Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Miejsce dla użytkowników należących do katolickiej listy dyskusyjnej Katolicy2 na Yahoo ([email protected])
Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2021-02-22, 21:57

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić:
Uwaga przechodzę teraz do zagadnień poważnych i istotnych. Otóż w roku 1920 światły Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Polski maszerował na Warszawę z postępową ofertą wyzwolenia z ucisku i wydarcia kopalń. Folwarki, lasy też miały być wydarte. Aby zrozumieć obecne wydarzenia trzeba pojąć, że ludzie nie chcieli wyzwolenia z ucisku paskarzy i zgrai Piłsudskiego. Jakby chcieli - to powszechnego oporu by nie było i nie pokonalibyśmy lewicy. Krwiopijców ludzie chcieli.

Podobnie obecnie światłe postulaty lewicy są odrzucone. Kariera pogrobowca owego Polrewkomu czyli Tymczasowego Komitetu zakończyła się. Rada Konwulsacyjna przy Strajku Kobiet się to nazywa chyba jeszcze. Boniego tam wzięli i się dziwią. Ludzie u nas rozumieją, że za postulatami wyzwolenia paskarzy szła praktyka terroru i mordowania endeków. Teraz postulują na razie likwidację Ronda Dmowskiego w warszawie, jako jednego z Ojców Niepodległości. A owi Ojcowie przyczynili się do odrzucenia oferty Marchlewszczyzny, co wywołuje furię lewactwa.

Naród nas odczuł jaki jest sens postępowych postulatów postępu i dlatego jest przeciw.

Wyjaśnienie:
Aby zrozumieć o co sie rozchodzi z Deonem i innymi takimi zjawiskami trzeba popatrzeć na owe czasy Bitwy Warszawskiej.

1. Oferta lewacka.
2. Jej prawdziwy sens.
3. Przyczyny oporu społeczenego.

Jeszcze analiza kuszenia w Raju, ale mnie się nie chce. To jakiś teolog powinien się przyłożyć.
Trzecią kwestią którą poruszę jest Małapucy Chałos.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Mądrość etapu

Post autor: SmokEustachy » 2021-02-25, 14:40

Towarzysz Lenin objawił prawdę taką, że rewoluca składa się z etapów. Każdy etap ma swoje prawdy, cele, środki, metody. Po przejściu do następnego etapu prawda poprzedniego staje się kłamstwem itd. Ponieważ jesteśmy rewolucyjnie do tyłu przeto ratunkiem naszym jest pokazywanie patologii następnych etapów. Czyli sytuacji z krajów gdzie dalej zaszło. Informacje takie, jako przyszłościowe, budzą ataki furii u tamtych. Nie możemy być tu tylko reaktywni ale uprzedzająco musimy działać. Doszło już u nas do profanacji więc wiarygodne są informacje o docelowym modelu ekscesów, czyli podpalenia kościołów, dewastacje itp. Pokazać można początkowe ściemy i dalszą ich ewolucję. Znaczące elementy jak wywalenie Navratilowej. Navratilova została na wcześniejszym etapie i ośmielila się upomnieć o prawa kobiet. Parady równości są tylko u nas, gdzie indziej są parady dumy itp.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Mądrość etapu

Post autor: Andej » 2021-02-25, 17:45

SmokEustachy pisze: 2021-02-25, 14:40 Towarzysz Lenin objawił prawdę taką, że rewoluca składa się z etapów.
Niezupełnie. Lenin niczego nie objawił. Ujawnił słabość rządzących i naiwność finansjery. Lenin nie miał związku z żadną rewolucją. Rewolucja Październikowa to propagandowy wymysł sowieckich gebelsów. Nie było czegoś takiego jak rewolucja,. To nawet nie był zamach stanu czy przewrót. To było chytre przejęcie władzy. Dopiero to, zaczęło się dziać potem można nazwać rewolucją, czyli niszczeniem wszystkiego, czego nie da się zagrabić. Oczywiście niszczenie po uprzednim obrabowaniu.
Rewolucja nie składa się z etapów. Rewolucja ma jeden etap: rabowanie zakańczane niszczeniem. Nic więcej. Chyba, że proces rabowania oddzielić od niszczenia. Ale to dość sztuczny podział.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: krystian.zawistowski » 2021-03-04, 20:33

Rewolucja ma jeden etap: rabowanie zakańczane niszczeniem. Nic więcej. Chyba, że proces rabowania oddzielić od niszczenia. Ale to dość sztuczny podział.
Jest jeszcze ten etap przed, jak Lenin i spółka na protestach pokrzykiwali (cóż za ironia)"Precz z karą śmierci przywróconą przez kiereńskiego".
Ostatnio zmieniony 2021-03-04, 20:33 przez krystian.zawistowski, łącznie zmieniany 2 razy.
https://kzaw.pl/
https://www.youtube.com/channel/UCdC4jo ... o3tVw_F3cQ
"I nikt nigdy na próżno nie uciekał się do przemożnego Jej wstawiennictwa, kto z pobożną i ufną modlitwą do Niej się udawał." Pius IX o modlitwie do Maryji

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Andej » 2021-03-04, 20:37

Nie zgadzam się. To nie etap. To metoda. To nawoływanie do niszczenia, tego co istnieje. W tym wypadku konkretnego prawa. Z tym, że nie chodziło tu o to prawo, ale o niszczenie tegoż. I wzbudzanie emocji. Negatywnych emocji. Podburzanie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-04-13, 11:28

@SmokEustachy, przepraszam, że nie na temat, ale muszę to napisać- urocze profilowe, aż mi się memy z Baby Yodą przypomniały :x
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2021-04-22, 00:42

itsjustmemichelle1 pisze: 2021-04-13, 11:28 @SmokEustachy, przepraszam, że nie na temat, ale muszę to napisać- urocze profilowe, aż mi się memy z Baby Yodą przypomniały :x
Też mi sie podoba

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2021-09-27, 14:27


Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Albertus » 2021-09-27, 21:24

SmokEustachy pisze: 2021-09-27, 14:27 Abp Ryś wydał oświadczenie:
https://www.gosc.pl/doc/7129743.Abp-Rys ... nd8HsLDORc
Ciekaw jestem tylko czy młodzieży uczestniczącej w tym wydarzeniu ta forma faktycznie się podobała?Czy taka była ich duchowa potrzeba i czy było to zgodne z ich wrażliwością?

Pytam z ciekawości. Całkiem możliwe że tak. Ale dla pewności pytam. Może ktoś z forumowiczów tam był? Albo jacyś młodzi ludzie się wypowiedzą?
Ostatnio zmieniony 2021-09-27, 21:28 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

orzeszku

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: orzeszku » 2021-09-27, 21:33

Albertus pisze: 2021-09-27, 21:24
SmokEustachy pisze: 2021-09-27, 14:27 Abp Ryś wydał oświadczenie:
https://www.gosc.pl/doc/7129743.Abp-Rys ... nd8HsLDORc
Ciekaw jestem tylko czy młodzieży uczestniczącej w tym wydarzeniu ta forma faktycznie się podobała?Czy taka była ich duchowa potrzeba i czy było to zgodne z ich wrażliwością?

Pytam z ciekawości. Całkiem możliwe że tak. Ale dla pewności pytam. Może ktoś z forumowiczów tam był? Albo jacyś młodzi ludzie się wypowiedzą?
Polecam sekcję komentarzy pod tym nagraniem

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Albertus » 2021-09-27, 21:43

orzeszku pisze: 2021-09-27, 21:33
Albertus pisze: 2021-09-27, 21:24
SmokEustachy pisze: 2021-09-27, 14:27 Abp Ryś wydał oświadczenie:
https://www.gosc.pl/doc/7129743.Abp-Rys ... nd8HsLDORc
Ciekaw jestem tylko czy młodzieży uczestniczącej w tym wydarzeniu ta forma faktycznie się podobała?Czy taka była ich duchowa potrzeba i czy było to zgodne z ich wrażliwością?

Pytam z ciekawości. Całkiem możliwe że tak. Ale dla pewności pytam. Może ktoś z forumowiczów tam był? Albo jacyś młodzi ludzie się wypowiedzą?
Polecam sekcję komentarzy pod tym nagraniem
Zajrzałem. Ale czy to młodzi ludzie tam komentują ?

orzeszku

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: orzeszku » 2021-09-27, 21:49

Częściowo tak, można znaleźć wiele komentarzy osób, które podają swój wiek.

Dodano po 48 sekundach:
Ogólnie ten kanał jest kierowany chyba raczej do młodzieży katolickiej, więc sporo tam młodych ludzi w komentarzach.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Dezerter » 2021-09-28, 20:34

SmokEustachy pisze: 2021-09-27, 14:27 Abp Ryś wydał oświadczenie:
https://www.gosc.pl/doc/7129743.Abp-Rys ... nd8HsLDORc
Po pierwsze, brawo dla Episkopatu i konkretnie biskupa Piotra Gregera, przewodniczącego Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP oraz Pro memoria Komisji na temat integralności Mszy Świętej.
wreszcie nasz episkopat reaguje w sprawie biskupów.
Drugie brawo dla biskupa Rysia, że zrozumiał błąd i przeprosił i powiedzał, że to było jednorazowe.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: Jozek » 2021-09-28, 21:16

Obawiam sie ze pewne niedokladnosci w liturgii beda musialy miec miejsce w zwiazku ze zmieniajacymi sie okolicznosciami. tych zmiennych okolicznosci bedzie coraz wiecej.
Niemniej wazne jest by biskupi i kaplani rozumieli problem i bledow bylo jak najmniej.
moja nauka teologii ma dokladnie to samo na celu, bym nie popelnil bledow gdy zaistnieja nietypowe i zmienne okolicznosci.
Ostatnio zmieniony 2021-09-28, 21:20 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
SmokEustachy
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 15 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 41 times
Been thanked: 33 times

Re: Co się teraz wyprawia? Przyczyny

Post autor: SmokEustachy » 2021-10-15, 23:06

Fajoskie:

ODPOWIEDZ