Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Kamil2

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Kamil2 » 2018-03-15, 11:22

Dezerter pisze: 2018-03-14, 22:06 W którym dniu Bóg stworzył anioły?.
Materie, energie, czas i czasoprzestrzeń Bóg stworzył - na potrzeby tego rozważania upraszczając odpowiem, pierwsza sekunda wielkiego wybuchu to była pierwsza sekunda stworzenia. Czyli Bóg stworzył wszystko w wielkim wybuchu - przed wielkim wybuchem świat materialny znany nam nie istniał (upraszczam) istniał tylko świat duchowy ("Duch unosił się nad wodami"), był Syn zrodzony a nie stworzony i obecny przy stworzeniu.
Odpowiesz wreszcie na moje 2 pytania czy nadal będziesz się sianem wykręcał :ymblushing:

Tertulian coś tam sobie próbował tłumaczyć, ale poparcia w Biblii na to nie znajduje, błądził w wielu rzeczach więc i mógł źle kombinować ze Słowem/Synem - ja na jego teorię nie znajduję potwierdzenia w Biblii.
Dezerterze zastanów się jak Jezus i apostołowie interpretowali stworzenie wszystkiego ? czy pisali gdzieś o teorii wielkiego wybuchu ? przecież posiadali Ducha św w takim stopniu że pewne sprawy rozumieli lepiej aniżeli my dzisiaj . Jak czytamy w 1 rodz Biblii w każdym dniu coś zostało przez Boga stworzone , idąc twoją logiką kiedy Bóg mówił ,, niech powstanie .... to było to następnym wybuchem ? ;)
był Syn zrodzony a nie stworzony i obecny przy stworzeniu.
Tak się składa że zarówno w ST jak i NT dla wierzących był bardzo dobrze znane określanie że coś zostało przez Boga zrodzone
(...) wiem pisałeś już ze 3 razy - to sie troling nazywa i jest karalne, ty byleś ostrzegany wielokrotnie więc otrzymujesz ostrzeżenie- Dezerter
W którym dniu Bóg stworzył anioły?.
Jak czytamy w biblii kiedy Bóg zakładał ziemię to aniołowie już byli przy tym zatem istnieli już przed stworzeniem ziemi ( według twojej teorii ) przed czasem ;)

Hiob 38: Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży?
Odpowiesz wreszcie na moje 2 pytania czy nadal będziesz się sianem wykręcał
Abym odpowiedział na twoje pytanie to najpierw musisz je sformułować napisać konkretnie o co chcesz zapytać

Tertulian coś tam sobie próbował tłumaczyć, ale poparcia w Biblii na to nie znajduje, błądził w wielu rzeczach więc i mógł źle kombinować ze Słowem/Synem - ja na jego teorię nie znajduję potwierdzenia w Biblii.
Dezerterze a czy masz gdzieś jasno napisane w Biblii takie określenie ,, jeden Bóg w trzech osobach '' :-bd choć byś stawał na rzęsach takiego określanie w Biblii nie znajdziesz a jednak przyjmujesz je jako fakt , a to przecieczesz kombinacje soboru Nicejskiego .

Czytając pisma takich ludzi jak Justyn Męczennik , Orygenes , Tertulian , Nowacjan inaczej podchodzili do pochodzenie Syna , a to dowodzi jedynie tego że takiej nauki nie przyjęli od pierwszych chrześcijan
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 14:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-15, 11:25

czy pisali gdzieś o teorii wielkiego wybuchu ? przecież posiadali Ducha św w takim stopniu że pewne sprawy rozumieli lepiej aniżeli my dzisiaj
Co za bzdura. Czy Biblia jest książką w której Bóg przekazuje prawa fizyki, wiadomości na temat budowy kosmosu itd?
Czy przekazał ludziom Prawo Ohma (idąc za Twoim rozumowaniem powinni je znać, skoro byli pod natchnieniem Ducha Świętego)?
Biblia służy do przekazywania informacji teologicznych, a nie przyrodniczych. Mojżesz czy apostołowie nie wiedzieli nic więcej o tym, jak powstał człowiek niż im współcześni.

Kamil2

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Kamil2 » 2018-03-15, 11:30

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-15, 11:25
czy pisali gdzieś o teorii wielkiego wybuchu ? przecież posiadali Ducha św w takim stopniu że pewne sprawy rozumieli lepiej aniżeli my dzisiaj
Co za bzdura. Czy Biblia jest książką w której Bóg przekazuje prawa fizyki, wiadomości na temat budowy kosmosu itd?
Czy przekazał ludziom Prawo Ohma (idąc za Twoim rozumowaniem powinni je znać, skoro byli pod natchnieniem Ducha Świętego)?
Biblia służy do przekazywania informacji teologicznych, a nie przyrodniczych. Mojżesz czy apostołowie nie wiedzieli nic więcej o tym, jak powstał człowiek niż im współcześni.
Bzdurą jest podważaniem tego co podaje Biblia a ty odrzucasz sprawozdawanie Biblijne i tu masz problem , uważasz że gdyby była mowa o wielkim wybuchu to pisarze by o tym zapomnieli napisać =))

Abdyjel

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Abdyjel » 2018-03-15, 11:56

Czyli modlił się do Ojca?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-15, 14:14

Kamil2 pisze: 2018-03-15, 11:30
Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-15, 11:25
czy pisali gdzieś o teorii wielkiego wybuchu ? przecież posiadali Ducha św w takim stopniu że pewne sprawy rozumieli lepiej aniżeli my dzisiaj
Co za bzdura. Czy Biblia jest książką w której Bóg przekazuje prawa fizyki, wiadomości na temat budowy kosmosu itd?
Czy przekazał ludziom Prawo Ohma (idąc za Twoim rozumowaniem powinni je znać, skoro byli pod natchnieniem Ducha Świętego)?
Biblia służy do przekazywania informacji teologicznych, a nie przyrodniczych. Mojżesz czy apostołowie nie wiedzieli nic więcej o tym, jak powstał człowiek niż im współcześni.
Bzdurą jest podważaniem tego co podaje Biblia a ty odrzucasz sprawozdawanie Biblijne i tu masz problem , uważasz że gdyby była mowa o wielkim wybuchu to pisarze by o tym zapomnieli napisać =))
Z czego się śmiejesz? Z siebie?
O Prawie Ohma zapomnieli napisać?
Żartowali, kiedy w Księdze Rodzaju przedstawiali kosmos według ówczesnych wyobrażeń - tj. jako pływającą w niewielkim bąblu powietrza, oddzielonym nieboskłonem od "wód górnych" wypełniających cały kosmos?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2018-03-15, 15:20

Kamil2 pisze: 2018-03-15, 11:22
Dezerter pisze: 2018-03-14, 22:06 W którym dniu Bóg stworzył anioły?.
Materie, energie, czas i czasoprzestrzeń Bóg stworzył - na potrzeby tego rozważania upraszczając odpowiem, pierwsza sekunda wielkiego wybuchu to była pierwsza sekunda stworzenia. Czyli Bóg stworzył wszystko w wielkim wybuchu - przed wielkim wybuchem świat materialny znany nam nie istniał (upraszczam) istniał tylko świat duchowy ("Duch unosił się nad wodami"), był Syn zrodzony a nie stworzony i obecny przy stworzeniu.
Odpowiesz wreszcie na moje 2 pytania czy nadal będziesz się sianem wykręcał :ymblushing:

Tertulian coś tam sobie próbował tłumaczyć, ale poparcia w Biblii na to nie znajduje, błądził w wielu rzeczach więc i mógł źle kombinować ze Słowem/Synem - ja na jego teorię nie znajduję potwierdzenia w Biblii.


Dezerterze zastanów się jak Jezus i apostołowie interpretowali stworzenie wszystkiego ? czy pisali gdzieś o teorii wielkiego wybuchu ? przecież posiadali Ducha św w takim stopniu że pewne sprawy rozumieli lepiej aniżeli my dzisiaj . Jak czytamy w 1 rodz Biblii w każdym dniu coś zostało przez Boga stworzone , idąc twoją logiką kiedy Bóg mówił ,, niech powstanie .... to było to następnym wybuchem ? ;)
był Syn zrodzony a nie stworzony i obecny przy stworzeniu.
Tak się składa że zarówno w ST jak i NT dla wierzących był bardzo dobrze znane określanie że coś zostało przez Boga zrodzone
(...) wiem pisałeś już ze 3 razy - to sie troling nazywa i jest karalne, ty byleś ostrzegany wielokrotnie więc otrzymujesz ostrzeżenie- Dezerter


W którym dniu Bóg stworzył anioły?.
Jak czytamy w biblii kiedy Bóg zakładał ziemię to aniołowie już byli przy tym zatem istnieli już przed stworzeniem ziemi ( według twojej teorii ) przed czasem ;)

Hiob 38: Gdzie byłeś, gdy zakładałem ziemię? Powiedz, jeśli wiesz i rozumiesz. (5) Kto wyznaczył jej rozmiary? Czy wiesz? Albo kto rozciągnął nad nią sznur mierniczy? (6) Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny? (7) Gdy gwiazdy poranne chórem radośnie się odezwały i okrzyk wydali wszyscy synowie Boży?
Spróbujmy podsumować twoje poglądy akceptujesz, ze aniołowie byli zanim zaistniała Ziemia i stworzenie :
Jak czytamy w biblii kiedy Bóg zakładał ziemię to aniołowie już byli przy tym zatem istnieli już przed stworzeniem ziemi ( według twojej teorii ) przed czasem ;)
Wreszcie coś rozsądnego i rozumnego zaczynasz pisać - oczywistością więc się staje to, że Syn również był przed stworzeniem Ziemi i czasu- wreszcie coś ustaliliśmy - oczywistą oczywistość, ale dobre i to.
W Naukę i Fizykę odrzucasz - z tego co rozumiem - to wiele wyjaśnia - więc wobec tak jawnej ignorancji na wiedze, brak mi całkowicie jakichkolwiek rozumnych argumentów dla Ciebie - poza dobra radą idź do szkoły - są darmowe licea, szkoły policealne, albo uniwersytety 3 wieku - według twoich potrzeb.
Wielki wybuch był 1 - początek stworzenia materialnego i czasu - Ojciec Syn i Duch przy tym byli - znasz Słowo - więc cała Trójca była przed stworzeniem.
Odpowiesz wreszcie na moje 2 pytania czy nadal będziesz się sianem wykręcał
Abym odpowiedział na twoje pytanie to najpierw musisz je sformułować napisać konkretnie o co chcesz zapytać
Nie odpowiadasz na pytania, które formułuje i zadaje na różne sposoby i tłumaczę, a ty dalej udajesz, że nie rozumiesz, bo byś musiał przyznać, że Syn został zrodzony przed czasem, a więc wszystkie twoje biblijne przykłady odnoszące się do stworzenia w czasie nie mają sensu do Syna zrodzonego PRZED czasem, poza/ponad czasem - sam przyznałeś że tak egzystuje Bóg

Tertulian coś tam sobie próbował tłumaczyć, ale poparcia w Biblii na to nie znajduje, błądził w wielu rzeczach więc i mógł źle kombinować ze Słowem/Synem - ja na jego teorię nie znajduję potwierdzenia w Biblii.
Dezerterze a czy masz gdzieś jasno napisane w Biblii takie określenie ,, jeden Bóg w trzech osobach '' (...)
Nie odwracaj kota ogonem- głosisz NIEBIBLIJNĄ naukę - dzięki że przyznajesz.

Na pytanie dlaczego Jezus przed pojmaniem gdy wypowiedział JA Jestem, to pobożni żydzi padli na kolana/twarz - była to oczywista reakcja na obecność Boga -, by rozmyć oczywisty powód - ty mi podajesz 10 cytatów o tym, że żydzi kłaniali się królom, sędziom i prorokom - chcesz powiedzieć, że ci co przyszli pojmać, zbić, wyszydzić i opluć bluźnierce Jezusa ... najpierw oddali mu cześć i padli na twarz ;) :)) - wybitny egzegeta z ciebie :-q

Kolejny twój argument Elohim - ponad wszelka wątpliwość w ST był tak nazywany Bóg Najwyższy (nie tylko on - to prawda) - nazwanie więc Jezusa Elohim - daje mam spore przesłanki do jego Boskości.

Argument- był mniejszy od Ojca - bo "uniżył samego siebie nie skorzystawszy z Boskiej pozycji uniżył samego siebie, by stać się człowiekiem z jego ograniczonością i pokornie podął misję odkupienia ludzkości pokazania nam wzoru do naśladowania więc modlił się do Ojca, byś ty i ja mieli wzór jak się modlić. Na końcu jednak Bóg go wywyższył ponad wszystkie stworzenie.

Chcesz to wierz dalej w Dwójce w Boga mniejszego :-o i Boga większego - zostałeś pouczony wielokrotnie , że to niebiblijne, sprzeczne z tradycją judaizmu i chrześcijaństwa - my wyznajemy tak jak biblia, judaizm i chrześcijaństwo - Jest Jeden Bóg.
W ostatnich postach ze mną wyraźnie wykazałeś, że nie chcesz podjąć szczerej dyskusji, nie odpowiadasz na pytania, lub unikasz odpowiedzi zmieniając temat. Jedyne co robisz w wątkach o Trójcy to wklejasz ciągle te same cytaty łamiąc regulamin w 2 punktach :
§ 4
Każdy uczestnik ma prawo do wyrażania swoich poglądów. Ale nikt nie ma prawa do indoktrynacji (tj. systematyczne lub natarczywe wpajanie jakichś idei, doktryn względnie przekonań), ani szerzenia propagandy sprzecznej z głównymi założeniami Forum.
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
zaprzestań więc pisania w tych wątkach, albo każdy kolejny wpis trolujący będzie skutkował ostrzeżeniem


wszystkie argumenty, już użyłeś - pouczyłeś nas ;) - spełniłeś więc swój obowiązek chrześcijański/biblijny
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 15:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Kamil2

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Kamil2 » 2018-03-15, 19:32

Dezerter
Wreszcie coś rozsądnego i rozumnego zaczynasz pisać - oczywistością więc się staje to, że Syn również był przed stworzeniem Ziemi i czasu- wreszcie coś ustaliliśmy - oczywistą oczywistość, ale dobre i to.
W Naukę i Fizykę odrzucasz - z tego co rozumiem - to wiele wyjaśnia - więc wobec tak jawnej ignorancji na wiedze, brak mi całkowicie jakichkolwiek rozumnych argumentów dla Ciebie - poza dobra radą idź do szkoły - są darmowe licea, szkoły policealne, albo uniwersytety 3 wieku - według twoich potrzeb.
Wielki wybuch był 1 - początek stworzenia materialnego i czasu - Ojciec Syn i Duch przy tym byli - znasz Słowo - więc cała Trójca była przed stworzeniem.
Przecież ja od samego początku pisałem jak Biblia przedstawia Jezusa jego duchową istotę drugą po Ojcu dlatego też Syn Boży jest nazwanym Pierworodnym/ pierwszym z pośród całego starzenia

Nie wiem jak do tego doszedłeś ale twój kościół twierdzi coś innego , uważa że Duch św w ST nie jest przedstawiany jako osoba ale siła Boża

Cytuję :

Objawienie Ducha Św. jako Osoby Trójcy Św. następuje dopiero w NT, a ST mówi często o "duchu świętym" w znaczeniu jeszcze nieosobowej siły Bożej.

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=740

Tak twierdzą tłumacze Biblii Tysiąclecia , pewnie o tym nie wiedziałeś ;)

Zatem zapamiętaj to sobie (Kłamliwa teza, fałszywy, gdyż nielogiczny, wniosek. Dlatego wycinam. Andej)
Nie odpowiadasz na pytania, które formułuje i zadaje na różne sposoby i tłumaczę, a ty dalej udajesz, że nie rozumiesz, bo byś musiał przyznać, że Syn został zrodzony przed czasem, a więc wszystkie twoje biblijne przykłady odnoszące się do stworzenia w czasie nie mają sensu do Syna zrodzonego PRZED czasem, poza/ponad czasem - sam przyznałeś że tak egzystuje Bóg
Dezerterze kila razy już odpowiadałem na to pytanie ale ok jeszcze raz :

Może się zgodzić z tezą że Boga czas nie dotyczy , natomiast wszystko w tym również stworzenia duchowe zawdzięczają swe istnienie Bogu , dla nich ich zaistnienie ma miejsce już w czasie . Udowodniłem ci cytatem Biblijnym że aniołowie już byli kiedy Bóg przystąpił do stworzenia ziemi , teraz określ jakiś punkt kiedy Bóg powołał ich do istnienia ? Masz do wyboru

Wyznajesz bardzo zagmatwaną teologie , uważasz że Syn ma swój początek w Bogu Ojcu i jednocześnie nie ma takiego początku . Więc w celu ustalenie tego w co wierzysz udowodnij cytatami Biblijnymi .

Czy wątpisz w to ze Paweł nie mógł napisać Synem moim jesteś ja zrodziłem cię przed czasem . Ja zawsze byłem twoim Ojcem ty zawsze byłeś moim Synem . (Zakładam, że pisanie z małej litery nie było zabiegiem celowym. Andej)
Na pytanie dlaczego Jezus przed pojmaniem gdy wypowiedział JA Jestem, to pobożni żydzi padli na kolana/twarz - była to oczywista reakcja na obecność Boga -, by rozmyć oczywisty pownaód - ty mi podajesz 10 cytatów o tym, że żydzi kłaniali się królom, sędziom i prorokom - chcesz powiedzieć, że ci co przyszli pojmać, zbić, wyszydzić i opluć bluźnierce Jezusa ... najpierw oddali mu cześć i padli na twarz ;) :)) - wybitny egzegeta z ciebie
Najpierw zapoznaj się jak opisują to świadkowie tego wydarzenie gdyż Jen nie był jednym świadkiem , pomyśl dlaczego inni ewangeliście pominęli ten tak bardzo istotny szczegół :-bd . Dezerterze wiem że aż tak głęboko to ty się w Pismo św nie zagłębiasz więc najpierw przeczytaj inne sprawozdania z zatrzymania Jezusa a później podyskutujemy o tym ;)
W Naukę i Fizykę odrzucasz - z tego co rozumiem - to wiele wyjaśnia - więc wobec tak jawnej ignorancji na wiedze, brak mi całkowicie jakichkolwiek rozumnych argumentów dla Ciebie - poza dobra radą idź do szkoły - są darmowe licea, szkoły policealne, albo uniwersytety 3 wieku - według twoich potrzeb.
Wielki wybuch był 1 - początek stworzenia materialnego i czasu - Ojciec Syn i Duch przy tym byli - znasz Słowo - więc cała Trójca była przed stworzeniem.
Dezerterze abym mógł dokładnie udzielić ci odpowiedzi to najpierw musisz się zdecydować bo ty sam gdzieś tam sobie coś usłyszałeś i powtarzasz jak papuga nie słysząc się co twierdzisz .

Więc jak to jest ? ile według ciebie było tych wybuchów 7 dni to pewnie 7 czy tak :))

Kto spowodował wybuch ?

Kolejny twój argument Elohim - ponad wszelka wątpliwość w ST był tak nazywany Bóg Najwyższy (nie tylko on - to prawda) - nazwanie więc Jezusa Elohim - daje mam spore przesłanki do jego Boskości.
Tak samo jak Mojżesza Sędziowie Izraelscy , Królowie no i aniołowie ;)

To żadne przesłanki lecz poważne braki z zakresu znajomości Biblii już sam Tertulian napisał o wieloznaczności słowa Elohim , jakoś ani w jego pismach ani też u Justyna nie znalazłem potwierdzenia podziału tekstu na jahwistyczny i Elohistyczny . Dzisiaj znani hebraiście wycofują się już z tego twierdzenia
Chcesz to wierz dalej w Dwójce w Boga mniejszego :-o i Boga większego - zostałeś pouczony wielokrotnie , że to niebiblijne, sprzeczne z tradycją judaizmu i chrześcijaństwa - my wyznajemy tak jak biblia, judaizm i chrześcijaństwo - Jest Jeden Bóg.
W ostatnich postach ze mną wyraźnie wykazałeś, że nie chcesz podjąć szczerej dyskusji, nie odpowiadasz na pytania, lub unikasz odpowiedzi zmieniając temat. Jedyne co robisz w wątkach o Trójcy to wklejasz ciągle te same cytaty łamiąc regulamin w 2 punktach :
Ustalmy jedno Jezus jest Bogiem w znaczeniu (Nieprawda, dlatego wyciąłem. Andej) tak jak np aniołowie , myślę że nie muszę ci przytaczać słownikowej definicji słowa Elohim

Podaje te same wersety z prostej to przyczyny UDAJECIE ŚLEPYCH że takich cytatów nie ma, a tym bardziej nie próbujecie na nie odpowiedzieć
Masz prawo przytaczać swoje opinie. Nie masz prawa do twierdzeń sprzecznych z Nauką Kościoła. Andej
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 22:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2018-03-15, 20:50

Pismo Swiete dzieli sie na dwa (DWA) glowne dzialy: znany zydom ( powstajacy przez okolo poltora tysiaca lat ) i powstaly po Zmartwychwstaniu Chrystusa ... spisany przez pierwszych chrzescijan ... od tego czasu znany i przechowywany w Kosciele8pracowicie przez dziesiatki wiekow recznie przepisywane przez mnichow ) i dzieki Kosciolowi ustrzezony od znieksztalcen, przeinaczen i falszu ... az do dnia dzisiejszego ... i jak nas Chrystus pouczyl ... az do skonczenia swiata.
Dlatego zydzi nie byli w stanie przed Chrystusem znac calej prawdy objawionej, gdyz ta zostala im dana dzieki Chrystusowi.
Rowniez zydzi na poczatku nie znali wszystkich Pism prorockich - gdyz te byly spisane w roznym czasie - ten czas dzieli sie ogolnoie na czas po wyjsciu z Egiptu ... nastepnie powstaja Pisma po niewoli banilonskiej ..., a pozniej jeszcze ksiegi inne ( w tym opisujace wojny Machabeuszow).

Tak wiec odpowiedz na Twoje Kamilu twierdzenia i zarzuty przeciwko nauce o Trojcy oparte tylko na przedchrzescijanskich Pismach sa nic nie warte, gdyz absolutnie niezgodne ani z prawda historyczna, ani z prawda teologiczna.
Dopiero Chrystus podal pelne objawienie o Istocie Boga JHWH ... a Kosciol z nakazu samego Chrystusa od Apostolow i ich nastepcow te prawde o Bogu przechowal do dzisiaj.

Co do teorii o fizycznym aspekcie powstania wszechswiata: przyjmowana obecnie teoria o Wielkim Wybuchu jest najbardziej prawdopodobna. Jednak, czy jest ona w pelni prawdziwa, czy tez po latach ( wiekach ) nastapia inne odkrycia, ktore nasza wiedze na ten temat okresla w inny sposob - nie ma to znaczenia, gdyz Biblia nie mowi o technologii powstania wszechswiata, ale o tym, dlaczego i z czyjej inicjatywy powstal wszechswiat.
Czyli Biblia naucza, ze to Bog stworzyl wszechswiat, a nie opisuje strony technicznej. Posluguje sie jedynie aparatem pojeciowym konkretnym dla danej epoki.

Rowniez prawda o samym Bogu odkrywana jest stopniowo - z tysiaclecia na tysiaclecie jest nam rozjasniana:: ale nigdy ( co nam sam Chrystus mowi) nie poznamy calej prawdy o Bogu , calej prawdy tu za zycia na ziemi.
Dopiero, gdy naszym zyciem zaswiadczymy, iz godni jestesmy krolestwa Bozego po naszej smierci fizycznej tu na ziemi ... wowczas, gdy staniemy twarza w twarz z samym Bogiem - poznamy cala prawde o Bogu ( na tyle, na ile On sam zadecyduje).

To jest prawdziwa nauka chrzescijanska. Tak wiec zydzi poznali tylko czesc prawdy ( do Chrystusa ) , chrzescijanie w Kosciele orzymali wieksze swiatlo i wieksze poznanie prawdy ( o dziele Bozym i o Bogu samym ), a zbawieni w Krolestwie Niebieskim poznaja jeszcze wieksza, cala prawde o naszym Stworcy.

Kto zatrzymuje sie jedynie na przedchrzescijanskich pismach zydowskich, ten zaprzecza chrzescijanom i Kosciolowi Jezusa Chrystusa.

To tyle. Nie pisz po prostu falszywych nauk.
Ostatnio zmieniony 2018-03-15, 20:55 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-15, 21:43

WIdzę, że dla podtrzymania swoich nauk Kamil potrzebuje podważyć Ewangelię Jana. Pomyśleć, że jednocześnie upiera się przy literalności poetyckiego opisu z Księgi Rodzaju...

Kamil2

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Kamil2 » 2018-03-16, 12:39

Marek_Piotrowski pisze: 2018-03-15, 21:43 WIdzę, że dla podtrzymania swoich nauk Kamil potrzebuje podważyć Ewangelię Jana. Pomyśleć, że jednocześnie upiera się przy literalności poetyckiego opisu z Księgi Rodzaju...

Marku z twojej wypowiedzi wnioskuję że nigdy nie czytałeś fragmentu gdzie Jezus powołuje się na Ks Rodzaju dosłownie cytując to co zostało tam napisane o stworzeniu człowieka . Podałem wam wskazówkę czy dlatego odrzucanie inne świadectwa ewangelistów dlatego że w ich relacjach przy pojmaniu Jezusa nikt nie upada na słowa ,, Ja nim jestem "

Ew Mat 26:47 I gdy On jeszcze mówił, oto nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a wraz z nim liczny tłum z mieczami i z kijami, od arcykapłanów i od starszych ludu. (48) A ten, który go wydał, dał im znak, mówiąc: Ten, którego pocałuję, jest nim, bierzcie go. (49) I zaraz przystąpił do Jezusa, i rzekł: Bądź pozdrowiony, Mistrzu! I pocałował go. (50) A Jezus rzekł do niego: Przyjacielu, po co przychodzisz? Wtedy podeszli bliżej, rzucili się na Jezusa i pochwycili go.

Ew Mar 14: 43 I zaraz, gdy On jeszcze mówił, nadszedł Judasz, jeden z dwunastu, a z nim zgraja z mieczami i kijami od arcykapłanów i uczonych w Piśmie, i starszych. (44) A ten, który go wydawał, dał im znak, mówiąc: Ten, którego pocałuję, jest nim; bierzcie go i prowadźcie uważnie. (45) I zaraz podszedłszy, przystąpił do niego i rzekł: Mistrzu! I pocałował go. (46) A oni rzucili się na niego i pochwycili go.

Oba sprawozdania się pokrywają , lecz pomijają oni upadek przed Jezusem kiedy według relacji ew Jan 18 :6 na słowa Ja nim Jestem '' upadli ci którzy przyszli go zatrzymać . Jak więc widzisz zarówno dla Mateusza jak i Marka ten szczegół nie był aż tak istotny dlatego opuścili go w swoich ewangeliach . Wspólnym wątkiem dla tych trzech świadków zatrzymania Jezusa jest reakcja Piotra który dobywa miecza .

Apostoł Jan wydał świadectwo o Jezusie pisząc

Ew Jan 20 : 30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Apostoł Jan zaznacza ,, abyście wierzyli '' dla ciebie syn Boga to ten sam Bóg co Bóg Ojciec ;) wierzysz w coś sprzecznego z tym co napisał apostoł Jan

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2018-03-16, 13:01

Kamil2 pisze: 2018-03-16, 12:39... wierzysz w coś sprzecznego z tym co napisał apostoł Jan
Nie sądzę. Nie w coś sprzecznego, gdyż sprzeczności nie da się z tego wywnioskować.

Uważam, że arogancją jest twierdzenie, że posiadło się boską tajemnicę. Że zna się ISTOTĘ BOGA. Jakkolwiek każdy może tak twierdzić, to nikt nie może tego stwierdzić. Śmiem twierdzić, że tajemnica Trójcy Świętej jest nieodkrywalna dla człowieka. Pozostanie nią, niezależnie od interpretacji różnych osób.
Jak do tej pory jedynym CZŁOWIEKIEM, który zna tę tajemnicą jest sam JEZUS. I tylko Jego świadectwo ma wartość. A nie ludzka interpretacja.

Pokornie chylę czoło przed tą tajemnicą. I przed Kościołem, którego największe umysły usiłowały ją rozwiązać. Osobiście poczekam, aż stanę przed obliczem Pana. Wtedy dowiem się, albo w inny sposób zostanie zaspokojona moja ciekawość.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jakub2

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Jakub2 » 2018-03-16, 13:08

Kamil, OOSPAPNU.

Wytlumacz w takim razie to co napisales z Ew Jan 20 : 30 I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego.

Wyraznie pisze ze nie wszystko jest spisane. Poza tym co wedlug ciebie znacza slowa "abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego"?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-03-16, 18:41

Podałem wam wskazówkę czy dlatego odrzucanie inne świadectwa ewangelistów dlatego że w ich relacjach przy pojmaniu Jezusa nikt nie upada na słowa ,, Ja nim jestem "
Nie wiem czy to wieksza bzdura czy przewrotność.

SKup się Kamil:
  • Mamy 4 relacje, o których wiemy ze są prawdziwe
  • w jednej z nich coś jest zapisane, co nie jest zapisane w innych
  • pytanie - czy to coś zaszło, czy nie?
Otóż jeśli twierdzisz że nie, wówczas to Ty zaprzeczasz jednaj z Ewangelii.
Natomiast twierdzenie, że to coś zaszło nie jest zaprzeczeniem pozostałym Ewangeliom, ponieważ - zapamiętaj to - żadne pismo, natchnione czy nie, nie może ani potwierdzać, ani zaprzeczać niczemu , o czym sie nie wypowiada.

Argument "ad nihilo" (bo w jednym nie napisano, a w drugim tak, więc tego nie ma) jest nielogiczny.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2018-07-16, 19:10

Nie jest .
Jest przedstawiany jako "posłany",prze większego od siebie.
Zresztą nasz zbawiciel sam powiedział :
"Sługa nie jest większy od swego pana ,ani wysłannik od posyłającego" Jana 13:16
A sam przedstawiał się jako wysłannika,posłanego przez ojca.
"Nie mówiłem bowiem sam od siebie,ale ten,który mnie p o s ł a ł...
kto ?
ojciec
on mi ...
n a k a z a ł,
co mam powiedzieć i oznajmić".
Zależność widoczna zawsze i we wszystkim.
Ostatnio zmieniony 2018-07-16, 19:11 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Efezjan » 2018-07-16, 20:08

robbo1 pisze: 2018-07-16, 19:10 Nie jest .
Jest przedstawiany jako "posłany",prze większego od siebie.
Zresztą nasz zbawiciel sam powiedział :
"Sługa nie jest większy od swego pana ,ani wysłannik od posyłającego" Jana 13:16
A sam przedstawiał się jako wysłannika,posłanego przez ojca.
"Nie mówiłem bowiem sam od siebie,ale ten,który mnie p o s ł a ł...
kto ?
ojciec
on mi ...
n a k a z a ł,
co mam powiedzieć i oznajmić".
Zależność widoczna zawsze i we wszystkim.
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. Wszystko przez nie się stało, co się stało. A bez Niego nic się nie stało, co co się stało.

Pan mój i Bóg mój.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Zablokowany