Biblia z dużą czcionką

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Dominik

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Dominik » 2019-06-18, 21:51

Andej, PDFy mają tą zaletę, że na każdym komputerze czy urządzeniu wyświetlają się tak samo. W przypadku czytników jest to minusem, ponieważ książka np. formatu A4 jest wyświetlana np. na wyświetlaczu wielkości A6. Jest po prostu za mała.
Format MOBI dostosowuje wielkość strony do wielkości wyświetlacza, na jednym urządzeniu ta sama książka może mieć 500str, a na drugim 900str. PDFY mają stałą ilość stron.

Kasiu, czy testowałaś może konwertery z PDFa/DOC na MOBI? Może gdyby poszukać dobrego PDFa/DOC z Biblią z przepisami to taki konwerter by zrobił dobrą Biblię w MOBI.

Kasia

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Kasia » 2019-06-18, 22:02

Dominik pisze: 2019-06-18, 21:51 Kasiu, czy testowałaś może konwertery z PDFa/DOC na MOBI? Może gdyby poszukać dobrego PDFa/DOC z Biblią z przepisami to taki konwerter by zrobił dobrą Biblię w MOBI.
Nie korzystam z konwerterów; jeśli mam pliki w formacie PDF, a chcę czytać je na czytniku Kindle, wysyłam je na mail Kindle, wpisując w tytule tematu „Convert” i w ten sposób plik trafia na mój czytnik już w formacie MOBI.

Jeśli mam być szczera, nie podoba mi się ten pomysł. Dlaczego? Bo Biblia w formacie PDF/DOC nie byłaby udostępniona legalnie. I jakoś nie wyobrażam sobie cieszyć się Słowem Bożym ze świadomością, że tak po prostu je sobie w całości wzięłam z internetu. To nie jest w porządku. Na takich działaniach rynek polskich e-booków traci. Ale to już inny temat.

Dominik

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Dominik » 2019-06-18, 22:19

Powoli,,, masz oryginał w domu Biblii? Więc można sobie ją mieć w wersji elektronicznej.
Ja mam Biblie Tysiąclecia w wersji papierowej. Nie widzę problemu w tworzeniu wersji elektronicznej,,, oczywiście bez udostępniania wszystkim.

Kasia

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Kasia » 2019-06-21, 15:14

Dzisiaj przyjechał kurier z Biblią Paulistów z dużą czcionką. :) Cieszę się bardzo!

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Efezjan » 2019-06-21, 20:26

Kasia pisze: 2019-06-21, 15:14 Dzisiaj przyjechał kurier z Biblią Paulistów z dużą czcionką. :) Cieszę się bardzo!
Fajnie, bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że czcionka będzie, jaką chciałaś.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Kasia

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Kasia » 2019-06-21, 22:30

Tak, to jest rozmiar 14, czyli taka, jaką można spotkać w książkach. :)

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Efezjan » 2019-06-22, 15:08

Kasia pisze: 2019-06-21, 22:30 Tak, to jest rozmiar 14, czyli taka, jaką można spotkać w książkach. :)
To teraz 4 rozdziały dziennie i masz Biblię przeczytaną w rok.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Andej » 2019-06-22, 15:28

Kasiu, ostrzegam przed żartem Efezjana. Nigdy nie czytaj na czas, ani na akord. Raczej czytaj po jednym akapicie. Po fragmencie zawierającym jedną myśl. A potem szukaj w internetach dalszej wiedzy na temat przeczytanego fragmentu.
Dyskutuj na tematy ważkie i mniej ważne. O tym co zainteresowało, zaintrygowało czy spodobało się. Dyskutuj o tym, co budzi Twój sprzeciw lub zdziwienie.
Nigdy nie wyznaczaj normy dziennego czytania. Pozwól, aby Bóg Cie w tym prowadził. Ale przed czytaniem, jeśli jeszcze tego nie robiłaś, to przeczytaj kilka pozycji Ropsa. Szczególnie Życie codzienne. Łatwo się czyta. Są wydania pisane większymi literami. A pomaga z rozumieniu Pisma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Kasia » 2019-06-22, 16:09

Nie zamierzam czytać na czas ani w ogóle nie zamierzam wyznaczać sobie jakichkolwiek norm. Poza Biblią czytam książki, a ponieważ moje tempo czytania jest spowolnione, chcę to wszystko ze sobą pogodzić i nie zamierzam wyznaczać sobie jakiegokolwiek czytelniczego celu, żeby się nie zniechęcić. Z doświadczenia wiem, że to nie wychodzi na dobre. Chcę czytać Słowo Boże spokojnie, cieszyć się lekturą, a Duch Święty będzie mnie w tym prowadzić.

Biblia Paulistów, którą od piątku posiadam, ma przystępnie napisane komentarze do każdego rozdziału, co bardzo mnie cieszy. Przypisów brak, ale myślę, że gdyby się znalazły, wówczas Biblia byłaby cięższa. Najwidoczniej wydawnictwo uznało komentarze za ważniejsze od przypisów. Stanowią one pewne podsumowanie każdego rozdziału i mogą pomóc go zrozumieć. Zdarza się, że wprost nawiązują do konkretnych wersów. Muszę tylko kupić jakąś foliową okładkę, bo na razie boję się brać to Pismo Święte do rąk (format A4); oryginalna okładka jest chyba z irchy, a ten materiał łatwo ulega zniszczeniu.

W tym miejscu chciałabym też podkreślić uprzejmość Edycji Świętego Pawła. Kiedy wysłałam do nich e-mail z pytaniem o Biblię z dużą czcionką, odpisali, że taką posiadają i podali numery telefonu do kontaktu. Gdy zadzwoniłam do nich następnego dnia, informując, o co chodzi, odpowiedzieli, że Biblia jest już dla mnie odłożona. W piątek już przyjechał kurier. To bardzo miłe z ich strony.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Andej » 2019-06-22, 16:16

To dobry przykład dbania o klienta. Cieszę się, że się cieszysz.
A co do okładania Biblii, to bardzo dobrze. Oznacza szacunek. Jednak najważniejsze, aby była używana. Aby nie była ozdoba biblioteki, tylko przedmiotem codziennego użytku. taki musi nosić ślady użycia. A ślady te dobrze świadczą o posiadaczu. Czyli Tobie.

Proszę, dziel się z nami swymi refleksjami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Biblia z dużą czcionką

Post autor: Efezjan » 2019-06-23, 12:54

@Kasia Cieszy mnie to, że będziesz czytać Biblię. Nie bój się brać jej do ręki - wiadomo, że od czytania się niszczy. A czytać i rozważać trzeba, bo
1. 'Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa'.
2. Im lepsza nasza znajomość Biblii, tym mniejsza szansa, że nas zwerbują świadkowie Jehowy i inni tzw. biblijni.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”