Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Ogólnie o Biblii. Dlaczego powinniśmy Ją czytać, jak powinno się czytać Pismo Święte, itp.
BlackFox

Re: Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 19:46

Andej: Nie módl się o mnie. Ja tutaj nikogo nie nienawidzę, to raz. Dwa, ufam Bogu. Trzy, pogląd który omawiasz to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, same kościoły mówią, że jest to grzech niewybaczalny.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Post autor: Andej » 2020-03-16, 19:53

BlackFox pisze: 2020-03-16, 19:46 Andej: Nie módl się o mnie. Ja tutaj nikogo nie nienawidzę, to raz. Dwa, ufam Bogu. Trzy, pogląd który omawiasz to grzech przeciwko Duchowi Świętemu, same kościoły mówią, że jest to grzech niewybaczalny.
Permanentny atak na Kościół, czyli na osoby należące do Kościoła jest więcej niż aktem niechęci. Uważam, że jest przejawem nienawiści. [Przykre skojarzenie (nie chcę urazić, ale ostrio się nasuwa), ale podobnie rozumowali ubecy.]

Gdybyś ufał Bogu, ufałbyś temu, co nam przekazał. Temu, jak się nam objawił.

Ostatnim zdaniem stawiasz się na równi z Bogiem. To przejaw zarozumiałości graniczącej z bluźnierstwem. (A kościoły nie mówią - jeszcze nie słyszałem o takim zjawisku.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

BlackFox

Re: Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Post autor: BlackFox » 2020-03-16, 19:55

Andej: To skoro mam ufać Słowu Bożemu to znaczy, że mam wierzyć, że Bóg jest potworem który w Księdze Wyjścia zabił dzieci za grzech kogoś kto przez Niego został zmuszony do bycia grzesznikiem?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Post autor: Andej » 2020-03-16, 20:04

Zapewne oskarżasz Boga także o morderstwa w obozach koncentracyjnych, łagrach, jazdę po pijanemu, złodziejstwo ...
To jakaś obsesyjna nienawiść do Boga, aby oskarżać Go o zbrodnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13757
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Bicie dzieci wg Biblii. Tak czy Nie?

Post autor: sądzony » 2020-03-16, 21:53

Bicie. Oj nu nu nu.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Biblia, Nowy Testament i Stary Testament”