Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2019-01-21, 13:07

Zibi pisze: 2019-01-21, 13:03 ...
Arogancki i bezczelny post nie zasługuje na odpowiedź.

Uporczywe pisanie z małej litery świadczy o negatywnym nastawieniu do Boga i Jego Kościoła. Będę zmuszony, jeśli to się będzie powtarzać, wycinać posty, w których demonstrujesz pogardę dla Boga i ludzi wierzących Mu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 13:10

Nerwy ci puszczają, masz problemy. Jak na tzw. "elitarnego komentatora" jesteś kiepski.

Słowo kościół nie piszemy z dużej litery, chyba że to nazwa, ja nie podawałem nazwy żadnego kościoła. Masz ELEMENTARNE braki z ortografii, a nie udzieliłeś odpowiedzi na mój post bo nie umiesz.. :D
Ostatnio zmieniony 2019-01-21, 13:12 przez Zibi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2019-01-21, 13:13

Tak, rzeczywiście denerwuje mnie lekceważenie Boga i ludzi. Na tym Forum oczekujemy uczciwości, życzliwości i prawdy, a nie hejtu. Jeśli nie potrafisz się dostosować do poziomu, to się wycofaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 13:18

Na razie Ty masz problemy. Pokaż w którym miejscu lekceważę Boga, pokaz gdzie jestem nieuczciwy. Udowodnienie że ktoś mija się z prawdą
to pozytywna cecha. Chyba Cię prawda w uczy kole. Nie odniosłeś się (nadal) do moich wcześniejszych postów popartych wersetami. Widzę że masz problem, w dodatku robisz osobiste wycieczki wynikające z Twojej słabości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2019-01-21, 13:20

Uporczywe pisanie z małej litery słów: Trójca święta, Biblia, Kościół świadczy o negatywnym nastawieniu do Boga i Jego Kościoła. Będę zmuszony, jeśli to się będzie powtarzać, wycinać posty, w których demonstrujesz pogardę dla Boga i ludzi wierzących Mu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 13:23

Bóg nie jest Trójcą, to już wykazałem. Kłamcy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Uczniów Pana Jezusa poznamy po uczynkach a nie deklaracjach.

https://wolnemedia.net/jasenovac-katoli ... cim-a-jp2/

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2019-01-21, 13:30

Zibi pisze: 2019-01-21, 13:23 Bóg nie jest Trójcą, to już wykazałem. ...
Gdzie, kiedy, komu? Zlepkiem niespójnych cytatów? Gdzie z Biblii znalazłeś stwierdzenie, że Bóg nie jest Jedynym Bogiem w Trójcy świętej?
Zibi pisze: 2019-01-21, 13:23 ... Kłamcy Królestwa Bożego nie odziedziczą. ...
Zapewne tak, ale dopóki żyją mają szansę na nawrócenie. Bóg czeka także na nich.
Zibi pisze: 2019-01-21, 13:23 ... Uczniów Pana Jezusa poznamy po uczynkach a nie deklaracjach. ...
Dlatego naśladujemy, w miarę naszych możliwości, Jezusa Chrystusa. Staramy się coraz lepiej iść droga wskazana prze Najświętszą Maryję Pannę.

Do jakich uczynków należy zaliczyć napastliwość, lekceważenie, wywyższanie się i zwodzenie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konik » 2019-01-21, 13:37

Bardzo slusznie zibi - klamcy Krolestwa Bozego nie osiagna. Tacy klamcy, ktorzy zamiast sluchac kosciola zalozonego przez samego jezusa Chrystusa, zakladaja odszczepiencze grupy i szkaluja Kosciol Chrystusowy, Apostolski, Katolicki.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4612 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-21, 13:46

Zibi pisze: 2019-01-21, 13:23 Bóg nie jest Trójcą, to już wykazałem. Kłamcy Królestwa Bożego nie odziedziczą. Uczniów Pana Jezusa poznamy po uczynkach a nie deklaracjach.

https://wolnemedia.net/jasenovac-katoli ... cim-a-jp2/
No, to nie linkuj podobnych bzdur, bo nie odziedziczysz - w myśl własnych słów.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1707
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 554 times
Been thanked: 419 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Viridiana » 2019-01-21, 13:48

Zibi pisze: 2019-01-21, 13:10 Słowo kościół nie piszemy z dużej litery, chyba że to nazwa, ja nie podawałem nazwy żadnego kościoła. Masz ELEMENTARNE braki z ortografii, a nie udzieliłeś odpowiedzi na mój post bo nie umiesz.. :D
Słowo 'kościół" piszemy z wielkiej litery, gdy mówimy o wspólnocie wiernych. Z małej, gdy mówimy o budynku.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 13:52

konik pisze: 2019-01-21, 13:37 Bardzo slusznie zibi - klamcy Krolestwa Bozego nie osiagna. Tacy klamcy, ktorzy zamiast sluchac kosciola zalozonego przez samego jezusa Chrystusa, zakladaja odszczepiencze grupy i szkaluja Kosciol Chrystusowy, Apostolski, Katolicki.
Możesz mnie nie lubić, ale imiona własne piszemy z wielkiej litery. Skoro mnie na to zwrócono uwagę, a Tobie nie coś z tym forum nie tak.

Gdzie mod i admin? [-x

Historyczne fakty nie nie szkalowanie. :D

Dodano po 2 minutach 41 sekundach:
Viridiana pisze: 2019-01-21, 13:48
Zibi pisze: 2019-01-21, 13:10 Słowo kościół nie piszemy z dużej litery, chyba że to nazwa, ja nie podawałem nazwy żadnego kościoła. Masz ELEMENTARNE braki z ortografii, a nie udzieliłeś odpowiedzi na mój post bo nie umiesz.. :D
Słowo 'kościół" piszemy z wielkiej litery, gdy mówimy o wspólnocie wiernych. Z małej, gdy mówimy o budynku.
Kościół piszemy z wielkiej litery gdy piszemy z nazwy jakąś religię. Jak kolega pisze Jezus z małej litery to Ci nie przeszkadza, co za hipokryzja. :D

konik

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konik » 2019-01-21, 13:57

Literowka, moj drogi. W braku innych argumentow rzucasz takimi. Aby sie przyczepic.
No, ale sa rzepy i rzepy. Niektore nadaja sie jedynie do psiego ogona.
Milego dnia.

Pod prąd

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 17:41

http://www.niedziela.pl/artykul/16596/n ... jswietszej

(...) ,,Prawda o Trójcy Świętej jest tajemnicą wiary w ścisłym tego słowa znaczeniu. Nawet po objawieniu człowiek nie może jej pojąć, ale może ją przyjąć. "(...)

Czy można kogoś pokochać i mu zaufać , jeżeli jest dla nas nierozpoznawalny jako osoba ? Kochani , stawiam logiczne pytanie ? Jeżeli Bóg jest tajemniczy i zupełnie nie do pojęcia, dlaczego Jezus Chrystus podał warunek od którego będzie zależeć życie wieczne? W Jana 17,3 czytamy , że jest KONIECZNOSCIA poznanie Boga ! Czy wypowiedź Jezusa ma sens, skoro według nauki kościoła Bóg jest tajemniczy ? Dziękuję i przepraszam, ale ja wysiadam z tego pociągu !

Dodano po 1 minucie 35 sekundach:
Na ślepo niczego nie przyjmuję, nie jest możliwe zaufać Bogu który jest tajemniczy i nierozpoznawalny.

konik

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: konik » 2019-02-06, 18:20

Mozna. Stawiasz niby logiczne pytanie, zakladajac od razu, ze odpowiedz moze byc tylko przeczaca. A to jest wbrew logice.
Nawet czesci zjawisk nie poznales w przyrodzie, ale jednak przyjmujesz je, choc nawet nauka nie potrafi ich wyjasnic.
Na slepo przyjmujesz niekatolicka interpretacje ( mylnie sadzac, ze cos badasz), i na slepo odrzucasz katolicka nauke ( mylnie sadzac, ze masz o niej pojecie).

Chrystus nie byl gnostykiem, ale Mesjaszem.
Wiedza nie oznacza zbawienie. Ani nie nie oznacza poznanie. Ani nie oznacza madrosc.
Ostatnio zmieniony 2019-02-06, 18:21 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Pod prąd

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 18:27

W Jana 17,3 wyraźnie czytamy od czego zbawienie zależy. Jednym z koniecznych warunków jest POZNANIE Boga . Powtarzam, jest to jeden z koniecznych warunków !

ODPOWIEDZ