Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Metanoia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Metanoia » 2018-03-04, 13:45

Jedyną wartością jest BógOjciecJeden.
A co jest tutaj wartością?
Mitologia i rytualizm magiczny czyli płody chorego rozumu?
Będziecie się bić o każdy wers z fałszywych pism?
Prawda jest poza tym światem, nie ma jej w pismach.
Kroczycie w ciemności, tyle wiem.
Nie możecie mnie niczym ubogacić a wasze umysły odrzucają to co przynoszę.
Ale masz rację zarówno wczoraj te forum nie było mi do niczego potrzebne gdyż ani ono dodaje ani ono odejmuje.
I ten stan pozostawmy.
A ci, którzy mają przyjść do OjcaJeden i tak przyjdą. Bez mojej pomocy.
Ostatnio zmieniony 2018-03-04, 13:45 przez Metanoia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Efezjan » 2018-03-04, 19:22

Metanoia pisze: 2018-03-04, 13:45 Jedyną wartością jest BógOjciecJeden.
A co jest tutaj wartością?
Mitologia i rytualizm magiczny czyli płody chorego rozumu?
Będziecie się bić o każdy wers z fałszywych pism?
Prawda jest poza tym światem, nie ma jej w pismach.
Kroczycie w ciemności, tyle wiem.
Nie możecie mnie niczym ubogacić a wasze umysły odrzucają to co przynoszę.
Ale masz rację zarówno wczoraj te forum nie było mi do niczego potrzebne gdyż ani ono dodaje ani ono odejmuje.
I ten stan pozostawmy.
A ci, którzy mają przyjść do OjcaJeden i tak przyjdą. Bez mojej pomocy.
A jeśli ktoś przyjdzie do OjcaDwa? Zainterweniujesz?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

tisheeng

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: tisheeng » 2018-03-04, 19:22

Racja. Plody chorego rozumu Metanoi. magia i rytualizm antykatolicki, wymyslanie kazdego wersu od n owa, wersu z ktorych wszystkie co do jednego glosza falszywa teze ... to kroczenie Metanoi w ciemnosciach. Dlatego wartoscia jedyna jest kategorycznie odrzucic wynurzenia ( tekstowe i mentalne wynaturzenia) Metanoi zawarte w jej wypowiedzi. I tak to uczynmy.

Magnolia

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Magnolia » 2018-03-04, 20:13

Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który - jak słyszeliście - nadchodzi i już teraz przebywa na świecie. Wy, dzieci, jesteście z Boga i zwyciężyliście ich, ponieważ większy jest Ten, który w was jest, od tego, który jest w świecie. Oni są ze świata, dlatego mówią tak, jak [mówi] świat, a świat ich słucha. My jesteśmy z Boga. Ten, który zna Boga, słucha nas. Kto nie jest z Boga, nas nie słucha.
W ten sposób poznajemy ducha prawdy i ducha fałszu.
1 J 4, 1-6
Tak a propos wypowiedzi Metanoi.

robbo1

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: robbo1 » 2019-01-10, 19:07

Z tego powodu,to jest starań pogodzenia ,jak?
potworzono,różne sposoby,które miały pogodzić monoteizm ze staraniem oddawania czci [Synowi].
Urodził się [monarchianizm]pod różnymi postaciami.
Powstało:"Wniebowzięcie Izajasza".
Tam widoczne jest przedstawienie tego problemu w pojęciach właściwych dla judaizmu.
Tak czy inaczej starania tego pogodzenia zawsze były najeżone trudnościami,które ostatecznie nie zostały rozwiązane.
Niemniej przyjęto pewne wyjaśnienia jako zasadne i nakazano w nie wierzyć.
A problemem jest pogodzić,że sobą takie wersety jak:

"JA I OJCIEC JEDNO JESTEŚMY","KTO WIDZI MNIE WIDZI I OJCA" [J.10:30+14:9]
z
"ZSTĄPIŁEM NIE PO TO,ŻEBY PEŁNIĆ SWOJĄ WOLĘ,ALE WOLĘ TEGO,KTÓRY MNIE POSŁAŁ","OJCIEC MÓJ WIĘKSZY JEST ODE MNIE" [J.6:38+14:28].
Ostatnio zmieniony 2019-01-10, 19:09 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Dezerter » 2019-01-10, 22:43

Większy jest, bo ... uniżył samego siebie przyjąwszy postać,,,,
pełnił misję, której się podjął, a nie ... narodzę się jako człowiek i zobaczymy co tam zrobię, sam zadecyduję itp
troch upraszczam i trywializuję, ale by ci pokazać sensowna odpowiedź
serio wierzysz w mniejszego boga (theo(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-11, 02:29

robbo1 pisze: 2019-01-10, 19:07 Z tego powodu,to jest starań pogodzenia ,jak?
potworzono,różne sposoby,które miały pogodzić monoteizm ze staraniem oddawania czci [Synowi].
A co ma do tego monoteizm? Pierwsza prawda wiary brzmi:
Jest jeden Bóg
Druga:
Bóg jest w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Świety.

Pozwolę sobie na autocytat (bo nie chce mi się na nowo formułować):

Nie ma poprawnego rozumienia Trójcy bez fundamentu, jaki stanowi dla niej monoteizm.
Jako ilustrację chciałbym przytoczyć fragment listu papieża Dionizego Trójca Święta i wcielenie, wystosowanego w 262 roku (po synodzie w Rzymie):
[Uczniowie Chrystusa] wiedzą dokładnie, że Trójca jest ogłoszona mianowicie przez Pismo Boże, a o trzech bogach nie głosi ani Stary, ani Nowy Testament. Nie można więc ani dzielić na trzy bóstwa godnej podziwu Boskiej Jedności (…). Raczej trzeba wierzyć w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Jezusa, Jego Syna, i w Ducha świętego, i w to, że słowo jest zjednoczone z Bogiem wszystkiego. Mówi Ono bowiem: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (J 10,30) i: „Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie” (J 14,10). Tak bowiem mogłaby być zachowana zarówno Boska Trójca, jak również
święte głoszenie o jedynowładztwie.


Myślę, że częste nieporozumienie bierze się z tego, iż dziś politeizm praktycznie nie istnieje (przynajmniej w Europie) i dlatego niewiele osób orientuje się, czym był i czym się różnił od monoteizmu. „Bóg” w politeizmie był kimś zupełnie innym, niż podpowiada nam nasza intuicja po dwóch tysiącleciach chrześcijaństwa. Wyobrażony świat bogów pełen był rywalizacji istot wprawdzie ponadnaturalnych, ale dalekich od wszechmocy i doskonałości, o przeróżnych namiętnościach i (bynajmniej nie wspólnych) dążeniach.
Rzymianie nie widzieli nic zdrożnego w dołączaniu do swojego panteonu bóstw podbitych narodów. Nie mieliby też oporów z dołączeniem Boga chrześcijańskiego. Problemem była wyłączność, jaką wyznawcy Jezusa rezerwowali dla swojego Boga. Bóg całkowicie niepoznawalny, wszechmocny, wszechwładny i doskonały nie pasował do świata „bogów” Olimpu – kłócących się i godzących, więzionych przez innych, podobnych sobie „bogów”.
Monoteizm chrześcijański mówi, iż jest tylko jeden Bóg w trzech osobach – każda w pełni będąca tym, kim są wszystkie trzy razem. Ten Bóg jest jedyny i wszechmocny, doskonale ze sobą zgodny, z nikim innym nieporównywalny.


Osoby Boskie są oddzielne - jak każda osoba są indywidualnościami, ale jednocześnie są istotami nieskończenie doskonałymi. Te dwa pojęcia „nieskończoność” i „doskonałość” powodują, iż nie jesteśmy w stanie ogarnąć rzeczywistości Boga swoimi zmysłami (w doczesności nie spotykamy się ani z nieskończonością, ani z doskonałością).
Myśli istot doskonałych są doskonałe – a doskonałość jest tylko jedna. Implikuje to ich doskonałą jednomyślność, która w połączeniu z miłością łączy je w doskonałej wspólnocie Trójcy (oczywiście obraz wspólnoty nie wyczerpuje tajemnicy Trójcy Świętej).

robbo1

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: robbo1 » 2019-01-11, 13:38

Nie zamierzam usprawiedliwiać swojego spostrzeżenia.
wynika ono jednak z wywodów wprowadzenia jednej z książek z tzw."Źródła myśli teologicznej"tom 4,które napisał Henryk Pietras SJ
"TRÓJCA ŚWIĘTA TERTULIAN PRZECIW PRAKSEASZOWI"
ORAZ
"HIPOLIT PRZECIW NOETOSOWI".
Pewnie długo z wami nie podyskutuje.
Przyjdzie mróz i wracam z pracownikami na budowy.
Od czasu do czasu się pojawię.Pewnie jednak nie za często.
Niemniej teraz cieszy mnie możliwość wymiany opinii na różne tematy.
Dzięki za możliwość dyskusji.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-11, 17:50

Wiesz, żeby złożyć argument z patrologii trzeba zacytować.A tak to cała wypowiedź jest bezwartościowa.

robbo1

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: robbo1 » 2019-01-12, 11:39

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-11, 17:50 Wiesz, żeby złożyć argument z patrologii trzeba zacytować.A tak to cała wypowiedź jest bezwartościowa.
Tak jest wyjaśnię o co mi idzie.
Niemniej nie teraz.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 10:03

Marek_Piotrowski pisze: 2016-08-03, 15:59 A gdzie widzisz rozbieżność?
Ojciec jest Bogiem, Syn jest Bogiem, duch święty jest Bogiem. Tym samym Bogiem.
Z biblii wynika co innego. Pan Jezus sam zaprzecza że jest Bogiem - Marka 10:18.
Boga nie można zabić, jest nieśmiertelny - 1 Tymoteusza 1:17, natomiast Pan Jezus umarł, zabito Go..
1 Tym 2:5 - jest Jeden Bóg i JEDEN POŚREDNIK między Bogiem i ludżmi, człowiek Jezus Chrystus. Werset jasno wskazuje że Bogiem jest ktoś inny niż Pan Jezus. Zresztą pośrednictwo Pana Jezusa wyklucza możliwość aby był Bogiem.

W Apok.1:1 pisze jasno że Pan Jezus otrzymał objawienie od BOGA..


Dodano po 6 minutach 26 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-11, 02:29
robbo1 pisze: 2019-01-10, 19:07 Z tego powodu,to jest starań pogodzenia ,jak?
potworzono,różne sposoby,które miały pogodzić monoteizm ze staraniem oddawania czci [Synowi].
A co ma do tego monoteizm? Pierwsza prawda wiary brzmi:
Jest jeden Bóg
Druga:
Bóg jest w trzech osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Świety.

Pozwolę sobie na autocytat (bo nie chce mi się na nowo formułować):

Nie ma poprawnego rozumienia Trójcy bez fundamentu, jaki stanowi dla niej monoteizm.
Jako ilustrację chciałbym przytoczyć fragment listu papieża Dionizego Trójca Święta i wcielenie, wystosowanego w 262 roku (po synodzie w Rzymie):
[Uczniowie Chrystusa] wiedzą dokładnie, że Trójca jest ogłoszona mianowicie przez Pismo Boże, a o trzech bogach nie głosi ani Stary, ani Nowy Testament. Nie można więc ani dzielić na trzy bóstwa godnej podziwu Boskiej Jedności (…). Raczej trzeba wierzyć w Boga Ojca wszechmogącego i w Chrystusa Jezusa, Jego Syna, i w Ducha świętego, i w to, że słowo jest zjednoczone z Bogiem wszystkiego. Mówi Ono bowiem: „Ja i Ojciec jedno jesteśmy” (J 10,30) i: „Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie” (J 14,10). Tak bowiem mogłaby być zachowana zarówno Boska Trójca, jak również
święte głoszenie o jedynowładztwie.


Myślę, że częste nieporozumienie bierze się z tego, iż dziś politeizm praktycznie nie istnieje (przynajmniej w Europie) i dlatego niewiele osób orientuje się, czym był i czym się różnił od monoteizmu. „Bóg” w politeizmie był kimś zupełnie innym, niż podpowiada nam nasza intuicja po dwóch tysiącleciach chrześcijaństwa. Wyobrażony świat bogów pełen był rywalizacji istot wprawdzie ponadnaturalnych, ale dalekich od wszechmocy i doskonałości, o przeróżnych namiętnościach i (bynajmniej nie wspólnych) dążeniach.
Rzymianie nie widzieli nic zdrożnego w dołączaniu do swojego panteonu bóstw podbitych narodów. Nie mieliby też oporów z dołączeniem Boga chrześcijańskiego. Problemem była wyłączność, jaką wyznawcy Jezusa rezerwowali dla swojego Boga. Bóg całkowicie niepoznawalny, wszechmocny, wszechwładny i doskonały nie pasował do świata „bogów” Olimpu – kłócących się i godzących, więzionych przez innych, podobnych sobie „bogów”.
Monoteizm chrześcijański mówi, iż jest tylko jeden Bóg w trzech osobach – każda w pełni będąca tym, kim są wszystkie trzy razem. Ten Bóg jest jedyny i wszechmocny, doskonale ze sobą zgodny, z nikim innym nieporównywalny.


Osoby Boskie są oddzielne - jak każda osoba są indywidualnościami, ale jednocześnie są istotami nieskończenie doskonałymi. Te dwa pojęcia „nieskończoność” i „doskonałość” powodują, iż nie jesteśmy w stanie ogarnąć rzeczywistości Boga swoimi zmysłami (w doczesności nie spotykamy się ani z nieskończonością, ani z doskonałością).
Myśli istot doskonałych są doskonałe – a doskonałość jest tylko jedna. Implikuje to ich doskonałą jednomyślność, która w połączeniu z miłością łączy je w doskonałej wspólnocie Trójcy (oczywiście obraz wspólnoty nie wyczerpuje tajemnicy Trójcy Świętej).
Nigdzie w Biblii trójca nie nie ogłoszona, a wiele wersetów jej zaprzecza.

J 10:30 - to tylko jedność ideologiczna. Inaczej Pan Jezus by nie umarł, nie byłby pośrednikiem, nie byłby Synem, itd..
Pan Jezus jest przedstawicielem Boga na Ziemi i uosabia Jego przymioty.

Trzy osoby boskie to trzech Bogów, a wiec TRYTEIZM, a nie MONOTEIZM.
Duch Święty też nie jest Bogiem, nie jest osobą, podobnie jak duch człowieka stworzonego na obraz i podobieństwo Boga nie jest odrębną osobą. Gdyby tak było Pan Jezus musiałby do Ducha Świętego mówić ojcze bo to za jego sprawą Maria stała się brzemienna.

konik

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konik » 2019-01-21, 11:27

Nie, to blad zibi.
Tryteizm to trzyistotowosc. Osoba jest zwiazana niekoniecznie z inna istota ...
Na dodatek ... znow kwestia autorytetu tlumacza i interpretatora Biblii ... samozwanczy tlumacze i interpretatorz tlumaczac niezgodnie z przekazem Kosciola ida droga, ktoery sam Apostol potepia w Nowym testamenci. I stwierdza, ze Biblie czyta sie ( czyli interpretuje ) tylko w Kosciele. Kto na wlasna reka zaczyna glosic jakies nauki, ten glosi je na wlasna zgube _ taki jest glos w Biblii.

Ps: jednosc ideologiczna ... no nie ... przeciez nawet organizm ludzki jako istota sklada sie z wielorakich podorganizmow ... czyli calkowicie obala juz na wstepie to stwierdzenie.
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 11:27 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 12:31

konik pisze: 2019-01-21, 11:27 Nie, to blad zibi.
Tryteizm to trzyistotowosc. Osoba jest zwiazana niekoniecznie z inna istota ...
Na dodatek ... znow kwestia autorytetu tlumacza i interpretatora Biblii ... samozwanczy tlumacze i interpretatorz tlumaczac niezgodnie z przekazem Kosciola ida droga, ktoery sam Apostol potepia w Nowym testamenci. I stwierdza, ze Biblie czyta sie ( czyli interpretuje ) tylko w Kosciele. Kto na wlasna reka zaczyna glosic jakies nauki, ten glosi je na wlasna zgube _ taki jest glos w Biblii.

Ps: jednosc ideologiczna ... no nie ... przeciez nawet organizm ludzki jako istota sklada sie z wielorakich podorganizmow ... czyli calkowicie obala juz na wstepie to stwierdzenie.
KRK jak sam twierdzi opiera się na tradycji i dogmatach często niebiblijnych. W czasach Pana Jezusa nie było kościołów, były zgromadzenia a później zbory. Zgromadzenia bo był analfabetyzm i ludzie zgromadzali się aby słuchać tego co ktoś czyta. Czytać potrafiło około 2% populacji.

Z jakich to podorganizmów składa się organizm? Skąd wzięłaś to stwierdzenie? Co to ma wspólnego z relacją OJCIEC - Syn?

Jeszcze jedno, Boga nie można zabić jest nieśmiertelny - 1 Tym 1:17. Pana Jezusa zabito, umarł to potwierdza że Bogiem nie jest. Sam Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18.

Powołujesz się na głos w biblii nie podając wersetu.

Na nie głoszę własnych nauk tylko nauki Pana Jezusa płynące z biblii.

Wiara w trójcę to też trzyistotowość albo tryteizm. Osoba to istota.
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 12:33 przez Zibi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2019-01-21, 12:53

Zibi pisze: 2019-01-21, 12:31... W czasach Pana Jezusa nie było kościołów,...

Jeszcze jedno, Boga nie można zabić jest nieśmiertelny - 1 Tym 1:17. Pana Jezusa zabito, umarł to potwierdza że Bogiem nie jest. Sam Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18.
...
Wiara w trójcę to też trzyistotowość albo tryteizm. Osoba to istota.
Tak, nie było kościołów. Ale został założony jeden Kościół.

Boga nie da się zabić. Fakt. Jezusa nie został zabity, zabite zostało Jego ciało biologiczne. Zmartwychwstał samowładnie.

Trójca święta. Można nie wierzyć, ale zgodnie z Regulaminem i zasadami języka polskiego należy pisać z wielkiej litery. Także z szacunku do ludzi wierzących.
Bóg jest JEDEN, w Trójcy świętej. Jeden w trzech Osobach. Ale zawsze jeden.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 13:03

Andej pisze: 2019-01-21, 12:53
Zibi pisze: 2019-01-21, 12:31... W czasach Pana Jezusa nie było kościołów,...

Jeszcze jedno, Boga nie można zabić jest nieśmiertelny - 1 Tym 1:17. Pana Jezusa zabito, umarł to potwierdza że Bogiem nie jest. Sam Pan Jezus zaprzecza że jest Bogiem w Marka 10:18.
...
Wiara w trójcę to też trzyistotowość albo tryteizm. Osoba to istota.
Tak, nie było kościołów. Ale został założony jeden Kościół.

Boga nie da się zabić. Fakt. Jezusa nie został zabity, zabite zostało Jego ciało biologiczne. Zmartwychwstał samowładnie.

Trójca święta. Można nie wierzyć, ale zgodnie z Regulaminem i zasadami języka polskiego należy pisać z wielkiej litery. Także z szacunku do ludzi wierzących.
Bóg jest JEDEN, w Trójcy świętej. Jeden w trzech Osobach. Ale zawsze jeden.
Podaj wersety na potwierdzenie tego co piszesz, bez nich Twój post jest bezwartościowy.

Moje wersety które masz w cytacie zaprzeczają temu co piszesz. Ten kościół nie zakładał Pan Jezus.
Kłamiesz, w biblii nie pisze że zmarło ciało a Pan Jezus żył dalej. Pisze że umarł i był trzy dni w grobie.
Kłamiesz że zmartwychwstał samowładnie.

Rzymian 10:9 Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie

Dz.Ap. 17:31 Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.

Dz.Ap. 2:24 Ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.

ODPOWIEDZ