Czy to Masturbacja i czy to grzech

ODPOWIEDZ
Katrin

Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Katrin » 2020-11-10, 07:37

Witam. Mam 18 lat. Opiszę swoją sytuację. Jakies 4 miesiące temu leżąc na łóżku i chcąc się rozbudzić,wyciągłam ręce do góry i stało sie coś dziwnego bo poczułam ścisk w kroczu. Robiłam tak może potem 2 razy mimowolnie. Czułam że to złe i nawet sprawdziłam czy to masturbacja. Ale doszłam do wniosku że nie i o tym zapomniałam. Niestety w moje 18 urodziny 23 września znowu tak zrobiłam przypadkiem. Potem też tak kilka razy. Z ciekawości chciałam zobaczyć czy może nie jesten na coś chora i sprawdziłam w Google to co robię i wychodziło mi tylko masturbacja. No i niestety zaczęłam sprawdzać czy to na pewno to i zaczęłam o tym czytać coraz więcej (nie miałam złych intencji chciałam tylko się dowiedzieć co się ze mną dzieje). Tam pisało że ktoś krzyżował nogi i niestety tak spróbowałam (nie wiem czemu) lub że się wkłada coś między nogi (gdzieś ta może ciekawość zwyciężyła). Kiedy się dowiedziałam że to może być to. Czułam się z tym okropnie. Jestem osobą dosyć wierzącą i czuję się źle,nienawidzę siebie za to. Zawsze uważałam że to obrzydliwe i mnie to nie dotyczy. Od tamtego czasu nie mogę przestać o tym myśleć ciągle płaczę 😪. Nie pomaga mi też to że mam ciężką sytuację rodzinną bo mój ojciec jest alkoholikiem i jestem osobą bardzo nerwową. No ale wracając do tematu niestety teraz tak robię że mimowolnie lub świadomie krzyżuje nogi i tak robię ale siedząc np. prawie codziennie (chyba ze strachu przed tym). Nie robię tak jak na początku. Ale uważam że robię tak bo o tym myślę. Wcześniej nie myśląc o tym nie zastanawiałam się nad tym. Dowiedziałam się o masturbacji jak wygląda niecały rok temu😂.Ja tak robię kilka sekund (i kiedy orientuje się że to robię przestaje), a na internecie pisze że to trwa dużo dłużej. Nie odczuwam żadnej radości ani przyjemności,jedynie złość na siebie. Nie wiem czy to to ale przeraża mnie to że czuje że stymuluje krocze w jakiś sposób.
Kiedyś czytając o masturbacji pisało że sie używa rąk czy innych rzeczy a ja nigdy czegoś takiego nie robiłam. Pisałam na wielu forum ale nikt mi nie odpisał a ja potrzebuję porady żeby zrozumieć co się ze mną dzieje. Przeraża mnie to że nic nie wiem. Chciałabym wiedzieć czy to na pewno masturbacja i czy mam grzech ciężki??? Jak zapomnieć ?
Chcę po prostu przestać o tym myśleć i czuć się jak śmieć.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Tek de Cart » 2020-11-10, 12:24

nawet w naturalnym świecie (co przecież zaznaczyłeś @afilatelista_michal ), masturbacja może być czymś złym - może stać się uzależnieniem, błędnym sposobem radzenia sobie ze stresem, błędnym sposobem przeżywania przyjemności itd

i to w zasadzie wystarczy by uznać, że nie ma potrzeby rozbudzać tego typu działań.

w świecie duchowym chodzi o Miłość - czyli relację międzyosobową. Masturbacja nie jest związana z relacją międzyosobową, a wręcz może spowodować problematyczne widzenie innej osoby, więc chociażby z tego powodu nie jest popierana przez osoby wierzące.

natomiast co do sytuacji @Katrin - nie przykładaj do tego aż tak wielkiej wagi. Naturalne reakcje organizmu nie są czymś grzesznym, podobnie jak sny - bo moralne są tylko działania świadome. Jeśli nie rozbudzasz świadomie pragnienia/pożądania, a wręcz świadomie kontrolujesz reakcje - to bardzo dobrze. Panowanie nad swoimi popędami jest czymś dobrym (i to bez względu na wiarę).

Nie traktuj tego co opisałaś jako grzech, nie uważaj się za jakąś 'gorszą' - jesteś zupełnie normalna, i jak każdy normalny człowiek podlegasz działaniu popędów. Tak samo jak masz odczucie głodu - nie znaczy to że natychmiast musisz rzucić się na jedzenie przecież, albo że z tego powodu jesteś jakimś złym człowiekiem. Grzechem byłoby jakbyś pod wpływem impulsu głodu, bez opanowania rzucała się na jedzenie, tylko po to żeby je za chwilę zwymiotować (chociaż przy systematyczności można by już to chorobowo traktować => bulimia)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Katrin

Re: Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Katrin » 2020-11-10, 13:57

Ale czy to na pewno masturbacja??

Dodano po 2 minutach 50 sekundach:
Moja mama mówi że bym się nie przejmowała, że to może nie to.ale ja mam to poczucie gorszej

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Proszę o odpowiedź osoby wierzące też

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Wiem że powtórzyłam tamto pytanie,ale chcę się upewnić że to na pewno to..czy to nie jest coś innego

Katrin

Re: Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Katrin » 2020-11-11, 10:10

Hm??

Katrin

Pytanie do poprzedniego postu masturbacja

Post autor: Katrin » 2020-11-11, 10:21

Chciałam ponowić pytanie. Proszę o odpowiedź wierzące osoby. Wiem że zadaje znowu to pytanie.wiem że może to naiwne ale gdzieś się łudzę może że sobie tylko wmawiam. Czy to co opisałam w moim poprzednim poście to na pewno masturbacja?? Czy to grzech? Skoro trwa to tylko 5 sekund może a potem przerywam jak się orientuję co się dzieje.

Dominik

Re: Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Dominik » 2020-11-11, 10:30

Podnosisz ręce do góry i .... orgazm?
Może jakieś nasze kobiety na forum się wypowiedzą?

Wydaje mi się, że przy przeciąganiu mogą się napinać różne mięśnie, ścięgna i coś tam może się napiąć,,, ale czy aż tak?

Katrin

Re: Czy to Masturbacja i czy to grzech

Post autor: Katrin » 2020-11-11, 10:34

Tak
Tylko nie wiem czy Dominik czytałeś mój post. ??

Dodano po 41 sekundach:
Robię to teraz inaczej..najpierw przeczytaj mój pierwszy post i wtedy odpowiedz

Dodano po 23 sekundach:
Poza tym mówiłam że nie mam żadnego orgazmu

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytanie do poprzedniego postu masturbacja

Post autor: ToTylkoJa » 2020-11-11, 10:56

Misia, zadanie drugi raz tego samego pytania nie przyniesie nowego skutku. Możesz cofnąć się do poprzedniego postu i przeczytać odpowiedzi ponownie, nic się nie zmieniło.

Katrin

Re: Pytanie do poprzedniego postu masturbacja

Post autor: Katrin » 2020-11-11, 11:07

Świetnie 😠😳

ODPOWIEDZ