Święta nakazane 2020

ODPOWIEDZ
Dominik

Święta nakazane 2020

Post autor: Dominik » 2020-06-11, 13:27

Święta nakazane w Kościele Katolickim w 2020 r.
  • 1 stycznia (środa) - Świętej Bożej Rodzicielki (Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi)
  • 6 stycznia (poniedziałek) - Trzech Króli (Objawienie Pańskie)
  • 12 kwietnia (niedziela) - Wielkanoc
  • 24 maja (niedziela) - Wniebowstąpienie Pańskie
  • 11 czerwca (czwartek) - Boże Ciało (Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa)
  • 15 sierpnia (sobota) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
  • 1 listopada (niedziela) - Wszystkich Świętych
  • 25 grudnia (piątek) - Boże Narodzenie (pierwszy dzień)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: Dezerter » 2020-06-11, 15:14

Mało - myślałem, że więcej ich jest
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: Dominik » 2020-06-11, 18:48

Może nie zwracasz uwagi czy święto jest nakazane, idziesz i już.

Miał być to temat bez dyskutowania, same informacje, ale może tak będzie lepie. Piszmy.
Pierwszy post będę aktualizował o nowe informacje jak będzie trzeba.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-11, 23:33

ja tez myślałam, ze więcej

są tez święta nie nakazane ale do uczestnictwa których zachęcają kapłani. w sumie na nigdy nie patrzyłam czy obowiązkowe czy nie - święto zawsze kojarzyło mi się z pójściem na msze. Oczywiście teraz jest inaczej bo mam inne podejście no ale mimo wszystko. Wątek bardzo przydatny. Sama ostatnio szukałam bo opuściłam pewną msze i bałam się że była nakazana dlatego fajnie ze się pojawił.
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

Awatar użytkownika
marcin07
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 254
Rejestracja: 26 kwie 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: marcin07 » 2020-06-12, 06:48

A jak zaliczyć Wigilie , poniedziałek wielkanocny ?
Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Mt. 7,21

Magnolia

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: Magnolia » 2020-06-12, 08:45

Wigilia jak sama nazwa wskazuje to wieczór przed wielkim świętem, a poniedziałek wielkanocny nie jest świętem nakazanym, podobnie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Jeśli w Wigilie idziemy na pasterkę, która odbywa się w okolicach północy, to "zalicza się "jako msza św świąteczna.

Niezapominajka
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 644
Rejestracja: 28 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 160 times

Re: Święta nakazane 2020

Post autor: Niezapominajka » 2020-06-12, 12:53

Magnolia pisze: 2020-06-12, 08:45 Wigilia jak sama nazwa wskazuje to wieczór przed wielkim świętem, a poniedziałek wielkanocny nie jest świętem nakazanym, podobnie drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.
Jeśli w Wigilie idziemy na pasterkę, która odbywa się w okolicach północy, to "zalicza się "jako msza św świąteczna.
właśnie już kiedyś słyszałam ze idąc na pasterkę nie mam obowiązku iść w Boże Narodzenie (nie idąc w Boże Narodzenie nie mam grzechu, gdyż uczestniczyło się w Pasterce) ale nie byłam pewna czy to prawda

dzięki Magnolia za tą informacje :)
Oz 11:4 bt5 ~ Pociągnąłem ich ludzkimi więzami, a były to więzy miłości. Byłem dla nich jak ten, co podnosi do swego policzka niemowlę - schyliłem się ku niemu i nakarmiłem je.

ODPOWIEDZ