Grzech onanizmu

ODPOWIEDZ
człek

Grzech onanizmu

Post autor: człek » 2020-09-12, 20:48

Dzień dobry,
dzisiaj myjąc się, myłem również moje miejsce intymne.
Dostałem chwilowej erekcji. Następnie przestało potem znowu jej dostałem. Po chwili nasienie zaczęło mi wypływać po czym przestało i przemyłem wodą. Erekcja dalej się utrzymywała i nagle dostałem wytrysku nasienia. Nie masturbowałem się i o niczym co podnieca nie myślałem. Czy jest to grzech?

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Grzech onanizmu

Post autor: Morkej » 2020-09-12, 21:34

Dość dziwnie to wygląda, ale jeśli nie myślałeś o rzeczach erotycznych i nie miałeś pojęcia, że ta niekontrolowana erekcja zakończy się wtryskiem, to grzechu masturbacja tutaj nie widzę.

Może ksiądz rozjaśni Ci bardziej @xdiec29
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

człek

Re: Grzech onanizmu

Post autor: człek » 2020-09-12, 21:36

Ja nawet nie miałem zamiaru popełnić grzechu bo chcę iść do komuni

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1722
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 353 times

Re: Grzech onanizmu

Post autor: Morkej » 2020-09-12, 21:42

Pytasz się, czy zaistniała sytuacja mogła być grzechem. Dlatego mówię, że nic co mogło by powodować u Ciebie grzech, nie widzę. Choć z drugiej strony to dla mnie dziwne, że wtrysk wystąpił tak bez powodu.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

człek

Re: Grzech onanizmu

Post autor: człek » 2020-09-12, 21:45

@xdiec29 prosiłbym o odpowiedź

Magnolia

Re: Grzech onanizmu

Post autor: Magnolia » 2020-09-13, 08:05

Nie ma ani intencji popełnienia grzechu, ani działania, które mogłoby być grzeszne - dlatego nie ma przesłanek aby to nazwać grzechem.
Grzech musi być świadomym i dobrowolnym działaniem, nie ma w opisanej sytuacji ani jednego ani drugiego.
Stało się to bez udziału woli, organizm się sam oczyścił.
Można iść do komunii św. bo niczego złego ty nie zrobiłeś.

xdiec29
Początkujący
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 4 cze 2020
Lokalizacja: Południe
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 41 times

Re: Grzech onanizmu

Post autor: xdiec29 » 2020-10-19, 11:29

Więc jeśli chodzi o zwyczajne mycie się, bez ukierunkowanego działania, czy też bez masturbacji to nie jest grzech, a czasami wynika z naturalnych reakcji organizmu.
Jednak jeśli przed kąpielą w jakiś sposób ktoś się pobudza się np. poprzez nieczyste myśli, nieskromne filmy to już inna sprawa.

afilatelista_michal

Re: Grzech onanizmu

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-19, 12:08

Widzę że ten sam temat jest w kilku wątkach, a tutaj padło więcej odpowiedzi, więc przeklejam swoją:

"Lol. Ja Ci nie powiem czy to grzech czy nie, ale to zupełnie naturalne. Spermę ciągle produkujesz i prędzej czy później się stamtąd wydostanie.
To u Ciebie to preejakulat. Naturalny lubrykant."

Dodano po 3 minutach 13 sekundach:
Morkej pisze: 2020-09-12, 21:42 Pytasz się, czy zaistniała sytuacja mogła być grzechem. Dlatego mówię, że nic co mogło by powodować u Ciebie grzech, nie widzę. Choć z drugiej strony to dla mnie dziwne, że wtrysk wystąpił tak bez powodu.
Z tego co on pisze, to nie był wytrysk. Ale wytrysk też może nastąpić bez powodu u młodej osoby. Nastolatek nad tym nie panuje.

ODPOWIEDZ