Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ

Wybierz właściwą najbliższą twoim przekonaniom opcję

1. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - żaden inny zły czy dobry nigdy nie istniał
14
58%
2. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - inni bogowie kiedyś istnieli ale zanikli na skutek braku wyznawców
2
8%
3. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa - wszyscy inni bogowie to "inkarnacje" diabła/szatana
2
8%
4. Jest tylko Jeden Bóg JHWH, Bóg Abrahama, Izaaka, Izraela, Ojciec Jezusa- inni bogowie to niedoskonałe objawienia Boga JHWH
2
8%
5. Wszyscy Bogowie to lepiej lub gorzej objawiony JHWH - szatan jest tylko jego zbuntowanym aniołem nie podszywającym się jednak pod innych Bogów
1
4%
6. Wszyscy Bogowie to lepiej lub gorzej objawiony JHWH - szatan jest tylko jego zbuntowanym aniołem podszywającym się jednak tylko pod niektórych (nielicznych) innych bogów
3
13%
 
Liczba głosów: 24

Pinchas

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Pinchas » 2016-05-03, 17:30

biedronk pisze:Bóg w Trójcy Świętej - Ojciec, Syn i Duch Święty
A gdzie wyczytałaś,że Bóg jest w trójcy??Bo ja czytam
że Bogiem Prawdziwym jest tylko IHVH/Ojciec.
Możesz zacytować :)
Dla mnie jest Jeden Bóg
Dobrze bo nie ma inny Bogów

(35) Tobie pokazano, abyś poznał, że Jehowa jest prawdziwym Bogiem; nie ma innego oprócz niego. (36) Dał ci słyszeć z niebios swój głos, by cię korygować; i na ziemi dał ci zobaczyć wielki ogień, a jego słowa słyszałeś ze środka ognia. (37) "A [mimo to dalej żyjesz], gdyż umiłował twoich praojców, tak iż wybrał ich potomstwo po nich i pod swoim okiem wyprowadził cię z Egiptu swą wielką mocą, (38) by przed tobą wypędzić narody większe i potężniejsze od ciebie, aby cię wprowadzić i by ci dać ich ziemię jako dziedzictwo, jak w dniu dzisiejszym. (39)Dobrze wiesz dzisiaj i przywołaj sobie do serca, że Jehowa to prawdziwy Bóg w niebiosach w górze i na ziemi w dole. Nie ma innego. (40)
Pwt4



Wy jesteście moimi świadkami brzmi wypowiedź Jehowy moim sługą, którego wybrałem, abyście mnie poznali i wierzyli we mnie, i rozumieli, że ja jestem ten sam. Przede mną nie został utworzony żaden Bóg ani po mnie nie ma żadnego
Izajasza 43


(21) Przedstawcie swą sprawę i swój wywód. Owszem, niech się wspólnie naradzą. Kto sprawił, że słyszano o tym od dawien dawna? Kto oznajmia o tym od owego czasu? Czyż nie ja, Jehowa, poza którym nie ma innego Boga - Bóg prawy i Wybawca, a oprócz mnie nie ma innego? (22)
Izajasz 45

(9) Przypomnijcie sobie rzeczy pierwsze, dawne, że Ja jestem Boski i nie ma Innego Boga ani nikogo podobnego do mnie. (10)
Izajasza 46

Chociaż niektórzy mówią o istnieniu bogów na niebie i na ziemi tak, jakby było wielu bogów i wielu panów,
6 to jednak dla nas jest tylko jeden Bóg, Ojciec, Stwórca wszystkiego, dla niego żyjemy.
Koryntian 4


Amen

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Dezerter » 2016-05-03, 18:02

biedronka pisze:Dla mnie jest Jeden Bóg. Jeden Bóg w Trójcy Świętej - Ojciec, Syn i Duch Święty. Oddając cześć którejkolwiek Osobie z Trójcy Świętej czcimy Jedynego Boga. Inni nie istnieją. A więc jeśli ktoś czci innych bożków łamiąc tym pierwsze przykazanie dekalogu - kogo czci? Czy te modły idą w próżnię? Otóż nie, bo łase na tą cześć są demony. Dla mnie bardzo wiarygodne są świadectwa egzorcystów i osób które były opętane. Polecam posłuchanie tego co mówi na ten temat pan Grzegorz Bacik
Z tego co napisałaś, by musiało wynikać, że kapłani i szczególnie "pobożni" ludzie z innych religii , ci dużo się modlący, powinni być najczęściej opętani. Moim zdaniem tak nie jest. Nie zauważyłem, by mnisi buddyjscy, czy sufi byli jakoś bardziej demoniczni niż zwykły buddysta, czy muzułmanin. Wręcz przeciwnie - są bardzo podobni do naszych świętych!
Czemu od JP II wszyscy papieże spotykają się w Asyżu co rok z tymi szczególnie bliskimi szatanowi kapłanami innych religii? potrafisz odpowiedzieć
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

biedronka

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: biedronka » 2016-05-03, 18:43

Dezerter pisze:
biedronka pisze:Dla mnie jest Jeden Bóg. Jeden Bóg w Trójcy Świętej - Ojciec, Syn i Duch Święty. Oddając cześć którejkolwiek Osobie z Trójcy Świętej czcimy Jedynego Boga. Inni nie istnieją. A więc jeśli ktoś czci innych bożków łamiąc tym pierwsze przykazanie dekalogu - kogo czci? Czy te modły idą w próżnię? Otóż nie, bo łase na tą cześć są demony. Dla mnie bardzo wiarygodne są świadectwa egzorcystów i osób które były opętane. Polecam posłuchanie tego co mówi na ten temat pan Grzegorz Bacik
Z tego co napisałaś, by musiało wynikać, że kapłani i szczególnie "pobożni" ludzie z innych religii , ci dużo się modlący, powinni być najczęściej opętani. Moim zdaniem tak nie jest. Nie zauważyłem, by mnisi buddyjscy, czy sufi byli jakoś bardziej demoniczni niż zwykły buddysta, czy muzułmanin. Wręcz przeciwnie - są bardzo podobni do naszych świętych!
Czemu od JP II wszyscy papieże spotykają się w Asyżu co rok z tymi szczególnie bliskimi szatanowi kapłanami innych religii? potrafisz odpowiedzieć
Wybacz ale nie jestem taka mądra by ci to wszystko tłumaczyć - pan Grzegorz Bacik lepiej to wyjaśnia w konferencji więc zachęcam do wysłuchania. Nie wiem czemu się spotykają i nie mnie to osądzać. Wyrażam tylko swoją opinię i nie mam zamiaru za wszelką cenę kogoś przekonywać. Każdy ma swój rozum a ja dzielę się swoimi przemyśleniami.
Poczytaj żywoty świętych to dowiesz się jak bardzo byli dręczeni. A dlaczego buddysta nie jest dręczony? Bo jest posłuszny demonowi.

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-28, 23:49

YHVH to nie Ojciec.
Chrystus wyraźnie powiedział, że jego Ojciec ma na imię tak jak On.
Nigdzie w NT nie powiedział, że jego Ojcem jest YHVH a przecież znał tetragram, więc czemu go nie użył?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14995
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4217 times
Been thanked: 2956 times
Kontakt:

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Dezerter » 2016-06-29, 22:11

Metanoia pisze:YHVH to nie Ojciec.
Chrystus wyraźnie powiedział, że jego Ojciec ma na imię tak jak On.
Nigdzie w NT nie powiedział, że jego Ojcem jest YHVH a przecież znał tetragram, więc czemu go nie użył?
Czyżby?
a ja czytam ewangelię Jana , prolog a tam na zmianę jest Bóg i Ojciec
Kto posłał Jana chrzciciela?, czyim wyznawcom był Jan Ch.?
Chyba tylko ty masz wątpliwości
dla mnie jest oczywistością poświadczoną w NT, że Bóg ST/żydów/Abrahama/Dawida a więc i Jezusa to ten sam Bóg/Ojciec/JHWH.
Jestem przekonany, że Jezus nauczają w Świątyni i synagogach nie mógł mieć nikogo innego na myśli
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 22:27

Metanoia pisze:YHVH to nie Ojciec.
Chrystus wyraźnie powiedział, że jego Ojciec ma na imię tak jak On.
Nigdzie w NT nie powiedział, że jego Ojcem jest YHVH a przecież znał tetragram, więc czemu go nie użył?
Dlaczego uważasz że Jahwe to nie Ojciec?

Jahwe to jedno z określeń Boga.

Czy masz coś przeciwko temu określeniu?

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 22:42

Gdyby nie miał kogoś innego na myśli nie mówiłby w J8 43-47

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki.
44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie?
47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.


Przypomnę, że ojcem żydów był YHVH

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 22:52

Metanoia pisze:Gdyby nie miał kogoś innego na myśli nie mówiłby w J8 43-47

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki.
44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie.
46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie?
47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.


Przypomnę, że ojcem żydów był YHVH

Jezus mówi tutaj o duchowym synostwie.

Żydom się zdaje że ich Ojcem jest Bóg ale ich uczynki temu przeczą i to im mówi Jezus. Wystarczy poczytać w szerszym kontekście:


(31) Wtedy powiedział Jezus do Żydów, którzy Mu uwierzyli: Jeżeli będziesz trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami (32) i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli. (33) Odpowiedzieli Mu: Jesteśmy potomstwem Abrahama i nigdy nie byliśmy poddani w niczyją niewolę. Jakżeż Ty możesz mówić: Wolni będziecie? (34) Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. (35) A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. (36) Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. (37) Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama, ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki. (38) Głoszę to, co widziałem u mego Ojca, wy czynicie to, coście słyszeli od waszego ojca. (39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

Jezus mówiąc że tak naprawdę duchowym ojcem tych żydów do których przemawiał jest diabeł nie miał na myśli Jahwe tylko diabła.

Diabeł był konkretną postacią znaną żydom z tradycji i kart Pisma.

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 22:59

Diabeł? Żydzi nigdy na nadali Szatanowi godności osoby. Sprawdź sobie zanim coś takiego napiszesz. Rabini zdecydowanie odrzucili idee zbuntowanych aniołów oraz odrzucili idee, że wąż w księdze Rodzaju był szatanem. W tym czasie ?Żydowski diabeł? nie był niczym więcej jak alegorią złych skłonności jakie ma ludzkość. Warto zauważyć, że edytor Denta wydania Talmudu, a także Midrasza (Żydowska interpretacja Prawa Mojżeszowego) nie wspomina nawet Szatana będącego upadłym aniołem. Ojcem żydów w rozumieniu Jezusa był jednak YHVH

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 23:05

Metanoia pisze:Diabeł? Żydzi nigdy na nadali Szatanowi godności osoby. Sprawdź sobie zanim coś takiego napiszesz. Rabini zdecydowanie odrzucili idee zbuntowanych aniołów oraz odrzucili idee, że wąż w księdze Rodzaju był szatanem. W tym czasie ?Żydowski diabeł? nie był niczym więcej jak alegorią złych skłonności jakie ma ludzkość. Warto zauważyć, że edytor Denta wydania Talmudu, a także Midrasza (Żydowska interpretacja Prawa Mojżeszowego) nie wspomina nawet Szatana będącego upadłym aniołem. Ojcem żydów w rozumieniu Jezusa był jednak YHVH
Talmud powstał daleko po Chrystusie.

Poczytaj Stary Testament. Diabeł jest tylko upadłym aniołem, Ale jest bytem osobowym.
Ojcem żydów w rozumieniu Jezusa był jednak YHVH

Z tekstu Ewangelii który przytoczyłaś wynika że to żydzi twierdzili i myśleli że ich ojcem jest Abraham a w sensie duchowym Bóg Jahwe. Jezus temu zaprzecza. Mówi im że ich uczynki temu zaprzeczają.

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 23:09

Napisz mi może coś o miłości YHVH, skąd wiemy w jaki sposób YHVH realizuje miłość. Oczywiście chodzi mi o ST.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 23:29

Metanoia pisze:Napisz mi może coś o miłości YHVH, skąd wiemy w jaki sposób YHVH realizuje miłość. Oczywiście chodzi mi o ST.
Przede wszystkim dając przykazania nakazujące kochać bliźniego.

Nie mordować, nie kraść, nie cudzołożyć z żoną bliźniego, Czcić swoich rodziców i opiekować się nimi w starości itp.

Albo chociażby takie:

9 Kiedy żąć będziecie zboże ziemi waszej, nie będziesz żął aż do samego skraju pola i nie będziesz zbierał kłosów pozostałych na polu. 10 Nie będziesz ogołacał winnicy i nie będziesz zbierał tego, co spadło na ziemię w winnicy. Zostawisz to dla ubogiego i dla przybysza. Ja jestem Pan, Bóg wasz!

albo:

11 Nie będziecie kraść, nie będziecie kłamać, nie będziecie oszukiwać jeden drugiego. 12 Nie będziecie przysięgać fałszywie na moje imię. Byłoby to zbezczeszczenie imienia Boga twego. Ja jestem Pan! 13 Nie będziesz uciskał bliźniego, nie będziesz go wyzyskiwał. Zapłata najemnika nie będzie pozostawać w twoim domu przez noc aż do poranka. 14 Nie będziesz złorzeczył głuchemu. Nie będziesz kładł przeszkody przed niewidomym, ale będziesz się bał Boga twego. Ja jestem Pan!
15 Nie będziecie wydawać niesprawiedliwych wyroków. Nie będziesz stronniczym na korzyść ubogiego, ani nie będziesz miał względów dla bogatego. Sprawiedliwie będziesz sądził bliźniego. 16 Nie będziesz szerzył oszczerstw między krewnymi, nie będziesz czyhał na życie bliźniego. Ja jestem Pan! 17 Nie będziesz żywił w sercu nienawiści do brata. Będziesz upominał bliźniego, aby nie zaciągnąć winy z jego powodu. 18 Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!

Z całego Prawa bije boża miłość! Bóg chce abyśmy się kochali!

Nawet nad zwierzętami lituje się Bóg:

4 Nie zawiążesz pyska wołowi młócącemu

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 23:37

A to kojarzysz?
15 Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja dzisiaj tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i dotkną cię.
16 Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu. 17 Przeklęty twój kosz i twoja dzieża. 18 Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 19 Przeklęte będzie twoje wejście i wyjście.
20 Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś. 21 Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść. 22 Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz. 23 Niebiosa, które masz nad głową, będą z brązu1, a ziemia pod tobą - żelazna. 24 Pan ześle na twą ziemię zamiast deszczu - pył2 i piasek; będzie na ciebie padał z nieba, aż cię wyniszczy. 25 Pan sprawi, że poniesiesz klęskę od swych wrogów. Jedną drogą przeciw nim pójdziesz, a siedmioma będziesz przed nimi uciekał i wzbudzisz grozę we wszystkich królestwach ziemi. 26 Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał.
27 Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć. 28 Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca.


i najlepsze

53 Będziesz zjadał owoc swego łona: ciała synów i córek, danych ci przez Pana, Boga twego - wskutek oblężenia i nędzy, jakimi twój wróg cię uciśnie. 54 Człowiek u ciebie najbardziej delikatny i rozpieszczony złym okiem będzie spoglądał na swego brata, na żonę łona swojego i na resztę swych dzieci, które pozostały, 55 nie chcąc nikomu dać ciała swych synów, które będzie jadł, bo nie będzie już miał nic wskutek oblężenia i nędzy, jakimi cię uciśnie twój wróg we wszystkich twych miastach. 56 Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, 57 ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach.
58 Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, 59 Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami. 60 Sprawi, że przylgną do ciebie wszystkie zarazy Egiptu: drżałeś przed nimi, a one spadną na ciebie. 61 Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi. 62 Mała tylko ilość ludzi pozostanie z was, którzyście liczni jak gwiazdy na niebie za to, że nie słuchaliście głosu Pana, Boga swego. 63 Jak podobało się Panu dobrze czynić wam, rozmnażając was, tak będzie się Panu podobało zniszczyć i wytępić was, i usunąć z powierzchni ziemi, którą idziecie posiąść. 64 Pan cię rozproszy pomiędzy wszystkie narody, od krańca do krańca ziemi, tam będziesz służył obcym bogom drewnianym i kamiennym, których nie znałeś ani ty, ani twoi przodkowie. 65 Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną. 66 Życie twe będzie u ciebie jakby w zawieszeniu: będziesz drżał dniem i nocą ze strachu, nie będziesz pewny życia.


to jest właśnie miłość YHVH
58 Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego
to jest przecież przypieczętowane autorytetem Pisma Świętego

Jesteś może w stanie połączyć ten tekst z Bogiem Objawienia Chrystusowego?
Pokaż mi per analogiam jakiś tekst z NT nawiązujący do tego zacytowanego.
Wiesz, tak aby trzymał dynamikę nienawiści jaką YHVH darzy człowieka.
Ostatnio zmieniony 2016-06-29, 23:46 przez Metanoia, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Albertus » 2016-06-29, 23:45

Metanoia pisze:A to kojarzysz?
15 Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja dzisiaj tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i dotkną cię.
16 Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu. 17 Przeklęty twój kosz i twoja dzieża. 18 Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 19 Przeklęte będzie twoje wejście i wyjście.
20 Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś. 21 Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść. 22 Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz. 23 Niebiosa, które masz nad głową, będą z brązu1, a ziemia pod tobą - żelazna. 24 Pan ześle na twą ziemię zamiast deszczu - pył2 i piasek; będzie na ciebie padał z nieba, aż cię wyniszczy. 25 Pan sprawi, że poniesiesz klęskę od swych wrogów. Jedną drogą przeciw nim pójdziesz, a siedmioma będziesz przed nimi uciekał i wzbudzisz grozę we wszystkich królestwach ziemi. 26 Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał.
27 Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć. 28 Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca.


i najlepsze

53 Będziesz zjadał owoc swego łona: ciała synów i córek, danych ci przez Pana, Boga twego - wskutek oblężenia i nędzy, jakimi twój wróg cię uciśnie. 54 Człowiek u ciebie najbardziej delikatny i rozpieszczony złym okiem będzie spoglądał na swego brata, na żonę łona swojego i na resztę swych dzieci, które pozostały, 55 nie chcąc nikomu dać ciała swych synów, które będzie jadł, bo nie będzie już miał nic wskutek oblężenia i nędzy, jakimi cię uciśnie twój wróg we wszystkich twych miastach. 56 Kobieta u ciebie najbardziej delikatna i tak rozpieszczona, że nie chciała nawet postawić stopy na ziemi wskutek delikatności i rozpieszczenia, złym okiem spojrzy na męża swego łona, na syna i córkę, 57 ze względu na łożysko, które wyszło z jej łona, lub na dzieci urodzone przez siebie, gdyż jeść je będzie w ukryciu wobec braku wszystkiego w czasie oblężenia, w nędzy, jakimi cię uciśnie wróg we wszystkich twych miastach.
58 Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego, 59 Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami. 60 Sprawi, że przylgną do ciebie wszystkie zarazy Egiptu: drżałeś przed nimi, a one spadną na ciebie. 61 Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi. 62 Mała tylko ilość ludzi pozostanie z was, którzyście liczni jak gwiazdy na niebie za to, że nie słuchaliście głosu Pana, Boga swego. 63 Jak podobało się Panu dobrze czynić wam, rozmnażając was, tak będzie się Panu podobało zniszczyć i wytępić was, i usunąć z powierzchni ziemi, którą idziecie posiąść. 64 Pan cię rozproszy pomiędzy wszystkie narody, od krańca do krańca ziemi, tam będziesz służył obcym bogom drewnianym i kamiennym, których nie znałeś ani ty, ani twoi przodkowie. 65 Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną. 66 Życie twe będzie u ciebie jakby w zawieszeniu: będziesz drżał dniem i nocą ze strachu, nie będziesz pewny życia.


to jest właśnie miłość YHVH
58 Jeśli nie będziesz wypełniał wszystkich słów tego Prawa - zapisanych w tej księdze - bojąc się chwalebnego i straszliwego tego Imienia: Pana, Boga swego
przypieczętowane autorytetem Pisma Świętego
Tak! To są opisy skutków odstępstwa od Boga Żywego. Odstępstwa od miłości i jego Źródła. Skutki mordowania niewinnych, cudzołożenia z żonami swoich bliźnich, nieszanowania rodziców, kradzieży, naśmiewania się z ślepców i głuchych, braku miłosierdzia wobec biednych, chciwości i innych złych rzeczy.

Bóg ostrzega co się stanie. Ostrzega dlatego że nie chce aby wolny człowiek odstąpił od miłości czego skutkiem będzie śmierć i upadek.

Jest jak ojciec który ostrzega dziecko aby nie wkładało palców do kontaktu bo je porazi prąd.

Czy to nie jest miłość?!!

A co to jest miłość twoim zdaniem?

Metanoia

Re: Jest JEDEN Bóg - a co z innymi?!?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 23:48

To jest przecież wyraźnie napisane, że nie ja sobie to uczynię ale Pan ześle.
No chyba umiem czytać.
Tam nie jest napisane, że jak się oddalisz od Pana to spotka Cie to i to i to. Ale jest wyraźnie napisane to co jest.

Będziesz się bał Pana, Boga swego, będziesz Mu służył i na Jego imię będziesz przysięgał. 14 Nie będziecie oddawali czci bogom obcym, spomiędzy bogów okolicznych narodów, 15 bo Pan, Bóg twój, który jest u ciebie, jest Bogiem zazdrosnym, by się nie rozpalił na ciebie gniew Pana, Boga twego, i nie zmiótł cię z powierzchni ziemi.

Rozumiem, że to jest miłość bezwarunkowa znana z NT?

ODPOWIEDZ