Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-05, 16:10

No coz - bez chrztu tez mozna dostac sie do nieba - juz nam to Jezus na krzyzu przedstawil.
Chrzest to wlaczenie do spolecznosci chrzescijan - sam chrzest nie zbawia.
U doroslach powoduje zmazanie win, aby jako oczyszczonym stac sie wyznawca.
U dzici jedynie zmazuje wine pierworodna, i to tyle.
Czytasz Pismo, ale nie rozumiesz. Bo czytasz po swojemu, a nie w relacji z Kosciolem.

Ps: narodzenie na nowo jest aktem wiary , a nie obrzedem. Sa to calkowicie odmienne kategorie niekoniecznie zwiazane jedne z drugim.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-05, 17:19

CMK pisze: 2021-06-05, 16:10 No coz - bez chrztu tez mozna dostac sie do nieba - juz nam to Jezus na krzyzu przedstawil.
Chrzest to wlaczenie do spolecznosci chrzescijan - sam chrzest nie zbawia.
U doroslach powoduje zmazanie win, aby jako oczyszczonym stac sie wyznawca.
U dzici jedynie zmazuje wine pierworodna, i to tyle.
Czytasz Pismo, ale nie rozumiesz. Bo czytasz po swojemu, a nie w relacji z Kosciolem.

Ps: narodzenie na nowo jest aktem wiary , a nie obrzedem. Sa to calkowicie odmienne kategorie niekoniecznie zwiazane jedne z drugim.
Wybacz,ale Kościół który zmienia,dodaje i odejmuje nie jest dla mnie żadnym autorytetem!Autorytetem o absolutem jest Słowo.i choćby anioł z nieba głosił mi coś innego to bym go pogonił:)

wyobraź sobie jak staniesz przed Panem Jezusem i Pan zapyta czy dałeś się ochrzcić po tym jak uwierzyłeś? Co odpowiesz?

Dodano po 19 minutach 23 sekundach:
Jak widzicie, są trzy rzeczy których powinniśmy przestrzegać jako symboli: Wieczerza Pańska, umywanie nóg oraz chrzest wodny. Złoczyńca umarł na krzyżu nie będąc ochrzczony, a Jezus powiedział, że będzie w niebie. Dokładnie tak było. To nie ulega wątpliwości, lecz on poznał Jezusa dopiero w godzinie śmierci. To była jedyna jego okazja. On był złoczyńcą, dalekim od Boga, ale jak tylko zobaczył to światło, zaraz je rozpoznał i powiedział: „Panie, wspomnij na mnie”. I Jezus go ułaskawił. To prawda.
Ale ty i ja, skoro wiemy o tym, że powinniśmy dać się ochrzcić, a jeśli wzbraniamy się to zrobić, będzie to sprawa między tobą a Bogiem. To samo dotyczy też Wieczerzy Pańskiej!
Ostatnio zmieniony 2021-06-05, 17:38 przez Morkej, łącznie zmieniany 3 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-05, 21:53

Czyli piszesz nie na temat, bo w temacie nie potrafisz podac zadnych powodow, dla ktorych moznaby przyznac racje Tobie, a nie Apostolom.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-05, 21:57

Fankis pisze: 2021-06-05, 14:59
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-05, 14:05 Nie odpowiedziałeś na pytanie. Według Twojego rozumienia Pisma WSZYSTKIE dzieci są potępione (bo "nie uwierzyły"). Tak, nie, nie wiesz?
Jak już z tym się uporasz, przejdziemy do chrztu dzieci w historii chrześcijaństwa. Ale najpierw odpowiedz, a nie zmieniaj tematu.
No właśnie ci odpowiedziałem:) A miały możliwość uwierzenia?Łotr na krzyżu miał możliwość chrztu?
To nie ma nic do rzeczy.
Skoro twierdzisz, że należy opierać się LITERALNIE na Piśmie (a tak twierdzisz w sprawie Chrztu Świetego) to Pismo twierdzi:
Mk 16:16 BT5 "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Zatem mamy dwie możliwości:
  1. Albo WSZYSTKIE dzieci będą potępone (bo, jak sam mówisz, "nie miały możliwości uwierzenia")
  2. Albo jednak Twój postulat literalnego oparcia się na Biblii jest fałszywy

Trzeciej możliwości nie ma.


Zatem pytam, którą wybierasz?
(jak już się z tym upierasz, przejdziemy do kolejnych bzdurek, jakie tu zaprezentowałeś).

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Efezjan » 2021-06-05, 23:03

Fankis pisze: Chrzest wodny nie zbawia, chociaż wielu ludzi uważa, że on tego dokonuje. Chrzest wodny jest pamiątką śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania Pana. On was nie zbawia.
A Kościół gdzieś twierdzi, że chrzest zbawia?
Chrzest nie zbawia, gdyż zbawia Chrystus.

Chrzest gładzi grzechy i włącza nas w Mistyczne Ciało Chrystusa, jakim jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-06, 13:24

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-05, 21:57
Fankis pisze: 2021-06-05, 14:59
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-05, 14:05 Nie odpowiedziałeś na pytanie. Według Twojego rozumienia Pisma WSZYSTKIE dzieci są potępione (bo "nie uwierzyły"). Tak, nie, nie wiesz?
Jak już z tym się uporasz, przejdziemy do chrztu dzieci w historii chrześcijaństwa. Ale najpierw odpowiedz, a nie zmieniaj tematu.
No właśnie ci odpowiedziałem:) A miały możliwość uwierzenia?Łotr na krzyżu miał możliwość chrztu?
To nie ma nic do rzeczy.
Skoro twierdzisz, że należy opierać się LITERALNIE na Piśmie (a tak twierdzisz w sprawie Chrztu Świetego) to Pismo twierdzi:
Mk 16:16 BT5 "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."

Zatem mamy dwie możliwości:
  1. Albo WSZYSTKIE dzieci będą potępone (bo, jak sam mówisz, "nie miały możliwości uwierzenia")
  2. Albo jednak Twój postulat literalnego oparcia się na Biblii jest fałszywy

Trzeciej możliwości nie ma.


Zatem pytam, którą wybierasz?
(jak już się z tym upierasz, przejdziemy do kolejnych bzdurek, jakie tu zaprezentowałeś).
Marku proszę cię wyciagaj wnioski z tego co pisze.Podalem Ci przyklad z łotrem na krzyżu, który nie miał możliwości chrztu,a został zbawiony.Ty masz taką możliwość i jak tego nie czynisz zostanie to między tobą a Bogiem.

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
Efezjan pisze: 2021-06-05, 23:03
Fankis pisze: Chrzest wodny nie zbawia, chociaż wielu ludzi uważa, że on tego dokonuje. Chrzest wodny jest pamiątką śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania Pana. On was nie zbawia.
A Kościół gdzieś twierdzi, że chrzest zbawia?
Chrzest nie zbawia, gdyż zbawia Chrystus.

Chrzest gładzi grzechy i włącza nas w Mistyczne Ciało Chrystusa, jakim jest Jeden, Święty, Powszechny i Apostolski Kościół.
Dobrze piszesz jak chrzest gładzi grzechy to dlaczego KK wprowadził spowiedź?

Tak kościół Duchowe ciało Jezusa Chrystusa zbudowane na objawieniu, które jest skałą.

Dodano po 58 sekundach:
Mt 16:17-18: "Wtedy Jezus powiedział do niego: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jonasza, bo nie objawiły ci tego ciało i krew, ale mój Ojciec, który jest w niebie. Ja ci też mówię, że ty jesteś Piotr, a na tej skale zbuduję mój kościół, a bramy piekła go nie przemogą."
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-06, 13:27

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie. Niewygodne? ;)

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-06, 14:25

Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-06, 13:27 Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie. Niewygodne? ;)
ok jeżeli chcesz tak jasno bym powiedział...:)Tak wierzę,że kiedy małe dziecko umrze krew Jezusa Chrystusa oczyszcza i dokonuje odpokutowania za to dziecko. Gdyby ono umarło, to odeszło bezpośrednio do obecności Bożej, chociaż się urodziło najbardziej grzesznym rodzicom tego świata - aż do wieku osiągnięcia własnej odpowiedzialności, kiedy potrafi rozpoznać dobro od zła. I potem - co ono popełni od tego czasu, musi mu to zostać wybaczone. Od tego czasu ono musi samo prosić w pokucie o przebaczenie.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-06, 14:39

1
Dobrze, rozsądnie odpowiedziałeś.
Ale implikuje to, że Twój argument przeciw chrztowi dzieci z wersetu "bo nie mogą uwierzyć" (z Mk 16:16 BT5 "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.") traci swoją wartość.
C.B.D.U.

2
W ogóle zabawne jest, że ktoś (dziecko) które jest może być zbawione, nie mogłoby otrzymać Chrztu Świętego (jakby chrzest był czymś większym, niż zbawienie!).
Tym bardziej, że chrzest to nie tylko "przepustka do zbawienia", ale dużo, dużo więcej.

3
Wszelkich wątpliwości na temat chrztu dzieci musi się pozbyć ktoś, kto czytał jakiekolwiek świadectwa pierwszych chrześcijan (którzy słuchali przecież Dobrej Nowiny i objaśnień Pisma z ust apostołów i ich uczniów). Pierwsi chrześcijanie chrzcili dzieci i to jest fakt historyczny.
Kwestionowanie chrztu dzieci to wymysł dopiero XVI wieczny.

Dodano po 2 minutach 5 sekundach:
4
Czy chrzest zbawia?
A czy wyłącznik jest źródłem światła?
Czy kanał, doprowadzający wodę ze źródła, zaspokaja pragnienie?

W sensie dosłownym zbawia Bóg – nikt inny i nic innego.
On ustanowił, żeby się chrzcić dla zbawienia, ale to nie znaczy ze chrzest jest powodem
zbawienia – raczej sposobem by się do owego darowanego przez Jezusa zbawienia
„podłączyć”1
.
Ostatnio zmieniony 2021-06-06, 14:41 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-06, 15:29

chce ci tylko powiedzieć i komukolwiek kto to czyta,że jezeli ochrzcili cię za dziecka to nie masz chrztu,jest on nieważny. Chrzest jest dla tego który uwierzył i pokutował i wykonał polecenie apostołów,a za tym idzie obietnica Daru Ducha Świętego Dz.2:38 . Historia pierwszych chrzescijan?Historia Biblii jest dla mnie wiekszym autorytetem,nie widzę chrztu dzieci w Bibli i ja moich nie ochrzcze,chrzest dzieci jest nie biblijną nauką.Szkoda Marku że masz za autorytet tzw.pierwszych chrzescijan,a nie Słowo Boże.Pan Jezus je tj.dzieci brał na ręce owszem, ale nie chrzcił tylko Błogosławił,i ja tez tak uczyniłem z moimi dziećmi.Ja sam byłem ochrzczony jako niemowlę,ale dzieki Bożej Łasce po uwierzeniu dałem sie ochrzcić w IMIĘ Pana Jezusa Chrystusa poprzez zanurzenie co oznacza Baptizo i zgodnie z obietnicą Boga otrzymałem dar Ducha Świętego .Marku naprawdę dlaczego nie wrócić do oryginału?czemu nie postępować tak jak to czynili apostołowie?po co w tym mieszać?Ja mówię za siebie,ja wole pozostać z nauką pisma i apostolów napelnionych w dniu pieciesietnicy Duchem Świętym. Milej niedzieli ,Błogosławionej w Słowie wam życzę. J 14:6: "Jezus mu odpowiedział: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie."Shalom

Dodano po 14 minutach 16 sekundach:
Mt 7:24-27: "Każdego więc, kto słucha tych moich słów i wypełnia je, przyrównam do człowieka mądrego, który zbudował swój dom na skale. I spadł deszcz, przyszła powódź, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom, ale się nie zawalił, bo był założony na skale. A każdy, kto słucha tych moich słów, a nie wypełnia ich, będzie przyrównany do człowieka głupiego, który zbudował swój dom na piasku. I spadł deszcz, przyszła powódź, zerwały się wichry i uderzyły w ten dom, i zawalił się, a jego upadek był wielki."

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
Piękne:)Słowo ma moc.:)Shalom
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-06, 15:43

Fankis pisze: 2021-06-06, 15:29 chce ci tylko powiedzieć i komukolwiek kto to czyta,że jezeli ochrzcili cię za dziecka to nie masz chrztu,jest on nieważny.
To kłamstwo bez oparcia w Piśmie Świętym.
A jeśli myślisz, że "reformator" z XVI wieku lepiej odczytał Pismo niż pierwsi chrześcijanie, którzy otrzymali wyjaśnienia bezpośrednio od apostołów i ich uczniów, to Ci się dziwię.

Klasyczne zastosowanie zjawiska zilustrowanego na tym rysunku:
Obrazek

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Efezjan » 2021-06-06, 18:18

Dobrze piszesz jak chrzest gładzi grzechy to dlaczego KK wprowadził spowiedź?
KK nie wprowadził spowiedzi. To Jezus ją wprowadził.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19083
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-07, 01:10

[
Dobrze piszesz jak chrzest gładzi grzechy to dlaczego KK wprowadził spowiedź?
Ponieważ ludzie grzeszą już po chrzcie?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-06-07, 01:55

Spowiedz to mozna by powiedziec jeden z wielu cudow, bo nawet pomijajac wiare i Pisma, wyjawienie swoich "ciemnych stron" powoduje psychiczna odnowe czlowieka i pozbycie sie ciezaru, ktory nosi przez wiekszosc zycia i ktory ciagle przeszkadza b y byc po prostu soba i zyc zgodnie z wewnetrznym moralnym przekonaniem, ktore najczesciej jest tlamszone, wlasnie zlymi czynami.
Innaczej mowiac, spowiedz jest zbawienna nawet dla ateisty, bo pozwala mu zmienic to co go psychicznie- wewnetrznie dolowalo jak czlowieka i nie pozwalalo by byc po prostu dobrym czlowiekiem.
Ostatnio zmieniony 2021-06-07, 01:57 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-07, 10:29

Bardzo sluszne spostrzezenie Jozku.

ODPOWIEDZ