę o sobie w dziale ,,świadectwa wiary" zaraz po udostępnieniu tego postu tutaj, ale rozpisałem się za bardzo i nie zdążyłem już udostępnić bo jest bardzo późno. Jutro dokończę i udostępnię. Dobrej nocy, z Panem Bogiem!

Odbierz wiadomość

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Odbierz wiadomość » 2018-07-25, 00:15

Właśnie ukończyłem pierwszy odcinek mimo, że cały czas było pod górkę, z pomocą Bożą udało się rozwiązać problemy i nie dać się braku motywacji i doświadczenia.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: david491 » 2018-07-25, 06:09

Odbierz wiadomość pisze: 2018-07-25, 00:15 Właśnie ukończyłem pierwszy odcinek mimo, że cały czas było pod górkę, z pomocą Bożą udało się rozwiązać problemy i nie dać się braku motywacji i doświadczenia.
A gdzie Ewangelia? Ja zaczynam dzień od: http://mateusz.pl/czytania/2018/20180725.html

Odbierz wiadomość

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Odbierz wiadomość » 2018-07-25, 19:48

david491 pisze: 2018-07-25, 06:09
Odbierz wiadomość pisze: 2018-07-25, 00:15 Właśnie ukończyłem pierwszy odcinek mimo, że cały czas było pod górkę, z pomocą Bożą udało się rozwiązać problemy i nie dać się braku motywacji i doświadczenia.
A gdzie Ewangelia? Ja zaczynam dzień od: http://mateusz.pl/czytania/2018/20180725.html
Zapewniam Cię, że w kolejnych odcinkach będą też fragmenty z Ewangelii :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Biblia wyrażona codziennym, zrozumiałym językiem

Post autor: Dezerter » 2018-07-25, 22:34

Ciekawie zrobiony i zaczyna od tego co najważniejsze - od miłości - tak trzymaj!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”