Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.

Wybierz właściwą najbliższą twoim przekonaniom opcję

1. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - żaden inny zły czy dobry nigdy nie istniał
14
58%
2. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - inni bogowie kiedyś istnieli ale zanikli na skutek braku wyznawców
2
8%
3. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - wszyscy inni bogowie to "inkarnacje" diabła/szatana
2
8%
4. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa- inni bogowie to niedoskonałe objawienia Boga JHWH
2
8%
5. Wszyscy Bogowie to lepiej lub gorzej objawiony JHWH - szatan jest tylko jego zbuntowanym aniołem nie podszywającym się jednak pod innych Bogów
1
4%
6. Wszyscy Bogowie to lepiej lub gorzej objawiony JHWH - szatan jest tylko jego zbuntowanym aniołem podszywającym się jednak tylko pod niektórych (nielicznych) innych bogów
3
13%
 
Liczba głosów: 24

Katol

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Katol » 2018-05-15, 19:22

Muzułmanie nazywają swojego Boga Allah.
[patrz regulamin!]
Allah jest sklejką idei chrześcijańskich, żydowskich i politeistycznych. [nie tyle jest, co Ty uważasz, że tak jest.]

Judaizm rabiniczny nazywa swojego Boga JHWH.
[patrz regulamin!]
Judaistyczny JHWH jest wytworem umysłów rabinów. [Chrześcijanie wierzą inaczej, pisz, że Ty tak uważasz, a nie, że tak jest.]
Główne źródło to Talmud.

Tylko jeden Bóg: Ojciec i Syn i Duch Święty istnieje naprawdę.
On istnieje od zawsze, nigdy istnieć nie przestanie.

Błagam o powstrzymanie się od pejoratywnego i autorytatywnego oceniania Boga i ludzi. Andej
Ostatnio zmieniony 2018-05-16, 08:49 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.

Katol

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Katol » 2018-05-15, 19:33

A co z intuicją?

Nie kojarzy mi się dobrze słowo "intuicja". Raczej z tarocistami,bio-energo-terapeutami, wahadełkowiczami.
Byłem świadkiem takiej rozmowy: "... bo to trzeba mieć intuicję. A ty masz intuicję?" Odpowiedź: "Tak, intuicję to ja mam."
Myślę, że to jest forma werbowania nowych adeptów tych czarnoksięskich praktyk.

m-m

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: m-m » 2018-05-15, 19:42

Katol pisze: 2018-05-15, 19:33 A co z intuicją?

Nie kojarzy mi się dobrze słowo "intuicja". Raczej z tarocistami,bio-energo-terapeutami, wahadełkowiczami.
Byłem świadkiem takiej rozmowy: "... bo to trzeba mieć intuicję. A ty masz intuicję?" Odpowiedź: "Tak, intuicję to ja mam."
Myślę, że to jest forma werbowania nowych adeptów tych czarnoksięskich praktyk.
Aż przetarłam oczy ze zdumienia czytając to co tu napisałeś.
Miałam na myśli bardziej poruszenia serca niż stricte intuicję. A ponieważ jesteś mężczyzna pomyślałam że bardziej adekwatny będzie ten zwrot.
Katol pisze: 2018-05-15, 19:22 Muzułmanie nazywają swojego Boga Allah.
To jest bałwan, nigdy taki Bóg nie istniał.
Allah jest sklejką idei chrześcijańskich, żydowskich i politeistycznych.

Judaizm rabiniczny nazywa swojego Boga JHWH.
To też jest bałwan, nigdy taki Bóg nie istniał.
Judaistyczny JHWH jest wytworem umysłów rabinów.
Główne źródło to Talmud.
A słońce?

Ostatnio oglądałam pewien dokument na Planet. Stąd moja wzmianka. Postrzegam Cię jako osobę o ściśle naukowym podejściu do życia, wiary. Stąd też wynika moja retoryka.

Katol

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Katol » 2018-05-15, 19:57

A słońce?

Słońce to jest najbliższa nam gwiazda, dająca energię.
Światło ze Słońca dociera do Ziemi w czasie około 500 sekund.

Jaki to ma związek z tematem?

Oczywiście były bóstwa słoneczne. Lecz pytanie jest niekonkretne. Czyli praktycznie go nie ma.

m-m

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: m-m » 2018-05-15, 20:22

Życiodajne słońce uosabiano z Bogiem - patrz Horus, Attis, Krishna, Dionysus, Mitra.
Na całym świecie, w różnych epokach, czczono bogów mających te same cechy..
Stąd pytanie o bóstwa solarne. Którym towarzyszy: krzyżowanie, śmierć i zmartwychwstanie.
Tak jak Jezusowi.
Ostatnio zmieniony 2018-05-15, 20:23 przez m-m, łącznie zmieniany 1 raz.

Katol

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Katol » 2018-05-15, 20:30

1. Słońce jest źródłem praktycznie każdej energii, którą można spotkać na Ziemi.
Jest więc pewnym obrazem Boga.
Nie jest dziwne, że w wielu religiach były bóstwa słoneczne.

2. Niektórzy naciągają opowiadania o bóstwach słonecznych, przypisując Jezusowi tożsamość z takowymi.
Jednak są również i podobieństwa.

3. Jezus jest nazwany w Biblii Wschodzącym Słońcem, co jednak nie czyni Go bóstwem solarnym.

4. Myślę, że są filmiki w internecie obalające teorie o Chrystusie bóstwie solarnym.

5. Chrześcijaństwo kieruje się przede wszystkim Biblią i nauką Apostołów.
Jakiekolwiek koincydencje lub ich brak nie mają żadnego znaczenia.
Nie mogą one ani na jotę zmienić nauki chrześcijańskiej.
Ostatnio zmieniony 2018-05-15, 20:32 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

m-m

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: m-m » 2018-05-15, 21:10

Wiem, czym kieruje się chrześcijaństwo.
Wiem, czym kierują się religie.

Nie rozumiem dlaczego Jeden Bóg, ma tak wiele wspólnego z innym, na przestrzeni wieków, epok, historii świata.

Ale widać trzeba to oddać Bogu.
Ostatnio zmieniony 2018-05-15, 21:11 przez m-m, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-15, 21:50

Katol pisze: 2018-05-15, 19:22 Judaizm rabiniczny nazywa swojego Boga JHWH.
To też jest bałwan, nigdy taki Bóg nie istniał.
Bluźnisz, człowieku. JHWH to imię Boga pochodzące ze Starego Testamentu, powstałe na długo, zanim zaistniał pierwszy rabin na świecie.
Jezus tak mówił o sobie, co możesz przeczytać w Nowym Testamencie (oczywiście w greckiej wersji tego imienia).
Maria-Magdalena pisze:Wiem, czym kierują się religie.
Nie ma jednej rzeczy, którą kierują się wszystkie religie.
Natomiast wiemy, czym kieruje się religia zwana chrześcijaństwem:
"Religijność czysta i bez skazy wobec Boga i Ojca wyraża się w opiece nad sierotami i wdowami w ich utrapieniach i w zachowaniu siebie samego nieskalanym od wpływów świata."
/List św. Jakuba 1,25-27/

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Dezerter » 2018-05-15, 23:16

Katol pisze: 2018-05-15, 11:39 3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie!

Opcja pierwsza jest fałszywa (przynajmniej w interpretacji promowanej przez administrację tego forum),
bo nie wyznacza jednoznacznie Boga. Nie wiadomo, co to znaczy Ojciec Jezusa.
Administracja nakłania do zacierania różnic pomiędzy różnymi koncepcjami Boga.
Nie definiuje też pojęcia Boga; co z Bogami_poziomu_pierwszego?
Skłania zatem do synkretyzmu religijnego i bałwochwalstwa.
(...)
=))
Katolu kochany, nie obrażaj całej administracji - ten wątek i tą ankietę założyłem ja, min. po to by samemu sobie sprawę przemyśleć i przedyskutować z Wami - po co ta agresja?
Proszę zrób inną ankietę, zaproponuj kilka swoich wariantów odpowiedzi.
Ja zrobiłem taką, by odpowiadający mogli sobie kilka spraw przemyśleć i by zmusić/skłonić do wyboru jednej z bliskoznacznych odpowiedzi.
Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-15, 21:50 Katol pisze: ↑
wtorek 15 maja 2018, 18:22
Judaizm rabiniczny nazywa swojego Boga JHWH.
To też jest bałwan, nigdy taki Bóg nie istniał.
Bluźnisz, człowieku. JHWH to imię Boga pochodzące ze Starego Testamentu, powstałe na długo, zanim zaistniał pierwszy rabin na świecie.
Jezus tak mówił o sobie, co możesz przeczytać w Nowym Testamencie (oczywiście w greckiej wersji tego imienia).
Wykazałeś się Katolu zdumiewającą ignorancją w tym co napisałeś :ymblushing:
Pełna zgoda z Markiem - Katolu przeginasz i dopraszasz się odpoczynku od forum - tak Ci źle z nami?!
Ostatnio zmieniony 2018-05-15, 23:36 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

wędrowiec

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-16, 06:58

To za ignorancję - domniemaną lub rzekomą tudzież za poglądy, na tym forum dostaje się bana?
Czułem tu jakąś bombę schowaną pod miłymi słowami, ale nie przypuszczałem, że bomba jest podłożona pod normalne zasady dyskusji normalnych ludzi, którzy nie muszą się wymądrzać, że coś wiedzą, jak nie wiedzą, lub udawać, że wiedzą tak jak Administracja chce :D
Ciekawe na czym ja się potknę i za co mnie wywalicie :D
Ostatnio zmieniony 2018-05-16, 06:59 przez wędrowiec, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-16, 08:06

Pewnie ban byłby przesadą (zwłaszcza, jesli pochodzi z bycia wprowadzonym w błąd), ale... nazywać Boga "bałwanem" to grubo...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Andej » 2018-05-16, 08:55

wędrowiec pisze: 2018-05-16, 06:58 ... Ciekawe na czym ja się potknę i za co mnie wywalicie :D
Kochany, prowokujesz i imputujesz. Gdybyś uważniej czytał, to zauważyłbyś, że gdy się potkniesz, to ktoś wyciągnie rękę, aby pomóc Ci wstać. Ale, gdy zamiast przyjąć pomocy będziesz chciał doprowadzić do upadku pomagających Ci, wtedy możesz rzeczywiście zobaczyć plecy.
Wierzę jednak w Twoją dobrą wolę. Skoro tu się znalazłeś, to znaczy, że szukasz Boga. Jako i ja.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Katol » 2018-05-16, 11:21

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Boga Zazdrosnego:

Słowo Boże mówi:

2 Jestem bowiem o was zazdrosny Boską zazdrością. Poślubiłem was przecież jednemu mężowi, by was przedstawić Chrystusowi jako czystą dziewicę.
3 Obawiam się jednak, ażeby nie były odwiedzione umysły wasze od prostoty i czystości wobec Chrystusa w taki sposób, jak w swojej chytrości wąż uwiódł Ewę.
4 Jeśli bowiem przychodzi ktoś i głosi wam innego Jezusa, jakiegośmy wam nie głosili, lub bierzecie innego ducha, któregoście nie otrzymali, albo inną Ewangelię, nie tę, którąście przyjęli - znosicie to spokojnie.


7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową.
8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty!
9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!


Wszyscy, którzy utożsamiają Boga Trójjedynego z innym, nie potrafią Go pojąć. Ale chwała im za to, że szukają i starają się odnaleźć Jego wolę. Jeśli czynią to uczciwie i opierają swe działanie na Objawieniach Bożych.

Zamieniłem grzeszne i uwłaczające innym ludziom słowa, na własne. To na czerwono pochodzi ode mnie, a nie od autora postu. Andej
Ostatnio zmieniony 2018-05-16, 13:04 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-16, 12:06

A co z ludźmi nazywającymi Boga Jedynego "bałwanem"?

wędrowiec

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: wędrowiec » 2018-05-16, 13:09

Andej pisze: 2018-05-16, 08:55
wędrowiec pisze: 2018-05-16, 06:58 ... Ciekawe na czym ja się potknę i za co mnie wywalicie :D
Kochany, prowokujesz i imputujesz. Gdybyś uważniej czytał, to zauważyłbyś, że gdy się potkniesz, to ktoś wyciągnie rękę, aby pomóc Ci wstać. Ale, gdy zamiast przyjąć pomocy będziesz chciał doprowadzić do upadku pomagających Ci, wtedy możesz rzeczywiście zobaczyć plecy.
Wierzę jednak w Twoją dobrą wolę. Skoro tu się znalazłeś, to znaczy, że szukasz Boga. Jako i ja.
Andej, Twój post mówi jednoznacznie, ze celem forum nie jest tylko szukanie Boga (o ile jest) tylko jakieś przepychanki z upadkami, wyciąganiem rąk itp, a nawet jak wcześniej napisał Dezerter - "dawanie komuś czasu wolnego od forum".
Ja się na takie cele nie zgadzam i nie piszę.
To mogą być metody pracy a nie cele.
Szczęść Boże.

ODPOWIEDZ