Adam i Ewa wątpliwości

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Andej » 2020-03-16, 19:41

BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ... Odrzuciłem Biblię lata temu...
Tym samym odrzucając Boga. Przykre.
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...To znaczy, że mam wierzyć w Biblię? ...
Nie tyle w Biblię, ale w Objawienie Boże zawarte w niej. Wierzyć powinno się Bogu, a Biblia jest materiałem źródłowym.
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...Że mam wierzyć, że Bóg był demonem, potworem i innym złem ...
Jeśli uważasz szatana za boga, to podane przymioty są właściwe. A twierdzenie, że Bój jest tym, co piszesz jest bluźnierstwem.
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...Ja odrzuciłem Biblię by trwać przy Bogu. ...
Odrzucajac Biblią-ę odrzuciłeś Boga. Odrzuciłeś miłość, przebaczenie ...
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...Biblia nie ukazuje Bożej dobroci. ...
Uwazasz, że Dekalog nie świadczy o dobroci i miłości? Uważasz, że najważniejsze przykazanie nei świadczy o dobroci i miłości? Jeśli tak, to tragiczne, gdyż oznacza, że nie znasz tych pojęc lub ich znaczenia.
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...Księża mówią, że Bóg nikogo nie odtrąca w co wierzę, ...
Bo Bóg nikogo nie odtrąca. Kocha także Ciebie. Pomimo tego, że Go odtrącasz. Świadczy o tym ten permanentny atak na Niego i na Jego objawienie.*
BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:28 ...I czy ci księża też nie odrzucili Boga skoro swoim słowem sprzeniewierzyli się Bogu?
Niestety, wciąż są tacy, którzy porzucają stan kapłański. I przechodzą do obozu zwalczającego Boga i ludzi w Niego wierzących.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

BlackFox

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 19:54

Andej: Ty nic nie kumasz...

Jak mówiłem, wierzę w Boga. Modlę się do Niego każdego dnia... A co do zła. Nie mówię o Dekalogu tylko o reszcie jak prawu miłości które tak naprawdę było prawem mordu i krwi. Ale Ty nie chcesz widzieć tego zła zawartego w Biblii... Czy czymś dobrym było wybicie egipskich dzieci za grzech faraona, który jak opisuje Księga Wyjścia został popełniony za sprawą Bożego czynu?

Ja właśnie chcę wierzyć w to, że Bóg jest dobrocią i miłością. Biblia temu niestety przeczy. Bo czy nie jest zaprzeczeniem Bożej dobroci i miłości historyjka gdzie Bóg zabija człowieka bo nie chciał wziąć za żonę szwagierki po zmarłym bracie, albo człowieka bo zbierał drwa w szabat?

Otwórz swoje oczy! Nie wszystko co jest w Biblii jest dobre... W Biblii jest sporo zła, zła tak wielkiego, że ja, ten który podąża za Bogiem nie może uwierzyć, że Bóg mógł się go dopuścić.

A co do kapłanów. Wyraźnie powiedziałem, że oni mówią, że Bóg nie odtrąca nikogo... Ale Biblia mówi o tym, że Bóg odtrącił Saula, skoro Biblia to Jego słowo to czy herezją nie jest gadanie, że nikogo nie odrzuca?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-16, 21:03

Odrzuciłeś Biblię ze względu na swoją ignorancję, a nie jej znajomość.
Tyle.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 21:14

Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-16, 21:03 Odrzuciłeś Biblię ze względu na swoją ignorancję, a nie jej znajomość.
Tyle.
Moim skromnym zdaniem On jej nie odrzucił. On ją "trawi".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Andej » 2020-03-16, 22:02

BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:54 ... Jak mówiłem, wierzę w Boga. ...
Żaba kuma, ja nie.

Nie chodzi o to, by mówić. Ja mogę powiedzieć, że jestem kosmitą - ale to nie zmienia rzeczywistości. Mt 7,21 Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie, wejdzie do królestwa niebieskiego, ale ten, co czyni wolę Ojca mego, który jest w niebiosach, ten wejdzie do królestwa niebieskiego.

W Boga nie trzeba wierzyć, a należy wierzyć Bogu. A wierzyć Bogu, to realizować Jego wolę.

Kim jest Bóg? Jaki jest Bóg? Skąd cokolwiek o Nim wiesz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-16, 22:05

sądzony pisze: 2020-03-16, 21:14
Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-16, 21:03 Odrzuciłeś Biblię ze względu na swoją ignorancję, a nie jej znajomość.
Tyle.
Moim skromnym zdaniem On jej nie odrzucił. On ją "trawi".
Nie sądzę. Zamiast trochę poczytać i wejść w rozumienie, przepisuje tu nam oklepane zarzuty z ateistycznych stronek.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 22:09

Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-16, 22:05
sądzony pisze: 2020-03-16, 21:14
Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-16, 21:03 Odrzuciłeś Biblię ze względu na swoją ignorancję, a nie jej znajomość.
Tyle.
Moim skromnym zdaniem On jej nie odrzucił. On ją "trawi".
Nie sądzę. Zamiast trochę poczytać i wejść w rozumienie, przepisuje tu nam oklepane zarzuty z ateistycznych stronek.
Wolę dostrzegać w nim niezrozumienie niźli prowokację.
Myślę, że to młody człowiek, młodość ma swoje prawa.
Każdy z nas był buntownikiem.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

BlackFox

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 22:32

Marek: Jak uważasz. Przy okazji. Obrażasz mnie za sam fakt, że wyrażam swoją opinię. Czy takiej miłości nauczają Bóg i Jezus?

Andej: Czyli jak nie będę żył zgodnie z Biblią to pójdę do piekła tak? Czy zatem mam być pedofilem, ciemiężyć niewolników, zabijać innowierców, dręczyć dzieci itp skoro prawo Mojżesza to dopuszczało?

Marek: Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu. Nie wiem jak czytasz Biblię... Ale ja zawsze uważałem, że krzywdzenie i zabijanie jest złe, a Ty nawet nie umiesz tego dostrzec... Nie umiesz dostrzec, że to jest napisane w Biblii... Czy Ty umiesz nazywać rzeczy po imieniu?

Nie czytam stron dla ateistów... Ja nazywam rzeczy po imieniu. Gdybym był ateistą to nie mówiłbym, że kocham Boga. Mówiłbym, że Bóg nie istnieje. A takie słowa nie padły.

Sądzony: Niezrozumienie? A co tu jest rozumieć? Jeśli umie się nazywać rzeczy po imieniu to każdy wie co jest dobre, a co złe.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 22:47

BlackFox pisze: 2020-03-16, 22:32 Sądzony: Niezrozumienie? A co tu jest rozumieć? Jeśli umie się nazywać rzeczy po imieniu to każdy wie co jest dobre, a co złe.
Kwestia dobra i zła nie wynika z tego co przeczytasz w Biblii
a w Sobie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

BlackFox

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 22:51

Wiem, wiem... Ale jeśli tak twierdzisz to dlaczego bronisz Biblię?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 22:56

Biblia tak jak i kościół instytucjonalny jest częścią tego w co wierzę. A wierzę w Boga, a co za nim idzie:
w człowieka, sakramenty, Słowo Boże, Jezusa Chrystusa, księży (nie ważne jacy są), w jedność chrześcijan, w papieża ...
wiara pozwala mi "łykać" nawet niedoskonałość tego czym się prezentuję.

Kochać idealną żonę to banał.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-03-17, 00:18

BlackFox pisze: 2020-03-16, 22:32 Marek: Jak uważasz. Przy okazji. Obrażasz mnie za sam fakt, że wyrażam swoją opinię. Czy takiej miłości nauczają Bóg i Jezus?
Szantaż moralny? Za stary jestem na takie wisty.
Jesli mowa o obrażaniu, to niezależnie od tego, czy Twoje zarzuty wynikają z ignorancji, czy z inspiracji (czy z obu) obrażasz - i to nie tylko naszą wrażliwość, ale Boga.
Nie byłbym tak surowy, gdybyś przyszedł i powiedział "nie rozumiem, wytłumaczcie".
Ale skoro z głebi swojej ignorancji od razu wyjeżdżasz z zarzutami (i to, jak wykazałem w kilku wątkach, delikatnie mówiąc, fałszywymi) to nie spodziewaj się miziania pod hasłem "ach, ach tacy surowi jesteście, nie kochacie mnie".
Szurasz, a potem płaczesz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Dezerter » 2021-01-16, 23:09

Chcę się podzielić ciekawą egzegezą biblijna wartą utrwalenia i rozpowszechnienia, bo mądra
Rozważania ta temat słów z Rdz 2

21 Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał wyjął jedno z jego żeber11, a miejsce to zapełnił ciałem. 22 Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę.

„Bóg nie uczynił kobiety z głowy mężczyzny, by nad nim nie dominowała,
nie stworzył jej z jego stop, aby mąż jej nie poniżał i nie deptał,
ale uczynił ją z jego boku, aby była mu równą,
stworzył ją z tej części ciała mężczyzny, która jest pod ramieniem, aby ją ochraniał,
i z tej części, która znajduje się blisko jego serca, aby ją czule kochał.”
Św. Tomasz z Akwinu
Ostatnio zmieniony 2021-01-16, 23:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Dezerter » 2021-02-13, 17:10

Pewnie niewielu widziało ten obrazek a daje on wyobrażenie jak starożytni Żydzi, a więc i autorzy Księgi Rodzaju wyobrażali sobie świat/ Ziemię. Po obejrzeniu go całkowicie inaczej się czyta i rozumie opis stworzenia, czy historie potopu.
Obrazek

Ps. poprawiłem
Ostatnio zmieniony 2021-02-13, 21:03 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Adam i Ewa wątpliwości

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-02-13, 20:21

Forum nie wyświetliło obrazka @Dezertera z chomikuj, ale znalazłem go gdzie indziej Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”