Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-12, 16:41

Jozek pisze: 2021-06-10, 00:07 Frankis, a jak ty rozumiesz kim jest Jezus?
Czy wedlug ciebie nie jest Bogiem?
Kim dla ciebie jest Jezus, skoro Pima mowia ze jest Slowem i Synem Boga.
Jak to wpasowuje sie w twoje rozumienie Trojcy Sw. i kim dla ciebie jest Jezus czy drugim Bogiem?
Nie drugim tylko jedynym Bogiem,bo Bóg jest JEDEN.Jedna osoba

Jezus Chrystus był ciałem samego Boga. Był to nikt inny niż sam Bóg w stworzonym przez siebie ciele. To ciało było Synem, podczas kiedy przebywający w Nim Święty Duch to sam Ojciec. W żadnym wypadku nie było to dwóch bogów, lecz Bóg zasłonięty w ludzkim ciele. Z tego powodu Jezus mógł w Ewangelii Jana 10:30 powiedzieć: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Pewnego razu apostoł Filip powiedział do Jezusa: „Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam”. Jezus mu odpowiedział: „Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
Efezjan pisze: 2021-06-09, 18:59
Fankis pisze: Zawsze szukam odpowiedzi w Słowie i Ono jest moim autorytetem a nie kościół czy zbór.
A skąd wiesz, czy to Słowo poprawnie interpretujesz? A co jeśli nie?
Bo w Słowie tak pisze,a nie w książeczce jakiegoś wykladu Kościoła.

Dodano po 8 minutach 41 sekundach:
Druga : Bóg jest w trzech osobach.
[/quote]
skąd takie stwierdzenie?

Jahwe Starego Testamentu jest Jezusem Chrystusem Nowego Testamentu.To jest ten sam Bóg, zmieniający tylko Swą postać.

Oni są tą samą istotą. Bóg jest Duchem, a Jezus jest ciałem, w którym On był zasłonięty.

Podobnie jak u mnie w domu - dla mojej żony jestem małżonkiem. Mam małą córkę Gabrysie.jestem jej ojcem. Gdybym Miał również wnuka, a jego imię np.Paqeł to jestem jego dziadkiem. Jestem małżonkiem, ojcem i dziadkiem. Moja żona nie odnosi się do mnie jako do ojca, albo dziadka. Ona odnosi się do mnie jako do małżonka. Moja córka nie odnosi się do mnie jako do małżonka albo dziadka. Ona jest moim dzieckiem.Pomimo tego wszystkie trzy określenia dotyczą tej samej osoby”. To jest Bóg; Ojciec, Syn i Duch Święty to są tylko formy udzielania się. Bóg pozostaje tym samym Bogiem.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-06-12, 17:08

Wiec dlaczego Jezus na krzyzu mowil "Ojcze wybacz im bo nie wiedza co czynia". Czyzby sam do siebie mowil?
Nie potrafisz zrozumiec Trojcy Sw. wiec robisz tyle wygibusow, ale i tak nic ci sie nie sklada.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Albertus » 2021-06-12, 17:18

Fankis pisze: 2021-06-12, 16:41
Nie drugim tylko jedynym Bogiem,bo Bóg jest JEDEN.Jedna osoba

Jezus Chrystus był ciałem samego Boga. Był to nikt inny niż sam Bóg w stworzonym przez siebie ciele. To ciało było Synem, podczas kiedy przebywający w Nim Święty Duch to sam Ojciec.
To do Kogo modlił się Jezus? Do samego siebie?

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-12, 19:20

A co to za nowa Biblia wedlug wielebnego Fankisa? Jezus jest cialem samego Boga ... no, a Bog cos wie o tej sprawie? Gdzies Ty to wyczytal?

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-14, 13:59

Albertus pisze: 2021-06-12, 17:18
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:41
Nie drugim tylko jedynym Bogiem,bo Bóg jest JEDEN.Jedna osoba

Jezus Chrystus był ciałem samego Boga. Był to nikt inny niż sam Bóg w stworzonym przez siebie ciele. To ciało było Synem, podczas kiedy przebywający w Nim Święty Duch to sam Ojciec.
To do Kogo modlił się Jezus? Do samego siebie?
odpowiem ci pytaniem,w której zawarta jest odpowiedź...

Do kogo ty się modlisz?Jexeli jesteś świątynią Ducha Świętego i Bog mieszka w tobie to do kogo się modlisz?

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
To odpowiedzcie mi na pytanie...Jezeli są trzy osoby Boskie tzw trójca*takiego terminu nawet w Biblii niema)to kto jest ojcem Pana Jezusa?

Mt 1:18: "A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy Maria, jego matka, została zaślubiona Józefowi, zanim się zeszli, okazało się, że jest brzemienna z Ducha Świętego."

Myślałem, że Bóg był Jego Ojcem. A więc Bóg Ojciec i Duch Święty to ten sam Duch, bo w przeciwnym razie On miałby dwóch ojców.

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
Mt 1:19-20: "Ale Józef, jej mąż, będąc sprawiedliwym i nie chcąc jej zniesławić, chciał ją potajemnie oddalić. A gdy o tym rozmyślał, oto anioł Pana ukazał mu się we śnie i powiedział: Józefie, synu Dawida, nie bój się przyjąć Marii, twojej żony. To bowiem, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego."

Dodano po 1 minucie 34 sekundach:
A zatem Kto był Ojcem Jezusa Chrystusa? Duch Święty”.Duch Święty. Kto znajduje się w was? „Duch Święty” Otóż, to jest Bóg, to jest Ojciec.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zebra » 2021-06-14, 15:03

Fankis nie uważasz, że czas już zakończyć tą dyskusję?
My wierzymy w Jednego Boga w trzech osobach. Czy to rozumiemy - Nie. Czy pojmujemy - Nie. Po prostu wierzymy.
Wierzymy, że taka jest prawda.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-14, 15:07

Problem w tym, ze Fankis nie wierzy. I dlatego swoja Biblie nam wyklada.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Albertus » 2021-06-14, 15:55

Fankis pisze: 2021-06-14, 13:59
Albertus pisze: 2021-06-12, 17:18
Fankis pisze: 2021-06-12, 16:41
Nie drugim tylko jedynym Bogiem,bo Bóg jest JEDEN.Jedna osoba

Jezus Chrystus był ciałem samego Boga. Był to nikt inny niż sam Bóg w stworzonym przez siebie ciele. To ciało było Synem, podczas kiedy przebywający w Nim Święty Duch to sam Ojciec.
To do Kogo modlił się Jezus? Do samego siebie?
odpowiem ci pytaniem,w której zawarta jest odpowiedź...

Do kogo ty się modlisz?Jexeli jesteś świątynią Ducha Świętego i Bog mieszka w tobie to do kogo się modlisz?
Modlę się do Boga bo jestem inną osobą niż On.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-14, 16:02

Po prostu Fankis usiłuje pojąć Boga po ludzku. Usiłuje pojąć Nieskończoność.
Jednocześnie rozumuje kategoriami ludzkimi - mieszając ojcostwo w sensie Trójcy z ziemskim ojcostwem itd.
To jest tak, jakby żabie tłumaczyć rachunek różniczkowy. Można operować pewnymi pojęciami, którymi żaba sie posługuje, ale żaba nie jest w ramach tych pojęć zrozumieć tego rachunku.
Takimi żabami jesteśmy my (tak, Fankis, Ty też).
Ale są żaby, ktore przyjmują do rzeczywistości, że są rzeczy, które ich aparat pojęciowy przekraczają.

jak ktoś pięknie powiedział; jesli jesteś w stanie pojąć Boga, to znaczy, że istota, którą pojąłeś, to nie Bóg.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-15, 14:20

Można to pojąć tylko przez wiarę czyli objawienie od Boga,intelektulanie tego nie pojmiemy nigdy!Zgazdam się. Dlatego przytoczyłem w tym wątku chrzest bo to wlasnie pieknie pokazuje że....Ojciec i Syn i Duch Święty to wszystkim jest Pan Jezus Chrystus.Zobaczcie to jeszcze raz...na spokojnie...Pan Jezus mówi w Ewangelii Mateusza 28:19

Mt 28:19: "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w IMIĘ Ojca i Syna, i Ducha Świętego;"

W IMIĘ...I co zrobili apostołowie?Czy chrzcili w Imię???i jakie jest to Imię?

Apostołowie Piotr i wszyscy chrzcili w IMIĘ:)

Niech was Bóg Błogosławi!
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-15, 18:36

Muszę przyznać, że dawno nie czytałem czegoś równie absurdalnego. A w swojej działalności spotykam się w wieloma absurdami.
Muszę przyznać, ze się wyróżniłeś, Fankis :)

Ave Miriam

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Ave Miriam » 2021-06-17, 02:41

Nie rozumiem o czym tu się rozmawia.
Temat jest konkretny:
Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

A co my tu mamy godzić? Przecież Osoby Boskie się nie kłócą, tylko trwają w doskonałej jedności.
Ostatnio zmieniony 2021-06-17, 02:45 przez Ave Miriam, łącznie zmieniany 3 razy.

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-17, 06:51

Dla swiadka Jehowy nie istnieja Trzy Osoby Boze: jest tylko Bog Jehowa, Jezus jest jedynie czlowiekiem-prorokiem, a Duch Swiety jedynie czynna moca , za pomoca ktorej Bog Jehowa dziala.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-17, 14:24

CMK pisze: 2021-06-17, 06:51 Dla swiadka Jehowy nie istnieja Trzy Osoby Boze: jest tylko Bog Jehowa, Jezus jest jedynie czlowiekiem-prorokiem, a Duch Swiety jedynie czynna moca , za pomoca ktorej Bog Jehowa dziala.
I w to ja nie wierzę!Bo tak słowo nas nie naucza!

Dodano po 3 minutach 37 sekundach:
Ave Miriam pisze: 2021-06-17, 02:41 Nie rozumiem o czym tu się rozmawia.
Temat jest konkretny:
Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

A co my tu mamy godzić? Przecież Osoby Boskie się nie kłócą, tylko trwają w doskonałej jedności.
No właśnie o to chodzi ze niema trzech Osób tylko jedna:) Jedno Imię, Jeden Bóg, Jeden Chrzest. zobaczcie,noze inaczej wam to pokaże...

Biblia mówi, że On zmienił swój wygląd i przemienił się en morphe . Wyraz ten pochodzi z greckiego i używany jest w przypadku aktora, który gra kilka różnych ról. W pewnej chwili jest jedną postacią, a w następnym akcie jest kimś innym. W jednym akcie On był Bogiem Ojcem. W innym akcie Bogiem - Synem, następnie zaś, w obecnym akcie Bogiem - Duchem Świętym. Jest cały czas tym samym Bogiem, jedynym,a nie trzema osobami.

Dodano po 4 minutach 59 sekundach:
Jezus Chrystus był ciałem samego Boga. Był to nikt inny niż sam Bóg w stworzonym przez siebie ciele. To ciało było Synem, podczas kiedy przebywający w Nim Święty Duch to sam Ojciec. W żadnym wypadku nie było to dwóch bogów, lecz Bóg zasłonięty w ludzkim ciele. Z tego powodu Jezus mógł w Ewangelii Jana 10:30 powiedzieć: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy”. Pewnego razu apostoł Filip powiedział do Jezusa: „Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam”. Jezus mu odpowiedział: „Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?”

Imię Jezus oznacza: „Jahwe, który stał się naszym Zbawicielem”. Jezus był również nazwany Emmanuelem, co oznacza: „Bóg z nami”. Był to Bóg przebywający między ludźmi. Kiedy Ojciec postanowił zstąpić do nas jako nasz Zbawiciel, On przywdział szatę ciała przez to, że w formie Nasienia wsiał się do łona Marii. To Nasienie wydało krew i ciało Syna Bożego, Jezusa Chrystusa, w którym przebywał Wszechmogący Bóg. Jezus to Bóg, który stał się człowiekiem, by odkupić swoje zgubione stworzenie. Bóg nie mógł umrzeć jako Duch, ponieważ jest wieczny, lecz przywdział maskę, by odegrać rolę Tego, który miał zostać uśmiercony. On umarł, lecz nie mógł tego uczynić w swojej Boskiej formie. On musiał to uczynić jako Syn, jako Syn Człowieczy na ziemi.Czy nie wyłania sie wam ten piękny plan odkupienia przyjaciele?Bóg jest wielki i wspaniały!Pozostańcie z Bogiem(Słowem)Shalom
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-17, 15:37

Szkoda komentować ten niebiblijny absurd.

ODPOWIEDZ