Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marcin07
Bywalec
Bywalec
Wysłał podziękowań: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: marcin07 » 2020-05-18, 20:49

Ciesze się ze tak łatwo przychodzi Ci zrozumieć Biblie i tak ważne sprawy , przyznaje ze mam z tym problem , jak już pisałem biorę zbyt dosłownie wersety , odbieram pozytywnie pouczenia i wskazówki i po to tu jestem aby zrozumieć pewne zagadnienia.

Nie mówcie więcej słów pełnych pychy,
z ust waszych niech nie wychodzą słowa wyniosłe,
bo Pan jest Bogiem wszechwiedzącym:
On waży uczynki (1 Sm 2, 3).

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
suum.esse
Początkujący
Początkujący
Wyznanie: Katolicyzm
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: suum.esse » 2020-05-18, 20:55

marcin07 pisze:
2020-05-18, 20:49
Ciesze się ze tak łatwo przychodzi Ci zrozumieć Biblie i tak ważne sprawy , przyznaje ze mam z tym problem , jak już pisałem biorę zbyt dosłownie wersety , odbieram pozytywnie pouczenia i wskazówki i po to tu jestem aby zrozumieć pewne zagadnienia.
Szacunek za uczciwe poszukiwanie prawdy. Rzecz w tym, aby czasem dać się poprowadzić, a nie ma lepszego miejsca ku temu, jak właśnie forum katolickie.

Kwestią pragmatyczną jest tu odpowiednia literatura. Przoduje w tym św. Tomasz z Akwinu, a jeśli chodzi o szczegóły tego tematu, polecam cz. I Sumy Teologicznej tegoż autora (q. 43), oraz inne dzieła.
Wymagana jest cierpliwość, wytrwałość.

Pozdrawiam,
suum.esse
Ostatnio zmieniony 2020-05-18, 20:57 przez suum.esse, łącznie zmieniany 1 raz.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ