Czy Bóg mnie ukarał?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Piootr » 2021-06-28, 16:38

Witam
Wczoraj nie mogłem spać i się zmasturbowalem żeby móc zasnąć. Zamierzałem w środę pójść do spowiedzi żeby mieć znów czystą duszę. Niestety dzisiaj całkowicie zawalilem jeden egzamin na uczelni. Czy Bóg mnie za to ukarał?

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: lambda » 2021-06-28, 16:52

Piootr pisze: 2021-06-28, 16:38 Witam
Wczoraj nie mogłem spać i się zmasturbowalem żeby móc zasnąć. Zamierzałem w środę pójść do spowiedzi żeby mieć znów czystą duszę. Niestety dzisiaj całkowicie zawalilem jeden egzamin na uczelni. Czy Bóg mnie za to ukarał?
Zawalenie egzaminu to pewnie skutek braku nauki na niego.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-28, 16:55

Piootr pisze: 2021-06-28, 16:38 Niestety dzisiaj całkowicie zawalilem jeden egzamin na uczelni. Czy Bóg mnie za to ukarał?
Raczej nie. Pan Jezus na Ciebie czeka, chce Cię obdarzyć miłosierdziem, a nie utrudniać Ci zdanie egzaminu. Nie doszukujmy się we wszystkich niepowodzeniach kary Bożej. Myślę, że Pan Jezus, także gdy jesteśmy w grzechu ciężkim, wciąż nas wspiera i się nami opiekuje. Więc ufaj Mu zawsze, że Cię kocha i wspiera.Wielokrotnie prosiłam Boga o pomoc w nauce, będąc w grzechu ciężkim, nie zawsze to pomagało, bo po prostu np. mało umiałam na ten egzamin. Ale często też było tak, że mimo utraty łaski uświęcającej, Pan Jezus mi bardzo pomagał, a potem byłam zdziwiona, że mimo tego, co zrobiłam złego, On wciąż się o mnie troszczy w takich drobiazgach jak egzamin. I ta wdzięczność mnie do Niego odrobinkę zbliżała.
Może po prostu nie prosiłeś Go o pomoc w egzaminie i nie byłeś wystarczająco przygotowany albo wykładowca dał dziwne pytania. Albo z powodu tego grzechu byłeś trochę zestresowany lub roztargniony, tak czasem działa nasza psychika. Nie przejmuj się tym, nie doszukuj się w tym "działania" Boga, bo to pewnie zwykły przypadek.
Spokojnie przygotuj się w wakacje na termin poprawkowy, poproś Pana Jezusa o pomoc w nauce i nie martw się, to tylko jedna poprawka. I tak naprawdę dobrze Ci poszły te egzaminy, większosć zdałeś w pierwszym terminie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Morkej » 2021-06-28, 17:05

Nie możesz powiedzieć, że Bóg Ciebie ukarał, ponieważ tak nie jest. Grzech sprawia, że oddalamy się od Boga, a tym samym otwieramy się na działanie złego. Pan często dopuszcza w naszym życiu jakieś negatywne sytuacje i porażki, aby uświadomić nam nasz błąd i złą drogę, którą obraliśmy. Musimy odczuć konsekwencje naszych działań - jak kubeł zimnej wody - aby zorientować się, że robimy coś nie tak.
Jednak w Twoim przypadku najpewniej tak nie jest. Nie doszukuj się tutaj Jego interwencji.

Wiesz, że postąpiłeś niewłaściwie, zdajesz sobie z tego sprawę. Słusznie czynisz, że chcesz udać się z tym jak najszybciej do spowiedzi.
Nie zamartwiaj się też tym, że ten egzamin wypadł nie tak, jak byś chciał. To nie koniec świata, a przecież masz na spokojnie możliwość przystąpienia do jego poprawy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Piootr » 2021-06-28, 19:37

Dziękuję za miłe słowa. Jutro z samego rana biegnę do spowiedzi, bo nie mogę wytrzymać tego braku stanu łaski uświęcającej.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Jozek » 2021-06-29, 02:08

A ja napisze ci cos niemilego, bo to ty sam siebie ukarales, bo zamiast sie uczyc myslales o masturbacji, do tego stopnia ze nie pozwalalo ci to zasnac.
Masturbacja powoduje przede wszystkim oslabienie organizmu, bo organizm musi pozniej nadrobic zapas nasienia, na ktorego produkcje zuzywa najlepsze i najbardziej energetyczne skladniki ktore ma dostepne i z tego powodu nastepuje oslabienie organizmu, a skutkiem oslabienia jest oslabienie wszelkich innych jego funkcji laczne z odpoczynkiem i mysleniem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-29, 08:21

Myślę Józku, że Twoje wnioski są... cokolwiek za daleko idące.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Czy Bóg mnie ukarał?

Post autor: Piootr » 2021-06-29, 10:07

Może nie tyle myślałem, co chciałem się uspokoić. Modliłem się też tamtej nocy, ale była już godzina 1:00 i nadal nie mogłem spać. Dopiero jak zrobiłem ten haniebny czyn to zasnąłem. Tak czy inaczej byłem dziś u spowiedzi. Nadal żałuje tego, że w tak głupi sposób zerwałem stan Łaski Uświęcającej, ale po spowiedzi poczułem wielką ulgę, że ten grzech już na mnie nie ciąży.

ODPOWIEDZ